2017 Şubat Anneleri

Bu Çin takvimi arada ayar değiştiriyor galiba, daha önce kaç kere baktım hep kız çıkıyordu bugün bir daha baktım erkek dedi.
Doktor da büyük ihtimal erkek demişti.

kızlar ben sürrekli acıkıyorum benım gibi olan varmı bi saat önce yedım şimdi yine acıktımmm :KK43:

Ben .. Hemde krize girer gibi acıkıyorum:KK43: ama tiksinmem devam ettiği için yemek yiyemiyorum yediğim Bi kaç şey var dön dolaş hep onları yediğim için çok sıkıldım artık. Herşeyi yemek istiyorum. Bu hafta geçer dedi doktorum. Az kaldı inşallah diyorum....

Ya aynen benim de öyle. Çok fazla mide bulantım olmadı. Sadece geceleri mide kazıntısı ile beraber oluyordu. Ama 2 haftadan beri ben de özellikle yumurtadan acayip tiksiniyorum. Görünce bile midem bulanıyor. Bir de koku hassasiyetim çok arttı. Ben tersten yaşıyorum hamileliği sanırım :işsiz::KK53:
aynen bende senin gibiyim. bu sabah koku yüzünden kustum.yumurta görmeye tahammülüm yok

Günaydınlar kk hamişleri.Ben de13+4 haftalık hamileyim.20 aylık kızım var.ilk hamileliğimde şekerim çıkti.diyetle düzelmedi.İnsülin kullandim.Bu yüzden şeker yüklemem 9.haftada yapıldı.yine şekerim çıktı ve insüline başladım.geçen hafta rahim ağzına dikiş atıldı.Etrafımdaki insanların tepkilerinden bıktım artık.insülun kullsndıımı öğrenenler neden insüline başladın hap kullansaydın ya(sanki hamilelikte kullaniliyor). Hamileyken diyet mi olur(bıyık altından kıs kıs gülmeler). Ye bişey olmaz(mısır, pirinç pilavı, karpuz.... vs gibi şeker orani yüksek gıdalar veya paket bisküvi)Bıktım artık.İnsan içine çıkasım gelmiyor.Rahim ağzımda dikiş olduğu için sürekli enfeksiyon riski var.Bol su içmem lazim.Ve gittiğim yerlerde tuvalet kağıdı, tuvalet gibi şeylerin hijyeni çok önemli.Hassasiyetimle dalga geçmeler(üstüne düştükçe tersi olur.Bizim hamileliğimizde sorun olmadı ya sen abartıyorsun.)Ki ben ilk hamileliğimu 21+ 6 günlükken erken doğumla sonland~rmak zorunda kaldım.gGeceler boyunca ağladım. Deptesyona girdim.Şu anki kızımı da kolay kucağıma almadım.Evde kapana kapana depresyona girdim...Rabbim kimsrye evlat acısı yaşatmasın.

kızlarr göbüşleriniz çıktımıııı yaa :anneadayı::anneadayı::anneadayı: hep 3 aydan sonra belirgın olur derler ya benım baya baya çıktı :) maşallahhh :anneadayı::anneadayı::anneadayı:
Benim çok zayıfken bile göbeğim vardı, fındık yutmuş solucan gibi :KK48: Şimdi bir de kiloluyum zaten göbeğin de maşallahı var, 6 aylık olduk biz :confused::anneadayı:

Günaydınlar kk hamişleri.Ben de13+4 haftalık hamileyim.20 aylık kızım var.ilk hamileliğimde şekerim çıkti.diyetle düzelmedi.İnsülin kullandim.Bu yüzden şeker yüklemem 9.haftada yapıldı.yine şekerim çıktı ve insüline başladım.geçen hafta rahim ağzına dikiş atıldı.Etrafımdaki insanların tepkilerinden bıktım artık.insülun kullsndıımı öğrenenler neden insüline başladın hap kullansaydın ya(sanki hamilelikte kullaniliyor). Hamileyken diyet mi olur(bıyık altından kıs kıs gülmeler). Ye bişey olmaz(mısır, pirinç pilavı, karpuz.... vs gibi şeker orani yüksek gıdalar veya paket bisküvi)Bıktım artık.İnsan içine çıkasım gelmiyor.Rahim ağzımda dikiş olduğu için sürekli enfeksiyon riski var.Bol su içmem lazim.Ve gittiğim yerlerde tuvalet kağıdı, tuvalet gibi şeylerin hijyeni çok önemli.Hassasiyetimle dalga geçmeler(üstüne düştükçe tersi olur.Bizim hamileliğimizde sorun olmadı ya sen abartıyorsun.)Ki ben ilk hamileliğimu 21+ 6 günlükken erken doğumla sonland~rmak zorunda kaldım.gGeceler boyunca ağladım. Deptesyona girdim.Şu anki kızımı da kolay kucağıma almadım.Evde kapana kapana depresyona girdim...Rabbim kimsrye evlat acısı yaşatmasın.
Allah yardımcın olsun canım. Anlayışsız insanlarla uğraşmak hakikaten insanı çok yoruyor. Çok biliyorlar sanki :KK11:

İkiz bekleyen kim vardi arkadaslar? Ben bugn ikiz gebeliği olanlara ikili test yapılmadığını öğrendim dr lari ne dedi acaba? Merak ettim de..
Ben varım evet yapılmıyor canım ense ve burun kemiklerini ölçülüyor sadece bir ay sonrada uzman bi perintaloga yönlendiricem ayrıntılı ultrason için dedi o kadar başka bişi yok

Amin canım geçmiş olsun kendin ve bebişim için kendine dikkat et ona birşey olursa onlar bir gün konuşur sen öömür boyu vicdan azabı çekersin allahın sana verdiği emanete sahip çık ve dikkat et kendine

@ivo ayyy sardım şu derdim var a bu elif ne obsesifmiş ben rahatlamak yerine sinir oldu tokatlayasım geldi :olamaz: çalışamıyorum okumaktan :KK48:

Bağımlılık yapıyor yaaa :confused:

Gunaydin kizlar. Ölüyorum midemden ama bulanti değil şişkinlik. Patlicam sanki. Dogru duzgun birseyde yemedim. Geceleri boyle oluyodum bugun sabahtan basladi. Nefes alamiyorum. Napsam fayda eder. Benzer durumda olan varmi. Isteyim cok harekette edemiyorum. :KK42::KK42:

Tatlım benim akşam yemeklerinden sonra oluyor sade soda iyi geliyor bana.

kızlarr göbüşleriniz çıktımıııı yaa :anneadayı::anneadayı::anneadayı: hep 3 aydan sonra belirgın olur derler ya benım baya baya çıktı :) maşallahhh :anneadayı::anneadayı::anneadayı:

Valla benim de çıktı :confused: dün alışverişe gittim satıcı adam bildi hamile olduğumu şok oldummm :rolleyes:

Haftaya gidip hamile pantolonu alacağım. Hem göbeğim şiş hem de alt tarafı azıcık şişti sanki :KK9:

Benim çok zayıfken bile göbeğim vardı, fındık yutmuş solucan gibi :KK48: Şimdi bir de kiloluyum zaten göbeğin de maşallahı var, 6 aylık olduk biz :confused::anneadayı:
bende diyet yapmıştım gebelikten 2 ay önce filan 10 kilo vermiştim göbüşüm dümdüz olmustu ama sımdı yıne kocaman maşallahhh nazar değcek allah korusunnn :) :) :KK45::KK45:

Gunaydin kizlar. Ölüyorum midemden ama bulanti değil şişkinlik. Patlicam sanki. Dogru duzgun birseyde yemedim. Geceleri boyle oluyodum bugun sabahtan basladi. Nefes alamiyorum. Napsam fayda eder. Benzer durumda olan varmi. Isteyim cok harekette edemiyorum. :KK42::KK42:
Geçmiş olsun soda mı içsen. İyi gelirmiki

Canım çok geçmiş olsun. bizim insanlarımız pek meraklıdır her şeye burnunu sokmaya, sen fikirlerini soruyomusun ki yorum yapıolar rahatszlığın olmasa bile dikkat edersin üzerine düşersin bu tamamen senle ilgili herkes bir olmak zorunda değil, valla böyle çok konuşanlara ver cevabını çünkü bu durum artık senin psikolojine zarar vermeye başlamış zaten hassas bi dönem bırak sen üzüleceğine onlar üzülsün zaten bir iki tersleyince daha bi şey diyemezler. Her şeyini de anlatma bnce kısa kısa cevaplar ver gitsin açıklama da yapma sinir oluyorum bn böyle insanlara duyduğumda bile, kim bilir sen nasıl sinirleniyosundr haklı olarak ama dediğim gibi sen kendi sağlığın ve bebeğin için her özeni gösteriosun insanların seni yıpratmasına izin verme, hiç üzme tatlı canını:KK36:

Benim kızım 22 ağustos doğumlu bana mı dedin canım
bu mesaj sana ait değil miydi? yanlış mı yazdım acaba... sana da sorabilirim tabi :) üye miydin?
benim oğlum da 22 temmuz doğumlu ancak ağustos hesapladığımız için ağustos anaları ile görüşüyorduk ki hala görüşüyoruz :)[/QUOTE]
Evet benim de görüştüğüm arkadaşlar var o gruptan.

İkisi bi arada ne güzel. Benim oğlumunda büyüyen yatak. Ben memnunum. Oda yapma fikri kişiye göre değişir. Kıyafetiydi oyuydu buyuydu derken bir oda eşya çıkıyor. Ben oda yaptım. Oda derken bir dolap ve büyüyen yatak. Yatağın kenarı şifonyer gibi zaten. Büyüyen yatak sallanmıyor. Zaten bende alıştırmak istemediğimden sallanmasını istemiyordum. Önce üç yaşına kadar beşik olarak kullandım. Şimdi yatak olarak kullanıyorum. Bi altı sene daha kullanırım. Çilekten almıstım. Biraz pahalı ama en azından sağlam. Yada beşiğe çevirir şimdiki için kullanır oğluma baza şeklinde başka yatak alırım. Şuan karasızım.
Bende büyüyen alıcam karar verdim kesin olarak iki yatak bi dolap alıcam bende dolabı dört kapılı düşünüyorum bi tane ikisine yeter dediğin gibi yatağın yanları var altı var onlarda eşya toplar baya herhalde ancak yeter

Kızlar merhaba. Miniğimi gördüm bugün. 12+6 olmuşuz. Ense kalınlığı gayet iyi çıktı. Doktor kıza benzetti ama emin olamadı. Haftaya %100 söylerim dedi. Haftaya ikili testin kan sonuçlarına bakıp İnşallah kesin cinsiyet söyleyecek. Miniğim öyle pozlar verdi ki doktor tıp literatürüne girer bu resimler dedi:) Allahımıza sonsuz şükürler olsun

X