2017 Şubat Anneleri

Ay herkes yoğurt ayran süt diyor ben görüntülerine kokularına bile dayanamıyorum, yeşil fasulyeye bayılırım ağzıma sürmüyorum hep kuru hep kuru

Merhaba arkadaşlar bende gebeliği kötü geçen anne adaylarındanım. 22 yaşındayım 4 yıllık evliyim ve ilk hamileliğim. Çok zorlanıyorum kan kustuğum zamanlar oluyordu 4-5 güne bir serum takıyorlardı. Derken 11+1 oldum bugün bulantılarım devam ediyor zaten drum hipermesis teşhisi koymuştu. Dramamine bulantı hapını kullanıyorum iyi geliyor bana ayrıca her gün kan sulandırıcı iğne vurunuyorum. Hamile kalmadan önce 4 yıl sigara kullandım ancak gebe olduğumu öğrendiğim gün bıraktım sigarayı çok zor oldu ama bebeğim için yaptm. Normalde astım hastasıyım nefes nefese kalmam gerekirken balgam dahi sökmedim. 1 ay 2 haftadır içmiyorum şükür

Canım bende 9 yıl içip öğrendiğim gün bıraktım da bulantıdan ister istemez tiksiniyosun zaten. Kan kusacak kadar kötüyken sigara gelmedi heralde aklına?

Ay herkes yoğurt ayran süt diyor ben görüntülerine kokularına bile dayanamıyorum, yeşil fasulyeye bayılırım ağzıma sürmüyorum hep kuru hep kuru

Aynen daha ev yemeği görmedim görmeye de tahammülüm yok henüz. Bulantı başka da tiksinme de bulantıdan kötü. Tiksinmiyosan miden bulunmadığı anda ye yiyebildiğini ama benim gibi hem bulanıp hem de tiksiniyorsan yandın. Bana diyolarki ye sonra bulanırsa kusarsın. Onu diyene kafa atıcam bir dahakine. Görmeye tahammül edip ağzıma yaklaştırabilsem zaten yicem gerizekalı demek istiyorum Bi de :)) zaten hormonlar tavan akıl verenler canını korusun benden o derece vahim durum :))))

Aynen daha ev yemeği görmedim görmeye de tahammülüm yok henüz. Bulantı başka da tiksinme de bulantıdan kötü. Tiksinmiyosan miden bulunmadığı anda ye yiyebildiğini ama benim gibi hem bulanıp hem de tiksiniyorsan yandın. Bana diyolarki ye sonra bulanırsa kusarsın. Onu diyene kafa atıcam bir dahakine. Görmeye tahammül edip ağzıma yaklaştırabilsem zaten yicem gerizekalı demek istiyorum Bi de :)) zaten hormonlar tavan akıl verenler canını korusun benden o derece vahim durum :))))
Evet ye kusarsın diyenlere bayılıyorum. Bana gecen hafta reflü teşhisi kondu zaten zorlanıyorum

Merhaba arkadaşlar bende gebeliği kötü geçen anne adaylarındanım. 22 yaşındayım 4 yıllık evliyim ve ilk hamileliğim. Çok zorlanıyorum kan kustuğum zamanlar oluyordu 4-5 güne bir serum takıyorlardı. Derken 11+1 oldum bugün bulantılarım devam ediyor zaten drum hipermesis teşhisi koymuştu. Dramamine bulantı hapını kullanıyorum iyi geliyor bana ayrıca her gün kan sulandırıcı iğne vurunuyorum. Hamile kalmadan önce 4 yıl sigara kullandım ancak gebe olduğumu öğrendiğim gün bıraktım sigarayı çok zor oldu ama bebeğim için yaptm. Normalde astım hastasıyım nefes nefese kalmam gerekirken balgam dahi sökmedim. 1 ay 2 haftadır içmiyorum şükür
Bende iyi bi sigara içicisiydim bu hamileliğimde sigaradan çok bulandım en iyi yanı o oldu bulantının

Canım bende 9 yıl içip öğrendiğim gün bıraktım da bulantıdan ister istemez tiksiniyosun zaten. Kan kusacak kadar kötüyken sigara gelmedi heralde aklına?
Gelmez olur mu canm o an sanki içince mide bulantılarım kesilecekmiş gibi hissesiyordum aldım bir tane yaktım dedim içime çekmeyeyim ağzıma kokusu gelsin ama yakmamla kusmam bir oldu inşallah başlamam da ☺️☺️

benim gibi atarlanmak için bahane arayan hamiş dostlarıma güzel bi fon buldum kızlar, dinleyin kafa daatın.
biz pek beğendik meleğimle :anne:

Bir de hamileler bu haldeyken yardım etmeyen eşlerine sinir oluyorum valla benim eşim mecburen yapıyor sonuçta babamın evinden getirmedim ben bu bebeği biraz anlayış ya yataktan kalkacak halimiz yok bizden iş güç beklemesin kimse . Eşi yardımcı olmayanlara Allah sabır versin. Hormonlarım öyle tavan yaptı ki eskiden eşim yaptığım işe kusur bulurdu yok burası yağ olmuş yok şurada toz kalmış diye şimdi ben ona bağırıyorum buranın hali ne diye ama kocamda az çektirmedi zamanın bana yapsın bakalkm şimdi paşa paşa müstehak valla

Bir de hamileler bu haldeyken yardım etmeyen eşlerine sinir oluyorum valla benim eşim mecburen yapıyor sonuçta babamın evinden getirmedim ben bu bebeği biraz anlayış ya yataktan kalkacak halimiz yok bizden iş güç beklemesin kimse . Eşi yardımcı olmayanlara Allah sabır versin. Hormonlarım öyle tavan yaptı ki eskiden eşim yaptığım işe kusur bulurdu yok burası yağ olmuş yok şurada toz kalmış diye şimdi ben ona bağırıyorum buranın hali ne diye ama kocamda az çektirmedi bana yapsın bakalkm şimdi paşa paşa

iyi valla sen öyle deyince gıkı çıkmıyosa öp başına koy.
benim eşim rica edince yapar ama bi kulp takarsam yaptığına bidaha elini sürmez.
erkeğin küsenini de hiç sevmem ama napiyim onunda başka güzellikleri var diye düşünüp çok sallamıyom.

iyi valla sen öyle deyince gıkı çıkmıyosa öp başına koy.
benim eşim rica edince yapar ama bi kulp takarsam yaptığına bidaha elini sürmez.
erkeğin küsenini de hiç sevmem ama napiyim onunda başka güzellikleri var diye düşünüp çok sallamıyom.
Canım doğru söylüyorsunda ben 18 yaşımda evlendim severek evlendi benimle hiç bir şey bilmiyordum zamanla öğrendim ama adam yaptığımada kusur bulur oldu işten geliyor eve e bugün ne yaptın diyor bana yaptığım işleri soruyor yarın yapacağın işleri sayıyorum diye bana işleri sıralıyor valla kadın gibi erkekleri de ben hiç sevmiyorum erkek dediğinin azıcık ağırlığı olacak o ne öyle başımda kayınvalide gibi bık bık dakika başı. Dershaneye gidiyordum çay bardakları kahve bardakları orta yerde kaldırmıyordu kapıda bana beste yapmış "evler seni bekler aman aman evler bekler" diyordu ya düşünebiliyor musun ? Şimdi nankörlük etmeyeyim ilk evlendiğimiz yıllar her şeyi eşim öğretti bana ama canım öğretti diye de bu kadar olmaz.

kızlar saçlarınız ne alemde?
benim neredeyse siyahlarım tek tük, hepsi beyaz neredeyse.
haftaya artık boyamam lazım, eşimin memleketine gideceğiz, sonrasında kardeşimin düğünü var. kv, kp i geçtim ben eşimin babaannesini beyaz saçla görmüş değilim :skandal:
bitkisel içerikli organik bir boya aldım, sanırım boyacağım.

X