2018 Ocak Annelerinin Alışveriş Paylaşımları

bende büyüyen beşik aldım. seninkine benziyor canım. Yatağını aldım. İnternete yazıdığında da bulunuyor. Neye endişe ettinç Bir cok kişi böyle takımlar alıyor kimsede bu tarz sıkıntı duymadım. Beşik olarak 1 - 1,5 yaş kadar kullanabilir. öndeki korkuluk çıkıyor. benim yiğenimede benzer takım alındı şuan 5 yaşında beşiği çıkatılmış haliyle gayet rahat yatıyor.

Yine büyüyen beşik alacağım canım ama ölçü sorun, çok aradım yok. 60x120, 70x130, 80x140 ölçüleri için internette istemediğin kadar yatak, uyku seti ve alez var ama 75x115 diye bir uyku seti Çilek hariç yok ya da 75x160 yatak... Yoksa çok beğenmiştim yatağını, bugün tekrar bakıp bir karar vermem lazım, çok geç kalmış hissediyorum çünkü.

Yine büyüyen beşik alacağım canım ama ölçü sorun, çok aradım yok. 60x120, 70x130, 80x140 ölçüleri için internette istemediğin kadar yatak, uyku seti ve alez var ama 75x115 diye bir uyku seti Çilek hariç yok ya da 75x160 yatak... Yoksa çok beğenmiştim yatağını, bugün tekrar bakıp bir karar vermem lazım, çok geç kalmış hissediyorum çünkü.

15 senr once yigenime aldik ayni tarz besik ama olcusu buyuyunce 80*200 olmustu kardesi bile 10 yasina kadar o yatakta yatmisti buyuyen besik mantikli evet ama bu olculerde bencede dusundurucu

hım tamam canım şimdi anladım. Biraz daha standart ölüçülerde alırsın. yok telaş yapma gönlüne göre bulursun başka modellere bakarsın...

Ölçülere iyi bak kuzum bızımkı 80*180 ne yatak bulabıldım kolay ne lastık carsaf kucuk buldum artık kenardan kesıcem sıfonyerın altına gelen kısma sıkıstıracam alt kısmı acık kalsın yatak kılıflı zaten cıkarır yıkarım artık.
Temızleme pamuklarını bende aldım ama agza pek olmaz belkı goz kulak temızlıgıne olarda dedıgın gıbı muslınde olur surekli gazlı beze paramı dayanır

hemde nasıl ıstahımı kapattı yıne hıc bısey yıyesım yok yemek saatıde gelıyor. Canım bu mermerşahiler nasıl bişi dur bakam ona esım dıcek artık hanı bıtmıstı bu alınacaklar dıye :deli:
Mermerşahi kumaşçılarda tuhafiyelerde bulabileceğin bir kumaş canım metresi 4-5 lira falan. 1 metreden 8-10 tane küçük mendil çıkıyor sanırım. Müslin kumaşıyla çok benziyorlar ince ve seyrek dokuma ikisi de. Fiyat olarak müslinden çok uygun :) 20 küçük mendilim var şimdi. Renk renk tığladı annem. Bol bol kullanırız :)

Mermerşahi kumaşçılarda tuhafiyelerde bulabileceğin bir kumaş canım metresi 4-5 lira falan. 1 metreden 8-10 tane küçük mendil çıkıyor sanırım. Müslin kumaşıyla çok benziyorlar ince ve seyrek dokuma ikisi de. Fiyat olarak müslinden çok uygun :) 20 küçük mendilim var şimdi. Renk renk tığladı annem. Bol bol kullanırız :)
Gerçekten de ağız bezi falan bol bol lazım oluyor hele kusan bebek olursa ben hazır aldım 5li paket az ama bakalım

Yorumlarinda sizdiriyor yazanlar olmus kullanımla alakali bence digerleri içinde sizdirma sorunu yazanlar var deneme yanılma olucak bakalim canım
Yeni doğan da sızdırma olacağını pek sanmıyorum çünkü 10 kere altına yapıyor canım yenidoğan bez olarak her marka alınabilir sızdırma 3 numaraya geçince başlıyor o zamanda tabiki Molfix yada huggies

Yeni doğan da sızdırma olacağını pek sanmıyorum çünkü 10 kere altına yapıyor canım yenidoğan bez olarak her marka alınabilir sızdırma 3 numaraya geçince başlıyor o zamanda tabiki Molfix yada huggies
Sleepyde giderm bir canım baktm sizdiriyor öyle baska markaya gecerim 3e gelince

Ben de aynı fikirdeyim, hepsi oradan alınsın diye bu ölçüler, 75 diye bir ölçü yok çünkü, ileride yatağı değiştirmek istesem, üretimi olmazsa çok zorlanırım. Vazgeçicem sanırım, almayı düşündüğüm beşik şu ;

https://www.cilek.com/tr/baby-cotton-st-buyuyen-karyola-75x160-cm

Ben de bunun 80 x 180 olanından ağlıcam ama uyku seti boyutunu bilmiyorum.
Ama 70 x 110 alabilirsin bence
http://www.hepsiburada.com/dinoboo-my-love-8-parca-park-uyku-seti-70x110-p-HBV000000LE5L

20171031_230544.jpg
20171031_230538.jpg
kızlar eksiklerimi tamamladım bunlar haricinde bez ıslak mendil babynest puset bı de cantası var :anneadayı::KK200:

Eklentiler

• 20171031_230529.jpg
    20171031_230529.jpg
    52,9 KB · Görüntüleme: 35
Arkadaşlar çanta hazırlarken kıyafetleri ayrı ayrı koyacağınız keseler veya poşetler olacak mı nereden alıcaksınız bir yardımcı olur musunuz hepsini bir koymak istemiyorum

X