2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

ALLAH razo olsun cnim, amin inşaAllah))
eger hamile degil sen darisi başına hamileysende sende sağ salim kucağına al insaAllah)))
Canım doktorum çok titiz böyle konularda cok da güveniyorum ama nedense üzüldüm.cvp içinde çok sağol 7yildan sonra olunca üzerine çok düşüyorum galiba cvp içinde çok teşekkür ederim.
Rica ederim cnm ne demek faydali olabildiysem. Bende ikinci tup bebek tedavi surecindeyim tra sfer hazirliklarindaym suan anliyorum arkadasim anlamam mi tabiki insan her konuda hassas oluyor daha temkinli ve titiz davraniyor uzun zaman ugrasp emek vererek eldr edince cok kiymetli oluyor haliyle. Insallah banada bu tedavimde nasip olur hayirli evlatlar benim icinde dua et Allah rizasi icin hamilelerin duasi kabul olurmus adim Hülya. Allah herkezn gonlune gore versin insallah.

aynen oyle ohhh yat dinlen : )
Doğana kadar keyif zamanı :dondurma:
Gözünüz aydın inşallah sağlıkla hayırla devam eder. Rabbim isteyen tüm kardeşlerimize de nasip etsin tez vakitte.

Canım bebeğin o aslında sertleşiyor arada hareket ettiğinden ama hareket gibi hissetmiyorsun onu. Benim ikiz olduğu için sadece aşağı yukarı hareket edebiliyorlar biri sağda biri solda. O şekilde sertlesince biraz yukarı aşağı hareket etmiş oluyor genelde ben öyle takip ettim. Gönlünü ferah tut, kasılmalar tüm rahmin buzusmesi gibi bir his yaptığım ilaçlı düşükten hatırladığım bu. Top gibi olduğu yerleri seviyorum ben konuşuyorum geçiyor.
Ya canım ne güzel açıklamışsın inan ol çok rahatladım
Annelerine mesaj gönderiyorlar o anda desene
Bende bugün nette araştırmak istemediğim halde araştırırken şu yazıyı buldum kemikleşmeye başladıkkarı için sertlik hissedebilirsiniz diyordu
Bende ona bağlamıştım

slm kizlar bu topigi uzun zamandır takip ediyorum...@kinalikadin çok geçmiş olsun.sakin sıkıntı yapma çoğu gebelerde olan bişey, plesanta previa olan gul arkadaş sağlıkla oğlunu kucağına aldi darisi sana ve hepimize olsun inşallah) bildiğim kadarıyla oda progestan, prolotun ve hep yatarak geçirdi sürecini onunda lekelemeleri oldu sürekli olarak.onunla konusursan daha aydınlatıcı olur.

Bilen arkadaşlara soruyorum, şuan 28+2 gunluk olduk çok şükür..26 ocak olan tahmini doğum tarigim 30ocak oldu daha sonra 2subat ve bir hafta önceki kontrolumde 1 şubat oldu.5gun geriledi ve canim çok sıkıldı. 34-37santim olması gerekirken 28santim çıktı doktorum her şey iyi dedi.ama benimle aynı haftada olan arkadaşlara bakınca moralim epeyce bozuldu. fl boyu ile nasil carpilyor hiç bi fikrim yok bileniniz varsa bana yardımcı olabilirlermi? bide gebelik şekerim çıktı ve diyetteyim bu kadar az beslenmeyle bu çocuk nasıl büyüyecek diye düşünüp duruyorum.İNŞALLAH hepimiz sağlıkla sihatle kucagimiza almak nasip olur darisi bekleyen kardeşlerimize olsun insaAllah
Saol arkadaşım benim inşallah bende atlatırım sağlıkla bu süreci. Seninde bebeğini sağlıkla kucaklaman nasip olsun inşallah. Bence kimseyle kıyaslama bazen geri çıkabiliyor bazen de ileri. Dr un da normal demiş hiç takılma. Aslında bebek için yeterli ve faydalı şeyleri yemen yeterli sağlıklı beslenmek çok önemli o şekilde bebek de sağlıkla büyüyor. Fazla yemek bebeğe faydalı değil. Benim dr da sürekli diyet yaptırıyor hamilelikte istediğimi yer içerim derdim hayır dedi yeterli miktarda ye fazlası yasak. Her şey yolunda gider inşallah hepimiz için:KK200:

Rica ederim cnm ne demek faydali olabildiysem. Bende ikinci tup bebek tedavi surecindeyim tra sfer hazirliklarindaym suan anliyorum arkadasim anlamam mi tabiki insan her konuda hassas oluyor daha temkinli ve titiz davraniyor uzun zaman ugrasp emek vererek eldr edince cok kiymetli oluyor haliyle. Insallah banada bu tedavimde nasip olur hayirli evlatlar benim icinde dua et Allah rizasi icin hamilelerin duasi kabul olurmus adim Hülya. Allah herkezn gonlune gore versin insallah.
Cnim Rabbim saglikli sihhatli evlatlae nasib etsin sana.Bu son tedavin olsun bebeğin yada bebeklerin sağlıkla sana tutunup kucaginada almayı nasib etsin Rabbim.
Saol arkadaşım benim inşallah bende atlatırım sağlıkla bu süreci. Seninde bebeğini sağlıkla kucaklaman nasip olsun inşallah. Bence kimseyle kıyaslama bazen geri çıkabiliyor bazen de ileri. Dr un da normal demiş hiç takılma. Aslında bebek için yeterli ve faydalı şeyleri yemen yeterli sağlıklı beslenmek çok önemli o şekilde bebek de sağlıkla büyüyor. Fazla yemek bebeğe faydalı değil. Benim dr da sürekli diyet yaptırıyor hamilelikte istediğimi yer içerim derdim hayır dedi yeterli miktarda ye fazlası yasak. Her şey yolunda gider inşallah hepimiz için:KK200:
Amin inşaAllah arkadasim.herkesin kendince bi imtihanı var.benim sekerde sürekli yükseliyor gerekirse unsiline başlayacağız.ışte çok korkuyorum hem yüksek sekerden hemde insulinden Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah.

Kızlar hastaneden geliyorum. Maalesef kanamam oldu. Proluton iğne vurdu hemşire. Şimdi eve geldik yatıyorum. Dinlen bol su iç dedi. 1 ay ı daha atlatırsan riski atlatırsın dedi dr. Bana dua edin. Rabbim yardımcımız olsun..
Canım benim çok geçmiş olsun. Sakın korkma. Proluton depot iğne progestandan daha iyidir demişti doktor. Uzanmak bol su iyidir. Bir de Kvitamini kullanmistim ben. İstersen onu da sor. İnşallah herşey yoluna girmiştir. Her zaman bakamıyorum buraya. Sana çok dua ediyorum. Allah yardımcımız olsun hepimizin.:dua:

Doğana kadar keyif zamanı :dondurma:

Ya canım ne güzel açıklamışsın inan ol çok rahatladım
Annelerine mesaj gönderiyorlar o anda desene
Bende bugün nette araştırmak istemediğim halde araştırırken şu yazıyı buldum kemikleşmeye başladıkkarı için sertlik hissedebilirsiniz diyordu
Bende ona bağlamıştım
Nette çok bir şey araştırma canım valla adamı öldürüp diriltir bunlar öyle saçma sapan yazılar. Hepimiz yaşıyoruz işte ilk olduğu için ve zor olduğu için evham yapıyoruz aslında biraz salmak lazım ipin ucunu çok sıkiyoruz kendimizi. Rahat ol Sende

slm kizlar bu topigi uzun zamandır takip ediyorum...@kinalikadin çok geçmiş olsun.sakin sıkıntı yapma çoğu gebelerde olan bişey, plesanta previa olan gul arkadaş sağlıkla oğlunu kucağına aldi darisi sana ve hepimize olsun inşallah) bildiğim kadarıyla oda progestan, prolotun ve hep yatarak geçirdi sürecini onunda lekelemeleri oldu sürekli olarak.onunla konusursan daha aydınlatıcı olur.

Bilen arkadaşlara soruyorum, şuan 28+2 gunluk olduk çok şükür..26 ocak olan tahmini doğum tarigim 30ocak oldu daha sonra 2subat ve bir hafta önceki kontrolumde 1 şubat oldu.5gun geriledi ve canim çok sıkıldı. 34-37santim olması gerekirken 28santim çıktı doktorum her şey iyi dedi.ama benimle aynı haftada olan arkadaşlara bakınca moralim epeyce bozuldu. fl boyu ile nasil carpilyor hiç bi fikrim yok bileniniz varsa bana yardımcı olabilirlermi? bide gebelik şekerim çıktı ve diyetteyim bu kadar az beslenmeyle bu çocuk nasıl büyüyecek diye düşünüp duruyorum.İNŞALLAH hepimiz sağlıkla sihatle kucagimiza almak nasip olur darisi bekleyen kardeşlerimize olsun insaAllah
Ölçümlerde yapılan ufak bi sapma sonucu çok değiştiriyor. Boy hesaplama için fl 7 ile çarpıliyor

Canım krem kullanıyordum sürekli tekrarlıyordu yıllardır çektim sonra doktorum fitil ve iğne verdi 3 yıldır çok şükür hiç bişi yok akıntım olunca hafif kaşınıyor ama geçiyor hemen o da kremler kortizonlu çok kullandım derisi inceldi hassaslaştı ondan krem kullanma sende doktora git fitil ve iğne versin
:KK66:
Merhaba enfeksiyon için hangi iğneyi verdi doktorunuz Suat bey mi?

teşekkür ederim cnim ama doktorum özellikle 28santim dedi.
Valla ben de bilemedim canım. Internette her yerde böyle yazıyor. Bu şekilde hesaplayınca benimki 21+1 de 29,5 ; 24 te 31 cm çıkıyor. Ben de 3 haftada 1,5 cm mi büyümüş dedim, kafama takılmıştı. Pazartesi bir daha gidicem Dr a nasıl olduğunu sorucam....

X