2017 Şubat Anneleri

Ayy maşallah.
Ben de bugün doktordaydım.
Da benim bücür k.çını devirip yatmış :)
Pek hareketli değildi.
Kalbi güp güptü gerçi:)
Ama kendisi sakindi.
Aman babası gibi çok keyfine düşkün olmasında :)
Bi keyifçi yeter bi aileye :)
Vaktinde uyusun bi de mızmız olmasın kafi:p
Kek yedim, meyve suyu içtim girmeden belki de ondan kıpır kıpırdı. Zaten çikolata yiyin diyorlar kontrolden önce. Doktor başım döndü bu ne hiç durmuyor dedi.

bu İngilterenin sistemi öyle maalesef.diyor ki düşecekse zaten düşecek, sağlıklıysa yaşar. neyse hastaneyi biraz birbirine katınca aldılar ultrasona. hamdolsun miniğim sağlıklıydı :) kanama kese dışında olmuş ama göremedi. kese sağlıklı dedi. kanamam da önce kıpkırmızıydı sonra kahveye döndü
Cook gecmis olsun bol bol dinlen yorna kendini sakin dikkat et saglikla alalim.insallah

Yaşadığınız şey için üzgünüm elbette
fakat direkt size olan davranışı eleştirmemiştim zaten belirttim de -size ithafen yazmadığını genel anlamda bi yazı olduğunu- ama kişiselleştirmişsiniz..devlet hastanelerinde çok hastanın yüzüne bakılmadığını biliyorum sanırım siz devleti tercih etmiştiniz..bunun böyle olduğunu herkes bilir çünkü günde bilmem ne kadar hastaya bakılması gerekiyor ve bunun bir süresi var yani evet eğer devlete gidiyorsam oradaki muameleyi bilip öyle giderim

Yok ben benimle ilgilenilsin diyorsam özele giderim erkek-bayan fark etmez işin içine başka tercihler girerse işte o Zaman cinse dikkat ederim bu böyledir

Hınçla yazmış gibisiniz şaşırdım açıkcası sizi seçiminizden dolayı eleştirmemiştim oysa,ne sizi ne de başka birisini doktor seçimi için eleştirme hakkını kendimde görmüyorum konunun bu yönde uzaması da ayrıca üzüntüm oldu

Başka bir yorumda da belirttiğim gibi bu erkek-kadın doktor ayrımı değil ülkenin içler acısı bir durumudur bir tarafı yüceltirken diğer tarafı batırmanın hiçbir mantığı yok bu benim fikrim.

Hepimiz insanız,bir yerde kendi doktorumuz olmalıyız size kişisel tavsiyem bir yorumla yıkılmayın, bakın Allah muhafaza bebeğinizin karnınızda öldüğünü söylese çok güvendiğiniz bir doktor bi başkasına daha gidin teyidini Alın bu iş böyle yapılır körü körüne inanıp güvenmeyin hiçbir doktora
Birincisi devlete gitmedim gittiğim iki kadın Dr da ozeldeydi ... İkincisi hincla yazmadım sadece yaşadıklarımı anlattım kiii sen yazarken sanki insanları yargılar gibi yazmissin buna istinaden yazdım bana ankara gibi bi yerde çok iyi bayan Dr larin bulunabileceğini netten araştırmam gerektiğini soyluyosan yorumunda bu demektir ki bi yönde üstü kapalı yargiliyosun .... 3. Cusu ise bence yorumlarına bakarsak bi hincla yazan ve uzatan sensin sanırım ... Neyse özetle dediğin gibi herkes tercihinde özgürdür herkes kendini bebeğini kimde hangi Dr da rahat hissediyorsa oraya gitmekte özgürdür kadın a gitmiyosun erkeğe gidiyorsun kadın varken erkek olmaz vs gibi şeyleri elbette ki kimsenin kimseye söylemeye hakkı yoktur ayrıca yazının sonunda yoksa bebeğin öldüğü vs böyle bi cümle kuruyosun şuan hassas olduğumuz bi dönemde bu çok yanlış bi cümleyle kurulan bi ornek ... Bence daha fazla uzamasin skldim ve gerildim çünkü :işsiz::işsiz::işsiz:

Anlayışlı olmak demek değildir ki kötü muameleye razı gelmek :) herkes işini layıkıyla düzgün bir şekilde yapmalı ayrıca Nasıl bir doktormuş o öyle kim bu şekilde davranabilir ki eğer böyle bir olaya maruz kalmış olsaydım başhekimle görüşür,şikayet kutusuna şikayet bırakır, ki siz yanlış bi teşhisten bahsettiniz - sağlık bakanlığına şikayet eder bununlada kalmaz bimere kadar yazardım
Ve bütün bu yaptıklarım beni anlayışsız yapmazdı siz kavram ve anlam karmaşası yaşıyorsunuz. O konuda yardımcı olamam.
Gerçekten surda seninle laf dalaşına girmicem ne kadar on yargili sin sen ne biliyosun ki benim nereye ne şikayet edip etmediği mi ???? Anlayış kavram karmaşası yasiyosun derken ??? Gerçekten sinirim bozulmaya başladı sana yardımcı olda demedim zaten yardımcı olamam yazmissin ya ?? Bence uzatma artık sen git bayan Dr una biz erkek Dr diyenlerde gidelim erkek Dr a bunu bu kadar uzatan geride yorumlara bakarsak kim belli olur zaten akıl hocalığı yapanlara hiç tahammül edemiyorum

Birincisi devlete gitmedim gittiğim iki kadın Dr da ozeldeydi ... İkincisi hincla yazmadım sadece yaşadıklarımı anlattım kiii sen yazarken sanki insanları yargılar gibi yazmissin buna istinaden yazdım bana ankara gibi bi yerde çok iyi bayan Dr larin bulunabileceğini netten araştırmam gerektiğini soyluyosan yorumunda bu demektir ki bi yönde üstü kapalı yargiliyosun .... 3. Cusu ise bence yorumlarına bakarsak bi hincla yazan ve uzatan sensin sanırım ... Neyse özetle dediğin gibi herkes tercihinde özgürdür herkes kendini bebeğini kimde hangi Dr da rahat hissediyorsa oraya gitmekte özgürdür kadın a gitmiyosun erkeğe gidiyorsun kadın varken erkek olmaz vs gibi şeyleri elbette ki kimsenin kimseye söylemeye hakkı yoktur ayrıca yazının sonunda yoksa bebeğin öldüğü vs böyle bi cümle kuruyosun şuan hassas olduğumuz bi dönemde bu çok yanlış bi cümleyle kurulan bi ornek ... Bence daha fazla uzamasin skldim ve gerildim çünkü :işsiz::işsiz::işsiz:
Uzatan sizsiniz evet Ankara'da çok iyi doktorlar var erkek veya kadın diye belirtmedim yanlış anlamada uzaysınız. Ne yargısı be münasebet bütün yorumlarımı okudunuz mu Nasıl böyle bi kanıya vardınız? Beni benden daha mı iyi tanıyorsunuz da bu şekilde konuşabiliyorsunuz? Ne münasebet ben size yardımcı olabilmek adına tüm iyi niyetimle,incelikle özellikle sözlerime dikkat ederek yazdım ama algı sorunu Cidden yaşanıyor belliki. Kendini bıraktım bir doktorun lafıyla dediniz -şuan ki sağlık sorumunuzu bilmiyorum inanın bu forumdaki kimsenin özel çetelesini tutmadım şimdiye değin isterseniz size ayrıcalık tanıyabilirim- bu lafınıza istinaden size kendinizi bir doktorun lafıyla bırakmayın araştırmacı olun dedim bunu bile yanlış anladınız evet benide germeyi başardınız bir daha alıntılanırsam tarafınızdan kibleyeceğim bunu böyle bilin.

Uzatan sizsiniz evet Ankara'da çok iyi doktorlar var erkek veya kadın diye belirtmedim yanlış anlamada uzaysınız. Ne yargısı be münasebet bütün yorumlarımı okudunuz mu Nasıl böyle bi kanıya vardınız? Beni benden daha mı iyi tanıyorsunuz da bu şekilde konuşabiliyorsunuz? Ne münasebet ben size yardımcı olabilmek adına tüm iyi niyetimle,incelikle özellikle sözlerime dikkat ederek yazdım ama algı sorunu Cidden yaşanıyor belliki. Kendini bıraktım bir doktorun lafıyla dediniz -şuan ki sağlık sorumunuzu bilmiyorum inanın bu forumdaki kimsenin özel çetelesini tutmadım şimdiye değin isterseniz size ayrıcalık tanıyabilirim- bu lafınıza istinaden size kendinizi bir doktorun lafıyla bırakmayın araştırmacı olun dedim bunu bile yanlış anladınız evet benide germeyi başardınız bir daha alıntılanırsam tarafınızdan kibleyeceğim bunu böyle bilin.
Başkasına yaptığım erkek Dr a gidiyorum yorumumdan alınti yapan sensin ?? Sana ısrarla gittiğim iki bayan Dr dan da memnun kalmadigimi beni çok uzduklerini güzel bi şekilde anlattığım halde hala bütün kadın Dr lari sanki yerden yere vurmusum gibi anlayışlı olmak lazım onların işi de zor vs diye cvplayan da sensin ... Gerideki yorumlara bakarsak erkek Dr a gidiyorum kadınlar ruhsuz vs diyen her yoruma karşı uzunca cvplar yazan da sensin ??? Ankara ya gelin geldim pek Dr bilmiyorum gittiğim iki kadın Dr da böyle çıktı o yüzden erkek Dr a gidiyorum dediğimde l Ankara da iyi hastaneler var arastirabilirsin diyen yine sensin ??? Ayrıca ismimden alıntı yapmani istemediğimi ben dicektim duygular karşılıklı olmuş bu son olur inş ...
Screenshot_2016-07-18-22-29-37.png

Screenshot_2016-07-18-22-29-53.png

Eklentiler

• Screenshot_2016-07-18-22-31-01.png
    Screenshot_2016-07-18-22-31-01.png
    214,7 KB · Görüntüleme: 17
Kızlar bende yeni bi huy ortaya çıktı.
Çok konuşkan bi yapım vardı.
Artık konuşmaktan tat almıyorum.
Konuşkan insanlara da tahammül edemiyorum.
Yani kafam konuşmayı da dinlemeyi de götürmüyo.
Acaba halsizlik ve bulantıdan mı?
Ot gibi oldum hayattan soğudum resmen :-/

Evettt bende de var yaa sadece yatıp uzanim istiyorum uyku hali de geçmedi gitti :KK12:

kesinlikle katiliyorum size. ilk gebelik cok rahat ikinciye gore. benim de bir yasinda kizim var. hem onla ilgilenmek zorundayim. hem de asiri halsizim. mide bulantim surekli oluyo gece gunduz. Allah yardimcimiz olsun insallah.
Amin saglikla kucagimiza almak nasib olsun yeter ki annelik kolay degil olsa cenneti ayaklarimizin altina verir miydi rabbim kalp atisi duyulur mide bulantisi o gecer cinsiyet heyecani ama karnindayken kolay gazi olunca caresizce aglamasini izlemek sonra agu dedi yurudu yurumedi dustu agladi ah bide konussa derken bir omur gecer ve sen bir insani buyutursun hep saglikli gunlerini gorelim

Midenizde ağrı sikayetiniz varmı ??? Bana bu aksamla ikinci oluyo feci bi ağrı saplaniyo gaz midir nedir anlamadım taş gibi karnim kadar da midem cikiyo ve nefesimi kesiyo resmen kendimi dikeltemiyorum böyle olan varmı :KK43:

bu İngilterenin sistemi öyle maalesef.diyor ki düşecekse zaten düşecek, sağlıklıysa yaşar. neyse hastaneyi biraz birbirine katınca aldılar ultrasona. hamdolsun miniğim sağlıklıydı :) kanama kese dışında olmuş ama göremedi. kese sağlıklı dedi. kanamam da önce kıpkırmızıydı sonra kahveye döndü
Geçmiş olsun canım ben lekelenme için gittiğimde Dr um eğer dusuk oluyosa öyle bi iki damla gelmez farklı biseydir o 5 dk içinde baya bi kanama olur demişti bu ara kanamalar lekeler olabilirmiş ama işte insan endişe ediyo inş bi daha yasamazsin sadece yat dinlen bu hafta benim de kese etrafında kanama gördü Dr ama leke kan bisey gelmedi çok şükür dünden önceki akşam aşırı bulantidan acile gittim ultrasona girdim nöbetçi Dr kanama nin geçtiğini söyledi hiç bisey yapmadım ama dinlendim hep sende öyle yap

Oh maaşallah çok şükür sevindim senin için.

kızlar ya bişi sorucam, konuşurken nefes almakta zorlanan var mı, uzun bişi anlatırken oturduğum yerde bile nefes nefese kalıyorum ben,özellikle öğretmenler ne yapıyor ders anlatırken böyle bir sorun yaşıyorlar mı? geçen hafta doktora soracaktım kaynadı arada haftaya soracağım.
Aynen arada oluyor hafiften. Ama ilk bebeğimde doğum iznine ayrılmak için gün sayıyor dum. Konuşmak ayakta durmak her şey zor geliyordu.

Midenizde ağrı sikayetiniz varmı ??? Bana bu aksamla ikinci oluyo feci bi ağrı saplaniyo gaz midir nedir anlamadım taş gibi karnim kadar da midem cikiyo ve nefesimi kesiyo resmen kendimi dikeltemiyorum böyle olan varmı :KK43:
Bende az once sut iceyim faydasi olsun diye mide agrisindan olcem feci sistim ve mideme igneler batiyor

Canım kim ne derse desin ben bu işin içindeyim anestezi teknikeriyim normal doğumundan tut sezaryenına hiç birisinde bayan dr kesinlikle erkeğe göre iyi değildir hee tabiki istisnalar asla kaideyi bozmaz. Ama çok nadir bölümü ne olursa olsun alanında iyi bayan dr u bulmak :) kesinlikle erkekler daha soğukkanlı we bu meslekte daha iyiler. Ben kendim de ilk gebeliğimde yüz yüze bakıyoruz diyip çekingenlik yüzünden kendi hastanemde bayan dr a gittim ağzımın payını aldım bir daha asla dedim yani. Kesinlikle dinimizde bayan erkek diye katı bi ayrım yok bende tesettürlü bi bayanım (açıklar daha rahat onlar çekinmez diye demiyorum sakın yanlış anlaşılmasın bazı düşünceler açık kapalı fark etmiyo ) dr yani bu hiç bi erkek dr sapık değil yan gözle bakmaz hastasına. Kaç hastanede çalıştım kaç bayan erkek kadın doğumcu gördüm we kesinlikle erkeklerden yanayım ben çok güzel kendi elemanı olduğum halde ağzımın payını aldım cnm tabiki iyileri wardır aralarında ama herkes kendi rahat ettiği dr a gitmeli we yargılanmamalı çok iyi anlıyorum o yanlış teşhisin insanı nasıl yıktığını...

X