2017 Şubat Anneleri

benim eşim yardım etmediği için sadece 3-5 günde bir süpürüp toz alıyorum kendimi yormadan.. genel temizlik yapamam artık.. doğuma yakın yaptırırım ne yapalım... bende 29 yaşındayım. ilk gebeliğim :anneadayı:
bende senin gibi düşünüyorum doguma yakın kadın tutacam annemde gelir baştan sona temizletirim. hem kış olacak cam kapı da açılmaz kolay kirlenmez o zaman

ah kıyamam peynir felan ye yada salatalık bastırır biraz. bana onlar iyi geliyor. gerçi ben hiç kusmadım ama bulanıncada salatalık tuzlayıp yiyordum

O anlamda bana hiç bir şey fayda etmiyor. Çıkarabildikten sonra kahvaltımı ediyorum rahat rahat. Peşine de 1 bardak açık çay midemi bastırıyor. Az kaldı diyerek kendimi avutuyorum .

Yok tabiki zaten puseti var. Ama tercih meselesi ben sadece baston araba olarak kullanmak için aldım o yüzden pusetsiz olanı tercih ettim. Yani ilk aylar kullanmak için aldığım arabayı çok az kullanmış olduk hiç gerek yokmuş. Kimse bana bunu da alma demedi malesef ama ne yapalım minik de olunca o kullanır sonra ihtiyacı olana veririm. O da çok güzeldi bebe confort elea ama hem büyük hem de zaten baston araba da şart hemen büyüyorlar tek başımıza dışarı çıkabilmemiz için araba çok önemli. Chicco liteway olan tık diye açılıp kapanıyor çok rahat al bebeni çık.

Cevap için teşekkür ederim. Peki pusetsiz olan dönebiliyor mu ? Yani çift taraflı kullanabiliyor muyuz?

hangi test canım. ikili test ise bende yaptırmayacam :)
ikili test canım. yaptırmamayı düşünüyorum ama geçen kadın doğumda çalışan bi ebe arkadaşla konuştuk o da bebeğin kalp kapakçıklarına gözüne falan da bakılıyor onlara müdahale edilebiliyor yaptırın dedi. sonra diyorum herkes de yaptırıyor şimdi yaptırmam pişman olursam... kafam karıştı açıkçası biraz daha araştıracağım sanırım...

biz 2-3 ay sonra araba da almayı düşünüyoruz. o yüzden şu oto koltugu şeklindeki pusetlerden almayı düşüyorum sen tecrübelisin ne tavsiye edersin
Sadece puset birkaç ay yetebilir ama sonrasında çocuğu hergün 15 dakikada olsa dışarı çıkarmamız gerekecek. Bebek arabası şart. Ben iki tane aldım dediğim gibi gereksiz bence şimdiki aklım olsaydı sadece chicco alırdım.

renginden ziyade feci döküldü benimki yaa.
resmen kelime doğru tarıyom artık:mad:
inşallah beslenmem düzelince geri gelirler:dua::dua::dua::dua:
Benimde aşırı döküldüler ve dökülmeye devam ediyolar bi ay daha böyle giderse peruk takmam gerekebilir o derece napmak lazım acaba

Kızlar merhabaa
Ne güzel kıyafetler arabalar konuşulmaya başlanmış.. Odalar beşikler biberonlar pompalarrr:KK76:
NAcizane tavsiyelerim olacak 9 ay önce doğum yapmış biri olarak :KK52:
1 Kesinlikle travel sistem bebek arabası almayın. Ben casual cadillac ait travel sistem aldım (ilk heves) anakucağını oto koltuğu gibi uzun süre kullandık süper ama ona sığmayıp araba koltuğu alınca resmen elimde patladı daha 5. ayında.. Puset kısmı çok büyük ve ağır oluyor.. Hele bir de bagajda yer kaplıyorki sırf buyüzden bu arabaların üstüne bağlanan port bagajlardan almak zorunda kaldık:kızgın: Üstüne bir de beyfendinin arabaya binmeyi sevmemeyi kanguruyu tercih etmesi de cabası :olamaz: Onedenle tavsiyem hafif baston pusetli travel sistem alın gerçekten rahat edersiniz. mesela bizim evin girişi baya yüksek merdiven düşünün hem oğlum hem arabayla inemiyorum o derece..
2Beşik seçimi:
Ben şahsen sadece park yatak aldım. Oda bile yapmadık ki bebek odaları malesef biraz gereksiz oluyor.. neden derseniz okadar özene özene oda yapıyoruz yine bizim yanımızda yatıyorlar :KK48: Hevesi olanlara tabi bişey diyemem ama bambu beşikler vs çok kısa süreli kullanılıyor. Ben park yatak almama rağmen şuan oğluma yer yatağı yaptım çünkü döne döne uyuyor yatakta köşeye gelince sıkışıp ağlayıp uyanıyor :KK57: Nacizane tavsiyem oda vs alımlarını bence odasını ayırmaya karar verdiğinizde yapın..
3 Biberon vs strilize etmek için vs aletlere gerek yok kaynatın tencerede olur biter yer kaplamasın mutfakta :)
4 Göğüs pompası önemli çalışan çalışmayan herkes alsın bence.. çalışanlara zaten gerekli ama çalışmayan arakdaşlara da ufak tavsiye bu ilk hafata gelen ağız sütü yani sarı süt okadar faydalıki.. Zaten sağınca 6 ay buzlukta biriktirebiliyorsunuz.. İlk zamanlarda sütünüz çok olduğu için hem göğüsleriniz rahatlar hemde bebiş için allah korusun ileriki zamanda hastalıkta birşeyde faydalı olur. Ben oğlumu 4.ayda sünnet ettirdim bu sütlerden verdim 2 günde yarası iyileşti.. :KK5:
5 çok kıyafet almayın hep herkes der zaten biliyorum ama insan dayanamıyor onu da biliyorum ama hakkaten almayın:KK70:
hem çok hediye geliyor hem de çok çabuk büyüynce gerçekten giydiremeden kaldırdıklarım oldu yepyeni insanın içi acıyor.
6 bez sakın stoklamayın. Hangi markanın bebeğe pişik yapıp yapmıcağını bilemiyorsunuz..
7 reflü yatağı ya da yastığı alın mutlaka beşiğinin içinde onda yattı hep yani kendi yatağının üstünde yatak gibi 3 aya kadar falan. hiç kusma vs derdi olmadı. Gün içinde de uyurken salonda hep koltuğun üstünde onu koyup uyuttum:rapci:

Daha aklıma gelmiyor ama en önemlileri bu bence :) nacizane tavsiyeler umarım yanlış anlamazsınız. Özellikle araba konusunda çok sıkıntılıyım keşke zamanında biri bana deseymiş dedim şimdi satmaya çalışıyorumki istediğim baston puseti alayım :KK48:

gunaydın kızlar. yine zorlu 1,5 gunun ardından burdayım. persembe gecesi kanamam basladı lekelenme değil bildiğiniz adet oluyordum :KK43: dedim bu kez gidio küçüğüm. sabaha karşı devlet hastanesine gittik vajınal usg ile baktı bebek iyi kalp atısı var 12+5 görünüyor kanama vajinal dedi git dinlen birazdan kesilir dedi yolladı. 1 saat 2 saat bekledim kesilmiyor resmen adet olmaya devam ediyorum ama bu esnada sancı kasılma yok ama nasıl desem vajınada agrı var garip bi ağrı siddetlide değil. psikolojim çöktü dun yalvarmaya basladım bebeğim beni bırakma diye. kendi druma ulastım sonunda hemen gel hastam var ama seni hemen alacam dedi. kanamaya baktı yogun kırmızı değil korkma acık kırmızı dedi. bebekle alakalı bı kanama değil dedi bebeğe baktı bak dans ediyor sizi cok rahat gördu kendını hatırlattı dedi baya güldürdü bizi dr nesemiz yerine geldi gelmişken pozısyonda uygun ense kalınlıgını ölçelim dedi burun kemığını ölctü her sey cok guzel erken döllenme olmus 12+5 hamilesin dedi cinsiyet sordum erken dedi erkege benzıyor dedim ya ben kıza benzıyor dersem dedi :-) bence kız . suan kanamam kahverengi lekelenmeye döndu kızlar.zorlu bir sinavdan geciyorum oynatmaya az kaldı :KK43:
stres yapma canım sen stres yaptıkça risk artar. bak ne güzel doktorun rahatlatmış seni iyi demiş sende görmissin rahatla artık

Kızlar merhabaa
Ne güzel kıyafetler arabalar konuşulmaya başlanmış.. Odalar beşikler biberonlar pompalarrr:KK76:
1 Kesinlikle travel sistem bebek arabası almayın. Ben casual cadillac ait travel sistem aldım (ilk heves) anakucağını oto koltuğu gibi uzun süre kullandık süper ama ona sığmayıp araba koltuğu alınca resmen elimde patladı daha 5. ayında.. Puset kısmı çok büyük ve ağır oluyor.. Hele bir de bagajda yer kaplıyorki sırf buyüzden bu arabaların üstüne bağlanan port bagajlardan almak zorunda kaldık:kızgın: Üstüne bir de beyfendinin arabaya binmeyi sevmemeyi kanguruyu tercih etmesi de cabası :olamaz: Onedenle tavsiyem hafif baston pusetli travel sistem alın gerçekten rahat edersiniz. mesela bizim evin girişi baya yüksek merdiven düşünün hem oğlum hem arabayla inemiyorum o derece..
2Beşik seçimi:
Ben şahsen sadece park yatak aldım. Oda bile yapmadık ki bebek odaları malesef biraz gereksiz oluyor.. neden derseniz okadar özene özene oda yapıyoruz yine bizim yanımızda yatıyorlar :KK48: Hevesi olanlara tabi bişey diyemem ama bambu beşikler vs çok kısa süreli kullanılıyor. Ben park yatak almama rağmen şuan oğluma yer yatağı yaptım çünkü döne döne uyuyor yatakta köşeye gelince sıkışıp ağlayıp uyanıyor :KK57: Nacizane tavsiyem oda vs alımlarını bence odasını ayırmaya karar verdiğinizde yapın..
3 Biberon vs strilize etmek için vs aletlere gerek yok kaynatın tencerede olur biter yer kaplamasın mutfakta :)
4 Göğüs pompası önemli çalışan çalışmayan herkes alsın bence.. çalışanlara zaten gerekli ama çalışmayan arakdaşlara da ufak tavsiye bu ilk hafata gelen ağız sütü yani sarı süt okadar faydalıki.. Zaten sağınca 6 ay buzlukta biriktirebiliyorsunuz.. İlk zamanlarda sütünüz çok olduğu için hem göğüsleriniz rahatlar hemde bebiş için allah korusun ileriki zamanda hastalıkta birşeyde faydalı olur. Ben oğlumu 4.ayda sünnet ettirdim bu sütlerden verdim 2 günde yarası iyileşti.. :KK5:
5 çok kıyafet almayın hep herkes der zaten biliyorum ama insan dayanamıyor onu da biliyorum ama hakkaten almayın:KK70:
hem çok hediye geliyor hem de çok çabuk büyüynce gerçekten giydiremeden kaldırdıklarım oldu yepyeni insanın içi acıyor.
6 bez sakın stoklamayın. Hangi markanın bebeğe pişik yapıp yapmıcağını bilemiyorsunuz..
7 reflü yatağı ya da yastığı alın mutlaka beşiğinin içinde onda yattı hep yani kendi yatağının üstünde yatak gibi 3 aya kadar falan. hiç kusma vs derdi olmadı. Gün içinde de uyurken salonda hep koltuğun üstünde onu koyup uyuttum:rapci:

Daha aklıma gelmiyor ama en önemlileri bu bence :) nacizane tavsiyeler umarım yanlış anlamazsınız. Özellikle araba konusunda çok sıkıntılıyım keşke zamanında biri bana deseymiş dedim şimdi satmaya çalışıyorumki istediğim baston puseti alayım :KK48:

Bilgiler için teşekkürler. Bende oda yapmayacağım. Park yatak alıp yatak odama koyacağım. 1 yaşından sonra oda için düşünürüz inşallah. Yalnız reflü için yatak ve yastığı ilk kez duyuyorum.

ahh bu erkekler.. neden yapmıyorlar anlamam. ben eşime hep şöyle diyorum..
-benim güzel ve aşık olduğum bir eşim olsa ona hep yardım eder ve onu hiç üzmezdim... aldığım cevap
- he heee tabi canım :halay::halay::halay:
bende eşime diyorum bunu. senbeni sevmiyorsun o yüzden ilgilenmiyorsun dİyorum. ama iş konusunda hakkını yiyemem benden çok o temizlik yaparç hamile degilken de yapardı yani

Kızlar merhabaa
2Beşik seçimi:

süpersin canım bizlere böyle tavsiyeler lazım Allah razı olsun :)

Benim favorim İnglesina trilogy fakat aklım karışıyor Bebek çabuk büyüyor kilo alıyor aslında 9 kg araç ama 15 kg'ya kadar kullanılabiliyor sonrası bastona geçiş olacağından o kadar para vermek akıllıca olmayacak diyorum kendime ama dönüp dolaşıp yine çok güzel araba bu derken buluyorum kendimi.

İnglesinaya muadil peg prego book plus 51 diyor yorumlar o da hafif,tek elle kapanabiliyor pratik ve İtalyan malı amma velakin bulamıyorum bi türlü görmeden de alamam

Sonra birçok annenin 'herkes birgün maclaren alacak' sloganıyla acaba little way değilde doğumdan itibaren kullanılan quest yada xl modelini mi alsam diyorum ama onun da ana kucağı yok

En son dönüp dolaşıp hem uygun oluşu hem tüplü bagajımıza rahat sığacak oluşu hem hafifliği ile chicco little way mi alsam diyorum ama her bi yanı plastik çok ucuz duruyor tekerleri küçük birçok yorumda ön tekerler kırılıyor yazıyor aynı Zamanda firma ürünün arkasında durmuyormuş filan

Yani kafam çok karışık bu gidişle bişey alamayacağım zaten bebik sevecek mi acaba arabada gezmeyi onu da bilmiyorum sonra tek çocukla sınırlıda kalmayı düşünmediğimizden 2. Bebek'te kullanabilsin diye acaba sağlam bişey mi aksak diyorum trilogy gibi banuelis banuelis

İki araba aldım dedin ya hangilerini almıştın?

Benim favorim İnglesina trilogy fakat aklım karışıyor Bebek çabuk büyüyor kilo alıyor aslında 9 kg araç ama 15 kg'ya kadar kullanılabiliyor sonrası bastona geçiş olacağından o kadar para vermek akıllıca olmayacak diyorum kendime ama dönüp dolaşıp yine çok güzel araba bu derken buluyorum kendimi.

İnglesinaya muadil peg prego book plus 51 diyor yorumlar o da hafif,tek elle kapanabiliyor pratik ve İtalyan malı amma velakin bulamıyorum bi türlü görmeden de alamam

Sonra birçok annenin 'herkes birgün maclaren alacak' sloganıyla acaba little way değilde doğumdan itibaren kullanılan quest yada xl modelini mi alsam diyorum ama onun da ana kucağı yok

En son dönüp dolaşıp hem uygun oluşu hem tüplü bagajımıza rahat sığacak oluşu hem hafifliği ile chicco little way mi alsam diyorum ama her bi yanı plastik çok ucuz duruyor tekerleri küçük birçok yorumda ön tekerler kırılıyor yazıyor aynı Zamanda firma ürünün arkasında durmuyormuş filan

Yani kafam çok karışık bu gidişle bişey alamayacağım zaten bebik sevecek mi acaba arabada gezmeyi onu da bilmiyorum sonra tek çocukla sınırlıda kalmayı düşünmediğimizden 2. Bebek'te kullanabilsin diye acaba sağlam bişey mi aksak diyorum trilogy gibi banuelis banuelis

İki araba aldım dedin ya hangilerini almıştın?
Bebe confort elea ve chicco liteway aldık. Ben litewayi çok sevdim. Tek başıma dışarı çıkabiliyorum. 1.5 senedir kullanıyoruz ve biz çok gezeriz birşey olmadı tekerleklerine. Diğeri yepyeni duruyor çünkü çok az kullandık ben onunla tek başıma dışarı çıkamazdım.yoksa o da çok kullanışlı ama yanınızda eşiniz varsa:)

Bebe confort elea ve chicco liteway aldık. Ben litewayi çok sevdim. Tek başıma dışarı çıkabiliyorum. 1.5 senedir kullanıyoruz ve biz çok gezeriz birşey olmadı tekerleklerine. Diğeri yepyeni duruyor çünkü çok az kullandık ben onunla tek başıma dışarı çıkamazdım.yoksa o da çok kullanışlı ama yanınızda eşiniz varsa:)
1.5 sene dayanabiliyorsa belkide tekerleri kırılanlar fabrika hatasıdır diyesim geldi bilemiyorum çocuk kaç yaşında 15 kg'ya ulaşıyor?

Merhaba arkadaşlar ben kabızlık sorunu yaşıyorum hamileligimde:KK43:kayısı, incir vb. Şeyler fayda etmedi. Bu hafta doktor umarım bunu önleyecek bir şey bulur yoksa bir şey yiyecek yer kalmadı :110:
canım ben hamilelikten önce çok çektim o kabızlıktan bana zeytinyagı iyi geldi. dediğin gibi kayısı ilaç şu bu hiç bişi fayda etmedi. sabah aç karnına 1 yemek kaşıgı zeytinyagı içtim çok şükür o iyi geldi. zararı da yok dene derim.

Bilgiler için teşekkürler. Bende oda yapmayacağım. Park yatak alıp yatak odama koyacağım. 1 yaşından sonra oda için düşünürüz inşallah. Yalnız reflü için yatak ve yastığı ilk kez duyuyorum.
Böyle birşey canım bir çok markanın var. bebek eğimli yattığı için kafası daha yukarda kalıyor bu nedenle reflüyü engeleliyor. Kafa kısmınıda delikli yapıyorlarki yüzüstü yatırmak isteyenler için boğulmayı önleyici oluyor. Ayrıca yanlarında da iki aparat var onlar cırtcırtlı istediğin yere takabiliyorsun böylece yan da yatırabiliyorsun desteklemiş oluyor sırtından göbeğinden :KK54:

Eklentiler

• 233372253_tn120_0.jpg
    233372253_tn120_0.jpg
    22 KB · Görüntüleme: 44
X