2017 Şubat Anneleri

Benim favorim İnglesina trilogy fakat aklım karışıyor Bebek çabuk büyüyor kilo alıyor aslında 9 kg araç ama 15 kg'ya kadar kullanılabiliyor sonrası bastona geçiş olacağından o kadar para vermek akıllıca olmayacak diyorum kendime ama dönüp dolaşıp yine çok güzel araba bu derken buluyorum kendimi.

İnglesinaya muadil peg prego book plus 51 diyor yorumlar o da hafif,tek elle kapanabiliyor pratik ve İtalyan malı amma velakin bulamıyorum bi türlü görmeden de alamam

Sonra birçok annenin 'herkes birgün maclaren alacak' sloganıyla acaba little way değilde doğumdan itibaren kullanılan quest yada xl modelini mi alsam diyorum ama onun da ana kucağı yok

En son dönüp dolaşıp hem uygun oluşu hem tüplü bagajımıza rahat sığacak oluşu hem hafifliği ile chicco little way mi alsam diyorum ama her bi yanı plastik çok ucuz duruyor tekerleri küçük birçok yorumda ön tekerler kırılıyor yazıyor aynı Zamanda firma ürünün arkasında durmuyormuş filan

Yani kafam çok karışık bu gidişle bişey alamayacağım zaten bebik sevecek mi acaba arabada gezmeyi onu da bilmiyorum sonra tek çocukla sınırlıda kalmayı düşünmediğimizden 2. Bebek'te kullanabilsin diye acaba sağlam bişey mi aksak diyorum trilogy gibi banuelis banuelis

İki araba aldım dedin ya hangilerini almıştın?

inglesina çok güzel benimde içim gitti ama gereksiz pahalı... Aslında Maclaren çok mantıklı bende arabamı satarsam ondan alıcam.. Yenidoğandan itibaren kullanılan baston en güzeli zaten bir de araba için anakucağı alırsın onu hiç çıkarmazsın sadece dışarda gezerken amclaren e koyarsın miss. Hem evladiyelik:)) yani benim şimdiki aklım olsaydı kesinlikle böyle yapardım. Zaten dediğim gibi bebek 9 kiloyu geçtikten sonra sabit arabakoltuğu almak zorundasın oyüzden travel sistemlere hiç gerek yok.. Kaldıki bizimkiler şubatta doğucak havalar iyileşti çıktık dışarı derken mart nisan oldular 3 aylık :)

benimde doktorum yaptırmayalım dedi. zaten kenin etrafında kanama felan oluyor. olurda kötü çıkarsa strese gerek yok dedi. bende senin gibi düşündüm kötü çıktı diyelim napacam 9 ay zehir olacak hiç gerek yok dedim 15 inde gidecem doktora bakalım cinsiyetimizi söyler mi :)

ikili test canım. yaptırmamayı düşünüyorum ama geçen kadın doğumda çalışan bi ebe arkadaşla konuştuk o da bebeğin kalp kapakçıklarına gözüne falan da bakılıyor onlara müdahale edilebiliyor yaptırın dedi. sonra diyorum herkes de yaptırıyor şimdi yaptırmam pişman olursam... kafam karıştı açıkçası biraz daha araştıracağım sanırım...

Ben de yaptırmayacağım. Doktoruma söyledim birşey çıkarsa endişeli bir hamilelik geçirmek istemiyorum dedim tamam o zaman geldiğinde ultrasondan bakarız burnuna ense kalınlığına falan dedi fikrin değişirse de yaptırırsın dedi. Ama hala kararliyim yaptırmayacağım. Herhangi bir tedavi mümkün mü dedim Hayır dedi o zaman gerek yok yani. Ben biraz doğalcıyım akışına bırakıyorum herseyi :KK53:

Kızlar merhabaa
Ne güzel kıyafetler arabalar konuşulmaya başlanmış.. Odalar beşikler biberonlar pompalarrr:KK76:
NAcizane tavsiyelerim olacak 9 ay önce doğum yapmış biri olarak :KK52:
1 Kesinlikle travel sistem bebek arabası almayın. Ben casual cadillac ait travel sistem aldım (ilk heves) anakucağını oto koltuğu gibi uzun süre kullandık süper ama ona sığmayıp araba koltuğu alınca resmen elimde patladı daha 5. ayında.. Puset kısmı çok büyük ve ağır oluyor.. Hele bir de bagajda yer kaplıyorki sırf buyüzden bu arabaların üstüne bağlanan port bagajlardan almak zorunda kaldık:kızgın: Üstüne bir de beyfendinin arabaya binmeyi sevmemeyi kanguruyu tercih etmesi de cabası :olamaz: Onedenle tavsiyem hafif baston pusetli travel sistem alın gerçekten rahat edersiniz. mesela bizim evin girişi baya yüksek merdiven düşünün hem oğlum hem arabayla inemiyorum o derece..
2Beşik seçimi:
Ben şahsen sadece park yatak aldım. Oda bile yapmadık ki bebek odaları malesef biraz gereksiz oluyor.. neden derseniz okadar özene özene oda yapıyoruz yine bizim yanımızda yatıyorlar :KK48: Hevesi olanlara tabi bişey diyemem ama bambu beşikler vs çok kısa süreli kullanılıyor. Ben park yatak almama rağmen şuan oğluma yer yatağı yaptım çünkü döne döne uyuyor yatakta köşeye gelince sıkışıp ağlayıp uyanıyor :KK57: Nacizane tavsiyem oda vs alımlarını bence odasını ayırmaya karar verdiğinizde yapın..
3 Biberon vs strilize etmek için vs aletlere gerek yok kaynatın tencerede olur biter yer kaplamasın mutfakta :)
4 Göğüs pompası önemli çalışan çalışmayan herkes alsın bence.. çalışanlara zaten gerekli ama çalışmayan arakdaşlara da ufak tavsiye bu ilk hafata gelen ağız sütü yani sarı süt okadar faydalıki.. Zaten sağınca 6 ay buzlukta biriktirebiliyorsunuz.. İlk zamanlarda sütünüz çok olduğu için hem göğüsleriniz rahatlar hemde bebiş için allah korusun ileriki zamanda hastalıkta birşeyde faydalı olur. Ben oğlumu 4.ayda sünnet ettirdim bu sütlerden verdim 2 günde yarası iyileşti.. :KK5:
5 çok kıyafet almayın hep herkes der zaten biliyorum ama insan dayanamıyor onu da biliyorum ama hakkaten almayın:KK70:
hem çok hediye geliyor hem de çok çabuk büyüynce gerçekten giydiremeden kaldırdıklarım oldu yepyeni insanın içi acıyor.
6 bez sakın stoklamayın. Hangi markanın bebeğe pişik yapıp yapmıcağını bilemiyorsunuz..
7 reflü yatağı ya da yastığı alın mutlaka beşiğinin içinde onda yattı hep yani kendi yatağının üstünde yatak gibi 3 aya kadar falan. hiç kusma vs derdi olmadı. Gün içinde de uyurken salonda hep koltuğun üstünde onu koyup uyuttum:rapci:

Daha aklıma gelmiyor ama en önemlileri bu bence :) nacizane tavsiyeler umarım yanlış anlamazsınız. Özellikle araba konusunda çok sıkıntılıyım keşke zamanında biri bana deseymiş dedim şimdi satmaya çalışıyorumki istediğim baston puseti alayım :KK48:

Oda konusunda kafam çok karışık eşim ve ben çok karşıyız aslında böyle aşırı süslü püslü abartılı odalara (hele ki çocuk da yatmıyorsa boşuna masraf) ama gel gör ki bütün kuzenler akrabalar en zor durumda olanı bile bir oda yaptı. Çok şükür durumumuz musait ama onun yerine cocuguma daha faydalı şeyler için masraf yapmak istiyorum. Mesela bireysel emeklilik.... ama bu fikrimizi bu derdimizi kimseye anlatamıyoruz.... :kızgın:

Işte x gil bile oda yaptı. Sizin neyiniz eksik, musait odamız da var işte annem de dahil korkuyoruz gelen giden bak bak ikisi de kadrolu çalışıyor da bebeğe bir oda alamadınız mı derler diye :ukala::ukala::ukala:

Benim favorim İnglesina trilogy fakat aklım karışıyor Bebek çabuk büyüyor kilo alıyor aslında 9 kg araç ama 15 kg'ya kadar kullanılabiliyor sonrası bastona geçiş olacağından o kadar para vermek akıllıca olmayacak diyorum kendime ama dönüp dolaşıp yine çok güzel araba bu derken buluyorum kendimi.

İnglesinaya muadil peg prego book plus 51 diyor yorumlar o da hafif,tek elle kapanabiliyor pratik ve İtalyan malı amma velakin bulamıyorum bi türlü görmeden de alamam

Sonra birçok annenin 'herkes birgün maclaren alacak' sloganıyla acaba little way değilde doğumdan itibaren kullanılan quest yada xl modelini mi alsam diyorum ama onun da ana kucağı yok

En son dönüp dolaşıp hem uygun oluşu hem tüplü bagajımıza rahat sığacak oluşu hem hafifliği ile chicco little way mi alsam diyorum ama her bi yanı plastik çok ucuz duruyor tekerleri küçük birçok yorumda ön tekerler kırılıyor yazıyor aynı Zamanda firma ürünün arkasında durmuyormuş filan

Yani kafam çok karışık bu gidişle bişey alamayacağım zaten bebik sevecek mi acaba arabada gezmeyi onu da bilmiyorum sonra tek çocukla sınırlıda kalmayı düşünmediğimizden 2. Bebek'te kullanabilsin diye acaba sağlam bişey mi aksak diyorum trilogy gibi banuelis banuelis

İki araba aldım dedin ya hangilerini almıştın?

Baya araştırmışsın canım sen :confused:

inglesina çok güzel benimde içim gitti ama gereksiz pahalı... Aslında Maclaren çok mantıklı bende arabamı satarsam ondan alıcam.. Yenidoğandan itibaren kullanılan baston en güzeli zaten bir de araba için anakucağı alırsın onu hiç çıkarmazsın sadece dışarda gezerken amclaren e koyarsın miss. Hem evladiyelik:)) yani benim şimdiki aklım olsaydı kesinlikle böyle yapardım. Zaten dediğim gibi bebek 9 kiloyu geçtikten sonra sabit arabakoltuğu almak zorundasın oyüzden travel sistemlere hiç gerek yok.. Kaldıki bizimkiler şubatta doğucak havalar iyileşti çıktık dışarı derken mart nisan oldular 3 aylık :)
Aynen aynen..travel sistemlere hiç bakmadım transit geçtim zaten kaba,ağır,bi yere sığmayacak kadar büyük modeller hiç benim kalemim değil ama o trilogy yok mu o keşke o kadar pahalı olmasaydı ya :KK43:
Valla maclaren bana bayağı bayağı göz kırpıyor birde maxicosi yada cypex ana kucağı alıp (işte böyle derken kafadan bi hesap yapıyorum gidiyor 2000₺ e 3000₺'e ne kaldı ki diyorum) işi bitiririm hem dediğiniz gibi evladiyelik

Ha birde mamas papas urbo 2 var o da eşimin favorisi onun hakkında var mı bi görüşünüz?

M Miskito canım ben tesadüf eseri bir yiyecek buldum benim de tam kabızlık değil de biraz sıkıntılar oluyordu. Yedim sabahına inanamadım :KK53:

Adını şimdi yazmayım mazallah canı çeken olur eğer istersen şehrini yaz bana orada bulunuyorsa sana özelden adını yazarım yiyeceğin :super:

Ben de yaptırmayacağım. Doktoruma söyledim birşey çıkarsa endişeli bir hamilelik geçirmek istemiyorum dedim tamam o zaman geldiğinde ultrasondan bakarız burnuna ense kalınlığına falan dedi fikrin değişirse de yaptırırsın dedi. Ama hala kararliyim yaptırmayacağım. Herhangi bir tedavi mümkün mü dedim Hayır dedi o zaman gerek yok yani. Ben biraz doğalcıyım akışına bırakıyorum herseyi :KK53:

Oda konusunda kafam çok karışık eşim ve ben çok karşıyız aslında böyle aşırı süslü püslü abartılı odalara (hele ki çocuk da yatmıyorsa boşuna masraf) ama gel gör ki bütün kuzenler akrabalar en zor durumda olanı bile bir oda yaptı. Çok şükür durumumuz musait ama onun yerine cocuguma daha faydalı şeyler için masraf yapmak istiyorum. Mesela bireysel emeklilik.... ama bu fikrimizi bu derdimizi kimseye anlatamıyoruz.... :kızgın:

Işte x gil bile oda yaptı. Sizin neyiniz eksik, musait odamız da var işte annem de dahil korkuyoruz gelen giden bak bak ikisi de kadrolu çalışıyor da bebeğe bir oda alamadınız mı derler diye :ukala::ukala::ukala:

BAzen kulakları tıkamak gerekiyor :KK47:
Bizimde yer durum müsaitti ilk başta heveslendim ama çok bişeyde diil belki 3 5 bişey ama ne güzel fikir işte ona verip kullanmayacağım birşeye para yatıracağıma emeklilik açarım, hesap açarım her ay koyarım gerekirse çocuğumu yazın dil öğrensin diye yurtdışına yollarım vs vs diye konuşunca içimiz çok rahatladı.. yazık yani bir de bebek odası yapıyorsun 3-4 yaşına gelince beğenmiyorlar haydi çocuk odası genç odası :)

Ehehehe pek meraklıyımdır söylemesi ayıp :KK48: ellerim dede tipi arkadan bağlı gözlerim koca koca geziyorum mağaza mağaza :halay:

bu arada ikili test konusunda aynı fikirdeyiz :dua:

Beşiktir şudur budur fiyattır istediğini sor bana seve seve yardımcı olmaya çalışırım zaten bu topiğin amacıda bu değil mi?

Bence bu şubat annelerinde bişey var hiç bulantısı halsizliği tiksinmesi olmayanı görmedim. Daha önce de yazmıştım eltimin 1 oğlu var iştahımın açılmasından başka belirtim olmadı hamileliğimi hiç anlamadım Bi kere bile midem bulanmadı diyor sinir oluyorum. 2 aydır ben bende değilim bulantıdan tiksinmeye mide ağrısından yanmaya, yorgunluktan bayılmaya herrrşey var.. Yeni yeni hafifliyo bazı şeyler ama 2 aydır evde ocak çalışmadı hala da mutfağa adım atmıyorum. Ve çok yoruldum normale dönmek istiyorum :KK43: şu an bile midem şişti yatıyorum ama o kadar rahatsız ki yatırmıyo bile :KK43: Allah bir an önce hepimize şifa versin .. Çoookk zor..
canım bendede bişi yok çok şükür. ben normalde de oburum ondan herhalde diyorum :KK70:

Aynen aynen..travel sistemlere hiç bakmadım transit geçtim zaten kaba,ağır,bi yere sığmayacak kadar büyük modeller hiç benim kalemim değil ama o trilogy yok mu o keşke o kadar pahalı olmasaydı ya :KK43:
Valla maclaren bana bayağı bayağı göz kırpıyor birde maxicosi yada cypex ana kucağı alıp (işte böyle derken kafadan bi hesap yapıyorum gidiyor 2000₺ e 3000₺'e ne kaldı ki diyorum) işi bitiririm hem dediğiniz gibi evladiyelik

Ha birde mamas papas urbo 2 var o da eşimin favorisi onun hakkında var mı bi görüşünüz?
yaaa işte hepsi harika görünüyo ama baston olmayan herşeye karşıyım:KK48:

Kızlar merhabaa
Ne güzel kıyafetler arabalar konuşulmaya başlanmış.. Odalar beşikler biberonlar pompalarrr:KK76:
NAcizane tavsiyelerim olacak 9 ay önce doğum yapmış biri olarak :KK52:
1 Kesinlikle travel sistem bebek arabası almayın. Ben casual cadillac ait travel sistem aldım (ilk heves) anakucağını oto koltuğu gibi uzun süre kullandık süper ama ona sığmayıp araba koltuğu alınca resmen elimde patladı daha 5. ayında.. Puset kısmı çok büyük ve ağır oluyor.. Hele bir de bagajda yer kaplıyorki sırf buyüzden bu arabaların üstüne bağlanan port bagajlardan almak zorunda kaldık:kızgın: Üstüne bir de beyfendinin arabaya binmeyi sevmemeyi kanguruyu tercih etmesi de cabası :olamaz: Onedenle tavsiyem hafif baston pusetli travel sistem alın gerçekten rahat edersiniz. mesela bizim evin girişi baya yüksek merdiven düşünün hem oğlum hem arabayla inemiyorum o derece..
2Beşik seçimi:
Ben şahsen sadece park yatak aldım. Oda bile yapmadık ki bebek odaları malesef biraz gereksiz oluyor.. neden derseniz okadar özene özene oda yapıyoruz yine bizim yanımızda yatıyorlar :KK48: Hevesi olanlara tabi bişey diyemem ama bambu beşikler vs çok kısa süreli kullanılıyor. Ben park yatak almama rağmen şuan oğluma yer yatağı yaptım çünkü döne döne uyuyor yatakta köşeye gelince sıkışıp ağlayıp uyanıyor :KK57: Nacizane tavsiyem oda vs alımlarını bence odasını ayırmaya karar verdiğinizde yapın..
3 Biberon vs strilize etmek için vs aletlere gerek yok kaynatın tencerede olur biter yer kaplamasın mutfakta :)
4 Göğüs pompası önemli çalışan çalışmayan herkes alsın bence.. çalışanlara zaten gerekli ama çalışmayan arakdaşlara da ufak tavsiye bu ilk hafata gelen ağız sütü yani sarı süt okadar faydalıki.. Zaten sağınca 6 ay buzlukta biriktirebiliyorsunuz.. İlk zamanlarda sütünüz çok olduğu için hem göğüsleriniz rahatlar hemde bebiş için allah korusun ileriki zamanda hastalıkta birşeyde faydalı olur. Ben oğlumu 4.ayda sünnet ettirdim bu sütlerden verdim 2 günde yarası iyileşti.. :KK5:
5 çok kıyafet almayın hep herkes der zaten biliyorum ama insan dayanamıyor onu da biliyorum ama hakkaten almayın:KK70:
hem çok hediye geliyor hem de çok çabuk büyüynce gerçekten giydiremeden kaldırdıklarım oldu yepyeni insanın içi acıyor.
6 bez sakın stoklamayın. Hangi markanın bebeğe pişik yapıp yapmıcağını bilemiyorsunuz..
7 reflü yatağı ya da yastığı alın mutlaka beşiğinin içinde onda yattı hep yani kendi yatağının üstünde yatak gibi 3 aya kadar falan. hiç kusma vs derdi olmadı. Gün içinde de uyurken salonda hep koltuğun üstünde onu koyup uyuttum:rapci:

Daha aklıma gelmiyor ama en önemlileri bu bence :) nacizane tavsiyeler umarım yanlış anlamazsınız. Özellikle araba konusunda çok sıkıntılıyım keşke zamanında biri bana deseymiş dedim şimdi satmaya çalışıyorumki istediğim baston puseti alayım :KK48:
Teşekkür ederiz çok faydalı bilgiler verdiniz. Aklınıza geldikçe yazın :)

Kızlar benim de 4 yaşında bir oğlum var. Ben de bir kaç tavsiyede bulunayım.

- Öyle yok bu da lazım olur ,şunu da alalım diye bir sürü şeyi eve stoklamayın. Bebek büyüdükçe onları sonradan koyacak yer bulamıyorsunuz. Mesela en basit örnek yan yatış yastığı :)
Ben oğlumu yan çevirip sırtını ve karnını battaniye ile destekliyordum. Aynı görevi görüyordu :)

-Bebek arabası için travel sistem kullanışlu görünsede hiç öyle değil. Kraft horn aldım ve en fazla 6 ay kullanabildim anakucağını. Çok terlettiği için içerisinde durmayı istemiyordu hiç oğlum. Büyüdükten sonra kullanılan bebek arabası ise tam bir işkence. Hem ağır hem bagajı tamamen kaplıyor. Şimdi ki aklım olsa kesinlikle baston alırdım.

-Oda olarak ben büyüyen beşik ,dolap ve şifonyer aldım. Hiç pişman değilim.
Beşiği kendi odama koydum 1.5 yaşına kadar.
Dolabı şifonyeri ve oyuncakları filan kendi odasındaydı. Kıyafeti battaniyesi,ayakkabıları,oyuncakları,bezi ,ıslak mendili derken bir sürü ıvır zıvırı oluyor. Benim dolabım bana anca yettiği için oda takımının dolabını alman kurtarıcım oldu. 2.5 yaşında yattığı beşiğin parmaklıklarını çıkarıp büyüyen beşik yaptık ve çok rahat 9-10 yaşına kadar yatar. Yani evi ufak olanların az ve öz eşya almalarını tavsiye ederim.

-Süt pompası için bir şey diyemiyorum. İlk oğlumda aldım ,sütüm çok az olduğu için oğlum emmedi. Sırf iki damla anne sütü alsın diye gün içerisinde sağıp içirirdim biberonla. Çok zor ve eziyetli oldu benim için.

-Kıyafet olarak çok fazla küçük beden ve tulum almayın. Tulum çok şirin görünsede çok kısa süre giyiliyor. Alt üst takımlar çok daha uzun süre kullanılıyor. En çok uzun kollu ve kısa kollu çıt çıtlı pamuklu badi bulundurun. Çok iyi oluyor.

-Bebek bezi için oğlum doğduğundan beri prima aktif kullandık. Çok memnun olduğum için bu defa da aynısını kullanacağım. Diğer marka bezleri de denedim ama beğenmemiştim.
Evet stoklama taraftarı değilim ama doğumdan sonra ilk bir ay deneyin,pişik sıkıntısı olmazsa sonraki ayları stoklarsınız.

- En büyük tavsiyemm doğum sonrası göğüs yaraları için kullandığım lansinoh krem ve avent göğüs kalkanı. Kalkan çok abes gibi görünsede hiç göğüs yaram olmadı diyebilirim. Müthiş memnun kaldım. Mutlaka hastane çantasında bulundurulmalı ..

Şimdilik benden bu kadar tavsiye. Aklıma geldikçe yazarım yine :)

kızlaaaarrrrr
şimdi sağlık ocagına gttım aşı için fılan kayıt olmak gerekıyomus ya bana decavit(vitamin ilacı) ve demır ılacı verdı ordakı dr.ama kendı dr ma sormadan kullanmak ıstemıyorum sızler kullanıyomusunuzzzzzzzz iş arkadaslarım sormadan kullnma dıe kafamı karıstırdı :KK12:

Tecrübeye saygım sonsuz :KK52:
hiç kafa bulandırmaya gerek yok iyisimi maclaren alayım (diyip gidip trilogy almazsam iyi) :KK55:
Teşekkür ederim yardımlaşma için :KK200:

Trilogy nin fiyatını görünce dudağım uçukladı valla :))
Tavsiyem bu kadar harcama yapmaman çünkü her bebek farklı. Benim oğlum severdi bebek arabasını ama 1 yaşındaki yeğenimi bindiremiyoruz. Kıyameti koparıyor :)
Yani eğer sizinkide sevmezse elinizde kalmasın :KK66:

kızlaaaarrrrr
şimdi sağlık ocagına gttım aşı için fılan kayıt olmak gerekıyomus ya bana decavit(vitamin ilacı) ve demır ılacı verdı ordakı dr.ama kendı dr ma sormadan kullanmak ıstemıyorum sızler kullanıyomusunuzzzzzzzz iş arkadaslarım sormadan kullnma dıe kafamı karıstırdı :KK12:

Ben şimdilik bir şey kullanmıyorum. Doktorunun tavsiyesiyle kullan derim ben. Sağlık ocağında takibini ve aşılarını yaptır yeter.

bir sürü modeli var bunun... hangisi acaba ?? bende çok kazarsızım yeni bir model var hem araç koltuğu oluyo sonra bebek arabasına dönüşüüyo ama fiyat bulamadım onda sizin bilginiz varmı?
Yenidoğandan itibaren istiyorsanız quest en iyisi eski modellerinde tam yatış yoktu yenilerine koymuşlar. O modeli ben de gördüm ama boyu çok kısa gibi geldi bana. Araba almadan önce deneyin mutlaka iki büklüm sürmek çok rahat olmaz :)

X