2017 Şubat Anneleri

Merhaba tatlış anneler :KK54:

Ben de o hasta psikolojisindeyim bitmiyor bitmiyor :kusmuk:

Buzdolabını açamaz oldum nasıl koku geliyor :kusmuk:birseyler yemezsem de midem bulanıyor sürekli ağzım meşgul olmalı ki agzimdaki o acilik gelmesin ama böyle de kilo alacagim offf :rolleyes:

ben kilo almaya razıyım.acım yemek yiyemiyorum yediğim anda kusmaya baslıyorum neden yedim diye pişman oluyorum.koku zaten dayanılmaz.kolonya kokusuna bile katlanamıyorum.umarım en kısa zamanda gecer.cunku kendimden sıkıldım artık.hasta gibi dolanmaktan surekli şikayet etmekten.bi de evde benden ilgi bekleyen 23 aylık bir kızım varken o kadar zor ki.o aglıyo ben aglıyorum :KK43: :KK43: :KK43:

canım benimde kaşıntılarım başladı özellikle göğüs ve karın bölgem şimdilik sadece duştan sonra (hergün) badem yağı kullanmaya başladım ben birz doğalcıyımda Hoppakarnım desen bazı günler 5-6 aylık gibiyim bazı günler normal ama artık eski kıyafetlerim sıkıyor beni :KK17:
Badem yağı kullanmayın kızlar tüylenme yapiyoo,

Gunaydin kızlar nasılsınız?...
Bizim sabah bulantilarimiz devam ediyor dr.tatil için dramamine ilaç vermişti çok zorunda kalmadıkça kullanma demişti o ilacida almıyorum.
Dün hormonların etkisiyle sinir harbi yaşadım resmen....
Yıllık iznimi mahvettikleri için çok canim sıkıldı.

Semizotu gebelikte çok faydalı bir besin.Çok su için diyorlar ama ben çok icemiyorum.
Esimin akrabalarida aaa sen hicbirsey yemiyorsun bebek gelismicek olcek deyince kafa göz dalmak istiyorum.

Kendi mayaladigim yoğurdu yiyebilir miyim dediğimde pastorize yoğurt tüketmek gerekir demişti dr.her dr.farklı.

Dün sağlık ocağına kayıt yaptırdım.20 haftada ariyacaklarmis.Aks 110 olduğu için az ve sık ye şeker problemin olabilir bebekte sende hipoglisemiye girebilirsiniz dedi.

Güneş kremi olarak solante almıştım ama hiç memnun kalmadım çok mat ve katı bir krem yüzünde tabaka gibi kalıyor dağıtması zor bir krem.

Gorumcem ve iş arkadaş grubu (60 kisi) hamilelikte expial lipo kullanmışlar ve sıfır çatlakları var kızlar sizce kullanmalı miyim?içeriğinde hamileler kullanamaz demiyor. Onlarada laborant olan bir akrabaları söylemiş kulaktan kulağa yayılmış ve hepsi bunu kullanmışlar.Vücutları maşallah...

Günaydın ben de izin olayına çok üzgün ve sinirliyim. Bu iş ağustosa kadar bitmezse otel yalan olacak. Eşim sen gidersin diyor Da ben ne yapayım tek başıma!!!
O kremi hiç duymadım lierac aldım. Solanteden memnunum ben. Çok az sürüyorum leblebi kadar bütün yüzüme. Evden çıkmadan yarım saat önce sürüyorum yapışıklığı gidiyor, bir de nemli cilde sürüyorum. Ha evet biraz daha yağlı olsa daha iyi olurdu ama leke olmasın diye mecbur katlanıcaz.

Günaydın arkadaşlar şubat ayı Bebişleride amma bulantılı çıktı :-) şubat doğumlu oğlum var çokta Nazlı ve duygusal olurlar nasipse evde 2 balık olucak. Şu 3/4 ayı bi atlatsak hayırlısıyla

Öyleler valla. Bir de sabahları şarküteri pişirip evimi kokutan üst komşum var ki, bu sabah burnumdan kustum sağolsun!!
Benimki balık olamayacak bence, kova bekliyorum ben. Durmaz o kadar

canım benimde kaşıntılarım başladı özellikle göğüs ve karın bölgem şimdilik sadece duştan sonra (hergün) badem yağı kullanmaya başladım ben birz doğalcıyımda Hoppakarnım desen bazı günler 5-6 aylık gibiyim bazı günler normal ama artık eski kıyafetlerim sıkıyor beni :KK17:
Bazı yağları karıştırıp doğum çatlaklarını önlemesi için kullanmıştım ben. Lierac da aldım çok etkili gerçekten. Asıl etken kalıtım ama yine de önlem almak gerekiyor. Ben o yağ karışımını arkadaşıma sorayım yazarım.

ben kilo almaya razıyım.acım yemek yiyemiyorum yediğim anda kusmaya baslıyorum neden yedim diye pişman oluyorum.koku zaten dayanılmaz.kolonya kokusuna bile katlanamıyorum.umarım en kısa zamanda gecer.cunku kendimden sıkıldım artık.hasta gibi dolanmaktan surekli şikayet etmekten.bi de evde benden ilgi bekleyen 23 aylık bir kızım varken o kadar zor ki.o aglıyo ben aglıyorum :KK43: :KK43: :KK43:
Benim de 23 aylık kızım var:)

Canım iyi düşün iyi olsun maşallah. Büyümüş dahada büyür bir Bakmışsın kucakğına almışsın inşallah.
Aynen bebisimin iyi olması beni rahatlatiyo bana sıkı sıkı tutunuyo gibi hissediyorum şuan :KK36:baya küçülmüş alan 20 mm di geçen hafta 7 mm e dusmus inş o da kaybolur bu hafta bakalım

önümüzdeki 1 ayı atlatsak Allahın izniyle korkularımız geçecek. İnşallah sağ salim biz de doğum için gün sayacağız :KK66:
İns canım ya insan stres oluyo 10 haftaligiz tam bugün 12. Haftaya kadar ilaca ve yatış a devam dedi hayırlısı bakalım Rabbim hepimizin mesleklerini korusun

Cinsiyetini öğrenebilirsin belki de :)
Ayy çok heyecanlı bu da erkek olsa erkeklerin arasında kalacağım. Bi de dediğiniz gibi bana da şimdiden huzur evi bak diyorlar çok bozuluyor ve de üzülüyorum. Ama hayırlısı hayırsız hastalıklı kısa ömürlü kızdan sağlıklı hayırlı uzun ömürlü bi erkeği tercih ederim.
Tabi ki de hayırlı sağlıklı uzun ömürlü bi kız evlada can derim o ayri:anne:
Herkese günaydın.
Bulantılar devam ediyor. Şu anki favorim domates salatılık ekmek arası.

Meleğim büyümüş ama içerdeki kanama alanim hala devam ediyo küçülmüş alan ama riskli dönem hala devam ediyo dua edin bana
Canim inşallah azalarak devam edecektir ve de bitecektir ilk oglumda ben de yaşadım. Şükür şimdi babayla benim için kavga ediyor hatta aksam babasına sen git benim odama ben annemle yatacagim dedi:dua::rapci::KK48::oha:

Darısı başımıza inşallah.. Diş fırçalamaktan nefret ettim fırçaladıkça kusuyorum ..
Canim ben de ilk gebeligi mde fırçalar nefret ettim halen dr dış fircalamaktan nefret ediyorum. Şafak4. Ay geçecek az kaldı. En güzeli de anne karnında dolanmak o hareket ettikçe siz mutlu oluyorsunuz. Rabbim o günleri de gostersin insallah

Yani hemen hemen herkes erkek doktorların daha ayrıntılı bilgi verdiğini daha çok ilgilendiğini söylüyor henüz deneyimlemedim..

Düşüncenize saygı duymakla birlikte bilgilendirmek amacıyla yazıyorum; eğer kadın doktor tercih edilebilecek durumdaysa erkek doktora gitmek sakıncalıdır ben böyle biliyorum :)
benim doktorum da bayan ve dünya tatlısı bir kadın. sürekli gülümsüyor ve güzel şeyler söylüyor. benimle heyecanımı paylaşıyor..
yani kadın erkekten ziyade zarif, merhametli olmasını önemsiyorum ben de.

İns canım ya insan stres oluyo 10 haftaligiz tam bugün 12. Haftaya kadar ilaca ve yatış a devam dedi hayırlısı bakalım Rabbim hepimizin mesleklerini korusun
bana ilaç bile vermediler. içeride bir yerde kanama var mı devam ediyor mu, bebeğim yaşıyor mu diye düşünmekten psikolojim bozuldu :KK43:

Canim ben de ilk gebeligi mde fırçalar nefret ettim halen dr dış fircalamaktan nefret ediyorum. Şafak4. Ay geçecek az kaldı. En güzeli de anne karnında dolanmak o hareket ettikçe siz mutlu oluyorsunuz. Rabbim o günleri de gostersin insallah

amin inşallah .. İnşallah sağlıklıdır. :)) tatlı ile aram yoktu bu aralar başladım yemeğeki çok belki başlarda mide bulantım azalır :KK200::anneadayı:

Kızlar ciddi ciddi bulantım ve tiksinmen geçti gibi:rapci:
Bugün kendimi çok iyi hissediyorum. Allahımmm inşallah kalıcı olarak bitmiştirr :KK17:

maşallah darısı başımıza sağlıklı bir şekilde... ben 10+2 yım bugün ilac içmim dedim mide bulantım için dayanamadım yine içtim .. oğlumda 9 ay mide bulantısı yaşadım inşallah bunda erken düzelirim .

Benim bulantılarım vardı ama ilk defa bugün sabah aç karna istifra ettim oğlumda hiç böyle olmamıştım midem kötü oldu bu arada oğluma hamileyken de rahimde dışa çıkmayan içten küçük bir kanama alanı vardı Zaman'la yok oldu o yüzden endişelenmeyin sizinde yok olacaktır emin olun şu an ki hamileliğimde böyle bir kanama yok

Meleğim büyümüş ama içerdeki kanama alanim hala devam ediyo küçülmüş alan ama riskli dönem hala devam ediyo dua edin bana
geçmiş olsun inşaallah sonu çok iyi olur.bende de aynı sıkıntı var. içeride bir kanama yeri var dedi canım çok sıkıldı. senin dr un ne yorum yaptı. cevaplarsan sevinirim

X