2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Bence gayet iyi büyümüş canım, annelik ağrıları diyorum ben bunlara Rabbim sabrını verir inşallah.
Evet doğru tabir bu sanırım annelik ağrıları.. ruhum_mavi ruhum_mavi arada vajinama bile ağrı vuruyor diyordu , benimde olmaya başladı. Yatılı misafirlerim var birkaç gündür yemek bulaşık çay meyve derken bel ağrısı mahfediyor.. Rabbim günahlarımiza kefaret etsin inşallah :) bugunumuze sukur

Doktor usg ile muayenede yumurta rezervim icin iyi demisti gecen sene. Bu amh testini kendi istegimizle yaptirabiliyor muyuz ?

Doktor usg ile muayenede yumurta rezervim icin iyi demisti gecen sene. Bu amh testini kendi istegimizle yaptirabiliyor muyuz ?
Canım özele gideceksen test yapmaya yer arıyorlar zaten. Devlet için aynı şeyi söyleyemeyeceğim belki de yaparlar bilemedim

İki haftada bir çağırdığına göre ufaktan sende doğum potasına girdin canım :) bundan sonra sıkı bir takiple 40.haftayi bekleyecek bebiş . Allah herkese hayırlı doğumlar nasip etsin, tedavi gören arkadaşlarımıza da gebelik nasip etsin insallah
Girdim galiba di mi :KK17::confused::KK68: :KK71:emojilerdeki gibi değişik duygular geliyo gidiyor. Hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin Allah. Kw de çantanı hazırlayalım ne olur ne olmaz diyor...

Evet doğru tabir bu sanırım annelik ağrıları.. ruhum_mavi ruhum_mavi arada vajinama bile ağrı vuruyor diyordu , benimde olmaya başladı. Yatılı misafirlerim var birkaç gündür yemek bulaşık çay meyve derken bel ağrısı mahfediyor.. Rabbim günahlarımiza kefaret etsin inşallah :) bugunumuze sukur
Yorma fazla kendini, ben hiç yapamam valla yavrularım kıymetli. Eşim ne yapıyorsa en ağır kaldırdığım şey 1,5 litrelik su şişesi iki kez kanamadan sonra tedirgin oluyorum Allah korusun. Zaten yorulacak bir enerjimde yok her gören çok zayıflamışsin diyor yiyip içerken resmen 6. Ay bitmesi yakın daha verdiğim 5 kiloyu bile geri alamadım yatarak hem de. Benim bünye pamuk ipliğine bağlıymış onu anladım. Rabbim evlatlarımızı korusun hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin. Zor anne olmak

Girdim galiba di mi :KK17::confused::KK68: :KK71:emojilerdeki gibi değişik duygular geliyo gidiyor. Hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin Allah. Kw de çantanı hazırlayalım ne olur ne olmaz diyor...
Evet canım bence de hazırla biraz daha zaman geçince bebek hızlı büyüyecek hareket etmek zorlaşır . Hazırla kenarda dursun.

Çanta demisken geçen gün A anneveoglusu hazırladım diyordu, içerisine neler koydun canım sen tecrübelisin ilk gebeliginden zaten ne gerekli ne gereksiz bilirsin. Yazsan bizde aydınlanırdik:KK51:

Yumurta rezervi usg ile anlaşılmaz tam olarak henüz gelişmemiş yumurta rezervi ancak amh ile anlarsın. Genelde tedavi öncesi istenen bir test ve yapılmalı bence de. Sonuçta bu kan değeri bile rapor çıkartmaya yetiyor bazı durumda

Yaaa çok şaşırdım canım çok saçma bence zaten bi dünya masrafımız oluyor
ben ilk tedavimi orada oldum 9 kişiydik transfere girdik hepimizin test günü aynı gündü ve hepimiz negatif aldık başarı oranı çok düşük çünkü laboratuvarı iyi değil o kadar embriyodan bi tane dondurulmadı kalmadı dediler ve ayrıca bu 9 kişiye hepimize aynı ilaç aynı doz hemen hemen uygulandı çok ilginç bende pko var o yüzden ohssde olmuştum
Canım belki inanmassın bizde 7 kişiydik ogün hepimizinki çok şükür pozitif oldu
Sadece 1 kişininki negatif oldu
Nasip kısmet bu işler

Yorma fazla kendini, ben hiç yapamam valla yavrularım kıymetli. Eşim ne yapıyorsa en ağır kaldırdığım şey 1,5 litrelik su şişesi iki kez kanamadan sonra tedirgin oluyorum Allah korusun. Zaten yorulacak bir enerjimde yok her gören çok zayıflamışsin diyor yiyip içerken resmen 6. Ay bitmesi yakın daha verdiğim 5 kiloyu bile geri alamadım yatarak hem de. Benim bünye pamuk ipliğine bağlıymış onu anladım. Rabbim evlatlarımızı korusun hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin. Zor anne olmak
Evet yorulunca farkettim fazla ayakta kaldığım gün az hareket ediyor :KK43: işte durumumu tedaviyi bildiği halde yatılı gelen misafir ne diyeceksin anlayış nasip etsin herkese Rabbim

Evet yorulunca farkettim fazla ayakta kaldığım gün az hareket ediyor :KK43: işte durumumu tedaviyi bildiği halde yatılı gelen misafir ne diyeceksin anlayış nasip etsin herkese Rabbim
Ben geleyim mi diye soranlara iyi gel beraber yatarız diyorum doğumdan sonra geliriz diyorlar. Boşver gün önce iş yerinden arkadaşlarım geldi kendileri yiyecek bir şeyler getirmiş eşim çay demledi getirdi ben hiç bir şey yapmadım biraz oturdum sohbet ettim kalkıp gittiler düşünceli olmalı insanlar bir süre sonra zaten oturamiyorumda karnım oluyor küp gibi sonra nefes darlığı basliyor nabız fırlıyor yeni ben çevrimdışıyim

Yumurta rezervi usg ile anlaşılmaz tam olarak henüz gelişmemiş yumurta rezervi ancak amh ile anlarsın. Genelde tedavi öncesi istenen bir test ve yapılmalı bence de. Sonuçta bu kan değeri bile rapor çıkartmaya yetiyor bazı durumda
Doktor o an muayene sirasinda soyledi endise etmene gerek yok diye. Zaten Adamin surekli sozu sakin ol sirkencubin endiselenme oluyor hep:))Tup bebek icin biz raporla filan ugrasmayacaz sanirim ama onlem olarak bi amh degerim elimde olsun sinir ise kullanirim.

Ben geleyim mi diye soranlara iyi gel beraber yatarız diyorum doğumdan sonra geliriz diyorlar. Boşver gün önce iş yerinden arkadaşlarım geldi kendileri yiyecek bir şeyler getirmiş eşim çay demledi getirdi ben hiç bir şey yapmadım biraz oturdum sohbet ettim kalkıp gittiler düşünceli olmalı insanlar bir süre sonra zaten oturamiyorumda karnım oluyor küp gibi sonra nefes darlığı basliyor nabız fırlıyor yeni ben çevrimdışıyim
Evet canım senin kanama da oldu , üstüne ikiz can taşıyorsun çok fazla dikkat etmen lazım. Hic yapma boşver . Bende temizliğe elimi surmuyorum eşim süpürge aciyor siliyor. Yemeğe mecbur kalıyorum o işte olunca yemek saati yaklaşıyor kalkıp yapıyorum. Sadece ikimiz olsak bir çeşit yetiyor bize, birkaç gündür tabi fazlası gerekiyor. Bir iki güne kurtuluyorum inşallah hayirlisi

24. Hafta gibiydi sanırım, dr bana artık iki saat iş yaptıysan 1 saat uzanıp dinlenmeni istiyorum demişti. (Ben evdeyim) Dinlenmek bebeğin kilo almasını gelişmesini sağlıyormuş. Bi de hareket ettikçe bebek anne karnında sallantıdan uyuyormuş. Biz durunca uyanıyormuş. Daha doğmadan sallanarak uyumaya alışıyo çocuklar :KK48:

Evet canım vajina ve vajinanın bacaklarla birleştiği iç kısımda ağrı haftalarca sürmüştü. Oturduğum yada yattığım yerden kalkmak zulüm oluyordu. Meğer çatı büyüyormuş :anneadayı: zor ama sonu güzel ağrılar. Allah güç kuvvet versin inşallah :KK200:

Çok uzuldum canım ne kadar emek verdiğini biliyorum cevabi yazılarını okudum olgunlugunu ve sabrını takdir ettim

Dr ne diyor canim

Arkadaşım sıfırdan tedavi baslayacaksin başka merkezi düşünüyormusun
Cok sagol canım
Aglayıp sızlanmanın da, karalar bağlamanın da pek faydası olmuyor zamanla. Bu yola çıkarken yıkılmak ve pes etmek yok diye çıktım. Bu benim sınavım elbet bir gün kazanan ben olacağım. Bu rabbimin takdiri ne zaman karar verdiyse.
Doktora gelince çok detaylı konuşmadık çok üzüldü o da adet olduğunda gel detaylı konuşalım, tartışalım neler yapacağımıza karar verelim dedi.
Açıkçası düşünmedim değil ama başka doktora derdimi anlatmaya yeniden başlamaya biraz çekingenim. Bir de genetik testlerle aynı doktorda denemek istiyorum.

Ca

Canım size microçip yöntemi uygulanmadı mı?sen ameliyat olmadın mı?
Ben uygulandi diye biliyorum ama yanlis biliyor da olabilirim. 1 sene oldu neredeyse bizim tedavi başlayalı. Dondurulmuş olunca uzun sürdü. Ben sayinin cok olmasi sans acisindan bir sey kattigini dusunmuyorum. Aksine zaman kaybi bence sonucta hep ayni kalite embrio kullaniliyor. Ilk ikisi tutmayinca ben bunlarin da sansi oldugunu dusunmedim acikcasi. Benim ameliyata gelince ben ameliyat olmadim.

Şener beye muayene oldum gittiğimde güleryüzlü bi doktor gerçekten ama hastane ortamı, kullanılan aletler o kadar hoyratça ki insanın canı normal muayenede bile daha çok acıyor o yüzden bilemiyorum devlette deneme durumunu ama yinede düşünücem canım sağolasın

Ben ilk denemeyi orda yaptım , 2.tedavimi dış heyetle aret hoca da yaptım ve baya gark gördüm tedavi aşamasında ;yanlış ilaç tedavisi uygulamış maalesef ve yapmaması gerekirken opu olmuşum bunları denedikten sonra öğrendim tabi , kızlar whatsap grubu yapmıştı ordan herkesin durumunu tedavisini öğrenme fırsatımız oldu

Şener beyi iyi biri, ameliyathane vs ekip hizmetten memnun kalmıştım ama gerçekten dedikleri gibi ehil dr ve işin mutfağının kaliteli olması ayrı birşey. 2.denemesini başka yerde yapan benim gibi arkadaşlarım var ordan elde edilen netice o kadar farklı ki raporu orda ziyan etmeyin bence durumunuz varsa

Son düzenleme:
X