2017 Şubat Anneleri

bizim de izinlerimiz iptal oldu eşimle. karnım şişmemişken bi tatil yapalım demiştk. içimizde kaldı. iki gün önce 2li teste gittik, erkeğe benziyor dedi. hayırlısı tabii ama gönlüm hep kızdan yanaydı. şimdi belki bi ihtimal diye sonraki kontrolü bekliyorum 1 ay sonra:))

Yaptırırsin tabi ben özele gidiyorum normalde Dr um tahlilleri isteyince devletten randevu aldım Dr a da söyledim bu tahlilleri yapabilir miyiz dedi sağolsun istek yaptı ve hiç bi ücret odemedim hepsini de yaptılar kızamıkçık toksoplazmalar dahil
Ben yaptırmadım öyle şeyler. Kan testi yaptırdım b12, troid hormonlara falan bakılmış. Zaten yakında idrar ve kan testi isteyecek tekrar.

Kızlar ya son kontrolde doktor testler istemişti bende önce aile hekimine gösterdim idrar yolu enfeksiyonu var bol su iç dedi.moralim bozuldu düşüğe neden olur mu, ne zaman geçer bu öyle bi belirtide hissetmedim ama oyy oyy var mı hamileyken idrar yolu enfeksiyonu geçiren :KK43:
canını sıkma benim de idrarımda lökosit çıktı. doktorum bilgisine güvendiğim bir bey, çok üstünde durmadı. 4.ayda tekrar tahlil yapılacak o zaman sıkıntı görürse o zaman enfeksiyon için ilaç kullandırıcak. dediğiniz gibi idrar yolu enfeksiyonu erken doğuma sebep oluyor ama 4.aydan sonra yapılacak tahlil için doktor bi adım atar. siz bol su içmeye dikkat edin. gerçi ben bulantıdan çok içemiyorum ne yazık ki:KK43:(

Günaydın kızlar
Dün doktora gittik ikili test için çağırdılar ama doktor hiç iyi şeyler söylemedi:KK43:
11 haftalıgız bize 9 haftalıksın dedi bebeğin ensesı kalın 2,2 mm dedi tabı ben hüngür hüngür ağlamaya başladım çıktım eve gıttım eşimle
Daha sonra farklı bı doktora gittik ense kalınlıgının 11 inci hafta dolmadan soylenmemesı gerektıgını soyledı bızde daha doldurmadık 11 i bebeğin sağlıklı oldugunu burun kemıgının olustugunu ensesı ıcın ıse haftaya cağırdı kızlar gerçekten cok streslıyım:dua::dua:
Canım hiç korkma Rabbim onun yazısını yazdı tevekkül et içini ferah tut bazı kendini bilmez anlayışsız Dr lar bunuyapiyo maalesef benim Yengem birinci doğumundan sonra bi daha bebek olmaz dediler ilki 8 sene sonra oldu çünkü ve doğum sonrası damar tıkanıklığı sorunu yaşadı Dr hatası yüzünden neyse ilaç başladılar hap kullandığı dönem ikinciye hamile kalmış bilmeden çünkü olmaz dediler ama işte Rabbim ol dedi ve ilacı ağır olduğu için gittiği Dr lar hep aldirmasini bebeğin kolu bacagi vs gelismeyecegini söylediler 3 ay ağladı Yengem ama aldirmam o bana olmaz dedikleri halde mucize dedi ve sonunda bi Dr buldu kendi de riskli olmasına rağmen Dr u o kadar iyi tatmin etti ki onu hiç olumsuz bisey söylemedi ve sağlıklı bi şekilde doğum yaptı kendi de bebekte çok iyiydi çok şükür bebisimiz şuan 5-6 aylık tombalak sapasağlam bi küçük bi adam oldu :) Yengem hep okudu dua etti ya aldirsaydi ??? O yüzden takılma başka Dr a git canım her zaman böyle durumlarda ikinci Dr olsun hatta 3. Olsun doğruyu bulabilmek için sen içini ferah tut

Ben yaptırmadım öyle şeyler. Kan testi yaptırdım b12, troid hormonlara falan bakılmış. Zaten yakında idrar ve kan testi isteyecek tekrar.
Hepsini bakılmış 6 tüp kan ve idrar vermiştim çok şükür hepsi temiz çıktı ama ikili testleri yaptirsam mi diye dusunuyorum bende

Bu gece aşırı kasik ağrısı ve batması yaşadım bu beni çok korkuttu neden kaynaklanıyor acaba bu kadar yoğun yasamam uykudan uyandırıcı bi ağrı ve batmaydi zaten bu ara hep bi huzursuz uyuyorum eşim de diyo sen uyumuyosun doğru durust diye var mı böyle uyku sorunları yaşayan

Bu gece aşırı kasik ağrısı ve batması yaşadım bu beni çok korkuttu neden kaynaklanıyor acaba bu kadar yoğun yasamam uykudan uyandırıcı bi ağrı ve batmaydi zaten bu ara hep bi huzursuz uyuyorum eşim de diyo sen uyumuyosun doğru durust diye var mı böyle uyku sorunları yaşayan
Bende de var. Sizlerde de var mı diye merak ediyorum diye yukarıda yazmıştım hatta. Geceleri çok huzursuzlanıyorum, sürekli uyku ile uyanıklık arasındayım, sıkıntı basıyoor. Sanırım hormonlarla alakalı bir durum ama inşallah doğuma kadar hep böyle olmaz :işsiz:

Ben de uyuyamiyorum birkaç gündür geceleri. Normalde saat 11de sizar kalırdım sabah erken kalkıyorum sonra tekrar yatıyorum saçma sapan bir uyku düzenim oldu :KK12:

Ben de uyuyamiyorum birkaç gündür geceleri. Normalde saat 11de sizar kalırdım sabah erken kalkıyorum sonra tekrar yatıyorum saçma sapan bir uyku düzenim oldu :KK12:
Aynı bende oyleyim sanki doğumu yaklaşan kadınlar gibi bi inleme halindeyim agrilarim oluyo ve hep huzursuz uyuyorum progestan yüzünden yarı baygın oluyorum bi daliyorum iki dk içinde sonra gece hep uyaniyorum :kızgın:

Bende de var. Sizlerde de var mı diye merak ediyorum diye yukarıda yazmıştım hatta. Geceleri çok huzursuzlanıyorum, sürekli uyku ile uyanıklık arasındayım, sıkıntı basıyoor. Sanırım hormonlarla alakalı bir durum ama inşallah doğuma kadar hep böyle olmaz :işsiz:
Aynen uyumakla uyuyamamk halinde kalıyorum sersem gibi oluyorum gün içinde aslında bu bebeğe hazirlanmakmis sanırım doğum sonrası da uykusuz kalinacagi için vücut kendini hazırlıyormuş öyle diyolar

Aynı bende oyleyim sanki doğumu yaklaşan kadınlar gibi bi inleme halindeyim agrilarim oluyo ve hep huzursuz uyuyorum progestan yüzünden yarı baygın oluyorum bi daliyorum iki dk içinde sonra gece hep uyaniyorum :kızgın:

Progestan mahvediyor zaten :duduk:

Inşallah rahat ve güzel uykulu bebeklerimiz olur Allahimmm :dua:

Eklentiler

• 20160722_120933-1-1.jpg
    20160722_120933-1-1.jpg
    38,6 KB · Görüntüleme: 40
Progestan mahvediyor zaten :duduk:

Inşallah rahat ve güzel uykulu bebeklerimiz olur Allahimmm :dua:
Aynen progestan berbat bisey vajinal kullanıyorum ama yine ayniyim maalesef :KK43: yarı bayginim resmen normalde uykuya geç dalan biriydim progestan i ikinciyi kullandığım anda akşam üstü sarhoş gibiyim ve uyku hali bi anda daliyorum ve hiç bi ses bile duymayabiliyorum inş geçer o_Odua na da kocaman amin canım :dua:

Aynen progestan berbat bisey vajinal kullanıyorum ama yine ayniyim maalesef :KK43: yarı bayginim resmen normalde uykuya geç dalan biriydim progestan i ikinciyi kullandığım anda akşam üstü sarhoş gibiyim ve uyku hali bi anda daliyorum ve hiç bi ses bile duymayabiliyorum inş geçer o_Odua na da kocaman amin canım :dua:
Insallah bir an önce şu progestandan da kurtulursun benim de mg düşük ama uykuyu o yapıyor büyük ihtimal :KK12:

Selam kızlar. Ya benim 6. haftadan beri idrar yolu problemlerim var. Önce enfeksiyon çıktı, b grubu antibiyotik kullandım istemeye istemeye. Enfeksiyon geçti, bu kez de mantar başladı. 6 tane zalain diye fitil kullandım ama ona rağmen hala kaşıntım ve çok fazla sarı akıntım var. Çok korkuyorum bebeğime bir şey olacak diye. Cumartesi günü kontrolde doktora söylicem ama tekrar ilaç falan vericek diye de söylemesem mi diyorum :KK12: Ya bir de sürekli acayip acayip kabuslar görüyorum, sıkıntı basıyor sürekli, gece uykum kaçıyor falan, uyuyamıyorum :110: Var mı böyle sıkıntısı olan?
bende öyleyim canım 9. haftada sürekli kusup bişey yiyemeyince acillik oldum o zaman idrar testinde enfekssiyyon çıktı ama çok değil diye ilaca gerek görmedi doktor. son 1 haftadır da sürekli saçma rüyalar kabuslar görüyorum. bi ateş basıyor cam açıyorum gece bi üşüyorum tuhaf bi haldeyim

X