2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Merhaba. Ilk defa cetrotide yapacagim. Gonal f ile birlikte mi yapiliyor? Bir de hemsire bahsetmemisti ama kagidinda 45 derece aci ile yaziyor. Kafam karisti fikir verin lutfen

Canım eğitimde anlatmışlardı, iş yapmak, yürümek veya hareket etmek vb... sanki bebeği sallayarak uyutma etkisi yaparmış. Sonrasında oturunca uyanıp hareket edermiş. Tabi bu da bebeğin normalde hareketli olup olmadığına göre de değişebilirmiş. Belki öyşe olmuştur sen çok yorulduysan... :KK66:
Bolu’ya gidip geldik canım. Düğün vardı. Düğünden sonraki gün de abantta falan gezdik biraz. Ben de yoruldum kızım da yoruldu galiba hareket etmedi. Pazar akşamı döndük. Pazar öğlen saatlerinden itibaren 24 saat hiç hissetmedim hareketini. Korktum dolayısıyla. Nstde sorun çıkmayınca rahatladım ama hala tam anlamıyla hareket etmiyor diyebilirim. İnşallah normal hareketliliğine döner biran önce.

rvet canik 2 hafta onc3 dogum yapti o arkadasim. 7.500 mu demisti acaba paket almisti o ayni bu haftakarda buraya yazmistim ama unuttum sorarim yne yazarim sana olurmu hatta nosunuda veririm arkadasin aklindakileri de sorarsin ekstradan
Saol canım. Paketi sordum da sekreterine bu durumda olmaz dedi. Ameliyat ücreti bu hocamızın dedi. Arkadaşına ayıp olmazsa olabilir sormak isterim ona da. Teşekkür ederim cevabın ilgin için canım

Kızlar selam, ilk deneyimimizi yaşadık şimdi transfer sonrası bekleyiş başladı, 3. Güne 3 adet embriyo geldi, biri 7, biri 5, biri ise 4 hücreli idi maalesef. Hoca gelişimlerinin biraz yavaş olduğunu, 5 ve 7 hücreli olanları transfer ediyor olduğunu söyledi. Bugun transfer sonrasi 2. Gunum. Ayni zamanda bugun cok enteresan bir gelisme yasadik, hastanenin embrilogundan telefon aldim, bana 3. Gunde 4 hucreli olan embriyonun bugun 1 grade blastokiste donustugunu soyledi, "biz de inanamadik ve dondurmak isteyip istemediginizi sormak istedik"dedi..Bu arada bu arkadas boyle bolunup gelistiyse, icinizdekiler de ayni sekilde bolunmuslerdir lutfen rahat olun diye de ekledi.. Hic boyle bisi yasadiniz mi?
Ben yaşamadım ama bizim merkezde aynı gün transfer olduğumuz arkadaşlardan birinin embriyolarından birinin sonradan bölünüp blastokiste dönüştüğünü duymuştum. Buarada onun da transferi başarıyla sonuçlandı ve hamile şuan. Darısı başına inşallah, güzel haber dilerim.

Merhaba. Ilk defa cetrotide yapacagim. Gonal f ile birlikte mi yapiliyor? Bir de hemsire bahsetmemisti ama kagidinda 45 derece aci ile yaziyor. Kafam karisti fikir verin lutfen
Yarım saat arayla yapabilirsin canım iğneleri. İğneyi de dik tutup yapacaksın. Aslında nette var göbekten iğne yapılışı izle ona göre yap istersen

Bende devlette yaptirdim canım raporumun çıktığı gün adetliydim şansımdan
hemen ogün ilaçlarimi yazdı doktor tedavime baslamiş oldum
Bende ilk denememi devlette yaptırmayı düşünüyorum korkmuyo da değilim hemen başlasınlar istiyorum çünkü sonuçta herkesin regl dönemi farklı hemen yazar inşallah bana da ilaç

Ben yaşamadım ama bizim merkezde aynı gün transfer olduğumuz arkadaşlardan birinin embriyolarından birinin sonradan bölünüp blastokiste dönüştüğünü duymuştum. Buarada onun da transferi başarıyla sonuçlandı ve hamile şuan. Darısı başına inşallah, güzel haber dilerim.

Amin cok cok tesekkur ederim.

Kızlar nolur tecrübeli biri yazsın ikizlere hamileyim, bu akşam ilk defa baya kanamam oldu, direk acile gittim bebeklerin kalp atışı var hala,düşük tehdidi için iğne yaptılar.kontrol altında tutucaz vs. Bu durumu yasayan var mı

Kızlar nolur tecrübeli biri yazsın ikizlere hamileyim, bu akşam ilk defa baya kanamam oldu, direk acile gittim bebeklerin kalp atışı var hala,düşük tehdidi için iğne yaptılar.kontrol altında tutucaz vs. Bu durumu yasayan var mı
canım bir çoğumuz kanama yaşadık hamileliğimiz boyunca. Ara ara kanama alanları oluşabiliyor. Ben 12. ve 13.haftalarda 2 kere yaşadım hatta sonuncusunda paçalarımdan aktı kan. Çoğul gebeliklerde daha sık rastlanıyor. Bebişlerin iyiyse sıkıntı yok. Fazla hareket etme ilaçlarını kullan, bol bol dinlen.

canım bir çoğumuz kanama yaşadık hamileliğimiz boyunca. Ara ara kanama alanları oluşabiliyor. Ben 12. ve 13.haftalarda 2 kere yaşadım hatta sonuncusunda paçalarımdan aktı kan. Çoğul gebeliklerde daha sık rastlanıyor. Bebişlerin iyiyse sıkıntı yok. Fazla hareket etme ilaçlarını kullan, bol bol dinlen.
Aynen cnm benim dün gece paçalarımdan aktı kan. Bir de ağrıya taktım biraz. Sende de oldu mu aynı zamanda?

Karnım tok gittim, altın vuruş olarak da gofretimi yedim. Midemiz var ve dolu şükürler olsun :KK73: bugün 24+5 iz. 794 gr 32,5 cm olmuşuz. :emir_bebek:

Akşam sana bakmak için girdim mesajını gördüm yazamadım ama çok sevindim canım artık rahat nefes al çok yıprandın bu süreçte maşallah kuzuya sağlıkla gelsin inşallah

canım ben iki kere yaşadım ilk 12 haftada bu tarz kanamayı hastanede bile yattım allah korusun sana bağışlasın sağlıkla kuzularını

bende yasadim canim. ara ara 3 ay doluncaya kadar. 3 ay cok riskli gercekten insllah saglikla devam eder miniklerin. hatta becidina becidina arkadasimiz daha gec3n gun yasadi ikizlere hamilee. insallah saglikla buyusunler. stres yapma dinlen bol su ic.

becidina becidina canim ayrintilin guzel gecmis cok sukur . rabbim her ikisinide saglikla kucaginda nasip etsin. bebisler buyuyor cok mutlu oluyorummmm :KK200::KK200:
Çok şükür canım Rabbim hepimizin evlatlarına sağlık versin. Büyüyorlar valla annelerini zorluyorlar hatta ama olsun agrısını bile güzel güzel seviyoruz biz. :KK200::KK200:
bende yasadim canim. ara ara 3 ay doluncaya kadar. 3 ay cok riskli gercekten insllah saglikla devam eder miniklerin. hatta becidina becidina arkadasimiz daha gec3n gun yasadi ikizlere hamilee. insallah saglikla buyusunler. stres yapma dinlen bol su ic.
Başka bir grupta yazmıştı orada cevap vermiştim canım Rabbim kötü günleri bir daha hiçbirimize yasatmasın. Olabiliyor maalesef.

X