2017 Şubat Anneleri

Geçmiş olsun canım ben lekelenme için gittiğimde Dr um eğer dusuk oluyosa öyle bi iki damla gelmez farklı biseydir o 5 dk içinde baya bi kanama olur demişti bu ara kanamalar lekeler olabilirmiş ama işte insan endişe ediyo inş bi daha yasamazsin sadece yat dinlen bu hafta benim de kese etrafında kanama gördü Dr ama leke kan bisey gelmedi çok şükür dünden önceki akşam aşırı bulantidan acile gittim ultrasona girdim nöbetçi Dr kanama nin geçtiğini söyledi hiç bisey yapmadım ama dinlendim hep sende öyle yap
geçmiş olsun canım. benim de kesede değildi kanama ve epey vardı ilk etapta. şimdi daha iyi. inşallah tekrarını yaşamayız

Bende az once sut iceyim faydasi olsun diye mide agrisindan olcem feci sistim ve mideme igneler batiyor
Sut hiç icemiyorum ilk hamile olduğumu öğrendiğimde içmeyi denedim ishal yapiyo iki gün öldüm karın ağrısından kıyamet ler koptu resmen karnimda gece bile ağrısı uyandırdı aynı benimde acayip şiş ve feci şekilde baskı yapiyo ikinci kez bu kadar ağır yaşıyorum :KK43:

Canım kim ne derse desin ben bu işin içindeyim anestezi teknikeriyim normal doğumundan tut sezaryenına hiç birisinde bayan dr kesinlikle erkeğe göre iyi değildir hee tabiki istisnalar asla kaideyi bozmaz. Ama çok nadir bölümü ne olursa olsun alanında iyi bayan dr u bulmak :) kesinlikle erkekler daha soğukkanlı we bu meslekte daha iyiler. Ben kendim de ilk gebeliğimde yüz yüze bakıyoruz diyip çekingenlik yüzünden kendi hastanemde bayan dr a gittim ağzımın payını aldım bir daha asla dedim yani. Kesinlikle dinimizde bayan erkek diye katı bi ayrım yok bende tesettürlü bi bayanım (açıklar daha rahat onlar çekinmez diye demiyorum sakın yanlış anlaşılmasın bazı düşünceler açık kapalı fark etmiyo ) dr yani bu hiç bi erkek dr sapık değil yan gözle bakmaz hastasına. Kaç hastanede çalıştım kaç bayan erkek kadın doğumcu gördüm we kesinlikle erkeklerden yanayım ben çok güzel kendi elemanı olduğum halde ağzımın payını aldım cnm tabiki iyileri wardır aralarında ama herkes kendi rahat ettiği dr a gitmeli we yargılanmamalı çok iyi anlıyorum o yanlış teşhisin insanı nasıl yıktığını...
Yanı tabi ki ya kimseyi yargılamak bize düşmez bende hiç aklıma gelmezdi erkek Dr a gideceğim hatta arkadaş hamileyken bayan varsa ona git diyodum ama mecbur kaldım ve çokta memnunum o iki kadın özellikle ilki dedim ya beni menopoza soktu resmen sözleriyle nasıl bi duyguydu o anlatamam o an dunya basima yikildi sanki esim aradi tlfnda ona bile kapat sana bi cocuk bile veremicem cumleleri kurdum ve o kadinin umrunda degildi bunu soyledi isine bakti kiii 29 yaşındayım ve 10 yaşını bitirmeden çok erken adet oldum ozaman dan beri hiç aksamaz adetim gittiğim erkek Dr bana bunları söyledi gel bi bakalım dedi ve bi sürü folikullerin olduğunu odr un bana nasıl böyle bisey soyleyebildigine o da kızdı öyle rahatladım ve o gün ku halimi Dr um hala unutmadı hamile olduğumda gittim bak bana geldiğin günü hatirliyomusun ben sana ne dedim diyerek tebrik etti hatta dedim ki neden bu alanda erkek Dr lar daha iyisiniz kadın daha iyi anlamaz mi dedim güldü ve hayır çünkü onlarda sizinle aynı hormonları taşıyor diye esprili bi cvp verdi :) valla bende bu tartışmaya nasıl girdim bilmiyorum ama sadece erkek Dr a gittigimi soylememle başladı herşey :)

Son düzenleme:
Canıım Aylık ölçüm yapardın mı ilk düşük çıkınca
2. Ayım bu zaten daha yaklaşık bu 2 hafta önce de olculmustu sağlık ocağında o zaman 1 idi değer. Bilmem sonuçlar normal dedi acildeki doktora göstermek zorunda kalmıştım geç çıktığı için sonuçları. Şöyle bi aramastirdim İlk 3 Ay düşük olması normal dediler. Gebeliğim için de ultrasonda sağlıklı dedi doktor. Günü ile uyumlu gidiyor gelişim.

bu İngilterenin sistemi öyle maalesef.diyor ki düşecekse zaten düşecek, sağlıklıysa yaşar. neyse hastaneyi biraz birbirine katınca aldılar ultrasona. hamdolsun miniğim sağlıklıydı :) kanama kese dışında olmuş ama göremedi. kese sağlıklı dedi. kanamam da önce kıpkırmızıydı sonra kahveye döndü
Kirmizi kanama tehdittir. 3 dusuk yaşamış ve 4. Gebeligini de kanamalarla surduren biri olarak korkunu cok iyi anliyorum. Bol bol su ic. Gunde en az 3 litre. Benm dr su icemeyeceksen hastaneye yatiralim demisti. Bol bol istirahat et. Dusecegi varsa duser evet. Ama tedbir almk lazim. Rabbim hepimizin bebeklerini bagislasin. Amin

Kızlar tahlillerinizde anti HCV , anti HBs , anti HIV , HSag gibi degerleriniz ne çıktı ? Ya ben sonuçları ayaküstü gosterebildim sadece acayip aklım takıldı :KK51:

Yanı tabi ki ya kimseyi yargılamak bize düşmez bende hiç aklıma gelmezdi erkek Dr a gideceğim hatta arkadaş hamileyken bayan varsa ona git diyodum ama mecbur kaldım ve çokta memnunum o iki kadın özellikle ilki dedim ya beni menopoza soktu resmen sözleriyle nasıl bi duyguydu o anlatamam o an dunya basima yikildi sanki esim aradi tlfnda ona bile kapat sana bi cocuk bile veremicem cumleleri kurdum ve o kadinin umrunda degildi bunu soyledi isine bakti kiii 29 yaşındayım ve 10 yaşını bitirmeden çok erken adet oldum ozaman dan beri hiç aksamaz adetim gittiğim erkek Dr bana bunları söyledi gel bi bakalım dedi ve bi sürü folikullerin olduğunu odr un bana nasıl böyle bisey soyleyebildigine o da kızdı öyle rahatladım ve o gün ku halimi Dr um hala unutmadı hamile olduğumda gittim bak bana geldiğin günü hatirliyomusun ben sana ne dedim diyerek tebrik etti hatta dedim ki neden bu alanda erkek Dr lar daha iyisiniz kadın daha iyi anlamaz mi dedim güldü ve hayır çünkü onlarda sizinle aynı hormonları taşıyor diye esprili bi cvp verdi :) valla bende bu tartışmaya nasıl girdim bilmiyorum ama sadece erkek Dr a gittigimi soylememle başladı herşey :)
Herkesin kendi kararı kendi rahat ettiği dr olması önemli olan çünkü bu sıradan bi olay değil 1 kere 2 kere gidilmiyo dr a 9 ay gibi büyük bi süreç we stresli bi dönem rahatlatıcı bi dr sorularının düzgün cwpını alabildiğin bi dr olması lazım. Burda da noktayı koyalım şu stresli dönemde hiç gerek yok böyle muhabbetlere Allah'ım bebişlerimize sağlık sıhhat uzun ömür wersin inş gerisi boş :anneadayı:

Kızlar merhaba uzun zamandır girmiyorum. Sizlere sorum olacak
1) en son 7 haftalık ken gittik doktora karından görmedi vajinal ultrasonda gördü kalp atışını bi sıkıntı yok dedi fakat bana kan testi yani negatif benim kandım onun dışında bir şey yapmadı yani hiç bir test olmadan nasıl hamilelik bu şuan 10.haftadayım henüz gitmedim sizce ne zaman gitmem gerek? Başka doktora gidecegim. Ben 12.haftada ya kadar beklemeyi düşündüm

2) yaşanan malum olaylardan dolayı inanılmaz derecede etkilendim herşey bana cok yakın noktalar da oldu Ankaradayım zaten üstelik eşim polis cok kötü gece yasadım sizce bebegime birşey olmus olabilir mi? Biliyorum bunu ancak Allah bilir ama yinede cok korktum kızlar dilerim bebegim saglıklı sıhhatli doğar :KK43:

1) en son 7 haftalık ken gittik doktora karından görmedi vajinal ultrasonda gördü kalp atışını bi sıkıntı yok dedi fakat bana kan testi yani negatif benim kandım onun dışında bir şey yapmadı yani hiç bir test olmadannasıl hamilelik bu şuan 10.haftadayım henüz gitmedim sizce ne zaman gitmem gerek? Başka doktora gidecegim. Ben 12.haftada yakadar beklemeyi düşündüm

2) yaşanan malum olaylardan dolayıinanılmaz derecede etkilendim herşey bana cok yakın noktalar da oldu Ankaradayım zaten üstelik eşim polis cok kötü gece yasadım sizce bebegime birşey olmus olabilir mi? Biliyorum bunu ancak Allah bilir ama yinede cok korktum kızlar dilerim bebegim saglıklısıhhatli doğar :KK43:

2. Ayım bu zaten daha yaklaşık bu 2 hafta önce de olculmustu sağlık ocağında o zaman 1 idi değer. Bilmem sonuçlar normal dedi acildeki doktora göstermek zorunda kalmıştım geç çıktığı için sonuçları. Şöyle bi aramastirdim İlk 3 Ay düşük olması normal dediler. Gebeliğim için de ultrasonda sağlıklı dedi doktor. Günü ile uyumlu gidiyor gelişim.
Cok saol caanım inşallah miniklerimiz sağlıcakla gelir:emir_bebek::KK200:

Arkadaşlar bugün doktora gittim o kadar şaşkınım ki bildiğin kocaman olmuş kıpır kıpır hiç durmuyor. Ense kalınlığı, baş popo arası ölçümler normal dedi doktor ama ben yine de 2li test istedim kan da verdim. Ve büyük ihtimal erkek dedi. Ben sormadan söyledi. 2. Çocuğum ama görünce kıpır kıpır çok duygulandım. Allah isteyen herkese nasip etsin.
Allah inşallah sağlıkla kucağına almayıda nadip eder çok sevindim

1) en son 7 haftalık ken gittik doktora karından görmedi vajinal ultrasonda gördü kalp atışını bi sıkıntı yok dedi fakat bana kan testi yani negatif benim kandım onun dışında bir şey yapmadı yani hiç bir test olmadannasıl hamilelik bu şuan 10.haftadayım henüz gitmedim sizce ne zaman gitmem gerek? Başka doktora gidecegim. Ben 12.haftada yakadar beklemeyi düşündüm

2) yaşanan malum olaylardan dolayıinanılmaz derecede etkilendim herşey bana cok yakın noktalar da oldu Ankaradayım zaten üstelik eşim polis cok kötü gece yasadım sizce bebegime birşey olmus olabilir mi? Biliyorum bunu ancak Allah bilir ama yinede cok korktum kızlar dilerim bebegim saglıklısıhhatli doğar :KK43:

amin canım iinşallah kalp atışını duyduktan sonra test istiyolardı 8. haftada gitseydin keşke. 12. haftada 2l, test istiyorlar. Allah büyüktür canım bu zor günlerde sana sımsıkı sarılmıştır inşallah bebişin

Günaydın kızlar...
Dün akşam eve gittim, kuş yemi kadar olan yemek tabağımı aldım, balkona çıktım, yarısını yedim, sonra hoop banyoya:KK43:
Oradan da doğru hastaneye. 1000 cc lik bir serum takıldı, içine vitamin ve bulantı ilacı koydular..
Eve sadece girdiğimi hatırlıyorum, uyumuşum..
Sabah kalktığımda bulantı yoook açlık çoook:KK6:
Günler sonra kahvaltımı yapabildim ve şu an su içebiliyorum..
Kolay değil kızlar 4 günde 1 lt sıvı ya içtim ya içemedim.. çoğu da meyve suyu vs.
Dr bir hafta kadar seni idare eder, aynı şey olursa yine gel dedi..

Canım bende gittiğimde 6+2 ydi vajinal baktı kalp atışı henüz yok dedi ama gönlümü hep rahat tuttum geçen gün gittiğimde 9+5 gözüktü ve çok şükür duyduk kalp atışlarını ki sen kalp atışını duymuşsun duyan çoğu doktor zaten 12.haftaya atıyor kontrolü bence kendine sıkıntı yapma :dua:

Arkadaşlar bugün doktora gittim o kadar şaşkınım ki bildiğin kocaman olmuş kıpır kıpır hiç durmuyor. Ense kalınlığı, baş popo arası ölçümler normal dedi doktor ama ben yine de 2li test istedim kan da verdim. Ve büyük ihtimal erkek dedi. Ben sormadan söyledi. 2. Çocuğum ama görünce kıpır kıpır çok duygulandım. Allah isteyen herkese nasip etsin.
Çok tebrik ederim. İnan okurken heyecanlandım, çok sevindim :)
Allah sağlıkla kucağına da almayı nasip etsin..

Günaydın kızlarrr. Bu hafta benimde kontrolüm var cumartesi günü acayip sabırsızım biran önce görmek istiyorum.. hareket ettiğini sağlıklı olduğunu bilmek istiyorum.. Çok heyecanlıyım.. belki bende öğrenirim cinsiyetini.. :)

X