2017 Şubat Anneleri

yaşasınnnnnnnnnnnnnnnn:)))

Ben yapmadan önce ablamın 2 çocuğunda kuzenimin çocuğunda ve 2 arkadaşımda tutmuştu :))) yani benim çevremde tutmayan olmadı. Sonra benim ki de tuttu:) ya bunlar tabiki %100 şeyler diil ama ihtimal işte:KK66:

Günaydın kızlar...
Dün baş ağrısı ve bulantıdan dolayı çok kötü bir gün geçirdim. 2 ağrı kesici ve bulantı hapı aldım dayanamayıp. Bütün gece açlıktan midem kazındı..:işsiz:
Hala kilo vermeye devam ediyorum. Benim gibi fazla kilolu olup kilo vermek iyi bir şey ama böyle sağlıksız da nereye kadar diyorum.
Hala süt ,yoğurt ,yumurta ,balık filan yiyemiyorum. Bu hafta kemiklerimde ağrı hissediyorum. Özellikle gece uykuda kalça kemiklerim çok ağrıyor.
Bu dönem özellikle süt çok tüketilmeliymiş ama ben buzdolabının kapağını açıp geri kapatıyorum.
14 hafta oldu ,hala kendi evimde yemek pişiremiyorum.
İyi ki annemler var ,her akşam orda geçiyor. :eğlence:
Evde olduğum akşamlarda dışardan yiyoruz. Nedense dışarda olunca karnım daha iyi doyuyor...:KK51:
Aynen benimde dışarıda yiyebiliyorum nedense

ayyyyyyyyyyyyy çin takvimi bana erkek dediiiiiiiiiiiii:olamaz:
Yani sağlıklı olsun tabi öenmli olan o da evde 3 erkek sanırım deliririmmmm.
Neyse kız buluncya kadar devam ozaman:KK48: yaş ne kadar müsade ederse artık 3-4 :KK45:
Valla bu çin takvimi bi sayfada bana erkek birinde kız dedi zaten başka da ihtimal yok bakalım ne olacak :KK70:

Günaydın kızlar ben daha önce söylemiştim normalde özele gidiyorum annemin farklı doktorda görsün ısrarı ile devlete bağlı kadın doğuma gittim bu doktorun ultrasonu iyi demişlerdi. Maşallah herşeyi iyi görünüyor ve erkek yüzde %80 dedi .. İlk cocuğum olacak inşallah.. Hayırlısı:) 13+3deyim..
oo çok yüksek yüzde vermiş cnm hadi gözün aydın... ne güzel darısı başımıza inşallah

Kızlar benim tahlil sonuçlarım iyi çıkmış. Toxoplasma dan korkuyordum.o da iyi çıkmış. Bir kere köfte yedim ortasında Anladım ki tam pismemis dert olmuştu içinde. Çok şükür bişey yok sadece idrar yolu enfeksiyonu varmış monural sase verdi tek Kullanımlık toz.onu da akşam alıcam insallah
aa tam aradığım şey bana da aynı ilacı verdi doktor ama içip içmemekte karasız kaldım

Bana oğlan gibi duruyor dedi☺️
kaç haftalıkken tahminde bulunmuştu doktor? ben 12+5 gibi kontrole gitmeyi düşünüyorum acaba bana da der mi bişeyler daha önce sormuştum 4. ayın içinde öğreniyoruz cinsiyetini demişti o_O
dün gece rüyamda bir kız çocuğu doğurduğumu gördüm :süslü: ilk haftalarda da erkek doğurduğumu görmüştüm :mad: çıldıracim :KK64:

kaç haftalıkken tahminde bulunmuştu doktor? ben 12+5 gibi kontrole gitmeyi düşünüyorum acaba bana da der mi bişeyler daha önce sormuştum 4. ayın içinde öğreniyoruz cinsiyetini demişti o_O
dün gece rüyamda bir kız çocuğu doğurduğumu gördüm :süslü: ilk haftalarda da erkek doğurduğumu görmüştüm :mad: çıldıracim :KK64:

Eğer bebeğin duruş pozisyonu izin verirse çok yüksek ihtimal söyler canım ben de 13 .hafta içinde öğrendim.

Icimden bi ses benim diyo ama bilemicim icmden hep erkek geciyo oyle hissediyorum nedense ama disardan kimi kiz kimi erkek diyo bekleyip goreciz bakalim ruyalarimda erkege yoneljk hYirlisi bakalim :KK66: genelde hisseden annelerin hissettikleri cikiyo ama bakaciz :-)
bende erkek gibi hissediyorum ama ilk haftalarda erkek bebek görmüştüm dün de kız gördüm dediğin gibi hayırlısı olsun inşallah :emir_bebek: ama bu merak çok fena o_O

rüyalarda hep erkek bebek gördü çevremdekiler bende öyle sabah kontrolüm vardı kıza benziyor dedi dr ikili test yaptırmadım istemedim

Fullialein Fullialein canım bizde de kayınvalidem dedi adımı koyarsınız diye. kayınvalidemi çok severim. ama ismi babaannemin ismi ile aynı ve ben babaaami sevmiyorum. ailemizi dagıtı çocuk yaşta bana çektirmediği kalmadı. babamda aynı senin baban gibi. seni çok iyi anlıyorum. kayınvalideme direk dedim. kusura bakma seni severim ama o ismi cocuguma vermem sana anne dediğim için ismin önemli degil ama çocuguma vermem dedim. birde ablamın adı da aynı ne gerek var demi. kayınvalidem şaka yapıyor ama yine de ben önden resti çektim. eşime de dedim bak şaka da olsa ben ciddi algıladım ve koymam dedim. o da yaşayan kişinin adını ne diye koymalı dedi. dedim ölse de koymam ne gerek var sanki isim ile mi aklıma gelecek sadece.ya bu arada ben bana sıkıntı yaratmayı bırak gıcık oldugum halini hareketini begenmediğim hoşlanmadıgım insanların isimlerini bile reddediyorum. yani o isim bana o kişiyi çagrıstırıyor diye koymam diyorum.öyle yani.
bu arada eşim çerkez göçmeni. isim begeniyor ben begenmiyorum birgün senin eşinin dediğinin aynısını dedi. kimliği çıkarmya gittiğimde istediğimi koyarım dedi. o zaman kendine yaşayacak başka ev bul sakın gelme dedim :KK70:
sende eşinle konuş bu acıları hatırlamak istermiyorum de. o evladım sevmediğim insanların adını taşımasını istemiyorum de. olayları biliyorsun de beni üzmek istemezsin de.
Ne güzel demişsin helal olsun. Biz tam konuyu kapattık diyordum ki haftasonu görümceme gittik. Hamilelikten konuşurken isim buldunuz mu dedi ben de direk eşimin suratına baktım pis pis sırıttı konuyu açtı ben de başladım hüngür hüngür ağlamaya resti de çektim. Görümcemin yanında dedim çocuk mocuk istemiyorum ben beni soğuttun yeter artık diye. Görümcem de dedi yani ne gerek var diye eşime. Onun oğluna da kayınpederinin ismini koydular. Benim seçme Hakkı'm olmadı iki isme bile izin vermediler hala içimde dedi. Eve gelince de telefonumdan hamilelik uygulamalarını sildim bu sayfayı falan kapattım dedim umrumda değil artık. Öyle yapınca korktu. Şimdi bana değişik erkek isimleri bulup geliyor :) bakalım bu mevzu nerelere gidecek. Ama senin yöntemini sevdim direkman babasının suratına söyleyeceğim. Konu toptan kapanacak o zaman inşallah yani

rüyalarda hep erkek bebek gördü çevremdekiler bende öyle sabah kontrolüm vardı kıza benziyor dedi dr ikili test yaptırmadım istemedim
aynı bennnnn :) bana da herkes erkek diyor bn de üç defa erkek gördüm rüyamda. geçen doktor demesin mi kıza benziyor:KK48:bence erken tahminde bulundu ama daha ben sormadan söyledi bunu vardır bi bildiği. gerçi hiç fark etmez. cinsiyeti belli olsun da onlara ciciler alalım heyecanla beklioruzzzz. bn de ikili yaptrmama taraftarıyım

aynı bennnnn :) bana da herkes erkek diyor bn de üç defa erkek gördüm rüyamda. geçen doktor demesin mi kıza benziyor:KK48:bence erken tahminde bulundu ama daha ben sormadan söyledi bunu vardır bi bildiği. gerçi hiç fark etmez. cinsiyeti belli olsun da onlara ciciler alalım heyecanla beklioruzzzz. bn de ikili yaptrmama taraftarıyım

BEN 10+3 DOKTOR KAÇINCI HAFTADA SÖYLEDİ SANA BANADA SÖYLER Mİ ACABAAA

Herkese günaydın :) birkaç gündür girmedim 80 sayfa birikmiş okuyayım dedim ama sonra vazgeçtim :)
Biz de 11+0 olduk bugün. Haftaya ikili test için gideceğim devlete. Kendi doktorumdan 31 ağustosa yer buldum.
Kamu izinleri geri geliyor diyorlar inşallah gelir çok bunaldım artık. Annemi getirdim yanıma. Çok sıcak 2 gündür yata kalka takılıyoruz evde.
Kabızlık beni mahvetti. Bütün bitkisel yöntemleri denedim ama artık 6 güne vurunca dün bekunis içtim. Doktorum uyarmıştı zorda kalırsan iç ve 8 saat sonra etki edecek ishal olacaksın demişti. Dün sabah içtim 8de, bu sabah 10da anca etki etti. Kilo almaya başladım sanıyordum 800gr verdim sayesinde :) hamilelik boyunca bu iş beni uğraştıracak gibi.
Göbeğim kıllandı benim de ıyyk berbat resmen. Bir de göğüs uçlarım zaten uzundu şimdi de koyu renk ve şiş oldu o kadar çirkinler ki bakmak istemiyorum. Sütyenler rahatsız ediyor. Çok hafif bi göbek çıktı. Bu hafta bulantım daha fazla ve kusmaya başladım her gün. Şu 12. Haftanın kerametini sabırsızlıkla bekliyorum

X