2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

2500 e hiç hastane yok maalesef çok araştırdım 7000-8000 civarında fiyatlar bir lokman hekim 3600 dedi orada da ablam Doğum yapmıştı çocuğu ölüyordu az kalsın dr hatasından ve hiç hijyenik bir yer değil benim daha önce karnımda bir bebeğim ölmüştü beni ultrasona alırken daha önce muayene olan hastanın yattığı bebeklerin altını açtığımız bezler varya onun üzerine yatırdılar ağrı ve kanamadan birşey diyemedim ama çok iğrendim ne yapacağim şaşırdım artık tedavi sürecinde bu kadar harcama yapmasaydık hiç düşünmez 7-8000 i verirdim ama aldığımızı dr lara vermekten usandım
Canim sen nerde yasiyorsun bu kdr pahali dogim ozel hastaneler sezeryan 2000 bin normal dogum 1800 burda yani standart cok luks olmayan ilcelerde bana 8000 bin cok geldi tup bebek doktorlari na mi sordun

Aynı beni anlatmışsınız. Ben de iğnelere yeni başladım. Ilerde napicam diye düşünüyorum.
Bu süreçte çalışmanıza ara verdiniz mi? Izin alma durumları oldu mu? Yoksa transferden sonra hemen ise mi döndünüz. Ben bu süreçte uzun süreli istirahat gerekirse işleri nasıl yürüteceğimi düşünüyorum.

Bu rapor ilaç raporu mu? Özel tüp bebek merkezinin yazdığı ilacı devlet karşılıyor mu?
Ben tedavi aşamasında izin almadım hiç. Sadece kontrollere giderken 1 saat izin aldım. Yumurta toplama günü yarım gün izin aldım sabah işlem yapıldı öğleden sonra işe döndüm. Transferim cumartesiye denk geldi pazartesi işe devam ettim. Hamile kaldıktan sonra 12-13.haftalarda yoğun kanamalar yaşadım ama hiç izin aldım. İşyerinde geçirdim o günleri.

Ben de özel tüp bebek merkezinde yaptırdım ama rapor kabul eden bir merkezdi. Raporu üniv hastanesinde çıkardım. Hem tüp bebek tedavisi hem de ilaçlar için rapor çıktı. Tedaviye 3.500 ilaçlara toplam 480 TL ücret ödemiştim.

Canim sen nerde yasiyorsun bu kdr pahali dogim ozel hastaneler sezeryan 2000 bin normal dogum 1800 burda yani standart cok luks olmayan ilcelerde bana 8000 bin cok geldi tup bebek doktorlari na mi sordun
Canım Ankara’da yaşıyorum tüm özel hastaneleri tek tek arayıp öğrendim hepsi bu şekilde bi lokman hekim 3600 dedi

Ben tedavi aşamasında izin almadım hiç. Sadece kontrollere giderken 1 saat izin aldım. Yumurta toplama günü yarım gün izin aldım sabah işlem yapıldı öğleden sonra işe döndüm. Transferim cumartesiye denk geldi pazartesi işe devam ettim. Hamile kaldıktan sonra 12-13.haftalarda yoğun kanamalar yaşadım ama hiç izin aldım. İşyerinde geçirdim o günleri.

Ben de özel tüp bebek merkezinde yaptırdım ama rapor kabul eden bir merkezdi. Raporu üniv hastanesinde çıkardım. Hem tüp bebek tedavisi hem de ilaçlar için rapor çıktı. Tedaviye 3.500 ilaçlara toplam 480 TL ücret ödemiştim.
Sen nerde tedavi olmuştun canım 3500 çok iyi fiyat biz 7250 verdik ilaç hariç ilaç 700 tutmuştu raporlu

2500 e hiç hastane yok maalesef çok araştırdım 7000-8000 civarında fiyatlar bir lokman hekim 3600 dedi orada da ablam Doğum yapmıştı çocuğu ölüyordu az kalsın dr hatasından ve hiç hijyenik bir yer değil benim daha önce karnımda bir bebeğim ölmüştü beni ultrasona alırken daha önce muayene olan hastanın yattığı bebeklerin altını açtığımız bezler varya onun üzerine yatırdılar ağrı ve kanamadan birşey diyemedim ama çok iğrendim ne yapacağim şaşırdım artık tedavi sürecinde bu kadar harcama yapmasaydık hiç düşünmez 7-8000 i verirdim ama aldığımızı dr lara vermekten usandım

Canım ben de Ankarada yaşıyorum ve tüm hastaneleri araştırdım, hepsinin doğum paketleri var. Lüks bir hastane olan Koru hastanesinde bile, epiduralli sezeryan veya normal doğum, 10 muayene, tüm kan testleri, bebeğin ilk testleri, 1 psikolog, 1 diyetisyen görüşmesi, 1 emzirme eğitimi, doğumda 1 gece konaklama dahil 6250TL fiyat vermişlerdi. Sadece doğum desen en fazla 3000 olsun. Tabi özel bir Dr la yapıcam doğumu dersen artı onun fiyatı çıkar.

ben tobbda yapacağım doktorum dışardan geleceği için hastaneye 3.000 ödeyeceğiz doktoruma da ayrıca 3.500 ödeyeceğim. Ama tobbun kendi doktorlarıyla doğum yaparsan daha uyguna gelir. Ayrıca Korbaykus Korbaykus tu sanırım Özel Eryaman hastanesinde yapacak doğumunu. İlk doğumunu da orada yapmış ve çok memnun kalmış. Fiyatlar da uygun bildiğim kadarıyla. Başkan üniv ve ufuk üniv hastanesini falan da araştır. Öyle 7000-8000 olduğunu hiç sanmam. Benim tüp bebek doktorum aynı zamanda Ufuk Üniv'nin doktoru. Onu tavsiye edebilirim mesela sana kesinlikle.

Canım doğum paketleri var. Lüks bir hastane olan Koru hastanesinde bile, epiduralli sezeryan veya normal doğum, 10 muayene, tüm kan testleri, bebeğin ilk testleri, 1 psikolog, 1 diyetisyen görüşmesi, 1 emzirme eğitimi, doğumda 1 gece konaklama dahil 6250TL fiyat vermişlerdi. Sadece doğum desen en fazla 3000 olsun. Tabi özel bir Dr la yapıcam doğumu dersen artı onun fiyatı çıkar.
Hayır canım ben sadece Doğum ücretlerini sorduğumda bu fiyatları verdiler tek tek hastaneleri de yazabilirim not almıştım

Sen nerde tedavi olmuştun canım 3500 çok iyi fiyat biz 7250 verdik ilaç hariç ilaç 700 tutmuştu raporlu
raporlu tedaviye mi 7.250 verdiniz canım. Ben ankara centrum tüp bebek merkezinde tedavi oldum. 7.500 normal fiyatıydı 3.500 raporlu fiyatıydı. Mart ayı fiyatı tabi bunlar şuan ne oldu bilmiyorum. Ayrıca özel sperm seçme yöntemleri ve 1 yıllık dondurma işlemi için de ayrıca para ödemedik.

ben tobbda yapacağım doktorum dışardan geleceği için hastaneye 3.000 ödeyeceğiz doktoruma da ayrıca 3.500 ödeyeceğim. Ama tobbun kendi doktorlarıyla doğum yaparsan daha uyguna gelir. Ayrıca Korbaykus Korbaykus tu sanırım Özel Eryaman hastanesinde yapacak doğumunu. İlk doğumunu da orada yapmış ve çok memnun kalmış. Fiyatlar da uygun bildiğim kadarıyla. Başkan üniv ve ufuk üniv hastanesini falan da araştır. Öyle 7000-8000 olduğunu hiç sanmam. Benim tüp bebek doktorum aynı zamanda Ufuk Üniv'nin doktoru. Onu tavsiye edebilirim mesela sana kesinlikle.
Canım TOBB u aradım ben sadece Doğum için 7500 istediler arayıp teyit edebilirsin

Günaydın kızlar ayrıntılı ultrasonda dr bana 5 dk baktı ama hep okuyorum 30-45 dk arası sürüyormuş bir de bana kan ilacı falan vermedi 23. Haftadayım bu durum bana biraz tuhaf geldi sizler hangi ilaçları kullanıyorsunuz ve ayrıntılı ultrasona giren arkadaşlar tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz
ben vitamin olarak vinalac kan hapı olarak feramat kullanıyorum benim 20 dk sürdü ayrıntılı ultrason

raporlu tedaviye mi 7.250 verdiniz canım. Ben ankara centrum tüp bebek merkezinde tedavi oldum. 7.500 normal fiyatıydı 3.500 raporlu fiyatıydı. Mart ayı fiyatı tabi bunlar şuan ne oldu bilmiyorum. Ayrıca özel sperm seçme yöntemleri ve 1 yıllık dondurma işlemi için de ayrıca para ödemedik.
Bize sadece ilaca rapor çıkardı tüp bebeğe çıkarmadı ki onun şartları neler bilmiyorum

kizlar progestan igneyle kan sulandirici igneyi ne zamn biraktirdi doktorunuz
Progestan fitil olarak kullanıyorum bugün son günüm bırakıyorum. .. kan sulandırıcı iğne için hergün yapıyordum .... pıhtılaşma testine göre gün aşırı yapmaya başladım... doğuma kadar böyle devam dedi doktorum

Hayır canım ben sadece Doğum ücretlerini sorduğumda bu fiyatları verdiler tek tek hastaneleri de yazabilirim not almıştım

Yanlış anlama ben sana yardımcı olmaya çalışıyorum... Ben de Acıbadem, memorial, Tobb, Koru, Liv ile 3 ay önce pazarlık ettim. Koruda karar kıldım. Bak bir arkadaş daha var Koruya giden. (Neredeyse herşey dahil) bu fiyat alınca sadece doğuma o fiyat çok fazla olmuş.

Canım TOBB u aradım ben sadece Doğum için 7500 istediler arayıp teyit edebilirsin
ben de 2 hafta önce aradım canım:) ama benim doktorum dışardan geleceği için bana söyledikleri 3.000 lira sadece doğum fiyatı. Sen dediğim gibi bir de üniv hastanelerini araştır. Başkent ve Ufuk Üniversitesini.

Yanlış anlama ben sana yardımcı olmaya çalışıyorum... Ben de Acıbadem, memorial, Tobb, Koru, Liv ile 3 ay önce pazarlık ettim. Koruda karar kıldım. Bak bir arkadaş daha var Koruya giden. (Neredeyse herşey dahil) bu fiyat alınca sadece doğuma o fiyat çok fazla olmuş.
Hayır canım yanlış anlamıyorum ama ben kafadan uydurmuyorum haftalardır araştırıyorum ne yapayım diye İlk gebeliğin hep kanamalı geçtiği için başta tüp bebek doktoruna devam etmiştim şimdi de gebeliğimin yarısı bitmesine rağmen kaç tane doktora sorduysam 9000’den ağzını açtı ben de sadece doğum için özel hastaneleri tek tek aradım 7000 ve 8000 civarında fiyat verdiler zaten hepsinde doğum paketi yok Olsa bile ben gebeliğin yarısını bitirdim dediğimde bile Biz tam parayı alırız diyorlar vallahi yüzümüze bile bakmadılar

Maşallah inşallah böyle devam eder, gerçi 2 haftan kalmış rapor açtırmaya. Işyeri bu süreçte sen gelene kadar yerine birini yetiştirmeyi istemedi mi? Rapor bitine kadar idare edecek. Ben bugün söylesem hemen yerime birini ayarlamaya çalışırlar. Sanki orda biri olmasa şirket batıcak.

Tüp bebek raporu yaştan dolayı çıkaramıyorum okuduğum kadarıyla. Ilaç raporunda da aynı yaş kriteri varmı acaba?

amin canım.
canım dr bana ikinci yükleme istedi 100lük
bebek 4 hafta önde görünüyor dikkat etmeliyiz dedi
senin ikinci test nasıl çıktı neler yaptın o süreçte
canim gecmis olsun . ben 2 hafta sonra yaptirdim 100lugu. tamtahilli ekmek sadece kahvaltida yedim. oglen aksam hic ekmek makarna cikolata abur cubur vs. hic yemedim. zaten tek yedigim cikolata idi onuda biraktim. princ pilavida yemedim o 2 haftalik surecte. dusuk cikti.
tabi sonrasinda az az ekmek yiyorum makarna yiyorum abur cubur zaten ilk bastan buyana yemedim. haftada 1 yada 2 cikolata yiyorum. dikkat et sen o surecte dusuk cikar mutlaka. bebisinde masallah. benimkide hep onde 2 haftaya yakin. simdiye kadar 13 kg aldim

X