2018 Ocak Annelerinin Alışveriş Paylaşımları

inşaalllah ama o biraz hayal gibi.
yada uyku eğitimini araştır 4. Aydan itibaren yapabilirsin.
Valla benm annemden gozlemledigim kardesimi atardi yatagina oda bagrina bagrina uyurdu. Sonra ilk basta vizirdayip sonra uyumaya basladi. Basindan beri kendi uyudu. Hatta yurumeye basladiktan sonra gidip park yatagin ayagindan girip kendi uyurdu. Allahim nasi kiniorum suan

Valla benm annemden gozlemledigim kardesimi atardi yatagina oda bagrina bagrina uyurdu. Sonra ilk basta vizirdayip sonra uyumaya basladi. Basindan beri kendi uyudu. Hatta yurumeye basladiktan sonra gidip park yatagin ayagindan girip kendi uyurdu. Allahim nasi kiniorum suan

uyku eğitimi dediğim şeyde bu zaten
Orada atın yatağa ağlasın susar demiyor tabi :emir_bebek:
ama o çığlık çığlığa ağlarken dayanabilecek misin önemli olan o tabi.
Dayanabilirsen uyku sorunu çekmeyen bir anne olabilirsin bence sen at ananesine bak uyku eğitimini bilen bir anne alıştırsın.

B Badekuti @asya ali
Merak ettigimden soruorum. Bebegi ilk basta sallamazsak sallanmayi nasi bilicek bu veletler. Sallayip biz ogretmiomuyuz. Benm etrafimda buyuyen cocuklar hep sallanmadan buyuduler. Kardesim kuzenlerimin toplamda 5 cocugu falan. Ne besikleri sallandi ne ayakta sallandilar. Bu mantikla sallamazsak ogrenmezler gibime gelio insallah hayal kirikligi yasamam
Benim duyduğum bebekler anne karnında sallanmaya alışırmış biz hareket ettikçe onlarda hafif hafif sallaniyormus doğduklarında sallandiklarinda uykuya geçiş süreci hızlanmasına sebep olan da anne karnını hatırlamasıymış bilmem gerçek mı :) ama mantikli

B Badekuti @asya ali
Merak ettigimden soruorum. Bebegi ilk basta sallamazsak sallanmayi nasi bilicek bu veletler. Sallayip biz ogretmiomuyuz. Benm etrafimda buyuyen cocuklar hep sallanmadan buyuduler. Kardesim kuzenlerimin toplamda 5 cocugu falan. Ne besikleri sallandi ne ayakta sallandilar. Bu mantikla sallamazsak ogrenmezler gibime gelio insallah hayal kirikligi yasamam
Bilemiyorum ki ben sallamadan buyutmeyi beceremedim gazliydi benim kizim ve bir tek sallandiginda susuyordu.o yuzden benim gozum korkmus ahhh keske sallamadan buyutebilsek

Benim duyduğum bebekler anne karnında sallanmaya alışırmış biz hareket ettikçe onlarda hafif hafif sallaniyormus doğduklarında sallandiklarinda uykuya geçiş süreci hızlanmasına sebep olan da anne karnını hatırlamasıymış bilmem gerçek mı :) ama mantikli
Ben kizimda acemiydim annem yanimdaydi agladiginda da bir panter edasiyla kapip pit pit sallayarak uyutuyordu ya da sallanan koltukta ninni buyudukce el kol tasimaslz oldu surekli kucak istedi cok az uyurdu normal bebeklerin yarisi kadar bende oyleymisim doktora hatta proflara gittik uyumuyor surekli agliyor die testler testler yapildi.sonuc unlu bir prof soyle dedi bir iyi bir kotu haberim var iyi haber bir hastaligi yok.kotu haber bu bebegin mizaci........hep kucak ve sonra hamakta(çingene besigi dedikleri) ama sonra 1 yil sonra uslu bir cocuk oldu cok temkinlidir her isini kendi yapar ......her cocuk ayri meme de falan uyutamadim yani ben.ben mi beceremedim evlat mi degisikti bilmiyorum hala gunaydin bu arada.........

Ben kizimda acemiydim annem yanimdaydi agladiginda da bir panter edasiyla kapip pit pit sallayarak uyutuyordu ya da sallanan koltukta ninni buyudukce el kol tasimaslz oldu surekli kucak istedi cok az uyurdu normal bebeklerin yarisi kadar bende oyleymisim doktora hatta proflara gittik uyumuyor surekli agliyor die testler testler yapildi.sonuc unlu bir prof soyle dedi bir iyi bir kotu haberim var iyi haber bir hastaligi yok.kotu haber bu bebegin mizaci........hep kucak ve sonra hamakta(çingene besigi dedikleri) ama sonra 1 yil sonra uslu bir cocuk oldu cok temkinlidir her isini kendi yapar ......her cocuk ayri meme de falan uyutamadim yani ben.ben mi beceremedim evlat mi degisikti bilmiyorum hala gunaydin bu arada.........
Bazı bebekler çok zor oluyor canım bazı bebeklere de aman çocuk büyütmekte ne var ki diyecek kadar rahat oluyor. Anne her halükarda yıpranıyor aman bebekler sağlıklı olsunlar da . Günaydın :)

uyku eğitimi dediğim şeyde bu zaten
Orada atın yatağa ağlasın susar demiyor tabi :emir_bebek:
ama o çığlık çığlığa ağlarken dayanabilecek misin önemli olan o tabi.
Dayanabilirsen uyku sorunu çekmeyen bir anne olabilirsin bence sen at ananesine bak uyku eğitimini bilen bir anne alıştırsın.
Cok mamtikli ha ilk 6 ay annemde kalsa sonra rahat olur:KK70:

insallah hepimizin bebekleri cok aglamauan guzel uyuyan bebekler okur

IMG-20171010-WA0013.jpeg
bunlar da son halleri:KK70:

Bende ilk bebegimde buyuyen besik almistim sonuc kullanamadik cunku sallanmayan besikte bebek buyutmek oldukca zor.....
Canım ben de büyüyen beşik alıcam , takım olarak alıcaz çünkü bebeğin eşyalarını için yerimiz yok. Dolap ve sifonyer lazım , bir de anne yanı beşiği istiyorum çok uzun süreli olmadığını biliyorum ama arkadaşım kullanmıştı , çok rahat etmişti ilk 6-7 ay , çocuk hareketlenmeye başlayınca kullanılmıyor zaten. Sonra da park yatak alırız belki.

Kızlar merhaba,
Hem sallanan hem de büyüyen beşik var. Marka takıntınız yoksa mobilya çarşılarını gezmenizi öneririm.
Ben bu haftasonu değil ama haftaya gezeceğim. Aldığım fiyatları ve resimlerini paylaşırım sizinle

X