2018 Gelinleri

Bizde aynı şeyi düşünüyoruz ama nasıl olur acaba? Şimdi bizim nikah ve ilk düğün benim şehrimde, ikinci düğün nişanlımın. Evimiz ikisinin ortasında. Babamla annemde kız alma olduktan sonra garip olur diyor. Nikah olduktan sonra ne farkeder diyende var nişanlının ailesi aynı evde kalırsanız herşeyi yapıp düğün yapıyorlar diyende var. Kafam karıştı. Nişanlımın anne ve babası yok. O yüzden kalacak ailesi yok. Akrabalarını da ben sevmiyorum.

kızlar merhaba
ben de mayıs başına gün alabilirsek eğer gelin oluyorum 10 yılın sonunda!!
evlenip yurtdışına gideceğimiz için çeyiz al(a)mıyorum. eşya götürüp götüremeyeceğimiz meçhul çünkü. çeyiz derdim değil de ben düğün makyajını çok dert ediyorum, İstanbul'dayım kime yaptırsam nasıl yaptırsam acaba?? hiç araştırdınız mı?

Nişanda salonda olucak o yüzden düğünün provası gibi aslında ondan biraz telaşım. Bende internetten çok şey alıyorum sürekli bana gelicek beklediğim bir kargo var Bu hafta sonu sonunda nişan elbisesi ve takımı alıp onu kafamdan çıkarttım bohanında büyük kısmını hallettim ama çılgınlar gibi yorgunum

Bu her şeyi yapma mevzusu da kime ne yahu yaparım yapmam amaaan
Bunca yıl durmuşuz o aradaki 6 güne kaldık sanki valla o düğün ve yol yorgunluğunun diğer düğünün telaşı arasında zaten olmuşsa tebrikler

Merhabalar kızlar En karışığınız benim bende haziranda evleniyorum bayramın 3. Günü kına Ankarada 4. Günü Düğün çorumda 5.balayı Antalya ve sonra 2 yıl Elazığ 'da yaşayacağım sonrası nasip

çok yakın günler seçmişsin ama şehirler okadar uzak değil ama çok yorulucaksın şimdiden sana da kolay gelsin çok fazla tempo var umarım keyifli geçirirsiniz ben uykum varken çok ters oluyorum

çok yakın günler seçmişsin ama şehirler okadar uzak değil ama çok yorulucaksın şimdiden sana da kolay gelsin çok fazla tempo var umarım keyifli geçirirsiniz ben uykum varken çok ters oluyorum
Malesef biraz öyle oldu bayram haftası gelenler bir sonraki hafta yada bir önceki hafta düğün için gelmeyebilir diye öyle yapmak zorunda kaldık :) inşallah öyle olur bende uykusuzken çok sinirlenirim hayırlısı bakalım

Canım ben Ankarada oturuyorum ama istanbul Avcılarda HÜLYA BAYRAM koaför var instagramdan takip edebilirsin tesettürlü bir bayan ben ona bayılıyorum makyaj saç vs mükemmel yapıyor

Eee kızlar, biraz hareketlendirelim burayı. Nasıl gidiyor hazırlıklar, ne aşamadasınız, heyecan durumları nedir?

Bizim düğün yeri tutulmuştu, nikah tarihini de ayarladık belediyeden. Nikahımız, düğünde olacak ^^ Bu süreçle ilgili bilgi almak isteyen olursa, memnuniyetle anlatırım.

Beyaz eşyalarımızdan 3 parçayı hallettik. Elimize toplu para geçince, orda burda çarçur olmasın diye aradan çıkardık. Buzdolabı, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesini peşin aldık. Markaları Siemens. Tanıdık olunca bir de nakit olunca 6,100 TL'ye hallettik. Onlar şimdilik, mağazada bekliyor :)

Ben kına yerini tuttum. Büyükçekmece'de oturuyorum, kına yerim Beylikdüzü'nde. Düğünümüz 29 Temmuz Pazar günü, kınayı da dinlenme payımız olsun diye 27 Temmuz Cumaya ayarladık. Her şeyi içinde kına salonunda. Zaten sadece kına yapılan bir mekan, ekstra olarak organizyoncu bulmak derdim yok yani. Yine detay almak isteyen olursa, detaylandırabilirim.

Balayı için 3 yer belirlemiştik. Nişanlım hepsine mail atarak, ücretlendirme, hizmet vs. hakkında bilgi aldı. Şu an tek yerde karar kıldık. Birkaç konuyu daha netleşirip, onu da aradan çıkarmayı düşünüyoruz. Düğün telaşında onunla uğraşılmaz gibi geliyor.

Onun haricinde biz annemle çeyiz alışverişine devam Bikaç sayfa önce bir arkadaşımız çeyiz listesi yaptığını yazmış, aynı şeyden 2-3 tane alınmasın diye, bizimle de paylaşabilir misin acaba? Ya da başka birinde de varsa, paylaşırsa memnun olurum. Bazen ben de işin içinden çıkamıyorum.

Haydi bakalım, sizden de güzel mesajlar okumak isterim :)

kızlar slmmm

13 temmuz kiNam 14 temmuz düğünüm var.

Kina ile ilgili salonumu tuttum bursa konak 18 bilmiyorum bursadan oln var mi

Düğün ise kir düğünü olucak ama farklı bi çıkış bi sürprizler istiyorum bulamıyorum

2 hafta kadar kınaya kafamı yordum çok şükür ayarladım çünkü KINA PROGRAMI çok kafami karıştırmıştı sıralama yani. Çok şükür hallettim ama sıra düğünde

Farklı düşünleri olan paylaşabilir mi

Slm canim ailen nerde ben bursada oturuyorum genliği de çok severim.

Slm canim hayırlı olsun şimdiden insallahhh coook mutlu olursunnnn

Bizde nikah tarihini aldik. Şaka gibi gerçekten o kartı elimize aldığımızda sadece benin kir düğünü olucak cumartesi gününe geliyo saat 9 nikah saati. Onda kararsız kalmıştım memur bey amca cumartesi olacağı için uygun dedi peki dedik bizde

Beyaz eşyaları dediğin gibi bizde aldik tv grundig çamaşır makinası ve buzdolabı arçelik ve tabiki inoksss olmazsa olmazimdi. Toplam 7500 aldık. Bulaşık makinasını ben aldım 2000 bosch marka olduğu için sanirim biraz daha pahalı. Onun dışında fırın kaldı ama şuan almadık ev tadilatı süreci var kiracının çıkmasını bekliyoruz. Ölçüye gore alincak sanirim.

Onun dışında kina salonum ve organizasyonum tamam sadece yeni gelecek bindalli modellerini bekliyorum ve hangi koreografiyi yapacağım konusunda kararsizim ama erik dali olabilir.

Balayı zaten tamam. Aralıkta erken rezervasyon olarak aldık alanya rubi platinum otel ultra herşey dahil olması çok hoşuma gitti bide havuzlü oda muhteşem oneriyorum biz 7000 e aldık ama şuan biraz daha fiyatlar uçmuş olabilir

Kir düğünü için çıkış sürprizler vs farklı şeyler düşünüyorum.

Mobilyalar da yine tadilattan sonra alınacak hayırlısıyla

Yorucu ama güzel telaslarrr

Reactions: myu

Tebrik ederim tatlım, senin benden 15 gün önce düğünün ^^ sonrasında yine gel yaz, son dakika trick leri ver bana :)

Ben kınada filan kareografi düşünmüyorum, bana artık biraz zorlama gibi geliyo. Hatta damada o kavuklar, padişah kıyafetleri filan giydiriyolar, aman Allahım, çok komik ve itici yani bence. Ne alaka padişah filan Youtube kareografili video dolu, çok istiyorsan aratıp bakabilirsin.

Bizim nikah saatimiz 19:30. Sizin geçmiş baya ama yaz düğünü, bence de bir sıkıntı olmaz. O saate kadar mesela takıyı aradan çıkarırsınız, o vakit alıyo çünkü.

selam kızlar...herkesin baya var düğününe benimse sadece 16 günüm kaldı zaman hem hiç geçmiyor gibi hem de çabuk geçiyor gibi anlamış değilim.

bizim de nikah saatimiz 20,30 ama ben 20,30da salona girmek istemiyorum.sanki o şekilde düğün çok geç başlayacakmış gibi geliyor.karar veremedim henüz.

siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?fikirlerinizi alayım.

Canimm aynen mutlaka yazicammm sende yazz:))

Ben bindallı mi giyicem ama nişanlıma kesinlikle fes kavuk yelek bende istemiyorum ben de sevmiyorum osmanlı geride kalmış fes ne alaka o kızın kina gecesi ve ben nisanligimla bindallimi giyicemm sadece :))

Slm canim hicbisey kalmamisss ya seninnn:) hayırlı olsun simdiktennnn

Nikâh saati senin çok normal sakın dert etme asıl benim geç geliyo bana akşam 9 ama nikah memuru öyle dedi bizde tamam dedik 8 30 olsaydı sanli daha iyi olcakti ama benim düğünüm cumartesi herkes çalışıyo anca toplanılır dedi o yüzden biraz kafam daha bi rahat

saol canım bakalım heyecanlanıyor insan zaman yaklaştıkça.

ya ben saat 8de gelsin istemiştim aslında memur ama doluymuş maalesef.eğer bizden önceki nikah yakın olursa daha erken gelir dediler.20,15 gibi fln.o zaman düğün bölünmez diye düşünüyorum.hayır 8de çıksam ya da 8e çeyrek kala dans etcez düğün başlıcak sonra nikah olcak sonra tekrar dans etcez sonra takı merasimi fln çok bölünecek gibi geliyor bana ya bakalım.

bizim düğün pazar insanlar baya rahat gelir diye düşünüyorum.artık biraz fazla bekleyecekler çünkü davetiyeye 19:00 yazdırdım

Ya aslında bende onu sorucaktim arkadaşlara benim de nikah 9 da ya nikah öncesi 8 30 gibi cikio dans falan etsem mi direk nikâha mi gecsek bilemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…