2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Iyiy

Insallah azalir cnm yada cogalmaz boyle az azla dolar gunlerin. Bende iyiyim sukur cumartesi transfer ver Allah kismet ederse karisik duygular icindeyim. Tek embriyomu ciftmi kararsizim. Dua et bnm icinde
Kuzucum ben her sabah namazından sonra herbirinize isim isim ediyorum hep dualarımdasınız. Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin inşallah. Dediğin gibi olur daha da çoğalmaz umarım.
Çift embriyo ile şans daha yüksek. Transferde rahat bırak kendini hiç kasma. İnşallah güzel haberini almak nasip olur

Karnım tok gittim, altın vuruş olarak da gofretimi yedim. Midemiz var ve dolu şükürler olsun bugün 24+5 iz. 794 gr 32,5 cm olmuşuz.
Maşallah. Kilosu boyu çok iyi. Çok şükür her şey yolunda. Miniğimin midesi de var tabi ne sandın annesi

tugken geçenlerde konuşmuştuk arkadaşın da gidiyormuş diye Polat Dursun a. Previalıydı sanırım o da. Ne kadar doğum ücreti verecek acaba biliyor musun. Biz bugün gittik artık onla devam edecez kesin olarak. Eşim ısrarlı. Fakat 15-20 bin ameliyat ücreti. Çekindiğim için diyemedim acaba ne kadar indirim yapıyor ona göre fiyat söylesem dedim. Durumun önemli ve ben altından kalkarım dedi. Kanama hayati tehlike taşıyor dedi. Kendisi bu konuda buluş sahibi ve literatüre geçmiş. Çok çok içime sindi sevdim. Tek sorun fiyat

Canım ne kadar pahalıymis öyle , ama eğer içine sindiyse ve bu kadar kararlı ben altından kalkarım dediyse doktor en mantiklisi ona gitmen . Allah rast getirsin insallah indirim yaptirabilirsin

Canım ne kadar pahalıymis öyle , ama eğer içine sindiyse ve bu kadar kararlı ben altından kalkarım dediyse doktor en mantiklisi ona gitmen . Allah rast getirsin insallah indirim yaptirabilirsin
İnşallah canım indirim yapar. Araştırdığım öğrendiğim bu dr bu konunun uzmanı. Buraya da yazıyorum ileride benimle aynı durumda olan arkadaşlar çıkabilir bilgi olsun. Rabbim yardımcımız olsun canım benm

tugken yaa doktorunun doğum videosunu paylaştığı Tuğba sen olabilir misinnn? doğurdun mu yoksa canımm
Canım valla birden heyecan oldum bende gittim baktım ne heyecanlı bi kıpır kıpır oldu içim. İnşallah tugkende o kadar rahat doğum yapar hatta hepimiz. Sağlıkla hayırla inşallah.
Bence kaliteli embriyo ise bir daha iyi olur canım benden daha Tecrübeli arkadaşlar var belki okur yazarlar. Benim yaş dolayısı ile iki embriyo verildi 35 yaşındayım. Zorluğu gerçekten fazla her şey daha erken başlıyor ben uzun zamandır kaburga ağrısı çekiyorum geceler kabus uyku yok ağrı çok katlanırum diyorum bebeklerim iyi olsun tabi ama çalışamıyorum raporluyum sürekli bakım istiyorsun doğum sonrası değil öncesi bakım gerekiyor. Eşim evde benim hiç bir iş yapmıyorum yapamam da göbeğim ayağa kalkınca balon gibi aşağı asılıyor wcden çıkamıyorum baskı çok fazla yemek yapamıyorum yani yatmak dışında bir işim yok eşim bakmasa ne yapardım bilmiyorum. Doğum sonrası bakımı geçtim öncesi lazım. İki arkadaşım ikiz doğum yaptı aynı durumda idi onlarda. Daha yarısını yeni geçtik bunlar yaşanıyor sonra neler olacak Rabbim yardım etsin inşallah diyorum.Riski tabi daha yüksek ama gönlünden geçen de mühim tabiki.
kizlarrrr. ben degilim :)))) allah soyletiyor galiba temizlik yapiodum ben annemle
oyuzden giremedim
Canım heyecan yaptık hepimiz. Doğunca haber ver en iyisi :)
Kızlar geldim kontrolden. Nstde bir kez sancim çıktı . Bebek 3200 gr olmuş. Pazartesiye kadar bi aksilik olmazsa sezaryen oluyorum. Artık kesinleşti. Bütün hazırlıklar bitti. Biz haziriz
Maşallah minnosa pazartesi kavuşun yavrunuza Miss kokulu.
Canım senin pıhtılaşma testi yapılmış mıydı. Hiboru bıraktın. Benim bir değer heterozigot devam ettirdi. Şimdi ki dr um bıraktırdı.
Canım genetik test yapılmıştı orda bakılmış. Hulusi hoca çok nbi sıkıntı yok hafif pıhtılaşma sorunu var demişti. Hiboru kestiğimi test gününde biliyordu sorun etmediler. En son birkaç kez devam dedi ama bakmadan testlere dedi kestik dedik tamam dedi. Perinatolog da coraspini her gün kullan dedi Hulusi hoca iki günde bir demişti mide sorunum için ama özgür hoca öyle ise yaramaz dedi. Yani hastanede yattığım dönemlerde de sonucu gösterdim coraspin kanama yoksa devam dedi sadece. Böyle devam ediyorum.
canım çikolata yedim sola yattım falan tık yok. dünden beri uğraşıyorum hareket etsin diye. Yollarda yoruldu galiba yavrum uyudu dünden beri :)
Yormussun sabiyi yazık. Canım belli bir yerden sonra ki sen artık oralardasjn iki saat yoruldun bir saat dinlen yat Uzan olmalı. Dikkat et kendine.
becidina canim nasilsin ? Senin bebekler ikizdi dimi nasil gidiyor seni kacinci tedavindi cnm bu iki embriyo konusunda napcami bilemiyrm once cok istyrm riski cok deyince doktor bi korkar oldum
İlk tedaviydi benim yaş durumu vardı. Yukarda açıkladim. Dr bir diyorsa kaliteli ise bir yeter inşallah sen bilirsin tabi.
Karnım tok gittim, altın vuruş olarak da gofretimi yedim. Midemiz var ve dolu şükürler olsun bugün 24+5 iz. 794 gr 32,5 cm olmuşuz.
Maşallah, çok şükür canını sıktıgina degmefi bak.
Canım Allah kolaylık versin inşallah size. İçin rahat olsun. Bugün usg de iki hasta benden önce plasenta previa dedi radyolog aklıma geldin hepinize birden dış ettim Rabbim yardım etsin diye şifa versin inşallah. Sağlıkla doğsun bebekler.

BUGÜN BENDE DEVLET HASTANESİ'NDE AYRINTILI OLDUM ETLİK ZÜBEYDE HANIMDA İYİ DEDİ DR HER ŞEY ÇOK ŞÜKÜR.

Maşallah canım benim çok sevindim ayrıntılının iyi geçmesine. İnşallah minikleri sağlıkla alırsınız kucağınıza anne baba:) Allah hepimizin yardımcısı olsun dualarımız kabul olsun.
Benim de heterozigot değerin biri ve iğne kullan demişti şimdi dr bıraktırdı. Sürekli soru işareti yaşıyoruz. Onu kullansan kanamayı tetikliyor kullanmasan sorun olur mu telaşı. Allah yardım etsin

rvet canik 2 hafta onc3 dogum yapti o arkadasim. 7.500 mu demisti acaba paket almisti o ayni bu haftakarda buraya yazmistim ama unuttum sorarim yne yazarim sana olurmu hatta nosunuda veririm arkadasin aklindakileri de sorarsin ekstradan

Yormussun sabiyi yazık. Canım belli bir yerden sonra ki sen artık oralardasjn iki saat yoruldun bir saat dinlen yat Uzan olmalı. Dikkat et kendine.
Canım dinlenmek lazım evet ama hala çalışıyorum. 32.haftada çalışabilir raporu almıştım 37’nin sonuna kadar çalışacağım inşallah. Böyle olunca da yatıp dinlenmek pek mümkün olmuyor. Haftasonu uzun yol yordu kızımı biraz heralde. Korkuttu bizi:)

Amin canım Allah razı olsun.
Benim kanama olunca kesiyor sonra tekrar başlıyoruz. Çok riskli göre devam de sanırım. Çok kesinlik yok maalesef gönlünü ferah tutmaya çalış. Şu an için kanama olmaması öncelikli canım. Geçecek inşallah sabır diyelim.
becidina oyle canim 4 bc kalitedeler 6 gu donduruldular bilemiyrm Allah hayirlisini nasip etsn insallah hakkimda hayirlusi olsun
Benimkiler 5aa kalitedydi. Dr ihtimali görüyor ki tek yapalım demiş tabi ki günlük bile tutuyor Rabbim ol der olur canım. Sağlıkla hayırla inşallah.
Canım maşallah iyi çalışıyorsun ben yerinmden kalkamıyorum. Ama Bebek yoruluyor napsin bütün gün yer çekimi ile savaşıyor yoruluyor. Ayaklarını uzatıp oturmaya çalış arada. Korkmayin inşallah sağlıkla doğacak.

mutlaka her kontrolde ac gitme canim gozukmuyor mide cunku ayrica nst falqn girdigin zaman geldigindede aclik istemiyorlar.

Evet canım çok doğru bir daha asla aç gitmicem. Nst yi bilmiyordum iyi oldu söylediğin.

Maşallah. Kilosu boyu çok iyi. Çok şükür her şey yolunda. Miniğimin midesi de var tabi ne sandın annesi

Yaaa evet teyzesi varmış Allahıma şükür. Allah çocuklarımızı sorunsuzca bize kavuştursun canımcım inşallah
Geçtiğimiz 3 hafta çok kilo aldım diye biraz yemeği kısmıştım, 3hafta önce 13 kilo almışken kontrole gittiğimde 12 kilo ile tartıldım. Bu 6 gün bir deneme yaptım, eski yeme düzenime geri döndüm. çocuk 6 günde 92 gr almış. (Ultrasonun yalancısıyım) Ben de 1,5 kilo almışım. Tabi bu denemeydi. Şimdi dikkat etmeye devam edicem.
Hadi gözünaydın canım şöyle derinden bi ohhh çek artık
Sevinçten on kere paylaşmışım aynı şeyi

Yaaa sorma canım babasıyla aynı anda bir oh çektik zaten. Saol valla birbirimizin halinden anca bizler anlıyoruz.

Maşallah, çok şükür canını sıktıgina degmefi bak.

Saol arkadaşım, ama can sıkmamak elde mi en ufak bir olumsuzlukta keyfimiz kaçıveriyor. Allah sorunsuz tamamlatsın hepimize inşallah.

Canım eğitimde anlatmışlardı, iş yapmak, yürümek veya hareket etmek vb... sanki bebeği sallayarak uyutma etkisi yaparmış. Sonrasında oturunca uyanıp hareket edermiş. Tabi bu da bebeğin normalde hareketli olup olmadığına göre de değişebilirmiş. Belki öyşe olmuştur sen çok yorulduysan...

Kızlar selam, ilk deneyimimizi yaşadık şimdi transfer sonrası bekleyiş başladı, 3. Güne 3 adet embriyo geldi, biri 7, biri 5, biri ise 4 hücreli idi maalesef. Hoca gelişimlerinin biraz yavaş olduğunu, 5 ve 7 hücreli olanları transfer ediyor olduğunu söyledi. Bugun transfer sonrasi 2. Gunum. Ayni zamanda bugun cok enteresan bir gelisme yasadik, hastanenin embrilogundan telefon aldim, bana 3. Gunde 4 hucreli olan embriyonun bugun 1 grade blastokiste donustugunu soyledi, "biz de inanamadik ve dondurmak isteyip istemediginizi sormak istedik"dedi..Bu arada bu arkadas boyle bolunup gelistiyse, icinizdekiler de ayni sekilde bolunmuslerdir lutfen rahat olun diye de ekledi.. Hic boyle bisi yasadiniz mi?

Rabbimin hikmeti işte gün doğmadan neler doğar hayırlısı ile pozitifi sağlıkla görürsünüz inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…