2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

ALLAH bağışlasın miniklerinizi, inşAllah sağlıkla çabucak büyürler küvez de de kucağınıza alır evinize geçersiniz hep beraber.

Canim benim sende iyiki varsin ayri ayri hepinizi cok seviyorum simdide senin icin kalbim gum gum atiyor dogumu yaklasan her arkadasimizin yukunu tasiyorum inan saglikla kavussaydi diye surekli qklimdan geciriyorum ❤
benim bir anda suyum geldi ama ilki 1 su bardagindan fazlaydi .yatarken pit diye bir ses duydum sonra ayaga kalktim bir anda bosaldi .ama onun 2 hafta oncesi mukus kivaminda koyu sari akinti gelmisti.muhtemelen benim nisan parca parca geldi canim.agri sizi olmadan. Ama her dogum kendine has ozellikler tasiyior.tipki hamilelik gibi. Birbirini tutmuyir belortiler.insallah bir avazda kurtarsin rabbim. Normal dogumda butun yuk sende disardan bir kac mudahale yapiliyor sadece.benim karindan bastirdilar mesela bir de suni sanci aldim.uc bes kuvvetli ikinma ile oldu. Tamam artik ikinma sakin ol nefes al ver dediklerinde oyle bir rahatliyorsunki bebegi cikariyirlar o sira sanki iki dk once teeleyen sen degilmissin gibi vucudun hemen kus gibi oluyor.plsenta cikarken zaten hissetmiyorsun. Sonrasi rahim kontroku yapiliyor. Benimki hemen toparlandi cok sukur genelde ilk dogumda toparlanmasida hizli.seninkide ole olur insallah.

öncelikle hayırlı uğurlu olsun Allah sağlıkla sana bağışlasın evlatlarını küvet süreci biraz yıpratıcı Ama ne olursa olsun onların sağlıkları için gerekli
Ìnşallah sağlıkla sonuçlanacak ve sen de kuzularını alıp evine döneceksin

Hayirli ugurli olsun guzel anne hic endiselenme cok cok guclu oluyorlar ve hemen toparlanacaklar insallah allah yardimciniz olsun sifa versin ❤

Gunaydin kizlar. Sunnet konusunda birkac bisey daha paylasmak istiyorum. Kasin topihinde sunnet olan bebeklri okudum dehsetle. Ameliyathaneye sadece bebeklerin alindigini orada saatlerce beklediklerini cunku sora ne zmaman gelecek belli degil eski usulu sonrasinda dikislerin kaynamasi pansumani o pipiye dokunamayan anneleri okidum uzuldum acikcasi. Bebeklerinizin yaninda girin elini tutun ilk defa gordugu insanlar ortam o yoksunluk hissini yasatmayin sizin sesiniz dokunusunuzu hissetsin.bilsin varliginizi biz esimle girdik emzigini agzina verdim oyumcagini verdim elini tuutum baktim huusuzlanacak beyaz gurultu sesi actim sakinlesti biraz agladi islem sonrasi ama hemen kucagima alinca sustu..bizde pansuman yok dikis yok.sadece jel sikiyorum dokunmadan dunde aparat cikti. Surekli foto isyiyor doktorumuz.sabah gonderdim krem sur masallah durumu cok iyi dedi cok sukir. Bildirmek istedim.

Canim gozunaydin olsun cok sukur sagliikla kavusmussun yavrularina kuvezde olmalarinada hic uzulme insallah cabucak toparlanirlar

Gözün aydın olsun canım Allah sağ salim evlatlarını sana ve sevdiklerine bağışlasın inşallah küçük olduklarına bakma canım o kadar güçlü bedenleri varki sen bile gün gün durumlarını görünce Rabbim bu senin mucizen diye şükrediceksin ☺

Çok sağol canım Allah razı olsun Bu topikteki arkadaşlıklar gerçekten paha biçilemez ❤

Bendede 2-3 gündür adet öncesi kasık ağrısı var canım birde ayak bilekkerim sızlıyor. Her adetten önce böyle oluyordum sonra sökülüyordum acaba dedim nişan falan mı gelicek ☺ kendi sancın olmadı mı canım? Suni sancı çok mu ağrı veriyor,ben suniden korkuyorum,süreç nasıl ilerliçek acıkcası pek bir bilgimde yok ☺

canım geçmiş olsun, hayırlı olsun. inşallah tez zamanda annelerine kavuşurlar. Bir prematüre bebek annesi olarak duygularını çok iyi anlıyorum, ama inan hepsi sağlıkla geride kalıyor. Dualarım sizinle

Rabbimiz sağlıkla kavuşmayı nasip etsin canım

Canım benim Allah yardımcıları olsun miniklerimin. Hiç merak etme sağlıkla dönecekler evlerine. Sitede erken doğum yapan çok arkadaşımız var artık tıp epey ilerledi için rahat olsun. Minikler daha hızlı kilo alıp toparlanıyor. Sanada çok geçmiş olsun zor bir süreç kuzum

O zaman acil değil durumun inşaAllah , takiple gittiği yere kadar bekler canım ama yüksek tansiyon normal doğum a engel gibi hakkında hayırlısı olsun illa normal olsun diye stres olma

Ay gözlerim doldu inan ki. Tek başına bırakmam imkansız. Bende senin dediğin yerle görüşecem inşallah dr a danışıp. Çok şükür atlattı miniğin. Bu arada şu alişan ın meşhur çocuğu da senin yazdığın gibi yapılmış tek başına almışlar annede ağlayıp durdum diyordu. Bende hep öyle yapılıyor sanıyordum onların bile öyle olduysa dedim.

Kendi sancim vardi ama yetersiz kaldi canim dusuktuoyuzden aldim egitimde ebelerin soyledikleri sunni verilen sey aslinda sanci degil. biz sanciyi siselere koyup size vermiyrz Sadece hormon veriyrz. Kasilmalari duzenli hale getrsn diye kasilmalarda rahmi kasiyor birakiyr buda agri sanci yapior. Gerekli birsey o an yasanilan agri. Bebek o sekilde manevralar yapior kucagina gelmesi icin annesi. Doktorum dogum aninda gucum tukendgnde suan bebegin dunyAnin en uzun yolculugunda demisti dusunebiliyrmsn ve senin yardimina muhtac. Yani bizlerin o an yasadgi agri onlarin sarfettigi efor karsisinda sifir. Hersey uygun olurda insallah bu duyguyu yasarsin canim. Zaten dogum baslasaa anlarsin hemn

Oylemi ayy cok zor. Yok yok asla birakma yaninda ol canim. Cok sukur ki o dr ankarada. Okurken dehsete dustum agladim okdr uzuldumki. Iyiki hastanede yaptrmamsm
Belki orasida o sekilde yapardi. Allah korusun ya

Ayy canım suni sancıyı bile o kadar güzel anlatıp tarif ettin ki resmen kafamdan tüm korkuyu endişeyi atmamı sağladın hiç anlıyamıcakmışım gibi hissediyorum yada öncesinde ne ağrı ne sızı olmucak gibi geliyor

Anlarsin tatlim gumbur gumbur ben geliyorum diyorlar ❤❤❤

O zaman acil değil durumun inşaAllah , takiple gittiği yere kadar bekler canım ama yüksek tansiyon normal doğum a engel gibi hakkında hayırlısı olsun illa normal olsun diye stres olma
Bir şeyler için diretmem tabi ama inş stabil bi sekilde ilerler ve normal yapabilirim. Malesef bnm hikayem biraz karisik ve zor. Bebegm hasta doktor yasama ihtimalini düşük goruyor. Bi kaç imtihan bi arada yaşıyorum. Sezeryan olmak istememin sebebi bu. Bedenimde ki çizgi bana hatirlatsn istemiyorum hic bi seyi.doktor ne derse tabi o.Rabbik cumlemize yardim etsin.

Geçmiş olsun, Allah iyi insanlarla karşılaştırsın bebişlerini, inşallah en kısa sürede annelerinin kucağına kavuşsun yavruların canım

Canım suni sancının normal sancıdan bir farkı yok. Ben direk suni sancı ile başladım sürece 15 saat çektim. Serum veriyorlar bir makinaya bağlı, sürekli kontrol edip zamanla arttırıyorlar. Sancı 80 in üzerine çııkınca ağrı oluyor diyelim. Doğum zor bir süreç ama dayanılmaz değil. Ben hep bu kadar kişi doğuruyor herkes bu sancıyı çekiyor insanlar 7-8 doğum yapıyor, ben mi yapamıcam diye düşündüm o süreçte. Çektiği sancının aslında rahimin bebeği aşağı itmesi olduğunu ve sonunda çok çok güzel duygular yaşayacağını, bunun normal olduğunu düşün. Ve herkes söyledi ama yaşamayınca anlamıyor insan, gerçekten doğurdun anda sıfır ağrı sıfır sıkıntı. Bir anda her şey geçiyor ve inanılmaz bir mutluluk... tugken acının sebebini ve neden olduğunu bilince zor gelmiyor gibi birşey demişti, o heo aklımdaydı doğum boyunca. Daha 1 ay yeni bitirik ben keşke ikinci kendiliğinden olsa diye hayal kurmaya başladım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…