2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Benimde ilki 4bb di kimyasal gebelik yasadim smdikiler ondan bi kademe daha dusuk. Ama o hic belli olmuyormus cogu oyle diyor Allah hayirkisini versin herkese.
Canm inşallah pozitif sonuc alırsın hayırlsıı ile. Evet kalıte labaratuara göre değişiyr galiba sınıfşandırılması benimki dondurulurlen 5AB ymiş galiba 4AB biride cözdürülüp transfer edilirken 4Bbve 3bb haline gelmiş

Brave and beautiful becidina kızlar dün sabah gittim 10 dan saat 5 e kadar ayrıntılı için bekledim bebek bir türlü istediği pozisyona gelmedi kalbi göremedik yüzü net göremedik çık gez gel zaman geçsin geri gel diye diye akşam olacaktı en sonunda zorladı sarstı dr sonunda gördü tek tek organlarını inceledi (dr um on numara bu arada) parmakları da saydı son olarak normal bir bebek dedi tabi doğumda bunun garantisini veremeyiz usg de gördüğümüz kadarıyla yorum yaparız dedi. Rapor hazırlayıp verdi.
Ama kötü haber maalesef plesenta rahim ağzına yakın yerleşmiş plesenta previa totalis dedi ağır kaldırmak yok ilişki yok dedi(ki zaten yoktu) erken doğuma sebep olabilirmiş birden çok yoğun ve ani kanama olabilirmiş moralim bitti resmen korkudan. Ya öyle bir kanama olursa. Nette kanama yoğunluğu anneyi şoka sokabilir diyor. Ailem uzakta gelme imkanları yok. Eşim yardımcı ama işe gidiyor sonuçta. Böyle korkuyla gün geçirmeye çalışacağım nasıl geçecek zaman bilmiyorum. Progestan alayım mı dedim ne alaka çok gereksiz faydasız dedi. Sürekli yatmaya çalışacağım. Belki yukarı doğru çıkar plesenta, rahim büyüdükçe dedi inşallah. Bana dua edin kızlar inanın artık hal kalmadı. Bu da sınavım sabır diyorum elden gelen bir şey yok.
Daha önce geçirdiğin rahim ameliyatları tüp bebek tedavisi düşük gibi sebepler neden olabiliyormuş bu duruma. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah..

Amin arkadasım sıkma canını ama lütfen bak suan içinde bir mucize tasıyorsun, zamanla yukarı çıkma ihtimalide varmış bol bol dinlen kendine çok iyi bak inşallah sorunsuz tamamlarsın gebeliğini moralini yüksek tut lütfen

Amin canım hiç bozma moralini, rahat ol dinlen hiçbirsey yapma, güzel düşün ve bebişini sağlıkla kucağına alacağını düşün. Tüp bebek hamileliği normal hamileliklere göre maalesef daha zor geçiyor kaldı ki normal gebelik yaşayanlar bile doktora kontrole gidince moral bozucu seyler duyuyorlar ama öyle böyle geçiyor 9 ay hiçbirsey olmadan. Sen yeter ki rahat ol canım. Dualarımdasın canım, sağlıkla kucağına alacaksın inşallah bebişini

canimm hic korkma normal yolla hamile kalan arkadasiminda oyleydi dr yorma kendini bi is yapma demisti. Bidahaki kontrolunde duzelmisti. Olabiliyo sadece dikkat etmen lazim. Kanamasi olanda eli ayagi durmayandir kendine dikkat etmeyendir

canimm hic korkma normal yolla hamile kalan arkadasiminda oyleydi dr yorma kendini bi is yapma demisti. Bidahaki kontrolunde duzelmisti. Olabiliyo sadece dikkat etmen lazim. Kanamasi olanda eli ayagi durmayandir kendine dikkat etmeyendir
Saol canım inşallah benimde düzelir. Elimden geldiğince dinlenecem yapacak bir şey yok zaten kötü bir şey duymaya alıştım baştan beri böyleydi hakkımızda hayırlısı canım

Allah razı olsun canım benim inşallah bunu da atlatabilirim hayırlısıyla. Hal kalmadı artık Allah beterinden korusun. Sende dualarımdasın inşallah hepimizin yüzü güler..

İnşallah canım benim saoalsın dinlenecem sürekli artık yapacak bir şey yok inşallah hepimiz sağlıkla kavuşuruz iyi ki varsın

canım benim bebeğin sağlıklı olmasına çok sevindim. 9 ayı sağlıkla tamamlayıp sağlıkla kucağına alacaksın inşallah. Plasenta previa totalis çok sık rastlanan bir durum. Aralık anneleri grubumuzda da çok sayıda plasentası aşağıda olan vardı. Kanama yaşayanı da hatırlamıyorum ve 30'lu haftalara geldiler. Bir çoğunun da ilerleyen haftalarda yukarı çıktı plasenta. Biraz dikkat edilmesi gerekiyor sadece. Progestan bu durumda işe yaramıyor evet. Kendini yorma, uzun yürüyüşler yapma, ağır kaldırma. Olabildiğince dinlenmeye, uzanmaya çalış. Kanama olursa da endişelenme lütfen. Bir çoğumuz kanamalar yaşadık biliyorsun. Allah seni ve bebeğini korusun

Canım arkadaşım ya saol Allah razı olsun hep rahatlatıyorsun beni. İnşallah benim de yukarı çıkar mucize olur da. Allah yardımcımız olsun bu günleri de atlatmak nasip olur inşallah saol açıklaman için çok teşekkür ederim

Canım benim bebeğinin sağlıklı olmasına inan çok sevindim çok şükür inşallah yukarı da çıkar Allahın izniyle bunuda atlataticaksin canım sağlıklı sıhhatli bebişini dünyaya getiriceksin rabbim yardımcın olsun dikkat et kendine kuzum

Canımm canım saol Allah razı olsun inşallah sağlıkla alırız bebeklerimizi dua et bana da

Canim bebeginin saglikli olmasina sevindim cok sukur. Stres yapma canim benim Allahım sıkıntilatina karsilik elbet birde kolaylik verecekdir her zorlukla birlikde bir kolaylikda vardir Rabbim şifa versin artk 9 ay boyunca yatip dinleniceksin annesi senin bebisde birazcik nazli demekki annesine nazlaniyor insallah saglikla dogurursun arkadasim hayirlisiyla o gunelrde gelir gecmez dedigimiz ne gunler gecdi buda gecer Allahin izniyle evelAllahhh

Canım güzel haberlerle gelmişsin çok şükür.
Plesanta sorunları 20li haftalarda çok oluyormuş canım ilerleyen haftalarda yukarı çıkıyormuş.
İnşallah seninde çıkar biran önce kanama falan görmezsin.
Zoru başardın bu zamana kadar kuzum inşallah geri kalan sayılı günlerinide hayırlısıyla sağ salim atlatıp evladını sağ salim kucağına alıcaksın.
Allah senin ve miniğinin yar ve yardımcısı olsun arkadaşım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…