2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Rabbim tez vakitte kavuşmayı nasip etsin canım , alıp evinize dönün inşallah . Peki bir zaman vermediler mı şu kadar kalır vs.

Canim benim allah a sukur baska sikintilari yok gucunu toplayip gelecek kucagina rabbim bir daha yasatmasin cok iyi snliyorum seni .besigine yatirip mutfaga gidemiyorken senin allah yardimcin olsun sabir versin.sifa versin insalllah.
Kucuk pasada da baslamis gaz cok kotu bir durum yaaa kiyamam minicik bedenler cok aci cekiyir ama wlden bosey gelmiyor maalesef sindirim sistemi hala gelismediginden cekiliyor mecbur .benimki de emerken uyurken surekli kasiliyor ikiniyor cikariyorda gaz ama hic rahatlamiyor. Masajlar yapiyorum sakin dururken birde kiraz cekirdegi yastigi aldim onu mikrodalgada isitip yatarken hep gobuse koyuyorum siscacik tutuyor.

Kizlar dogumlariniz cok cok yaklasti belki isinize yarar dusuncesiyle birsey paylasmak istiyorum. Ilk ginlerde bebislerde kilo kaybi oluyor %8-10 arasiydi galiba yanlis hatirlamiyorsam. Ama 1 hafta 10 gun sonra tekrardan dogum kilosuna gelmesi bekleniyor. Sarilik riski olmamasi ve vucut direnci dusmemesi icin anne sutu yaninda mama da verilmesi isteniyor bazen. Benim bebisin sarilik riski yoktu sutumde geliyordu fakat su yuttugu iicin dogumda hep kustu aldigi sutu. Beslenemedi vilk kakayi yapti ama cis yapamadi Oyuzden mama ile destekledik ilk 3 gun 20 cc. Hem emzirdim hem mama verdik ama 3 beslenmeye yada 2 beslenmeye bir.Mamayi verirken eds ile verdik biberon kullanmadik. Meme reddi yasamamak ic8n cunku emzirirken memeyi emmesi tutmasi ,sarfettigi efor baska biberonda baska. Bu eds ile emzirirken mamayi verdik. Uzun incecik bir hortum bir ucunu memeyi verirken bebegin agzina giriyor.bir ucu da mama kabinda duruyor. H3m emiyor hemde emerken o hortumdan agzina mama geluyor. Memeyide uyarmis oluyor boylece..sonra mama bitince hortumu agzindan yavasca cekip memeyi emmeye devam ediyordu. Yalniz mamayi cektigindende emin olmak gerek mama yavas yavas azaliyor kontrol ediyorduk. Mama kabindaki hortumun diger ucuda tam dipte duracak hava cekmesin bebis.videolar vardir mutlaka biz emzirme danismani anlatip gostermisti o sekilde esimle uyguladik .cok buyuk kolaylik bence .

İlk defa duyduğum birşey canım sağol bilgi icin.

Çok geçmiş olsun, çok zor onu bırakmak eminim. Tez zamanda çıksın kuvözden,bir an önce eve gelsin inşallah.

Merhaba.benim 2 tane embriyo transfer edildi.suan 13.gunum ve degerin 477.sizce ikisidemi tuttu yoksa tekimi tutmus.degerim nasil.bilgisi olan arkadaslar yardim edebilirmi lutfen

Merhaba.benim 2 tane embriyo transfer edildi.suan 13.gunum ve degerin 477.sizce ikisidemi tuttu yoksa tekimi tutmus.degerim nasil.bilgisi olan arkadaslar yardim edebilirmi lutfen
O keseyi görene kadar hiç belli olmuyor, herkeste bhcg salgılanma düzeyi değişiyor. Düşük çıkıp ikiz olan da, yüksek çıkıp tek olan da var. Hayırlı olsun.

O kan değeriyle anlaşılmıyor canım , benim ki tek embriyo 11.gun değerim 577,88 di. Kese görmeye gidince anlayacaksın . Hayırlı olsun bu arada sağlıklı güzel bir gebelik olur insallah

Avalon80 canım senin doğum şekli ne olacak belli mi? Sezeryan mı normal mi diyor doktorun

Benim Dr normal doğum yanlısı canım. Gerçi ben de hep normal istedim, döndü bebiş şükür, plasenta da biraz aşağıda ama şimdilik normal doğuma engel bir şey yok. Arada bir az tırsma gelmeye başladı, ama çabuk geçiyor, başa geleni çekecem kararlıyım. Epidural falan da istemiyorum dayanabilirsem, o da az biraz bebeğe geçiyormuş.

Benim doktorda normal doğum yanlısı özele gidiyorum. Ama en son muayenede bebek iri olacak dedi. Boyu ve kilosu 9 gün önden gidiyor. Her muayenede önde çıkıyor ama bu defa biraz daha arttı fark.
Ebe bir arkadaşım var o da bana kalırsa şansa bırakma birsuru tedavi geçti başından 40 haftaya kadar bekleme dedi. Hem bebek iri olacaksa aşağıdan da çok dikiş olur falan diye anlatınca kafam allak bullak oldu

En ideal normal doğum 2500-3500 gram arası oluyormuş. Normal doğum anne için de bebek için de en yararlısı. Sonuçta Allah tüm sistemi bu şekilde yaratmış. Ama eğer kızım 3500 ü geçer ve bebek riskli olursa normal diye ısrar etmem, ben de sezaryana dönerim diye düşünüyorum. Y da bana derlerse ki çatın çok geniş bebeğin 4000 gr olmuş ama hiç zorlanmazsın, bebek için risk az, o zaman normale devam ederim. Yani hemen karar verme, Dr una güveniyorsan süreç ne gösterecek bir bakmak lazım bence.

Haklısın canım , aslında herkesin yapısı farklı doğal olarak dayanıklılığı acı eşiği vs. Herşey etkiler biliyorum. Benim annem de beni ve kardeşlerimi hep kilolu doğurmuş , kardeşim 4 kilonun üzerindeydi normal doğurdu ama her seferinde ölümden dönmüş , sanırım bu da etkiledi beni.

En iyisi beklemek Allah hakkımızda hayırlı olan doğum şeklini nasip etsin inşallah.
Benim ki bir kuvvetlenmiş ki iki gündür karnımın sağ tarafı yamuk duruyor :) topuğunu yukardan aşağıya doğru indirip çıkartıyor avucuma geliyor resmen

Ne guzel duyguydu
o topuklari her alt degistirmede opmeye doyamazsin artik ben oyle yapiorum o parmaklari ayaklari

İnternetten de okudum, gerektiği zaman büyük kolaylık. Parmakla da besleyebiliyosun gerekirse anne o sırada emziremiyecek durumdaysa :)

Yaa sen özledin mi hamişligi canım , ogluşun biraz buyusede bir kardeşi olsa aradaki farkı çok açma sen. Oy mis kokuludur şimdi o kokla yerime
Cok keyifliydi geecekten sikintili gecsede ins.bakalim bende oyle dusunuyorum ara cok acilmasin ) kokladim canim yerine ins.kucagina saglikla al canim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…