2018 Ocak Annelerinin Alışveriş Paylaşımları

İlk hamilelikte
Şeker hamuru kurabiye
Kokulu taş
Şişede kolonya hepsini kendim yaptım.
Bu kez hazır alıyorum hepsini maliyetine.

Kare çikolata
Ayıcıklı kutu da badem şekeri dağıtacağım
Zaten benim kararsız kalma sebebim de mesela nette cooook güzel kavanoz süslemeli etiketli herşeyi ile bitmiş hediyelikler var tanesi 2 tl den satıyorlar bende kavanoz süslemesi için maliyet hesabı yaptım 1.8 kr geliyor yani aynı üstüne bir sürü emek :) hic bulaşmayıp hazır mı alsam dedim ama elim iş görsün diye de heveslendim :)

Selifor bende vazgectim anne bakim cantasindan gittim kendime duzgun bi sirt cantasi aldim işim de de kullaniyorum.kiximin ivir ziviri da sigiyor pek rahat ettim
Hevesim var o cantalara ama suan icin gerek yok diyip vazgectm dogumdan sonra belki
Benimkide normal sirt cantasi okulda kullaniyordm iki gözlü isimi görür icine kese dikicem kirliler temizler alt degism vs ayırmak icin belki onu yaparım sadece

Bu da iyi duruyor canım

Ben bi tane almıştım.önce evde açıp bakınca çok küçük geldi Sonra bununla.değiştirdim

Fiyatlar niye farklı farklı onu pek anlayamıyorum 120 160 200 220 pek bi değişken yoksa üzerindeki oyuncaklar bile pek benzer
Evet hepsi benzer ama markdan fiyat yükseliyor sanırım canım bunda birde o oyuncaklarn çıkıp araba yatak falana takılması hoşuma gitti buda ilk etapta acil degil yilbasinda falan güzel bir indirime denk gelirsem belkiii düşünürüm

Olabilir canı.m ama burada rastgele bi Pastanesi de yaptırabilirim fiyatları pek bilmiyorum bakayım bakayim:)
Benimde piyasasindan bilgim yok canım haberlesirz daha zaman var nasılsa cikilata için:halay:

Neden slikon kalıplar 6li ki anlamadım

Benim 1 tane kalıbım var acelem yok yavaş yavaş yaptım toplam 40 tANE yaptım :)

20 dk da kuruyor ama hiç kırık olmasın tam net düzgün çıksın diye 40 45 dk bekledim ben.
Oy oy sabrına hayran kaldım ne bilim bana çok uzun geldi ama 25 dk da kuruyorsa iyi ben sabunları bayağı bekletiyorlar diye duydum gerildim:KK48::KK48::KK48:

Zaten benim kararsız kalma sebebim de mesela nette cooook güzel kavanoz süslemeli etiketli herşeyi ile bitmiş hediyelikler var tanesi 2 tl den satıyorlar bende kavanoz süslemesi için maliyet hesabı yaptım 1.8 kr geliyor yani aynı üstüne bir sürü emek :) hic bulaşmayıp hazır mı alsam dedim ama elim iş görsün diye de heveslendim :)

Her seyi ile bitmiş 2 tl ise bence düşünebilirsin canım ama işte fiyattan çok el emeği bi şey de istiyor insan. Bi de ben örgü patık vs vs asla yapamam bari bu benden olsun dedim:)

Mesela ben 40 küçük şişe 45 kuruştan 18 tl verdim

Üstüne dantel Kurdela 7.5 tl verdim

Kolonya 12 tl verdim

Etiket de çıktı alınacak 2 3 lira anca tutar

40 tl ye gelecek tanesi 1 lira gibi düşün ama.işte dediğim gibi insanin kendi de bir şey yapasi geliyor

Kuzenim kızının mevludu icin kokulu tas yaptırmış 100tanesi 300e süper bayildm ama cok geldi instagramdan siparis etmiş sayfasinda bir model beğendim 100tanesi 500e geliyor oha oldum o kadar veremem esim beni topa tutar diye hemen uzaklastm konudan hm güzelmiş dedim geçtim:KK70:

Benim emeğim olsun diye yaptım bende yoksa hemen hemen fiyat aynı geliyor uğraşmaya değmiyor şimdi kızımla yapmak zor olur diye hiç almadım kutu aldım işte içine badem çikolata alacağım.
Etiket bile yapmadım onlara sonrasında insanlar kullansın diye diğer kare çikolata da ismi yazacak sadece

Ben götürmeyi düşünüyorum canım. Annemde mavili pike takımı tek kişilik vardı çok abartı bişey değil uygun olur diye onu alırım herhalde.
Fotoğraf cekimi falan olucaksa şık durur canım ben cekim yaptirmicam icin ozenmicem tek kılıf yeter

Oy oy sabrına hayran kaldım ne bilim bana çok uzun geldi ama 25 dk da kuruyorsa iyi ben sabunları bayağı bekletiyorlar diye duydum gerildim:KK48::KK48::KK48:

Canım Aynı gün bitecek diye düşünme. Acelem iz de yok bi yere yetişmiyor ya. Zaten gündüz çalışıyorum sabah yapıp çıktığım.oluyor bazen eşimi almadan önce eve uğruyorum o zaman çıkarıp hemen bi çift daha koyuyorum eşimi alıp dönünce yine koyuyorum hafta ici 5 tane bile yapsan 8 günde bitti gitti :)

Kuzenim kızının mevludu icin kokulu tas yaptırmış 100tanesi 300e süper bayildm ama cok geldi instagramdan siparis etmiş sayfasinda bir model beğendim 100tanesi 500e geliyor oha oldum o kadar veremem esim beni topa tutar diye hemen uzaklastm konudan hm güzelmiş dedim geçtim:KK70:

Kokulu taş , sabun hiç gerek yok evde yapmak daha uyguna geliyor..
yeter ki vakit olsun. Ben bi ara yapıp satıyordum burada sayfam vardı

Her seyi ile bitmiş 2 tl ise bence düşünebilirsin canım ama işte fiyattan çok el emeği bi şey de istiyor insan. Bi de ben örgü patık vs vs asla yapamam bari bu benden olsun dedim:)

Mesela ben 40 küçük şişe 45 kuruştan 18 tl verdim

Üstüne dantel Kurdela 7.5 tl verdim

Kolonya 12 tl verdim

Etiket de çıktı alınacak 2 3 lira anca tutar

40 tl ye gelecek tanesi 1 lira gibi düşün ama.işte dediğim gibi insanin kendi de bir şey yapasi geliyor
Aynı ben :) bebeğime yapabildiğim tek şey 15 günde 1 amigurumi oyuncak yapmaktı o da hangi hayvana benzedi ben bile anlamadım :halay:

Yani sırf yapmak için yapacam onu da becerebilir miyim muamma :bicak:

Aynen canım. Su an icin gereksiz zaten de cekim vardı kullanayim dedim

Mutlu ciftlik oyun halisi aldım canım

Kenarı kalkıyor o hosuma gıttı

Tam açılınca 60a 120

Eki Görüntüle 2055716
Çok güzel canım kenarları kalkmasaydi baya küçük çünkü bebisler birden büyüyor :)) sağlıkla kullan kullanincada resim atarsın oyys ❤️

Canım Aynı gün bitecek diye düşünme. Acelem iz de yok bi yere yetişmiyor ya. Zaten gündüz çalışıyorum sabah yapıp çıktığım.oluyor bazen eşimi almadan önce eve uğruyorum o zaman çıkarıp hemen bi çift daha koyuyorum eşimi alıp dönünce yine koyuyorum hafta ici 5 tane bile yapsan 8 günde bitti gitti :)
Haha doğru söylüyorsun canım ise giderken koyarım bir kalıp döndüğümde bir tane daha bir de yatarken koyarım günde 3 tane etti :)) bende sabah delikli silikon kalıplarından gördüm kapıya da asilir arkasına magnette yapıştırılır diye düşündüm tepesine astigim kurdelayada etiketi koyarım veya etiket koymam orada hala kararsizim :)

Usenmesem kendim yaparım ama cok zahmetli:bicak:

aslında kolay ama gerçekten severek yapacaksın
Bazen tutmuyor sabun eritiliyor ama taş öyle değil at çöpe
Bende şimdi hiç uğraşamam diyorum sıkıcı geliyor bide modası geçti gibi kızımda da Doğum gününde , doğduğunda falan yaptığımdan sıktı artık çecremdekilee bile sabun yapma diyor :emir_bebek:

Haha doğru söylüyorsun canım ise giderken koyarım bir kalıp döndüğümde bir tane daha bir de yatarken koyarım günde 3 tane etti :)) bende sabah delikli silikon kalıplarından gördüm kapıya da asilir arkasına magnette yapıştırılır diye düşündüm tepesine astigim kurdelayada etiketi koyarım veya etiket koymam orada hala kararsizim :)

Kutu içinde daha güzel oluyor ilk başta o mis gibi kokan taş, sabun çok kısa sürede kokusuz bir şeçok oluyo.
Sabun zayen genelde üstü damla damla olabiliyor sıcak , soğuk havaya göre yapacaksan taş yap

aslında kolay ama gerçekten severek yapacaksın
Bazen tutmuyor sabun eritiliyor ama taş öyle değil at çöpe
Bende şimdi hiç uğraşamam diyorum sıkıcı geliyor bide modası geçti gibi kızımda da Doğum gününde , doğduğunda falan yaptığımdan sıktı artık çecremdekilee bile sabun yapma diyor :emir_bebek:
Şimdi moda sanırım canım ne o kadar para verirm ne uğrasirm daha kolay şeyler bakicam

Kızlar daha önce arkadaşıma yaptığım şeker kavanozları ve bez pastası böyleydi. Kendime düşündüğüm süslü çikolata da diğeri. Burda elit çikolata var gidip fabrika satış mağazasından alınca daha uygun oluyor. Öyle alıp gerisini kendim halledicem. Uğraş istiyor belki böyle şeyler ama ben severek uğraşıyorum zaten, bi de herkese bişey yaptım kendi çocuuma mı yapmıcam diye düşünüyorum.

Eklentiler

• 2017-01-26-10_33_55.jpg
    2017-01-26-10_33_55.jpg
    31,8 KB · Görüntüleme: 68
  • Screenshot_2017-10-15-21-38-49-202.jpeg
    Screenshot_2017-10-15-21-38-49-202.jpeg
    81,5 KB · Görüntüleme: 72
X