2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

progestan vermiş balım bi.kac hap var,,transfer ve kalite 48 saate belli.olur dedi az önce hemşire,, doktordan telefon bekliyorum uyuyamadım heyecandan,,
Opu işlemi sonrası antibiyotik koruyucu falan veriyorlar mecburen işlemden dolayı enfeksiyon vs riskine karşı. İlaçlarını saati saatini al mutlaka ve dinlen ağır kaldırma güzel beslen tatlım benim bence güzel haberler alacaksın dr dan da görürsün içini ferah tut

Kızlar maalesef negatif çıktı eşim aradı şimdi negatif olduğunu söyledi, üzüldüm çok heyecanlanmıştım ama olsun önüme bakacam artık tedaviye mutlu bir şekilde başlayacağım doktorumu aradım söyledim yarın kontrole çağırdı inşallah herşey yolundadır

amin cnm inşallah dua ediyorum hep bekleyen herkes için

Merhaba kızlar benimde bir sorum olacak cuma günü yumurta toplama işlemi yapıldı 17 yumurta toplandı bugün 4. Gün 6 tane embriyom varmış yarın 5. Gün dondurma işlemi olacak ilk denemem 2 ay sonra transfer yapılacak durumum nasıl sizce bilgisi olan varmı bu konuyla ilgili

Neden 2 ay sonraya ertelendi transferiniz?

Yumurta cok olduğu İçin rahim baya su toplamış tutma olasılığı duşuk olur 2 ay sonra yapmak daha şansı arttırır dedi doktor

Anladım maşallah evet baya toplanmış 5. güne kadar da gelmişler hepsi çok şükür sımsıkı tutunurlar inşallah size sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah kaç embriyo transfer edilecek

Selam kızlar benimde 8ocak yumurta toplama 12 ocak 1 embriyo transferim oldu 5 yumurtadan 4 ü döllendi son kalan 2 taneden iyi olanı transfer ettiler diğerini de donduracaklardı ama ertesi gün gelişimi durdu ilk tüp bebek denemem pek umudum yok zaten beklemekten içimdeki umut yavaş yavaş tükendi yarın test günüm vakit geçmiyor

Icini ferah tut üzme kendini hayırlısını işte her şeyin inşallah pozitif sonucu görür sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın pes etmek yok ümitsizliğe kapanma umudunu kaybetme inşllah herşey gönlünce olur haber ver bizede sonucu

insallah pozitifi görürsün herseyin hayırlısı olsun hepimiz için arkadaşm h

Böyle umutlanıp negatif sonuçu aldığım çok oldu. Olmayacağını tahmin ediyosun ama içinde yinede bir heyecan umut beliriyor. İnan pozitif deseydin çok mutlu olacaktım ama buda bir sınav inşallah tedaviyle bu haberi vereceksin yine inanıyorum. Şimdi herşeyi bir kenara bırak ve enerjin topla kendine gel kafandaki olumsuzlukları bırak at kenara sen bir anne adayısın ve bebeğini sağlıklı bir vücut mutlu bir anne olarak karşıla herşey yolunda gidecek inş

Bende şubat adetinde iğnelere başlayacağım kısmetse. Benim ilk tüp bebek denemem olucak. Tecrübeli arkadaşlar tavsiyenize ihtiyacım var. Yaşım 39 benim ve eşimin değerleri gayet güzel. Bu ay 7 solda 2 sağda folikül vardı. Geçen sene 1 aşılama yaptırdığımda 2 kez 75 Uı doz puregon iğne ile yumurtalar büyümüştü. Sizce tüp bebekte yüksek doz çok yumurta toplanması mı daha iyidir yoksa az iğne az yumurta mı.

Maşallah canım durumun 10 numara daha ne olsun sen şimdi otur keyfine bak kafan rahat olsun 2 ay trensfere kadar sağlıklı beslen stresi uzak tut mutlu olacağın uğraşlar bul kendine herşey yolunda

Neden ilk denemen içn olumsuzsun daha ne olsun 2 tane iyi embriyo transferi olmuş bir bekle bakalım belkide şuan gebesin

Maşallah canım durumun 10 numara daha ne olsun sen şimdi otur keyfine bak kafan rahat olsun 2 ay trensfere kadar sağlıklı beslen stresi uzak tut mutlu olacağın uğraşlar bul kendine herşey yolunda
Çok teşekkür ederim ilk deneyimim ama bundan önce çok sıkıntı cektim gitmediğim doktor kalmadı hepsi ne sende ne eşinde sorun yok dediler 4 yıllık evliyim son çare tüp bebeğe yönelttik rabbim pişman etmesin

Çok yüksek doz iğnelerde kromozom açısından sıkıntı olabiliyormuş sanırım dr bünyene göre doz ayarlaması yapar (hormon değerlerine ve antral folikül sayına göre) ve yumurtalıklarının cevap verme durumuna göre doz düşürülür ya da yükseltilebilir çok düşük doz yetersiz yumurtalık cevabı sebebi olabilir siklus iptaline yani tedavi iptaline neden olabilir. Çok yumurta toplanması herzaman içn iyi değildir önemli olan kaliteli yumurta elde etmektir burada da ilaç dozu ayarlaması çok çok önmlidir ve dr un deneyimi tabi canım

Teşekkürler cevabınız için. Sanırım kendi tercih edebileceğimiz bir durum değilmiş.

Amin inşallah Rabbim hepimizin anne olmasını nasip etsin Bu arada genelde sebepsiz infertilite hasta grubunda ilk tedavide gebelik elde ediliyor inşallah seninde ilkte olur başka bir problem yoksa tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…