2017 Şubat Anneleri

Arkadaşlar tansiyonum iki gündür 9 5 normal midir var mı aynı durumu yaşayan?
Benim hep öyle canim dün saglik ocağında 8/5 ti. Senin normalde nasıldır hep böyleyse seni etkilemez ama 120/80 ten düştüyse beş donmelerin olabilir ayran yada 1 sade soda icebilirsin dengeler.

Gunaydin kızlar nasılsınız?...
Bizim sabah bulantilarimiz devam ediyor dr.tatil için dramamine ilaç vermişti çok zorunda kalmadıkça kullanma demişti o ilacida almıyorum.
Dün hormonların etkisiyle sinir harbi yaşadım resmen....
Yıllık iznimi mahvettikleri için çok canim sıkıldı.

günaydın banada verdi o ilacı onsuz yapamıyorum bugün içmim dedim içim dışıma çıktı .. tek hapı 2 ye bölüyorum o şekilde 2 defa alıyrum. şuan çok kötüyüm ya hem piskolojik hem bedenen Allahım güç versin valla ... ve işyerinde sürekli dik ve konuşuyor olman gerekiyor :KK43::KK76:

Günaydın arkadaşlar şubat ayı Bebişleride amma bulantılı çıktı :-) şubat doğumlu oğlum var çokta Nazlı ve duygusal olurlar nasipse evde 2 balık olucak. Şu 3/4 ayı bi atlatsak hayırlısıyla

dün dedim dedim bende de sonuç seninle aynı sadece 1 tane yiyebildim marullarını bile özene bezene hazırlamıştım halbuki :KK43: petipör bisküvi iyi geliyor bir dene istersen.
Aynı bende işte sen deyince öyle aklıma düştü ki yiyebilcem hayaliyle aldirdim ama sonuç dediğim gibi oldu bisküvi deniyorum arada ama o da yapiyo :KK43:

Bulantı için en etkili Zofer kullandığım halde sabah mutlaka çıkartıyorum. Bulantı bütün gün devam. Bide bulantıyla beraber müthiş bir çarpıntı var gece daha yoğun hiç uyunmuyor

Günaydın arkadaşlar şubat ayı Bebişleride amma bulantılı çıktı :-) şubat doğumlu oğlum var çokta Nazlı ve duygusal olurlar nasipse evde 2 balık olucak. Şu 3/4 ayı bi atlatsak hayırlısıyla

şubatla hep kız var :)) bakalım hayılısı kaç haftalıksın.?

Kız olsa fena olmaz hani:-) ama belirtilerim oğlumla aynı zerre fark yok 8 haftalık

birde şey duydum ultrasyon haftası önde gidiyor ise adet haftasına göre erkek oluyomuş :) 9 nyaşında oğlum ben herşeyi unuttum unutmadığım tek şey ozamanda midem çok bulanıyodu:emir_bebek:

Bende gitmicektim ama benim abim tır şoförü Türkmenistan a çalışırken geçen yıl trafik kazası yaptı ve karşı tarafta ölü olduğu için cezaevindeydi ne düğünum de ne biseyimde bulunamadı 17 aydır ordaydi ve kadir gecesi orda af uygulanıyor bu afta çok şükür kurtuldu ve bize asıl bayram o oldu onun için gittim yoksa gitmicektim olacağı varmış bende bi haftadır yatiyorum bakalım sonuç ne oldu
Gözün aydın cnm allah bi daha böle acılar göstermesin inş bebişini kucağına alınca bütün acıları unutursun :anne:

Gunaydin kızlar nasılsınız?...
Bizim sabah bulantilarimiz devam ediyor dr.tatil için dramamine ilaç vermişti çok zorunda kalmadıkça kullanma demişti o ilacida almıyorum.
Dün hormonların etkisiyle sinir harbi yaşadım resmen....
Yıllık iznimi mahvettikleri için çok canim sıkıldı.

Semizotu gebelikte çok faydalı bir besin.Çok su için diyorlar ama ben çok icemiyorum.
Esimin akrabalarida aaa sen hicbirsey yemiyorsun bebek gelismicek olcek deyince kafa göz dalmak istiyorum.

Kendi mayaladigim yoğurdu yiyebilir miyim dediğimde pastorize yoğurt tüketmek gerekir demişti dr.her dr.farklı.

Dün sağlık ocağına kayıt yaptırdım.20 haftada ariyacaklarmis.Aks 110 olduğu için az ve sık ye şeker problemin olabilir bebekte sende hipoglisemiye girebilirsiniz dedi.

Güneş kremi olarak solante almıştım ama hiç memnun kalmadım çok mat ve katı bir krem yüzünde tabaka gibi kalıyor dağıtması zor bir krem.

Gorumcem ve iş arkadaş grubu (60 kisi) hamilelikte expial lipo kullanmışlar ve sıfır çatlakları var kızlar sizce kullanmalı miyim?içeriğinde hamileler kullanamaz demiyor. Onlarada laborant olan bir akrabaları söylemiş kulaktan kulağa yayılmış ve hepsi bunu kullanmışlar.Vücutları maşallah...
Canım o kremi ben roactan kullandığım dönemde kuruluk için kullanmıştım içinde üre var bebeğe zararı olabilir doktoruna bi danış istersen

birde şey duydum ultrasyon haftası önde gidiyor ise adet haftasına göre erkek oluyomuş :) 9 nyaşında oğlum ben herşeyi unuttum unutmadığım tek şey ozamanda midem çok bulanıyodu:emir_bebek:
Benim de 8 yaşında oğlum var İnan bende unuttum. Bulantı şiddetli olduğu için bende unutmadım serum yiyordum sürekli ben haftasıyla hep uyumlu gitti. Kızı olan erkek, oğlu olan kız ister. Sağlıklı sı olsun bide Bebek daha çok hangi taraftaysa diye bi tahmin yapılıyordu diye biliyorum

Benim de 8 yaşında oğlum var İnan bende unuttum. Bulantı şiddetli olduğu için bende unutmadım serum yiyordum sürekli ben haftasıyla hep uyumlu gitti. Kızı olan erkek, oğlu olan kız ister. Sağlıklı sı olsun bide Bebek daha çok hangi taraftaysa diye bi tahmin yapılıyordu diye biliyorum
Benim bebek sağ tarafta cinsiyeti ne olur o zaman :) çin takvimine göre erkek olacakmış

Gözün aydın cnm allah bi daha böle acılar göstermesin inş bebişini kucağına alınca bütün acıları unutursun :anne:
Sağol canım rabbim kimseye yasatmasin bizim için çok zor bi dönem di 17 aydır agliyodum hep işte o yüzden geleceğini duyduğum anda gitmeye karar verdim daha da gidemem artık bi yere

Şimdi Dr dan çıktım kanama alanım hala tamamen geçmemiş :KK43: ama küçülmüş 2 cm likmis 7 mm e kadar azalmış hala riskliyim yanı progestan a 12. Haftaya kadar devam bulantı yaptığı için vajinal kullan dedi meleğim büyümüş :emir_bebek:ve iyiymis çok şükür :dua: inş bana böyle sıkı sıkı tutunmaya devam eder :dua: su kanama alanı da bi geçmiş olsaydı daha iyi olacaktı :110:

Dusen parcayi suya tutabilseydin ne oldugunu anlayabilirdin.icini ferah tut. Insaallah hicbir sey olmaz. Suyu cikarman sikintili tabi. Ben de unutyrum icmeyi falan ama en azindan 1 lt icmeye calisiyorum gun icinde. Rabbim hepimizin bebeklerini korusun.
suya tutmak aklıma gelmedi ama kendisi siyah bir parçaydı. doktora söyledim, rahim duvarı parçası büyük ihtimalle dedi

Aynı durumdayım ben de.Mide bulantıları azaldı mide yanması başladı. Hiç birşey yapmak istemiyorum sadece yatmak istiyorum. Azcık daha sabredelim inşallah bir kaç haftaya kadar bunlar da geçer ve hamileliğin güzel yüzünü biz de görürüz :)
insallah ben de 4 gözle bekliyorum.umarım daha iyisindir şimdi.ben de hep akşamları sıkıntı var hala devam ediyo pek bir şey yiyemiyorum

X