2017 Şubat Anneleri

günaydın kızlar nasılsınız ben hala tatil modundayım sabah erken uyanmak çok zor geldi geç uyanınca bulantı olmuyordu bugün sabahın köründen öğürmeye başladım çok susuyorum suya hasret kaldım resmen sabah suyu içmemle çıkarmam bir oldu içmem lazım ama su içemiyorum öğürme bulantı devam anlayacağınız kızlar size birşey soracam ikili tarama testi kaçıncı haftada ve nasıl yapılıyor bilgisi olan var mı
Canım 12 ile 14. Haftalarda yapılıyor sanırım fazla detaylı bilmiyorum bende ikiz olduğu için yapılmıycak dedi doktor o yüzden araştırmadım hiç bilen arkadaşlar fikir verirler sanırım

kızlar kasıklarınızda batma oluyor mu?
Evet ara ara oluyor benim

11.haftaya gireceğm bulantılarım azaldı.
kızlar ne hissediyorsunuz cinsiyet
birde isim düşündünüz mü hiç..
Erkek olursa Yağız koyacağız Allah nasip ederse
ama kız konusunda karar veremiyorum..
Naz , sare , buse .. aklıma gelen ama içime tam sinen tam olmadı.. var mı önerileriniz:)
Bence naz çok güzel

aynen özellikle gezince bütün belirtiler ortadan kalkıyor sanki.
ama dikkat etmek lazım yine de .yaz, tatil derken resmen kendimle savaşıyorum gezmeyeyim diye :KK70:

Canım inan yat turuna bile çıktım yani girip yüzmediğim yer kalmadı bulantının b sini yaşamadım :KK70::KK70:
Dün eve geldim dünden beri bulanıyor şaka gibi :KK70::KK70:

günaydın kızlar nasılsınız ben hala tatil modundayım sabah erken uyanmak çok zor geldi geç uyanınca bulantı olmuyordu bugün sabahın köründen öğürmeye başladım çok susuyorum suya hasret kaldım resmen sabah suyu içmemle çıkarmam bir oldu içmem lazım ama su içemiyorum öğürme bulantı devam anlayacağınız kızlar size birşey soracam ikili tarama testi kaçıncı haftada ve nasıl yapılıyor bilgisi olan var mı

12. haftamda çağırdı doktor.. ultrasonda ense kalınlığı ve burunun kemiği ölçülüp kan veriliyor .. kandan bakılıyor yani

geçer inşallah senin de. ben birkaç gündür su içebiliyorum, bişeyler yiyebiliyorum ama sabah ve akşamları yine fena..
ikili testi 11-14. haftalar arasında yapıyorlar. hem ultrasondan ense kalınlığı ölçülüyor hem de aynı gün kanda bhcg değerine bakılıyor. ense kalınlığı belli bir ölçünün altında çıkmalıymış üstünde trizomi riski gösteriyor. hem ense kalınlığı hem de bhcg normalden yüksek çıkarsa bu ihtimal artıyor. tabii hiçbir zaman kesin sonuç vermiyor. böyle bir risk görünüyorsa ilerleyen aylarda farklı testler yapılıyor..
Allah muhafaza etsin yavrularımızı. sağlıkla kucağımıza alalım inşallah :)

benim 2. hamileliğim ilkindeki gibiyim aynı.sabahları iyiyim bişeyim yok akşamları kendimden geçiyorum artık.hiç bişey yiyemiyorum yediğimi anında cıkarıyorum acaip zorlanıyorum.kızımda 15 16.haftada toparlayabilmiştim kendimi.bunda daha hazır olmam lazım ama daha kotu hissediyorum kendimi artık aglıyorum moral bozuklugundan,açlıktan.ve diyorum yani yaşayan bilir ancak bu durumu.En kısa zamanda atlatmanı dilerim.valla tarama testlerini doktor ne zaman derse hepsini unuttum daha dogrusu su an tek dusundugum bulantılarım.hani soyle kafam rahat bir hamilelik yasayamadıgım icin.

bana da çarşamba günü yaptıracak sanırım doktorum. 11.-14. haftalar arası yapılıyor sanırım.

Selam kızlar. Nasıl gidiyor tatil. Ben pazartesi baslicam ise. Başlayanlara sabır diliyorum. 15 gün önce doktora gittiğimde 1 ay sonra çağırmıştı ama ben dayanamadim bugun yine gittim. Her sey yolundaymis masallah cok şükür r abbime. Içim bir nebze olsun rahatladı. Ikili tarama için 3 hafta sonra gel dedi yani 11. Haftada. Zaten nette de bakmistim 11-14 hafta arası diyordu. Inşallah hiç kimsede sorun çıkmaz.

Selam kızlar. Nasıl gidiyor tatil. Ben pazartesi baslicam ise. Başlayanlara sabır diliyorum. 15 gün önce doktora gittiğimde 1 ay sonra çağırmıştı ama ben dayanamadim bugun yine gittim. Her sey yolundaymis masallah cok şükür r abbime. Içim bir nebze olsun rahatladı. Ikili tarama için 3 hafta sonra gel dedi yani 11. Haftada. Zaten nette de bakmistim 11-14 hafta arası diyordu. Inşallah hiç kimsede sorun çıkmaz.
çıkmaz takma kafana sen şekerim için rahat olsun

günaydın kızlar çatlaklar olmuşmasın diye şimdiden önem almamız gerekirmi sizce fikri olan varmı kullanıyorsanız ne kullandığınızı paylaşrmısınız
Ben çarşıya gittiğim İlk fırsatta Argan yağı alıp şimdiden en azından her banyodan sonra sürmeye başlamayı düşünüyorum. Biraz nemlensin o bölgeler diye. Biraz şişmeye başlayınca daha düzenli ve etkili şeylerle devam ederim.

Bugün biraz baş dönmesi vardı bende de sabah zorladı ayağa kalkmaya çalışınca. Çok şükür hafifledi şimdi. Midem bulanmiyor hala :halay:

moralin neden 0 canım, önemli bir şey yoktur de mi?
bulantılar için hemen kraker, leblebi yiyorum ben çok iyi geliyor.
Zaten hamilelikten önce 3 sene depresyon tedavisi gormustum.ilaci da birden bırakınca dünya tersine döndü.bebegimi de etkilemek istemiyorum ama önüne gecemiyorum depresif durumların.birazdan doktora gideceğim bakalım nasıl bizim ufaklık.insallah bu konuda dr bana yardımcı olabilir

Ben çarşıya gittiğim İlk fırsatta Argan yağı alıp şimdiden en azından her banyodan sonra sürmeye başlamayı düşünüyorum. Biraz nemlensin o bölgeler diye. Biraz şişmeye başlayınca daha düzenli ve etkili şeylerle devam ederim.
ben aktara gittim canım kakao yağı özlü doğal bir krem önerdi alıp almamakta kararsız kaldım şimdi haftada 1 dedi 6 aydan itibarende her gün kullanmalısın dedi

çıkmaz takma kafana sen şekerim için rahat olsun
Ah canim hakkaten o kadar takmamayi istiyorum ki. Ama bugünde gördükten sonra biraz daha rahatladım. Inşallah dahada rahatlicam ilerleyen günlerde. Oysaki cevremde çok rahat biri olarak bilinirim. Nasıl bu boyuta geldim bilmiyorum.

Ah canim hakkaten o kadar takmamayi istiyorum ki. Ama bugünde gördükten sonra biraz daha rahatladım. Inşallah dahada rahatlicam ilerleyen günlerde. Oysaki cevremde çok rahat biri olarak bilinirim. Nasıl bu boyuta geldim bilmiyorum.
annelik işte bu :anneadayı::KK200:

X