2017 Şubat Anneleri

hiç kusmadım ama kussam rahatlayacağım belki. her an kusacakmış gibi dolaşmak da çok kötü. inşallah geçer herkesinki.

Benim ki saat bile şaşırmıyor. Her sabah 08.05 de bir posta çıkarıyorum. Bende sadece o saate kadar su içiyorum. Gün içerisinde biraz daha bulantım azalır gibi ama bu kez de durmadan midem yanıyor. Bunlara çok şükür. Allah hepimizin bebeğine sağlık versin inşallah.

Yaşadığım şehirde hep erkek doktorlar nam salmış durumda tüm yakın çevrem belli doktorlara gidiyorlar hepside erkek ama ben tercih etmiyorum ısrarla -sanıyorum şehirdeki bütün kadın doktorları gezicem hala umduğunu bulamazsam kuzenin doktoruna giderim - inşallah gerek kalmaz :110:

Ben hamile kalmadan önce hep bayan kadın doğumculara gittim ama fazla merhametli olmadıklarını farkettim. Şu an ki doktorum erkek ve o kadar anlayışlı ki kendimi acayip rahat hissediyorum. Sağlıkta mahrem olmaz diye düşünüyorum.

Ben hamile kalmadan önce hep bayan kadın doğumculara gittim ama fazla merhametli olmadıklarını farkettim. Şu an ki doktorum erkek ve o kadar anlayışlı ki kendimi acayip rahat hissediyorum. Sağlıkta mahrem olmaz diye düşünüyorum.
Yani hemen hemen herkes erkek doktorların daha ayrıntılı bilgi verdiğini daha çok ilgilendiğini söylüyor henüz deneyimlemedim..

Düşüncenize saygı duymakla birlikte bilgilendirmek amacıyla yazıyorum; eğer kadın doktor tercih edilebilecek durumdaysa erkek doktora gitmek sakıncalıdır ben böyle biliyorum :)

Yani hemen hemen herkes erkek doktorların daha ayrıntılı bilgi verdiğini daha çok ilgilendiğini söylüyor henüz deneyimlemedim..

Düşüncenize saygı duymakla birlikte bilgilendirmek amacıyla yazıyorum; eğer kadın doktor tercih edilebilecek durumdaysa erkek doktora gitmek sakıncalıdır ben böyle biliyorum :)
KATILIYORUM bende bayanı tercıh ettım erkek dr gıdenlerın sırası hıc yoktu bayanı 1 saat bekledık:)

KATILIYORUM bende bayanı tercıh ettım erkek dr gıdenlerın sırası hıc yoktu bayanı 1 saat bekledık:)
Bizim popüler erkek doktorların muayene ücretleri bile daha yüksek aynı hastanede olmalarına rağmen, arz-talep meselesi :KK51:

kızlar ya bişi sorucam, konuşurken nefes almakta zorlanan var mı, uzun bişi anlatırken oturduğum yerde bile nefes nefese kalıyorum ben,özellikle öğretmenler ne yapıyor ders anlatırken böyle bir sorun yaşıyorlar mı? geçen hafta doktora soracaktım kaynadı arada haftaya soracağım.
İlk hamileligimde eylülde hamile kaldım, haziranda karne günü dogurdum, yani bütün hamileliğin okulda , sınıfta ogrencilerimle birlikte geçti, hiç unutmam cümlenin ortasında aniden durur bi kaç derin nefes alır konuya öyle devam ederdim, derse gidince önce bi 5dk oturur dinlenir derse öyle baslardim :KK70: şimdi erkenden başladı bu belirtiler sonlara doğru napcz bakalım

Valla canım yaz tatili ya ders anlatmadım daha, ekimde anca görürüz sıkıntı oluyor mu :)

TuRuNCu TuRuNCu canm otel temiz bir yerse girebilirsin ben ağustosta sudan çıkmayı düşünmüyorum valla. Eşimin yıllık izni o zaman. Şimdi bile aklım yüzmekte. Sadece yedek bikinin olsun, sudan çıkınca değiştir üstünden çıkanları da kurut.

Canım 5 yıldızlı bi oteldeyim. Havuz temizliği düzenli yapılıyor.
Bugün oğlumla 1 saat yüzdük. Çıkar çıkmaz termal hamama geçip yıkandık. Uzun süre kalmazsam ve çıktıktan sonra güzelce yıkanırsam sorun olmaz gibi.
Teşekkür ederim tavsiyelerin içi :KK66:

kızlar dua edin bana moralim çok bozuk. kanamam oldu bugün. doktora gittim ultrasona almadı. kanama çok değil bekleyeceğiz falan dedi. bu arada İngilteredeyim ben. keşke Türkiyede olsam da düzgün doktora gidebilsem
Kanaman varsa neden ultrasona almamis. Kanaman kirmizi mi? Insaallah degildir

kızlar ya bişi sorucam, konuşurken nefes almakta zorlanan var mı, uzun bişi anlatırken oturduğum yerde bile nefes nefese kalıyorum ben,özellikle öğretmenler ne yapıyor ders anlatırken böyle bir sorun yaşıyorlar mı? geçen hafta doktora soracaktım kaynadı arada haftaya soracağım.
Canim ara ara ayni sorun bende de oluyor. Normal gibi geliyor bana. Hatta bazen konusmasam bile nefes almakta zorlaniyorum.

Yaşadığım şehirde hep erkek doktorlar nam salmış durumda tüm yakın çevrem belli doktorlara gidiyorlar hepside erkek ama ben tercih etmiyorum ısrarla -sanıyorum şehirdeki bütün kadın doktorları gezicem hala umduğunu bulamazsam kuzenin doktoruna giderim - inşallah gerek kalmaz :110:
Ankara ya gelin geldim ben burda kim nasıldır pek bilmiyorum kendi yaşadığım yerde en azından biliyodum 2 bayan Dr ikisinde de bunları yaşadım ve her Dr değişiminde de farklı şeyler söyleniyor buda insanın kafasını tamamen değiştiriyor en azından ulrtasondaki gün sayısı bile farklı cikiyo niye böyle diye takıntı yapiyo insan Dr um erkek klomen fln kullanmistim ben hiç gerek olmadığını söylüyordu ama ben aceleci davrandim ve o surecte yumurta takibi yaparken ustum örtülüydü hiçbir şekilde bakmiyo zaten kadın Dr un elini bile soktuğu olmuştu mantar geçirdiğim dönemde çok canımı acitmisti o yüzden mecbur devam edicem Dr uma çünkü çok motive ediyo

Aynen kadın Dr lar bazıları merhametsiz birinci gittiğim nerdeyse beni menopoza soktu tüp bebeğe gönderecekti hamile kalmadan önce ve şimdi hamileyim hem de kendiliğinden oldu geçen de Dr degisiyim diye gittiğim bayan Dr dusuk riskin var deyip başından savar gibi bi haldeydi elinde tlfn msj yetistircem diye uğraşıyordu soruma bile düzgün cvp vermedi ağlayarak çıktım ben çıkarken de tlfnuyla uğraştığı için hemşiresine hasta alma dedi :KK57:

Ben varım 3-4 gündür özellikle akşam ve gece yatarken bir üşüme titreme alıveriyor beni.ama ben ankaradayım geceleri biraz serin bu günlerde sanki yada bende bir gariplik var dicem artık.
Merhaba ankarada hangi doktora gidiyosunuz acaba. Bizim eylul gbi tayinimiz ankaraya cikicak da cok takiyorum suan doktor ve hastane durumunu:KK43:

havuz lar sürekli temizleniyor düzgün otellerde bende yeni geldim tatilden havuzada denizede girdim çok olmasada problem yok sukur.
nefes darlığı bende çekiyorum sıcaklardan olduğunu düşünüyorum yaşta etki olabilir diyorum

Katilmiyorum kadin drlarin birçoğu ruhsuz çalışıyor alttan muayenede bile fark ettim cihazi acimadan sokuolar kadınlar erkekler daha nazik bu konuda.. Canimin yanmasi dr un cinsiyetinden daha önemli..

Katilmiyorum kadin drlarin birçoğu ruhsuz çalışıyor alttan muayenede bile fark ettim cihazi acimadan sokuolar kadınlar erkekler daha nazik bu konuda.. Canimin yanmasi dr un cinsiyetinden daha önemli..
:) katılma-katılmama yarışına girmeyelim tercihler ve nedenler kişiden kişiye farklılık gösterebilir mesela bugüne değin hep bayan dr tercih ettim ama hiçbirisi ekstradan can yaktı diye vazgeçmedim nedenlerim farklıydı bazen ekonomik bazen kişisel başka nedenler
sizin belki o gün canınız tatlıydı ya da başka bişey ama çok tuhaf geldi bana sadistmiş gibi lanse etmeniz kadın doktorları..

Umarım daha fazla bu konu budaklandırılmaz tercihler kişiseldir sonuçta,nedeni-niçini kimseyi ilgilendirmez ..

Sizi alıntılana nedenim arkadaşı alıntılamış olmanız belki konunun kaynağını bilmiyordunuz şimdi öğrenmiş oldunuz bu katılıp katılmama silsilesi değildir.

Kızlar selam
Yazılanları okuyorum
Yemek yiyebilenlere maşallah diyorum
Tatilimizi bile ertelemek zorunda kaldık biz
Hala su icemiyorum banyo yapmak bile işkence.
Kokular beni öldürecek
Azalsın diye dua ediyorum.
Benim gibi olanlar Allah yardımcımız olsun hepimizin

Amin canım.. Benim 10. Haftada bayaa hafiflemişti 1 hafta daha sabret dicem ama bana dediklerinde 1 hafta değil sanki 1 yıl diyolar gibiydi. Hiç kolay değil. Azalacak inşallah az kaldı..

Merhaba kızlar ilk tahlillerimde tsh değerim düşük çıkmıştı sonra dahiliyeye gittim önemli olan t3 ve T4 normal çıktı dr ilaca gerek yok ama aylık kontrol yaptr dedi tatil nedeniyle farklı bir ildeyim kontrol amaçlı gittim dr bana kan idrar dış tetkik ve anti tsh tahlilleri yaptırmak istedi bu kadar şey beni farklı Bi şehirde endişelendirdi o yüzden yaptırmadım

X