2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Canm yazamasam da takip ediyorum yazdıklarını. Allah en doğru zamanda sağlıkla miniklerine kavuşmayı nasibetsin inşallah. Benim de rahim ağzı kısalarak doğum başladı. Ve biz farkedemedik. Neyse ki senin erken farkedildi.

Hastanede olduğumuz süreçte çok fazla erken doğan bebeğe denk geldim. 24-25.haftalarda bile doğup bir süre küvezde kaldıktan sonra sağlıkla çıkan bebekler vardı. Senin haftan gayet iyi, 30’ları da geçtin mi tamamdır zaten:) bu şekilde devamlı yatarak çokca hafta geçirebilirsin diye tahmin ediyorun. Allah yardımcınız olsun.
Sağol kuzum miram oldun. İnşallah daha neler bebeklerim ama ilk başladığı zaman 24. Haftanın sonuydu epey panik olmuştum şimdi biraz daha iyiyim. Tabi ki gönlümüz 32leri görmekten yana dr panik oldu biraz da küçükler daha diye 800-900 gramlar demişti cuma günü.
Bol bol yatıyorum mecbur kalmadıkça kakmiyorum zaten.
İyi yerinin rahat olması da çok önemli. Burada bir devlet hastanesi var bakırköy sadi konuk, doktorlar iyi ama kadın doğum bölümü ana baba günü.. ameliyat olan, doğuran, düşük yapan 8 kişilik odada hepsi bir arada tek tuvalet , havasız vs. Refakatçi kalmıştım gerçekten büyükler dayanmaz birde bebekler vardi
Gayet iyi canım aslında çok şükür tek kişilik odalar falan özel gibi sadece yanıma kimse gelemiyor idare edeceğiz artık. Yakın zamanda yenilenmis buralar. Normal odaları da iki kişilik zaten doğum sonrası. Sağlıkla doğsunlar idare ederim ben sorun değil.
Biz de iyiyiz canım. Alıştık birbirimize. Hızla büyüyoruz. 1800 gramla hastaneden çıkıp 1 ayda 3000 grama geldik çok şükür:) çarşamba günü kırkımız çıkıyor. Zaman çok hızlı geçiyor. Allah sağlık versin hepimize :KK200:
Canım maşallah ne çabuk büyümüş kilo almış :nazar: çok güzel bakıyorsun minik Serra ya demek ki . Rabbim korusun hepimizi evlatlarıni, hepimize bu güzel duyguları tattirsin inşallah:dua:

becidina becidina bugün bir yerde okudum balık hem bebeğin kilo almasına sebep oluyor hemde erken doğum riskini azaltıyor yaziyordu. Ayrıca gerçekten çok faydalı. Eşin zor olacak belki ama hergun getirse sana canım. Ekmek arası olursa midenede dokunmaz bıkmadan yersin. Özellikle şu an barbun balığı çok faydalı diyorlar yağlı bir balik

becidina becidina bugün bir yerde okudum balık hem bebeğin kilo almasına sebep oluyor hemde erken doğum riskini azaltıyor yaziyordu. Ayrıca gerçekten çok faydalı. Eşin zor olacak belki ama hergun getirse sana canım. Ekmek arası olursa midenede dokunmaz bıkmadan yersin. Özellikle şu an barbun balığı çok faydalı diyorlar yağlı bir balik
Canım daha dün ekmek arası bol bol dil balığı yedim evde de 2-3 günde bir mutlaka yiyordum et ve tavuk pek yiyemiyorum ama güzel kızarmış dil balığını çok rahat yiyorum diye eşim sağolsun sürekli yaptı yapmaya da devam ediyor yine getirir her gün yemek bıktırıcı olabilir yine birkaç güne Bir yemeye devam ederim. Gelişimleri genel olarak iyi dedi dr zaten iki tane Bebek olunca öyle ilerden pek gidilmiyor. Oğlan hep kızdan biraz daha geriden geldi aynı devam ediyor zaten embriyo iken de biri büyüktü :KK70: kesin o büyük olan kız di.

Saolasın canım Allah razı olsun. Polat Dursun a gidiyorum doğumu da koruda yaptırıyor. Riskli durumum olmasaydı başkent ünv de olacaktı doğum. Her şey nasip hakkımızda hayırlısı hepimizin yardımcısı olsun Rabbim

Canim merhaba.
Bende de plasenta previa totalis cikti. Birde rahim agzimi plasentanin bir damari kapatmis riskim iki kat daha da artti. Tup bebek doktorumla devam ediyordum (Gazi Univ Hastanesinde Prof) ama simdi boyle riskli cikinca acaba Polat Dursuna mi gecsem dedim. Hafta sonu aradim dogum icin 8000 lira istiyor bu da biraz yuklu geldi bana malum her ay muayene icin 400 veriyoruz tup bebek masraflari da cabasi. Sen memnun musun Polat Beyden sence doktorumu degistirmeli miyim :KK43:

Canim merhaba.
Bende de plasenta previa totalis cikti. Birde rahim agzimi plasentanin bir damari kapatmis riskim iki kat daha da artti. Tup bebek doktorumla devam ediyordum (Gazi Univ Hastanesinde Prof) ama simdi boyle riskli cikinca acaba Polat Dursuna mi gecsem dedim. Hafta sonu aradim dogum icin 8000 lira istiyor bu da biraz yuklu geldi bana malum her ay muayene icin 400 veriyoruz tup bebek masraflari da cabasi. Sen memnun musun Polat Beyden sence doktorumu degistirmeli miyim :KK43:
Sekreteri sezeryan ücretini söylemiştir canım. Plesenta previa olunca fiyat 15-20 bin arası değişiyor. Belki konuşursan yardımcı olur.Ancak dr kendine çok çok güveniyor. Çok fazla hastam oldu previa olan bir kere bile kötü bir sonla karşılaşmadık çok şükür dedi. Kendisinin geliştirdiği bir yöntem var kanama en az olacak şekilde yapıyor doğumu. İnanılmaz başarılı bir dr. Buluşları var. İyi kalpli ayrıca. Erken doğum riski bizlerde fazla sürekli dinlenmek kesinlikle ağır kaldırmamak gerek. İlişki yasak. Alttan muayene yasak. Ben haftada bir proluton vuruluyorum ve progestan kullanıyorum ağızdan. Dr a güvenim fazla. Önce Allah sonra kendisine emanetim. Benim de total. Bir kere kanama yaşadım ara ara lekelenmeler oluyor. Sürekli yatıyorum iş yapmak yasak. Sana yapışma var dedi mi. Yani bazılarında plesenta rahime yapışabiliyor. Bu da riskli. Ama polat hoca bu konunun uzmanı türkiyede bu konuda en iyisi ve deneyimli diyebilirim. Gazi ünv de gayet iyi ve prof dr un deneyimi iyiyse devam edebilirsin. Polat hoca da muayene için nakitte 400 alıyır kartla 500. Ayda bir

Biz de iyiyiz canım. Alıştık birbirimize. Hızla büyüyoruz. 1800 gramla hastaneden çıkıp 1 ayda 3000 grama geldik çok şükür:) çarşamba günü kırkımız çıkıyor. Zaman çok hızlı geçiyor. Allah sağlık versin hepimize :KK200:
Maşallah maşallah kuzuya canım amin
Zaman gerçekten hızla geciyor

Bugün yaptım negatif çıktı aceba test gününe kadar gelisme olur mu ki cok üzüldüm çoklu
Neden acele ettin 5. Gün test mi olur yapmayın ne olur. Dr lar söylüyor bastıra bastıra tıbben durum böyle. 5.gün embriyosu için 10. Gün 3.gün embriyosu için 12-13. Gün test yapılmalı ki idrar testi değil kesinlikle. Kanda bhcg testi yapılması gerek. Burada da yanlış yönlendiriliyorsunuz hep. Başkaları etkiliyor onların çıkmış benim de çıkar diyorsunuz. Büyük hata. Herkesin bünyesi farklı. Kiminin kana geç karışır az artışla başlar. 5.gün kanda bile çıkmaz istersen yüz tane dr a danış. Çıkanlar istisna. Keşke onlar da paylaşmasa buralarda, çıktı hamileyim diye. Diğer kadınları düşünseler yanlış yönlendiriyorlar gaza getiriyorlar diye.
Boşuna üzüldün belki yazık değil mi. Bekle sabret. İnşallah olumlu sonuç alırsın boşa üzüldüğüne güler geçersin..

Neden acele ettin 5. Gün test mi olur yapmayın ne olur. Dr lar söylüyor bastıra bastıra tıbben durum böyle. 5.gün embriyosu için 10. Gün 3.gün embriyosu için 12-13. Gün test yapılmalı ki idrar testi değil kesinlikle. Kanda bhcg testi yapılması gerek. Burada da yanlış yönlendiriliyorsunuz hep. Başkaları etkiliyor onların çıkmış benim de çıkar diyorsunuz. Büyük hata. Herkesin bünyesi farklı. Kiminin kana geç karışır az artışla başlar. 5.gün kanda bile çıkmaz istersen yüz tane dr a danış. Boşuna üzüldün belki yazık değil mi. Bekle sabret. İnşallah olumlu sonuç alırsın boşa üzüldüğüne güler geçersin..
BurdakiB insalarii okudum yaptim benimde cikar belki diye dun yaptım 2 saat sonra çizgi hafifte olsa çıktı bugün tekrar denedim yok cikti trasfer gunumu saymazsak dün 5. Gundu bugün 6. Gun bakalım hayırlısı cikimayinv insanın ici bi burkuluyor

X