2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Merhabalarr, ben yine dayanamadım ve ilk kontrole bugün gittim, normalde salı günüydü. 2 gündür akıntım çoktu ve açıkçası kötü bir habere kendimi hazırlamıştım. Fakat iyi haberler aldım. İkizlerimiz olacak ve çok şükür ki kalp atışlarını da duyduk. Kendi kalbim duracaktı onları dinlerken... Allahım vermedi vermedi, 8. denemede verdi şükürler olsun umarım sağlıkla devam etsin.. 6+2 yiz... :KK200::KK200::nazar::nazar:
Ay canim cok sevindim snin adina ya masallah subanallah saglikla gelsin yavrularin insallah.Allahim darisi basima insallah. Cok mutlu oldum heleki ikiz olmasina Allaha sukur yuuzn hep gulsun kalbin bu defa hep sevincden durucak gibi olsn insallah arkadasm

Amiin canım. benim tüplere falan bakılmadı rahim filmi çekilmedi yani sıvı birikmesi anlaşılıyor mu acaba hsg olmadan
Hsg çekilmeden nasıl başlamışlar tedaviye anlamadım tüplerdeki sıvıyı ultrasonda görmek mümkün değil ki benim ilk hsgyi 4 sene her dr normal diye yorumladı bahçeciye gittim ilk görüşmede kadın filme bakıp senin tüplerde sorun var bence dedi şok olmuştum ki 4 sene boyunca sebepsiz infertiliteydik ... neyse apar topar ultrasonda baktı ultrasonda görünür haldeydi ki son raddeye gelmiş benden hemen Yen'i bi hsg daha istedi maalesef ki sağ tüpüm bitmiş durumdaydı artı miyomlarım vardı açık ameliyatlasağ tüpüm ve miyomlarım alındı sonra ikinci tüp denemem yüne negatif bu sefer 3. Kez başka merkeze gittim ameliyat sonrası tekrar hsg ve korkunç gerçek sol tüpümde bitikti haydaaa bi daha yeni bi ameliyat ameliyat olmadan tedaviye başlamadılar tedavi oldum embriyolar dknduruldu sonra ameliyat oldum ve 3. Denemede pozitif almıştım kaybettim bu .4. Deneme inşâAllah bakalım nasip olsun bu sefer inşâAllah.
Siz nerede tedavi oluyorsunuz sizdeki problem eş kaynaklı sanırsam

Merhabalarr, ben yine dayanamadım ve ilk kontrole bugün gittim, normalde salı günüydü. 2 gündür akıntım çoktu ve açıkçası kötü bir habere kendimi hazırlamıştım. Fakat iyi haberler aldım. İkizlerimiz olacak ve çok şükür ki kalp atışlarını da duyduk. Kendi kalbim duracaktı onları dinlerken... Allahım vermedi vermedi, 8. denemede verdi şükürler olsun umarım sağlıkla devam etsin.. 6+2 yiz... :KK200::KK200::nazar::nazar:
MâşâAllah canım Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Hsg çekilmeden nasıl başlamışlar tedaviye anlamadım tüplerdeki sıvıyı ultrasonda görmek mümkün değil ki benim ilk hsgyi 4 sene her dr normal diye yorumladı bahçeciye gittim ilk görüşmede kadın filme bakıp senin tüplerde sorun var bence dedi şok olmuştum ki 4 sene boyunca sebepsiz infertiliteydik ... neyse apar topar ultrasonda baktı ultrasonda görünür haldeydi ki son raddeye gelmiş benden hemen Yen'i bi hsg daha istedi maalesef ki sağ tüpüm bitmiş durumdaydı artı miyomlarım vardı açık ameliyatlasağ tüpüm ve miyomlarım alındı sonra ikinci tüp denemem yüne negatif bu sefer 3. Kez başka merkeze gittim ameliyat sonrası tekrar hsg ve korkunç gerçek sol tüpümde bitikti haydaaa bi daha yeni bi ameliyat ameliyat olmadan tedaviye başlamadılar tedavi oldum embriyolar dknduruldu sonra ameliyat oldum ve 3. Denemede pozitif almıştım kaybettim bu .4. Deneme inşâAllah bakalım nasip olsun bu sefer inşâAllah.
Siz nerede tedavi oluyorsunuz sizdeki problem eş kaynaklı sanırsam

Evet canım bizdeki sorun eşimden kaynaklı olduğu için hsg falan istemedi doktorum. O dönem araştırmıştım hatta hsg çekilmeden tüp bebek yapılan çok kişi olmuş o yüzden çok üstümde durmadım doktor boşuna radyasyon alma falan demişti.. Bu denemem de negatif sonuçlanırsa ben de üstüne düşeceğim tüm tetkikleri kendimin de yaptıracağım..

Evet canım bizdeki sorun eşimden kaynaklı olduğu için hsg falan istemedi doktorum. O dönem araştırmıştım hatta hsg çekilmeden tüp bebek yapılan çok kişi olmuş o yüzden çok üstümde durmadım doktor boşuna radyasyon alma falan demişti.. Bu denemem de negatif sonuçlanırsa ben de üstüne düşeceğim tüm tetkikleri kendimin de yaptıracağım..
Tamam canım içini ferah tut pozitif alırsın inşâAllah ❤️

ben de kardeşim için hep iyi ki var diyorum. Çok büyük destekçim. Çalışmasaydım kesinlikle ikinciyi de düşünürdüm. Bakalım zaman neyi gösterecek, nasip.
Ben 40 yaşında iken ikinci için tüp bebek tedavisi gördüm sonrasında gebe kaldım çalışan anneyim eşim rotasyona tabi bir yönetici ailelerden uzakta yasiyorum yap gecikmeden tekrar kardeş inan her zorluğa değer evladlarimiza kardeş vermek

Ben 40 yaşında iken ikinci için tüp bebek tedavisi gördüm sonrasında gebe kaldım çalışan anneyim eşim rotasyona tabi bir yönetici ailelerden uzakta yasiyorum yap gecikmeden tekrar kardeş inan her zorluğa değer evladlarimiza kardeş vermek
Canm özel sektörde çalışıyorum ve gerçekten izinlerim falan çok sıkıntılı. Stresli bir mesleğim var. 16 hafta yasal iznimde bile nasıl olacak bilmiyorum. Şirkette benim pozisyonumda çalışan başka kimse yok. 8:30-18:30 çalışıyorum. Ve gerçekten çok yoruluyorum. Bu ilk bebeğime bakacak gücü bile şuan kendimde göremiyorum ama inşallah Allah sabrını gücünü verir diye düşünüyorum. Bir bakalım durumlara nasıl olacak kotarabilecek miyiz bir çocuğu, ona göre karar veririz artık ikinciye.

Arkadaşlar doktorum bana menapour iğneden 12 kutu yazmış devlet sdece bi kutu karşılıyormuş eşimde bi kutu almış kullanan var mı kaç kutu kullandınız acaba

Canım iyi olmana çok sevindim neden kötü düşündün ne güzel bak çift çift verdi rabbim çok şükür inan çok sevindim sağlıklı sıhhatli olsunlar inşallah bu arada alttan mı duydun kalp atışını yoksa ekranda usg lemi gördün tekrar hayırlı olsun canım

Allah sağlıkla yavrularını kucağına almayı nasip etsin canım :emir_bebek::emir_bebek::anneadayı:

canim benim tanidigimin da normal yoolla hamie kaldi fakat senin gibiyi asagida idi plesanta simdi yeni dogum yapti sglikli evladi var sende alacaksin kucagina bebisini insallah rabbim bizim gibi isteyen kim varsa sagligiyla kucaklarimiza almak nasip etsin
@Brave and beautiful @becidina kızlar dün sabah gittim 10 dan saat 5 e kadar ayrıntılı için bekledim bebek bir türlü istediği pozisyona gelmedi kalbi göremedik yüzü net göremedik çık gez gel zaman geçsin geri gel diye diye akşam olacaktı en sonunda zorladı sarstı dr sonunda gördü tek tek organlarını inceledi (dr um on numara bu arada) parmakları da saydı son olarak normal bir bebek dedi tabi doğumda bunun garantisini veremeyiz usg de gördüğümüz kadarıyla yorum yaparız dedi. Rapor hazırlayıp verdi.
Ama kötü haber maalesef plesenta rahim ağzına yakın yerleşmiş plesenta previa totalis dedi ağır kaldırmak yok ilişki yok dedi(ki zaten yoktu) erken doğuma sebep olabilirmiş birden çok yoğun ve ani kanama olabilirmiş moralim bitti resmen korkudan. Ya öyle bir kanama olursa. Nette kanama yoğunluğu anneyi şoka sokabilir diyor. Ailem uzakta gelme imkanları yok. Eşim yardımcı ama işe gidiyor sonuçta. Böyle korkuyla gün geçirmeye çalışacağım nasıl geçecek zaman bilmiyorum. Progestan alayım mı dedim ne alaka çok gereksiz faydasız dedi. Sürekli yatmaya çalışacağım. Belki yukarı doğru çıkar plesenta, rahim büyüdükçe dedi inşallah. Bana dua edin kızlar inanın artık hal kalmadı. Bu da sınavım sabır diyorum elden gelen bir şey yok.
Daha önce geçirdiğin rahim ameliyatları tüp bebek tedavisi düşük gibi sebepler neden olabiliyormuş bu duruma. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah..

7 yıllık evliyim ilk 4 sene sebepsiz dendi eşim varikoselden ameliyat oldu bekleyin olur sperm değerleri çok kötü değil vitamin vs. Bekledik öyle hiç bi tedavi görmeden daha doğrusu üni hastanesi çapa rapor çıkarmadı neyse konu çok uzun anlatsam roman olur kısaca başka hastanede tüplerimde sıvı olduğu tespit edildi ve ikiside alındı maalesef:KK43: o yüzden tedaviler benim tek şansım maddi manevi çok yorulduk inşâAllah bebeğimi sağlıkla kucağıma alınca hikayemi buraya yazmak nasip olur

Aynı durumdayız canım, ben de 6 yıllık evliyim, 2 tüpüm de kapatıldı bu sene. Tek şansım tüp bebek, kendimi doktoruma emanet ettim ama olmuyor bir türlü. Allah yardımcımız olsun :KK200:

Arkadaşlar doktorum bana menapour iğneden 12 kutu yazmış devlet sdece bi kutu karşılıyormuş eşimde bi kutu almış kullanan var mı kaç kutu kullandınız acaba
canım tüp bebek için rapor çıkarmış mıydın? Rapor çıkardıysan tüm ilaçların bir kısmını devlet karşılıyor. Rapor çıkarmadıysan karşılamıyor. Ben menapour yerine menagon 75lik kullanmıştım. Günde 3 kutuyu birleştirip yapıyordum. Toplam 10 gün kullandım yani 30 kutu yapıyor.

Günaydınlar hanımlar

hayırlı cumalar

Turkuazvesari Turkuazvesari rabbim mucizelerini sağlıkla kucağında göstersin inşallah
gunaydin canlar hayirli cumalar . rabbim hamileleri zamaninda sorunsuz sikintisiz dogum nasip etsin yavrulariyla saglikli kavusmak nasip etsin.
hamile kalmaya ugrasan arkadaslarimizada en hayirli ve en erken zamanda gebelik nasip etsin insallah :KK200:

X