2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

kızlarrr 6hafta+0 günlük gebeyim geçen hafta kesem 8mmdi bugün gittim bebişim 3,65mm olmuş minik minik kalp atımlarını duydum darısı size inşallah:KK200::anneadayı:
Tebrik ederm cnm gözün aydın darısı bekleyenlerin başına bugün bnde 6+0 oldum ama bnm dr randevum haftaya p.tesi

Kizlar ya. Kafam cok karisik bi size anlatyim yardimi olun. Benim sat 4ekim yani en son 4 ekimde adet oldum. Doktorlar o gunden itibaren sayiyorlar hamileligi yani suan doktorlara gore 6+4gunluk. Ama ben bebek istedigim icin hep tarihleri yaziyordum iliski tarihim ise 18 ekim . Tam yumurtladigim gun girdim iliskiye . Benim hesaplarima gore 4+4gunluk oluyor bebegim. Gecen carsamba kese icin 8.62mm buyumemis dedi doktor cok uzuldum ama o 6 haftaliktan baz aliyor benim bebegim o zaman tam 4 haftalikti . Benim bebegimin gelisimi normal mi ya yoksa degilmi kafam almiyor. Sonucta ben iliski tarihimi yazdim bildigim icin benmki daha normal gibi geliyor

Kizlar ya. Kafam cok karisik bi size anlatyim yardimi olun. Benim sat 4ekim yani en son 4 ekimde adet oldum. Doktorlar o gunden itibaren sayiyorlar hamileligi yani suan doktorlara gore 6+4gunluk. Ama ben bebek istedigim icin hep tarihleri yaziyordum iliski tarihim ise 18 ekim . Tam yumurtladigim gun girdim iliskiye . Benim hesaplarima gore 4+4gunluk oluyor bebegim. Gecen carsamba kese icin 8.62mm buyumemis dedi doktor cok uzuldum ama o 6 haftaliktan baz aliyor benim bebegim o zaman tam 4 haftalikti . Benim bebegimin gelisimi normal mi ya yoksa degilmi kafam almiyor. Sonucta ben iliski tarihimi yazdim bildigim icin benmki daha normal gibi geliyor
Bebeğin inşallah sağlıklıdır canım o konuya bir şey diyemeyeceğim nice kişilerin bebeği gelişmiyor denilirken büyüdü doğdu... Ama hafta konusunda hepimizin adet olduğu gün baz alınıyor yani ben 27 Eylül'de adet başladı. Şuan ona göre 7+5 im. Yumurtlama tarihine göre 5+5 im gibi bir ifade kullanamayiz. Herkesin son adet tarihine göre söylenir doktorlar yorum yapar. Bir de normalde söylediğin gibi yaklaşık 14 gün sonra çatlar yumurta. Ama şöyle olmuş olabilir 18 Ekim'de ilişki oldu diyorsun ya sonrasında hiç mi olmadı sonrasında da yumurtan çatlamış ve geç döllenme yaşamış olabilirsin. O durumda bebeğinin gelişimi normal kabul edilebilir.

Bir de kese 8 mm diyorsun ya aslında küçük değil bunu sana kaç artı kacken söyledi? Normalde geç döllenme falan söz konusu değilse 8 mm lik kese yaklasik 5 hafta civarıdır.

Kızlar Dr çıktım şükür keseyi gördük üstünden görünmedi alttan gördü kalp atışını duyamadık erken haftaya çarşamba gel dedi inş kalp atışını da duyarım normal dimi böyle olması :110:

Gözünaydın canım. Normal karından ultrasonda bi hafta daha geç görülüyormuş. Derinin kalınlığı yağ tabakası vs etkili olabiliyormuş geç görünmesinde. Amin inşallah bizlerde duyarız bir çok annemiz gibi bizlerde yaşarız o mutluluğu

Kızlar Dr çıktım şükür keseyi gördük üstünden görünmedi alttan gördü kalp atışını duyamadık erken haftaya çarşamba gel dedi inş kalp atışını da duyarım normal dimi böyle olması :110:
Kaç haftalıksin canım 6 ya girmediysen henüz kalbi duymaman çok normal bir dahakine onu da duyarsınız inşallah

X