2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

BurdakiB insalarii okudum yaptim benimde cikar belki diye dun yaptım 2 saat sonra çizgi hafifte olsa çıktı bugün tekrar denedim yok cikti trasfer gunumu saymazsak dün 5. Gundu bugün 6. Gun bakalım hayırlısı cikimayinv insanın ici bi burkuluyor
Doktorumuda sordum dun kızdı çıkmaz dedi iste gönül laf dinlemiyor :KK43:((

Canim merhaba.
Bende de plasenta previa totalis cikti. Birde rahim agzimi plasentanin bir damari kapatmis riskim iki kat daha da artti. Tup bebek doktorumla devam ediyordum (Gazi Univ Hastanesinde Prof) ama simdi boyle riskli cikinca acaba Polat Dursuna mi gecsem dedim. Hafta sonu aradim dogum icin 8000 lira istiyor bu da biraz yuklu geldi bana malum her ay muayene icin 400 veriyoruz tup bebek masraflari da cabasi. Sen memnun musun Polat Beyden sence doktorumu degistirmeli miyim :KK43:
Geçmiş olsun, inşallah sağlıkla doğum yapacaksın çok dikkat et.

Sekreteri sezeryan ücretini söylemiştir canım. Plesenta previa olunca fiyat 15-20 bin arası değişiyor. Belki konuşursan yardımcı olur.Ancak dr kendine çok çok güveniyor. Çok fazla hastam oldu previa olan bir kere bile kötü bir sonla karşılaşmadık çok şükür dedi. Kendisinin geliştirdiği bir yöntem var kanama en az olacak şekilde yapıyor doğumu. İnanılmaz başarılı bir dr. Buluşları var. İyi kalpli ayrıca. Erken doğum riski bizlerde fazla sürekli dinlenmek kesinlikle ağır kaldırmamak gerek. İlişki yasak. Alttan muayene yasak. Ben haftada bir proluton vuruluyorum ve progestan kullanıyorum ağızdan. Dr a güvenim fazla. Önce Allah sonra kendisine emanetim. Benim de total. Bir kere kanama yaşadım ara ara lekelenmeler oluyor. Sürekli yatıyorum iş yapmak yasak. Sana yapışma var dedi mi. Yani bazılarında plesenta rahime yapışabiliyor. Bu da riskli. Ama polat hoca bu konunun uzmanı türkiyede bu konuda en iyisi ve deneyimli diyebilirim. Gazi ünv de gayet iyi ve prof dr un deneyimi iyiyse devam edebilirsin. Polat hoca da muayene için nakitte 400 alıyır kartla 500. Ayda bir

Canim cok gecmis olsun. Yapismadan bahsetmedi ama pladentadaki bir damarin rahim agzinda oldugunu bunun da hic istenmeyen bir durum oldugunu soyledi. Kendi prof dr um bana hic bugune kadar sende previa var dememisti. İlk once Cebeci Tipta girdigim ayrintilida cikti bende direk druma soyledim alttan bakti. Previa diyemem onlara bakma sen, sadece rahim agzina yakin dedi beni gaziye ayrintiliya gonderdi. Cuma gunu girdigim ayrintilida ordaki riskli gebelik doktoru previa total ve rahmi kapatan bir damar gordu. Hocamizi arayacagim bilgi verecegim gidebilirsin dedi gonderdi. Kendi doktorumla randevum iki hafta sonra. Bu iki hafta icinde ne yapacagim bilmiyorum. Doktorun beni arayip bilgilendirmesini yada cagirmasini beklerdim ama ne arayan var ne soran. Durumumu cok riskli gordukleri halde bana hic progestan vs kullan da demediler. Bende ayda 400 lira veriyorum bu beni cok vurmuyor ama 15-20 bin dogum ucretini sanirim vermem imkansiz :KK43: O kadar emek verip tup bebek yaptirip boyle bir riskle karsilasmak insani cok uzuyor elim kolum bagli bekliyorum Allah yardimcimiz olsun

Canim cok gecmis olsun. Yapismadan bahsetmedi ama pladentadaki bir damarin rahim agzinda oldugunu bunun da hic istenmeyen bir durum oldugunu soyledi. Kendi prof dr um bana hic bugune kadar sende previa var dememisti. İlk once Cebeci Tipta girdigim ayrintilida cikti bende direk druma soyledim alttan bakti. Previa diyemem onlara bakma sen, sadece rahim agzina yakin dedi beni gaziye ayrintiliya gonderdi. Cuma gunu girdigim ayrintilida ordaki riskli gebelik doktoru previa total ve rahmi kapatan bir damar gordu. Hocamizi arayacagim bilgi verecegim gidebilirsin dedi gonderdi. Kendi doktorumla randevum iki hafta sonra. Bu iki hafta icinde ne yapacagim bilmiyorum. Doktorun beni arayip bilgilendirmesini yada cagirmasini beklerdim ama ne arayan var ne soran. Durumumu cok riskli gordukleri halde bana hic progestan vs kullan da demediler. Bende ayda 400 lira veriyorum bu beni cok vurmuyor ama 15-20 bin dogum ucretini sanirim vermem imkansiz :KK43: O kadar emek verip tup bebek yaptirip boyle bir riskle karsilasmak insani cok uzuyor elim kolum bagli bekliyorum Allah yardimcimiz olsun
Dr un aramasını beklersen oo öyle dr neredeyse yok. İstersen bir de polat hocaya görün onun deneyimi fazla belki farklı bir yorum yapar. Ona doğuma gitmesen bile yorumunu alırsın en azından. Ya da aydan hocaya görün o da perinatolog ve çok başarılı. Belki fiyatta da yardım eder. Damarın rahim ağzında olması kanama açısında mı beslenmesi açısından mı önemliymiş. Gelişimi nasıl bebeğin bir şey dedimi dr. Normalse bence çokta korkma.
Bu arada Biz de borçlandık çokça. Allah yardımcımız olsun tüp bebekti oydu buydu mahvolduk.

Dr un aramasını beklersen oo öyle dr neredeyse yok. İstersen bir de polat hocaya görün onun deneyimi fazla belki farklı bir yorum yapar. Ona doğuma gitmesen bile yorumunu alırsın en azından. Ya da aydan hocaya görün o da perinatolog ve çok başarılı. Belki fiyatta da yardım eder. Damarın rahim ağzında olması kanama açısında mı beslenmesi açısından mı önemliymiş. Gelişimi nasıl bebeğin bir şey dedimi dr. Normalse bence çokta korkma.
Bu arada Biz de borçlandık çokça. Allah yardımcımız olsun tüp bebekti oydu buydu mahvolduk.

Canim destegin icin saolasin.
Polat Dursuna Allah nasip ederse bir kere de olsa gorunecegim 27 hafta gibi. Damar olayini da cok aciklamadi ama anladigim kadariyla hem bebegin beslenmesi hemde kanama acisindan riskli gordu. Normalde o damar plasentanin ustunde oluyormus rahim agzinda durmasi sakincali dedi. Kendi doktorum normalde hic kist, miyom, plasenta olayindaki risklerden bahsetmiyor sanirim genel felsefesi hastayi korkutmamak ama ne oldugunu bilmedigimiz zaman da biz risk altinda oluyoruz farkinda degil. İnsallah dogumda sikinti yasamayiz saglikla atlatiriz bunu da :KK43:

Canim destegin icin saolasin.
Polat Dursuna Allah nasip ederse bir kere de olsa gorunecegim 27 hafta gibi. Damar olayini da cok aciklamadi ama anladigim kadariyla hem bebegin beslenmesi hemde kanama acisindan riskli gordu. Normalde o damar plasentanin ustunde oluyormus rahim agzinda durmasi sakincali dedi. Kendi doktorum normalde hic kist, miyom, plasenta olayindaki risklerden bahsetmiyor sanirim genel felsefesi hastayi korkutmamak ama ne oldugunu bilmedigimiz zaman da biz risk altinda oluyoruz farkinda degil. İnsallah dogumda sikinti yasamayiz saglikla atlatiriz bunu da :KK43:
Aslında proluton depot kullansan iyi olur haftada bir. Bizim kanama riskimiz hep var ancak özellikle doğum anında risk altındayız doğumdan sonrasında da kanama yaşanabiliyor o zaman da müdahale ederim dedi benim dr. İnşallah sağlıkla atlatırız ne diyeyim. Benim de sürekli sıkıntı çıktı gebelikten önce de vardı zaten sorunlar gebe kaldım tam oh diyecem bir çok sıkıntı yaşadım tadını çıkaramadım diyebilirim. Ama yapacak bir şey yok bu da bizim sınavımız. Sabredecez Allah büyük. Sende korkma dr un demesiyle değil inan korkutuyorlar çoğu drlar Allah nasip etmedikten sonra hiç bir şey olmaz. En ufak bir sorun yaşamadan doğuma girersin belli olmaz kimin ne olacağı. Sakin ol olumlu düşün bol bol dinlen su iç güzelce beslenmene bak. Rabbim sağlıkla kucağımıza almamızı nasip etsin inşallah

Oyle beter birsey ki bu gaz sancisi kasilip agliyorlar ve elinizden sarilmaktan baska birsey gelmiyor. Her alt acmada masaj yapiyrm ama nafile
Sindirim sistemleri hala gelismemis oldugundan bunu yasiyrz mecbur ama sanki cigerim kopuyor.
Dogduktan sonra ki 5.gunu gittik canim 2.topuk kani alindi sarilik kontrolu boy kilo takibi yapildi.testislere bakiliyor cigerler dinleniyor refleksler ,kulak kontrolu vs
Genel bir kontrol oluyor. Yenidogan bebekler de kilo kaybi oluyir ilk 10 gun icinde ama sonrasinda verdigi kiloyu bu 10 gunun sonunda almasi bekleniyor mutlaka. 5.gunu almisti bizimki masallah tekrar ogdugu kiloya gelmisti.
25 inde isitme testi yapilacak birde 30 unda asimiz ve kilo kontrolu var yine :)))
Ayy maşallah minik kuzuya doğdu büyüyor kurban olduğum
Şimdide tatlı telaşları oluyor Allahın izniyle biran önce gaz sorunuda düzelir inşallah
Oğluşunda rahat eder anneside rahat eder ❤

Kızlar epeydir okuyamıyordum becidina becidina hastanede misiniz hala arkadaşım, geçmiş olsun. Sağlıkla gelsin bebişlerin inşallah. kinalikadin kinalikadin sen nasılsın arkadaşım, kanaman filan yoktur inşallah. Ben de prolutonu geçen hafta bıraktım, pleaanta normale döndü. tugken tugken güle güle büyüt bebişini canım.
Evet canım hastanedeyim normal odaya çıktık doğumhane de takip edildi bir süre. Doktorum 30-31 haftalık falan olsan eve gönderirdim ama daha çok küçükler riskli kal burda dedi. Öyle kalırız işte 27. Hafta bugün bitiyor. Seninde iyi olmana sevindim, hepimizin başında bir badire var bugünümuze çok şükür diyelim.

X