2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Kızlar dün taburcu oldu oğlum :) ilk gecemiz biraz uykusuz geçti . Rabbime şükürler olsun en azından yanımda uyku olmasa da olur..

Doyurma konusunda zorlanıyorum uyanmiyor, hastanede biberona alıştı. Uyanıkken emziriyorum ama uyanmasını beklemeden vermem lazım sık sık, uyurken almıyor bende pompayla sagip biberonla veriyorum kendi sutumu..

Çok küçük başka bebek olsa tutmaya korkar kucağıma alamazdim , iş başa düşünce annelik içgüdüsü ile herşey yapılıyor :)
Gözün aydın canım maşaAllah🤗😍

Gozunuz aydin canim cok sukur kavustunuz rabbim hicbir bebegi annesinden ayirmasin. Emzirmekten vazgecme . Emme ile pompa vakumu ayni degil canim. Alisacaktirda memeye . Meme ver alur mutlaka uyanmasi icin altini ac ayaginin altini sik memede iken uyanirsa cenesinin altini durt
Hepsini yapiyorum canım ama uyuyor imkan yok kalkmıyor .. gaz problemi de var kıpkırmızı oluyor bacaklarına haraket yaptırıyorum bazen ise yariyor bazen yaramiyor

Gözün aydın canım, kavuştunuz oğlunla, Allah ayırmasın hiçbirimizi... uyandırmak gerçekten zor oluyor. Sırt kaşıma, ayak gıdıklama, hafifçe burun sıkma, alt açma... Olmadı birkaçını seri şekilde yapıyorum. Ama gene de uyanmayabiliyor. Bazen 20 dk uyandırmaya gidiyor. Heleki çabuk yorulup, memede uyuyakalıp yeteri kadar emdiğini düşünmüyorsam haydi sil baştan. Ama pes etme öyle veya böyle emmesi gerektiğini tamamlatmaya çalış. 2 gündür gündüzleri daha fazla uyanığız, büyüyoruz sanırım. Emzirdikten sonra sağım yap, sonra bir de onu ver, öyle uyusun. (Dr tavsiyesi) Sütün sonuna doğru daha besleyici oluyor canım. Ben de arkadaşlarımın bebeklerini kucağıma alamazdım, şimdi sanki hep anneymişim gibi hissediyorum. :)
Canım başta biberon verilmiş ya ağzı hep onu arıyor , uykuya dalınca da derin bir uykuya dalıyor şaştım kaldım. Doymazsa mama ver dediler aldık ama iki gündür hiç vermemistim bu gece vereceğim gibi duruyor

Hepsini yapiyorum canım ama uyuyor imkan yok kalkmıyor .. gaz problemi de var kıpkırmızı oluyor bacaklarına haraket yaptırıyorum bazen ise yariyor bazen yaramiyor
Gaz icin sen kimyon demle canım toz yada tane 1 tatlı kaşığı 2 bardak kaynar suya yemeklerinde kimyon koy hep biz bide biogaia kullanıyoruz geçmiş olsun rabbim analı babalı buyutsun

Bende 2 negatif 1 düşükten sonra kimseye söylememiştim hatta işyerine 7. Ayda söyledim şoka girmişlerdi😂 yerime birini bulmak zorunda olmasalar belki doğurunca falan söylerdim😂 ama insan kayıp yaşayınca normal oluyor böyle davranması Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin dileğe ve bebek bekleyen herkese olmayanlara da en kısa zamanda nasip etsin🙏
Amin canim insallah🙏
Canlarım kusura bakmayın olur mu hiç uğrayaiyorum. Vakit buldu mu hemen uyuyorum. Çocuklar iyi çok şükür 2300 grami geçtiler. Oğlan huysuz biraz, kız daha sakin. Kabızlık sorunu yaşıyoruz sık sık doğal olarak gaz sancısıda eşlik ediyor. Prematüre olunca protein desteği alıyorlar anne sütüne ekleniyor o da kabızlık yapıyor. Neyse iyiyiz yani.
Sizler nasılsınız. Arada aklıma geliyor kızlar nasıl doğum yaptılar mi bebekler nasıl diye ama yazmak nasip olmuyor.

Umarım herkes iyidir hiçbir sorun yoktur. Sevgiler.
Canim iyi olmaniza cok sevindim hayirlisyla bu gunlerde gececek insallah

Canlarım kusura bakmayın olur mu hiç uğrayaiyorum. Vakit buldu mu hemen uyuyorum. Çocuklar iyi çok şükür 2300 grami geçtiler. Oğlan huysuz biraz, kız daha sakin. Kabızlık sorunu yaşıyoruz sık sık doğal olarak gaz sancısıda eşlik ediyor. Prematüre olunca protein desteği alıyorlar anne sütüne ekleniyor o da kabızlık yapıyor. Neyse iyiyiz yani.
Sizler nasılsınız. Arada aklıma geliyor kızlar nasıl doğum yaptılar mi bebekler nasıl diye ama yazmak nasip olmuyor.

Oh içim rahatladı :) ben de nolsun 29. Haftadayım.. önce kürek kemikleri altı sonra ön kaburga üstü yani göğüslerimin tam altı ve ortasında ağrı çektim. Son 3 haftada oldu hepsi. Göğüs ortasını sanki ateşle yakmışım gibi yanıyor :KK43: buz koyuyorum, bikaç gece parol içtim. Onun dışında bi sorun yok çok şükür. Sevgiler..

Bence de değişebilse daha güzel olur, forumda ki arkadaşlardan hiç şüphem yok zaten canım ama işte gayri ihtiyari hepimizde de durum aynı kendimi de farklı tutmuyorum hassasiyetler değişiyor dönemsel olarak. Önceden gebe kalmakta haliyle şimdi bebişler. Bu da gayet doğal tabiki. Canım Hulusi hoca iğneli bir aşılama daha yaptı raporun çıkabilmesi için. O da negatif. Geçen Cuma histeroskopi yaptı. Minimal Polipler ve servikal polip varmış onları temizledi, hs CRP yüksek çıkmıştı. Pazartesi tahlili yineleyeceğiz şayet gene yüksekse araştırmamız lazım erteleyebiliriz senin tüpü gene dedi 🤭
AŞılamayla şans düşük zaten kuzum bende hiç umutlanmazdım aşılama sonrası. Poliplerin temizlenmesi iyi olmuş bende de vardı temizledi hepsini en son tedavimde. Hulusi hocanın hemen hop diye tedaviye almaması tüm prüzler giderilip başlaması büyük avantaj o yüzden bu kadar başarılı gerçekten. Ben bir sene gittim geldim başlatmadı hep ertelendi tam olarak hazır olmadan kesinlikle başlamam dedi:)

AŞılamayla şans düşük zaten kuzum bende hiç umutlanmazdım aşılama sonrası. Poliplerin temizlenmesi iyi olmuş bende de vardı temizledi hepsini en son tedavimde. Hulusi hocanın hemen hop diye tedaviye almaması tüm prüzler giderilip başlaması büyük avantaj o yüzden bu kadar başarılı gerçekten. Ben bir sene gittim geldim başlatmadı hep ertelendi tam olarak hazır olmadan kesinlikle başlamam dedi:)
Aynen öyle canım her ne kadar ben biran önce olsun bitsin diye sabırsızlansam da önceden her şeyin halledelip başlanması daha makul ve çok vicdani bir yaklaşım gerçekten. Bu esnada kromozom, genetik , trombofili testlerini verdim işte ALLAH ne verdiyse onlar da çıkmış olur hem inşAllah hepsi de temiz gelir daha bi rahat başlarım tedaviye.

Bi an once gecse yaa bu gun de bas agrisindan oluyorum niye biyle olduysam midem bulaniyo agridan deli olcamm. Battaniyem bitti cok guzel olduu bebek gelene kadar ben ortucem ustume 😍
Çok güzel olmuş ellerine sağlık:KK36:geçer geçer merak etme sayılı gün. Baş ağrısı hamilelikte olmazsa olmaz:) bende çok çekmiştim baş ağrısından sonlara doğru geçiyor

Kızlar dün taburcu oldu oğlum :) ilk gecemiz biraz uykusuz geçti . Rabbime şükürler olsun en azından yanımda uyku olmasa da olur..

Doyurma konusunda zorlanıyorum uyanmiyor, hastanede biberona alıştı. Uyanıkken emziriyorum ama uyanmasını beklemeden vermem lazım sık sık, uyurken almıyor bende pompayla sagip biberonla veriyorum kendi sutumu..

Çok küçük başka bebek olsa tutmaya korkar kucağıma alamazdim , iş başa düşünce annelik içgüdüsü ile herşey yapılıyor :)
canım gözünüz aydın çok sevindim :KK200: Allah ayırmasın

Çok şükür canım çok şükür Rabbim hiç ayırmasın sizi. Uykusuzluk hepimizde var ona razıyız. Ben uyanmadığında altını açıyorum bezini değiştiriyorum o arada uyanıyor çıldırıyor uykusu açılıyor. Dr da öyle söylemişti altını aç ya da ayak tabanlarını oyna diye. Allahım güç versin sana da canım sağlıkla büyüt inşallah

canım benim iyi olmanıza çok sevindim :dua: kabızlıklar, gaz sancıları geçer sağlıkları iyi olsun da :KK200::nazar:

Çok şükür canım benim ya ikisi de maşallah. Çok sevindim:)

Maşallah bebislerinee isimleri ne oldu hastaneden çıktınız dimi

Bizde iyiyiz şükür canım iki buçuk aylik olduk gazı bazı derken geçiyor zaman

Kizlar bende dileke daha once ozelden yazdim ama hic donus yapmadi sizin dediginiz gibi bence hamile ama kimseyle paylasmak istemiyor hatta haziranda dogum yapacak galiba ben de profilinde oyle gordum :) neyse iyi olsunda insallah buraya yazmasa da olur bu arada proluton arayan arkadasim bende burdaki bi arkadisimizin gondermesiyle buldum Allah ondan razi olsun ama gercekten cok zor bulunuyor A anneveoglusu
Allah senden de razı olsun lafı bile olmaz
İki küçük kalp atışı haberini verdin ya bundan güzel haber olamazdı Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin kuzularini inşallah

Offf offf kiyamam kuzuma insallah en kolay sekilde atlatir gaz sikintisini kolik olmaz rabbim yardimcin olsun. Canim en zor zamanindasin suan ama gececk hic umutsuzluga kapilip strese girme hep sakinligini koru

X