2017 Şubat Anneleri

Ben Dr uma onu sordum meyve suyu fln karsilarmi diye o ekstrasi sadece suyu 3 lt iceceksin suyun yerini tutmaz onlar dedi nasıl olacaksa 3 lt su
Valla içemiyosan suyu yapacak bişe yok mecbur öyle karşılayacaksın ilk defa duydum ekstrası diye de normalde hep suyu çok içemiyosan en azından sıvı şeyler al derler dr lar tabi ki saf suyun yerini hiç bişe tutmaz ama içemiyosan o kadarını da mecbur başka türlü karşılayacaksın sıvı ihtiyacını

Selam herkese bende 2017 subat annesi olucam insallah bu ikinci gebeligim bir tane oglum var ikinci olmasi hicbiseyi degistirmedi yine ayni heycan ve korkular var Allah saglikla kucagimiza almamizi nasib etsin insallah
Bel ve ara ara kasik agrisi bende de var arkadaslar hatta kabizlikta malesef cok rahatsiz ediyor ilk gebeligimde duphalac kullanmistim ama son aylar ikinmak zararli diye mecbur kalmistim ilk aylar daha riskli oldugu icin ilactan mumkun oldugunca uzak kalmaliyiz
Bu arada oglym 2.5 yasinda kucagima almak zorunda kaliyorum mumkun oldukca dikkat etsemde ilk gebeligimde asla agir kaldirmazdim ikinci gebelikler cok daha farkli oluyor mesela uzanmaya cok ihtiyacim oluyor ama bi cocuk size muhtac midem bulaniyor ama yumurtasini yapmam lazim vs vs yinede hersey cok guzel sukurler olsun kardesi olucak bir omur onunla insallah
Demem o ki ilk gebeligini yasayanlar tadini cikartin

Annem vişne kompostosu yaptı şimdi onu içiyorum kızlar, tavsiye ederim.
Allah'ım 3-4 gündür içim kurudu

Ben Dr uma onu sordum meyve suyu fln karsilarmi diye o ekstrasi sadece suyu 3 lt iceceksin suyun yerini tutmaz onlar dedi nasıl olacaksa 3 lt su

Herkes ayrı bişi diyo.
Benimki zorlama dedi.
Ancak idrarda iltihap olursa çok su içmek lazım onun dışında kasma dedi.
Son aylarda çok içmek gerekiyomuş su içinde yaşadığı için bebek.

Arkadaşlar biraz mahrem bi soru olcak ama nasılsa birbirimizi tanımıyoruz.
Doktora sormaya çekindim sizden yardım alayım dedim.
Yine de cevap vermeyebilirsiniz.
Ama özellikle 2. Bebeği olanlar bi bilgisi varsa paylaşırsa çok mutlu olurum.
Anneme bile sormaya çekindim
Doktor gebeliğmi ilk öğrendiğimde ilişki serbest demişti.
Bi kenara bayılıp kalıyom akşamları zaten aklıma da gelmiyo. Ama işte 2 defasında kanama oldu. Diğerleri normaldi.
Hemen durduğu için dr.a demedim. çok seyrekleştiği için tahriş olmuştur diye düşündüm.
Yine de içime kurt düştü.
Bu konuda bi bilginiz var mı?

Adlarınızı etiketleyim de soru arada kaynamasın :)
blueest life__ Loveali R reyhan91 banuelis ruzigarr M Mona Rozaa @nisa_86 @Lazkiziesmaa mrwmstf
H HedefVeBasari EslemM001
@The ilknur K keinetraene yasamakguzel88

İsmini ekleyemediğim arkadaşlardan da cevap vermek isteyen olursa pek bi memnun olurum.

Son düzenleme:
Canım benim 3. Gebelik yaşayanım yok o yüzden biz daha hiç ilişkiye girmedik ilk 3 ay riskli dedikleri için korktuk dr um da daha hiç onunla ilgili bişe söylemedi bende senin gibi çekingen olanlardanım daha dr uma soramadım en iyisi yapmamak tehlikeye atmayalım diye yapmıyoruz

Canım doktorumuz bize sakıncası yok ama kanama olmadığı sürece dedi. Kanama olursa da hemen gel dedi. Bir de ağrın ve sancın olabilir dedi. Biz hiç cesaret edemedik tabi ki. Bir süre de böyle gidecek sanırım.

Revna canım, benim ilk gebeliğim.
doktorum başta uyarı yapmadı ama kahverengi akıntı geldiğinde kontrollere gittiğimde ilişki yasak diyordu.
ama son gittiğimde bir uyarıda bulunmadı.ben de soramadım açıkçası.
daha hamile olduğumu öğrenir öğrenmez tecrübeli arkadaşlarım temkinli ol, ilişki olacaksa bile çok zorlamadan olsun demişlerdi.biz ikimizde tatilde olduğumuzdan bir aydır sürekli dip dibeyiz. her ne kadar temkinli olmaya çalışsak da arada kaçamaklar oluyor.bende de sızlama, sonrasında ağrı oluyor ama kanama olmadı.

Amin caanım inşallah sağlıcakla alalım kucağımıza bebişlerimiz dr a 3hafta sonra gitmeyi planlıyorum belki cinsiyetini gösterirse diye

B Began @Mavi-Pembe MaHlass
@brdsevi

Düzenleme süresi dolduğu için yukarı soruya etiketleyemedim.
Ama bilginiz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.
eğer kanama varsa risk de var demektir. o yüzden ilk üç ay uzak durmakta fayda var.
gebelik normal seyrinde devam ederse, cinsellik serbest olur genelde.
ancak yine lekelenme vb şeyler yaşarsan 9 ay yasaklayabiliyor dr lar.

Canim eger iliski sonrasi kanama geliyorsa bence girmemelisiniz iliskiye tehlikeli. Bir sonraki dr kontrolunde de doktoruna bunu soyle bence.

Kızlar bende baş dönmeleri başladı iki kez yere düştüm. Bi de tuvalete yetişmek çok büyük problem.sizde var mı bu problemler

Baş dönmesini şöyle yaşıyorum, nefesim çok daralıyor sanki kalbim duracak gibi oluyorum, kalbimi yerinden söksem rahat edicem o derece (normal mi onu da bilmiyorum) sonra ayağa kalkamayacak kadar güçsüz hissediyorum kalkmak zorundaysam inanılmaz başım dönüyo ve gözüm kararıyo. artık bedenen gerçekten çok yorgun hissediyorum. Normal insanlar gibi normal hayatıma dönmek istiyorum belirtiler normale dönsün bebişin tadını çıkarayım istiyorum. Eltim ben iştahımın artmasından başka hamilelik belirtisi yaşamadım nerdeyse hamile olduğumu anlamıyodum 9 ay diyo. Deliriyorum. Öyle bende 20 tane doğururum. Allah yardımcımız olsun ne diyim...

Amin caanım inşallah sağlıcakla alalım kucağımıza bebişlerimiz dr a 3hafta sonra gitmeyi planlıyorum belki cinsiyetini gösterirse diye
Canim bence sen simdi gitsen iyi bir ultrason cihaziysa eger cinsiyetini ogrenebilirsin gibime geliyor. Ben bu hafta gidecem. Ben gidene kadar 11 haftalik olur. O zaman bile ogrenebilirim diye umudum var(insaallah yasiyorsa tabi)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…