2017 Şubat Anneleri

Trilogy nin fiyatını görünce dudağım uçukladı valla :))
Tavsiyem bu kadar harcama yapmaman çünkü her bebek farklı. Benim oğlum severdi bebek arabasını ama 1 yaşındaki yeğenimi bindiremiyoruz. Kıyameti koparıyor :)
Yani eğer sizinkide sevmezse elinizde kalmasın :KK66:
evet evet o da var ya sevmezse binbir heves bi ton paraya aldığımız araba öylece kalmasın elimizde çok haklısnız (bana bunlarla gelin :KK70: )

BAzen kulakları tıkamak gerekiyor :KK47:
Bizimde yer durum müsaitti ilk başta heveslendim ama çok bişeyde diil belki 3 5 bişey ama ne güzel fikir işte ona verip kullanmayacağım birşeye para yatıracağıma emeklilik açarım, hesap açarım her ay koyarım gerekirse çocuğumu yazın dil öğrensin diye yurtdışına yollarım vs vs diye konuşunca içimiz çok rahatladı.. yazık yani bir de bebek odası yapıyorsun 3-4 yaşına gelince beğenmiyorlar haydi çocuk odası genç odası :)

Aynennnn ben bunu istemiyorum bu bebek işi diyorlar :KK70:
Ev alacaktık sırf bu yüzden dedim ki 2+1 alalım da oda alma derdinden kurtulalım ama olmadı :KK53:
Bütün anne babalar hevesleniyor ama bu devirde mantıklı olmak lazım. Çünkü sektör resmen anne baba duygularını sömürerek gelişiyor :işsiz:
Kendimde yeterli gücü bulursam bu oda düzme modasıyla mücadele etmeyi düşünüyorum :halay::halay:

Ehehehe pek meraklıyımdır söylemesi ayıp :KK48: ellerim dede tipi arkadan bağlı gözlerim koca koca geziyorum mağaza mağaza :halay:

bu arada ikili test konusunda aynı fikirdeyiz :dua:

Beşiktir şudur budur fiyattır istediğini sor bana seve seve yardımcı olmaya çalışırım zaten bu topiğin amacıda bu değil mi?

Çok teşekkür ederim... adından haberim bile olmayam şeyleri öğrendim :KK48: dediğin isimleri yazdım bir kenara çok lazım olacak :anneadayı:

Aynennnn ben bunu istemiyorum bu bebek işi diyorlar :KK70:
Ev alacaktık sırf bu yüzden dedim ki 2+1 alalım da oda alma derdinden kurtulalım ama olmadı :KK53:
Bütün anne babalar hevesleniyor ama bu devirde mantıklı olmak lazım. Çünkü sektör resmen anne baba duygularını sömürerek gelişiyor :işsiz:
Kendimde yeterli gücü bulursam bu oda düzme modasıyla mücadele etmeyi düşünüyorum :halay::halay:

Çok teşekkür ederim... adından haberim bile olmayam şeyleri öğrendim :KK48: dediğin isimleri yazdım bir kenara çok lazım olacak :anneadayı:
rica ederim :)

Yine uyku gitti :işsiz: Her gün bu saatlerde uyanıp saat 6-7 ye kadar uyuyamıyorum. Sonra da kalkıp işeeee :KK14: Doğuma kadar böyle mi olacak acaba yaa
Aynen. Sabah 5 te uyanıyorum. Kendimi zorluyorum tekrar uyuyabilmek için ama nafile. sonra karnım guruldamaya başlıyor. Mutfağa gidiyorum ne bulursam yiyorum tekrar yatıyorum bu kez de müthiş derecede bir susama hissi..
Sonra uyuyabilene aşkolsun. Ve saat çalıyor :duduk: hoooop haydi işe..

Kızlar benim de 4 yaşında bir oğlum var. Ben de bir kaç tavsiyede bulunayım.

- Öyle yok bu da lazım olur ,şunu da alalım diye bir sürü şeyi eve stoklamayın. Bebek büyüdükçe onları sonradan koyacak yer bulamıyorsunuz. Mesela en basit örnek yan yatış yastığı :)
Ben oğlumu yan çevirip sırtını ve karnını battaniye ile destekliyordum. Aynı görevi görüyordu :)

-Bebek arabası için travel sistem kullanışlu görünsede hiç öyle değil. Kraft horn aldım ve en fazla 6 ay kullanabildim anakucağını. Çok terlettiği için içerisinde durmayı istemiyordu hiç oğlum. Büyüdükten sonra kullanılan bebek arabası ise tam bir işkence. Hem ağır hem bagajı tamamen kaplıyor. Şimdi ki aklım olsa kesinlikle baston alırdım.

-Oda olarak ben büyüyen beşik ,dolap ve şifonyer aldım. Hiç pişman değilim.
Beşiği kendi odama koydum 1.5 yaşına kadar.
Dolabı şifonyeri ve oyuncakları filan kendi odasındaydı. Kıyafeti battaniyesi,ayakkabıları,oyuncakları,bezi ,ıslak mendili derken bir sürü ıvır zıvırı oluyor. Benim dolabım bana anca yettiği için oda takımının dolabını alman kurtarıcım oldu. 2.5 yaşında yattığı beşiğin parmaklıklarını çıkarıp büyüyen beşik yaptık ve çok rahat 9-10 yaşına kadar yatar. Yani evi ufak olanların az ve öz eşya almalarını tavsiye ederim.

-Süt pompası için bir şey diyemiyorum. İlk oğlumda aldım ,sütüm çok az olduğu için oğlum emmedi. Sırf iki damla anne sütü alsın diye gün içerisinde sağıp içirirdim biberonla. Çok zor ve eziyetli oldu benim için.

-Kıyafet olarak çok fazla küçük beden ve tulum almayın. Tulum çok şirin görünsede çok kısa süre giyiliyor. Alt üst takımlar çok daha uzun süre kullanılıyor. En çok uzun kollu ve kısa kollu çıt çıtlı pamuklu badi bulundurun. Çok iyi oluyor.

-Bebek bezi için oğlum doğduğundan beri prima aktif kullandık. Çok memnun olduğum için bu defa da aynısını kullanacağım. Diğer marka bezleri de denedim ama beğenmemiştim.
Evet stoklama taraftarı değilim ama doğumdan sonra ilk bir ay deneyin,pişik sıkıntısı olmazsa sonraki ayları stoklarsınız.

- En büyük tavsiyemm doğum sonrası göğüs yaraları için kullandığım lansinoh krem ve avent göğüs kalkanı. Kalkan çok abes gibi görünsede hiç göğüs yaram olmadı diyebilirim. Müthiş memnun kaldım. Mutlaka hastane çantasında bulundurulmalı ..

Şimdilik benden bu kadar tavsiye. Aklıma geldikçe yazarım yine :)

çok sağol canım bilgiler için.
yalnız gögüs kalkanı yakmıyo mu, yani silikonya.
rahatsız edermiş gibi geldi bi an.

ya bebek arabaları feci pahalı.
şöyle ucuzundan baston araba alsak ne kaybımız olur?
mesela 100-150 tllikler var, onlardan alınca çok mu rahatsız ki?
sonuçta özel aracım var, çoğu yere onla gideriz, sadece dışarda gezerken ona binecek, kısa bi süre yani.

Kızlar bebek alışverişinden önce bi kaç parça kendimize bişeyler alalım :KK14:
hamile reyonundan dün kendime 36 beden sar paça pantolon aldım. göbeğim pek çıkmadı ama diğerleri çok sıkıyordu ve bol sıvı alıncada şişiyordu.. artık düğmem açık gezmekten bıktığım için 2-3 parça olsun dedim. çok rahatlar.. :halay::halay::halay:

çok sağol canım bilgiler için.
yalnız gögüs kalkanı yakmıyo mu, yani silikonya.
rahatsız edermiş gibi geldi bi an.

Yok canım yakma filan olmadı hiç.
Kalkanın mantığı göğüs ucunun hava alarak iyileşmesi. Ayrıca ilk ay içine damlayan sütleri kaşıkla içiriyordum :)
Tek dezavantajı taktıktan sonra ki görüntüsü ama göğüs acısı yerine onu tercih ederim :)

sonuçta özel aracım var, çoğu yere onla gideriz, sadece dışarda gezerken ona binecek, kısa bi süre yani.

Canım kaliteli ve sağlam olmasını öneriyorum sadece. Fiyatının hiç önemi yok.
Kullanırken tekerleri rahat dönsün , bebek ağırlaşınca sürmekte zorluk olmasın,bir de hafif olsun. Haa bir de tam yatış pozisyonu olursa tadından yenmez :)
Ekstra olarak çift yönlü seçeneği de olabilir :))

Bende saat basi uyaniyorum ve cok siskinligim oluyo galiba genis camasirlar almam gerek hamile atleti falan vardır demi KizLar

Bende saat basi uyaniyorum ve cok siskinligim oluyo galiba genis camasirlar almam gerek hamile atleti falan vardır demi KizLar

Var canım. Hamile kilotu çok işime yaramıştı benim. Atleti normalde de kullanmam ,o yüzden almamıştım ama var piyasada ,internette...

kızlar suan 12.haftadayım dr.11/14 arası gel ıkılı taramanı yapalım demısştı ama bebişi oldu ızne cıktı benım testım kaldı sızler kacıncı haftada yaptrdınız zamanı gecmez dımı :KK43: 9 gun sonra gelıcek dr,um en çok merak ettiğim ve tedırgın oldugum test bu hayrlısı olsun ıns:dua:
11+4 um su anda canim yani 12 haftaligim.ayın 11 inde benim ikili testim.

Ben Bi de gece 2 lere kadar uyuyamıyorum ya.. Sanki 9 aylık gibi ne yana dönsem yatırmıyo beni. Yüzüstü yatmaya çok alışkınım başka türlü uykuya mümkün değil geçemem, öyle olunca da uyumak işkence oldu. Şimdiden böyleyse karnım daha da büyüdükçe napıcam hiiç bilmiyorum :KK43: herşey minikler için annelik her türlü fedakarlık.. Bi gelseler de unutsak herşeyi..
canım benim doktor yüz üstü yatabilirsin dedi ben hala yüz üstü uyuyorum diger türlü uykuya dalamıyorum

cıks olmaz o 150likler yenidoğan için cıks gerçi hangileri o bahsini ettiklerin bilmiyorum ama yani cıks :KK12:
bu arada maşallah 14 haftayı gösteriyo takvim :) anlat bakalım ne yapıyorsunuz nasıl geçiyor neler değişti cinsiyet öğrenildi mi? ultrasonda nasıl görünüyor,tüylenme devam mı ne var ne yok, ne yiyosun yiyebiliyo musun nedir ne değildir :KK22:

Günaydın kızlar. Yoğunluktan dolayı uzun süredir yazamadım. Geçmiş sayfaları okudum, maşallah bebişler ve sizler iyisiniz, buna çok sevindim.
Ben bu aralar nektarinle kafayı bozmuş durumdayım. Günde 4-5 tane yemezsem ölücem:KK72:bişi olur mu acaba ya? 4-5 tane çok değil mio_O
bende aynen sert nektari manyagı oldum başka bişi canım ,istemiyor. bence bişi olmaz zaten aşırı tatlı da degil bana iyi geliyor valla

kızlaaaarrrrr
şimdi sağlık ocagına gttım aşı için fılan kayıt olmak gerekıyomus ya bana decavit(vitamin ilacı) ve demır ılacı verdı ordakı dr.ama kendı dr ma sormadan kullanmak ıstemıyorum sızler kullanıyomusunuzzzzzzzz iş arkadaslarım sormadan kullnma dıe kafamı karıstırdı :KK12:
Ben ilk 3 ay b vitamini ve folik asit kullaniyodum.gecen haftaki kontrolumde doktorum bunlari birakabiliriz artik dekavit kullanicaksin dedi. Bende bugun basladim dekavite ama demir ilaci vermedi henuz drum.

X