2017 Şubat Anneleri

sanırım hepimizde aynı vesvese.
bu haftaya kadar benim bulantı, kusmalarım, tiksinmem, göğüs hassasiyetim değişkenlik gösterdi. buna rağmen bugün bunlardan herhangi birini yaşamadığım için -ki sabah neredeyse çıkarıyordum yine çubuk kraker sağ olsun önledi- endişelendim. :110:
ama şunu da fark ettim evdeyken bu şikayetlerimi yaşama sıklığım artıyor :KK70:
bu arada ben bir yerde bazı sağlık ocaklarında bebeğin kalp atışının dinletilebildiğini okudum. randevum çarşamba pzt. ben de bir sağlık ocağını yoklayacağım kızlar.
neyse yarın güzel, hayırlı haberlerle dönersiniz inşallah.
Çok teşekkür ediyorum güzel mesajınız için :) benim sağlık ocağımda böyle bir uygulama yok maalesef ki..
Aslında birkaç kişiden daha öğrendiğim kadarıyla normalmiş ani değişimler ama işte vesvese o_O
Az kaldı saat üçte randevum duyalım artık şu pıtpıtları :dua:

selam kızlar bayram tatili nedeniyle yazamamıştım konuyu hortlatmak istemiyorum ama yeni gördüm çok üzüldüm etiketlemiyorum yeşimcim allah sana hayırlı evlatlar versin üzüldüm gerçekten ama vardır bir hayır dur bakalım allahım sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah sana dualarım seninle...

Merhabalar arkadaşlar..Yeşimcim Allah sabır versin takdiri ilahi eminim ki çok zor .. Allah sana tez zamanla sağlıkla cocuk nasip etsin inşallah ..

Günaydın kızlar bende de hiç hamilelik belirtisi yoktu doktora bile dedim geçen hafta herkeste olmayabilir dedi gayet yolunda herşey dedi.
Bayramı bekliyormuş üç gündür yerken bişey yok yedikten sonra çok kötü oluyorum çok midem bulanıyor dün artık affedersiniz ne yersem çıkarıyorum dün üçten beri hiçbirşey koymadım ağzıma ne görsem midem bulanıyor ne yapabilirim bulantı için tavsiyeleriniz var mı

Günaydın kızlar bende de hiç hamilelik belirtisi yoktu doktora bile dedim geçen hafta herkeste olmayabilir dedi gayet yolunda herşey dedi.
Bayramı bekliyormuş üç gündür yerken bişey yok yedikten sonra çok kötü oluyorum çok midem bulanıyor dün artık affedersiniz ne yersem çıkarıyorum dün üçten beri hiçbirşey koymadım ağzıma ne görsem midem bulanıyor ne yapabilirim bulantı için tavsiyeleriniz var mı

bende arkadaş tavsiyesi üstüne soğuk yoğurt a ekmek doğrayıp yedim valla iyii geldi biraz.

Dün sayafaya yazmıstım eşim eczaneden bulatı bilekliği almış işe yaradı gibi öneririm sizede

slm kızlar nasılsınız nasıl gidiyor uzun zamandır yazamıyordum ben cumartesiden beri çok kötüyüm ne yesem çıkarmaya başladım dünden beri midem boş yine bulantı var bişey yemeye korkuyorum 2kilo vermişim allah yardımcımız olsun çok zor su bile içemiyorum folik asit bile midemi bulandırıyor var mı benim gibi olan arkadaşlar önerilerinize ihtiyacım varo_O:KK61:
Canım benimde öyleydi çok şükür şimdi daha ii aç kalmamaya çalış aç kalınca bulantı daha kötü oluyor sabah yataktan çıkmadan kraker ye uyanınca ben genelde sabah kusmazsam daha kusmuyorum kustukça arkası geliyor çünkü meyve tüket ayran da ii gelebiliyor yoğurt kefir vs inşallah geçer biran önce benim geçmedi hala dün kustum gene ama baya azaldı günde bi kere falan çıkarıyorum

canım doktorun ile bir görüş istersen , bendede vardı yorgunluk dedi dinlenmen lazım.

olabilir canım ya köyde dere tepe gezdim yayık ayranına döndüm resmen ama şükür bugün dönüyoruz pazartesiye kadar dinleneyim geçmezse bir drye görüneyim

Oyle tabii canim. Esim sabaha kadar anlatti durdu. Ya aylar sonra farketseydik,ya dogdugunda bi sorun farketseydik? Hadi biz bakariz canimizi disimize takip ama ya biz olursek o zaman kim bakacakti? Allah daha buyuk biseyle de sinayabilirdi. Bizim sinavimizda buymus cok sukur diye. Bi de basima o olaylar gelince "Allah izin verirse bebegimiz yine olur,ama sana bisey olsaydi ben ne yapardim?" Dedi. O zaman anladim bana bi nefes bahsedildigini... Allah yasatmasin kimseye.

Yeşimcim çok çok geçmiş olsun allah sana da eşine de sabırlar versin. Veren de Allah alan da demekten başka bir şey kalmıyor bize takdir. İnşallah kendini toparlar en kısa zamanda yeniden hayırla hamile kalırsın.

eğer yerken sıkıntı yaşamıyorsan az az ve sık yemeye gayret edebilirsin. ekşi yeşil elma bana iyi geldi. baktım bulantı başlayacak ekmeğin dışından bir parça yiyorum o da iyi geliyor. birde yedikten sonra uzanınca da kötü yapıyor. mümkünse biraz hava almak, yürümek iyi geliyor. hee bide buzlu dondurmalar da çok rahatlatıyor midemi :dondurma::super:

Kızlar günaydınnnlar geçmiş bayramınız mübarek olsun bayramda giremedim nasılsınız bulantım eskiye göre hafifledi gibi bnm pazartesi kontrole gidicem bakalım bebişler ne alemde:-)

günaydın kızlar çatlaklar olmuşmasın diye şimdiden önem almamız gerekirmi sizce fikri olan varmı kullanıyorsanız ne kullandığınızı paylaşrmısınız

Benim de eskiye göre bulantılarım hafifledi çok şükür arada tutuyor yine inadı ama eskisinin yanında bu hiçbişey.. Biz en son arife günü görüştük bebişle Bi sonraki randevu 1 ağustosta ama ben yine de bu ara gitsem mi diye düşünüyorum özledim bebişi insan hep merak ediyo:emir_bebek::anneadayı:

günaydın kızlar çatlaklar olmuşmasın diye şimdiden önem almamız gerekirmi sizce fikri olan varmı kullanıyorsanız ne kullandığınızı paylaşrmısınız

canım benim 2. gebeliğim çok şey kullandım ilkinde ama yine çatladı :KK43: cilt yapısı ile alakalı

Benim de eskiye göre bulantılarım hafifledi çok şükür arada tutuyor yine inadı ama eskisinin yanında bu hiçbişey.. Biz en son arife günü görüştük bebişle Bi sonraki randevu 1 ağustosta ama ben yine de bu ara gitsem mi diye düşünüyorum özledim bebişi insan hep merak ediyo:emir_bebek::anneadayı:

maşallah darısı başımıza , banada 5 ağustos dedi ama 12 temmuzda randevu aldım yine görmem lazım :) Allah hayırlısı ile kucağımıza almayı nasip etsin.

X