2017 Şubat Anneleri

Kitap okumak isteyenlere kitap önerilerin var : Dr. Gülnihal bülbül doğal doğum
Heidi e. Murkoff bebeğinizi beklerken sizi neler bekler
Dr. Harvey karp mahallenin en Mutlu bebeği
Ayşegül akakuş Akgün 9 ay 99 esma
Doğal doğumu okudunmu, benim ilk Doğumum normaldı ama rahim ters dönmüş acaba rahmi ters olup normal doğum yapan varmı

Günaydın hanımlar. Ben de 31 yaşında 3.bebisim ı bekliyorum. İki oğlum var. Bu da kız olsa çok hoş olur yaw. Hafta sonu gittim ama cinsiyeti ogrenemefim. Kısmet. Topik ler birleşmiş iyi olmuş.

Günaydın anneler,
bugün 12. hafta bitiyor bizde.Ben de bulantısı geçen haftalara göre azalanlardanım. En azından yemek yiyebiliyorum, su içebiliyorum.Aç kalmamaya gayret ediyorum. Yani buradan 8,9,10,11. haftada olanlara sesleniyorum, geçecek inşallah:kk77:Ama hala koku hassasiyetim bütün yoğunluğuyla devam ediyor.
Ve bence dünyadaki bütün buzdolapları(markettekiler de dahil) iğrenç kokuyor, hepsi kokuyor, heryer kokuyor:kusmuk:

Doğal doğumu okudunmu, benim ilk Doğumum normaldı ama rahim ters dönmüş acaba rahmi ters olup normal doğum yapan varmı
Benimde rahim tersmis olmasi gerekenden daha farkli duruyormus.Dr.normal dogum icin sorun olmayacagini soyledi canim nettede arastirma yaptim öyle olupta normal dogum yapan var.

Doğal doğumu okumaya dün başladım bu arada benimde rahmim tersmiş doktorum normal doğum yapamazsın demedi zaten her üç kadından birinin rahmi tersmiş bu sağlak ya da solak olmakla aynı şey.
Bu Arada yanlış bi Bilgin var rahim ya doğuştan terstir ya da doğuştan ters sonradan dönmez yani ilk gebeliğinde de tersti yeni fark edilmiş olmalı :) ha bi de gebelikle birlikte olması gereken şekli alıyormuş rahim sonra yine eski haline dönüyor bütün bildiklerimi paylaştım :anneadayı:

Bi de kötü rüyalar var tabi. Bu gece yine saçma sapan şeyler gördüm. Ama internetten baktım hamilelikte hormonlardan dolayı görülüyormuş olumsuz rüyalar. Yorumlamamak gerekirmiş çünkü tamamen hormonla alakalıymış.

Benimde rahim tersmis olmasi gerekenden daha farkli duruyormus.Dr.normal dogum icin sorun olmayacagini soyledi canim nettede arastirma yaptim öyle olupta normal dogum yapan var.
Sevindim buna... Normal istiyorum yine sezeryan dan değil sonra o yarayı görmekten korkuyorum

Son 1 haftadır sabah 4-5 te uyanıyorum. Biraz atıştırıp su içip tekrar uyuyorum. Ben ki top atılsa uyanamayan biriydim:))
Maşallah keşke benim de öyle olsa ama kalksam da yiyemiyorum, eşim de geç kalktığından kahvaltı hazırlaması için onu bekliyorum.
Memleketlere gidicez haftaya inşallah anneme gittiğimde düzene girer.

Sağlıklı güzel haberler al inşallah. Cinsiyetleri duymamiz yakındır ama ikiz diye geç mi belli olur acep. Çift yumurtada farklı olabiliomus cinsiyet bana twk yumurta gibi dedi bakalm nasl olacak. Cok sukur fazla sıkıntı yokburdakileri okuyunca herkes ağır geçiriyor ama halsizlik ve baş dönmesi fenaa. İnsallah geçicidir bide erkenden kocaman bi karın erken catlariz heralde
Çift yumurta da,farklı cinsiyetler olabiliyormuş evet inşallah öyle olur ilk zamanlar büyüme hızları aynı olduğu için cinsiyetleri aynı belli olur gibi geliyor bana ama belli olmaz tabi bel ağrısı oluyor benim arada baya kötü ağrıyor bulantı falan yapıyor çatlak kremlerine hiç başlamadım daha ama başlamam lazım çünkü karnım çıktı benim ne kullanıcaksın sen canım ben ona bile karar veremedim :KK43: benim doktorum erken olur doğumun dedi bu arada sana bişi dedi mi?

Çift yumurta da,farklı cinsiyetler olabiliyormuş evet inşallah öyle olur ilk zamanlar büyüme hızları aynı olduğu için cinsiyetleri aynı belli olur gibi geliyor bana ama belli olmaz tabi bel ağrısı oluyor benim arada baya kötü ağrıyor bulantı falan yapıyor çatlak kremlerine hiç başlamadım daha ama başlamam lazım çünkü karnım çıktı benim ne kullanıcaksın sen canım ben ona bile karar veremedim :KK43: benim doktorum erken olur doğumun dedi bu arada sana bişi dedi mi?
Kuzenim ikizlere hamile, biri kız diğeri erkek. Kız gelişim olarak çok az önde. Genelde öyle oluyormuş :) Allah sizlerin de gönlüne göre versin :KK66:

X