2017 Şubat Anneleri

O araştıranlardan biri de benim :)
Biz yıldız konsepti yapcaz ilki için inşallah..
Şimdilik tek odaklandığım konsept bu yani..
Ankaradasın nasılsa şeker hamurlu butik pasta fikrin varsa kesinlikle ilk tercihin Pastanecim olsun..
Liva da güzel yapıyor ama Pastanecimi tek geçerim..
Oscara verme yanılgısında bulunma derim biz onda bir hayal kırıklığı yaşadık..
Pinterestten araştırıyorum bende butik pasta ve konseptleri..
Banner türü şeyleri henüz karar veremedim ben..
İg'den mi sipariş versem kendim mi yapsam bilmiyorum henüz..
Parti malzemesi satan bildiğim bir moda çarşısı var Izmir caddesinde 1-2 küçük yer daha var..
Masa dekoratif ürünleri de Euroflora'dan alabilirim..
Teşekkürler cnm. Çok güzel bilgiler vermişsin. Sağolasın

Merhaba kızlar...
Doğum günümüze daha 2 buçuk ay var ama ben şimdiden ne yapacağima ne edecegime karar vermek istiyorum. Aile arasında evimde şirin bir doğum günü partisi yapmak istiyorum. İnternetten biraz baktım ürünleri nerden alabilirim diye. Parti malzemeleri satan bir çok site var ama nereye güvenebilirim bilemedim.
Benim gibi araştırma yapan varmı. İlk çocuğunda doğum günü partisi yapıp malzemeleri aldığınız yerler nereler kızlar Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Aynen bende evde aile arası kutlamayı düşünüyorum ama hiç bi fikrim yok. Pastasına resmini ekletmek istiyorum onun dışında kızımla aynı kıyafeti giymeyi düşünüyorum. Daha seçemedim. Paylaşalım. Fikir edinelim.

Ben henüz hiç ortalığı toplamadım o da ısrarla tehlikeli kısımlara gidiyor hayır hayır diyorum bazen dinliyor bazen de gülüp inadına gidiyor:) çok da toplama taraftarı değilim ama bakalım mecbur bırakacak mı beni.

Herkes hızını görünce 10 aya kalmaz yürür diyor da ben bilemiyorum ya.. 9 ay 2 günlük bizimki de.. haberleşelim yürürlerse:)
Bizimkini de bu yürür derler. Annem benim 7 aylıkken yürüdüğümü söyler hep. Muhtemelen kızımda öyle olur ki yürüsün istiyorum. Birde baba dede diyor. Komut verince elini alkıilayıp baybay yapıyor. Birde babası dilin nerde diyo dilini çıkarıyo :KK66: çok tatlı oluyo

Ben henüz hiç ortalığı toplamadım o da ısrarla tehlikeli kısımlara gidiyor hayır hayır diyorum bazen dinliyor bazen de gülüp inadına gidiyor:) çok da toplama taraftarı değilim ama bakalım mecbur bırakacak mı beni.

Herkes hızını görünce 10 aya kalmaz yürür diyor da ben bilemiyorum ya.. 9 ay 2 günlük bizimki de.. haberleşelim yürürlerse:)
Benim tv ünitesi çok sıkıntılıydı. Her tırmanışında mutlaka köşesine camına kafasını çarpardı. Bende kaldırdım. Tv yi duvara monte ettirdim:KK66: hem alanı da genişledi.

Bebeğini ayakta sallayan annelere SORUYOM kızlar yardımmmm dizinde bebeğiniz gece ayakta sallanmak istiyormu bir haftadır bazı günler yatağa koyunca sanki mıncıklamışım gibi ağlıyo ayağıma alır almaz komedi gibi tık diye kesiliyor emerek dalamıyo eskisi gibi napıcam ben varmı böyle bir süreç geçiren veya böyle olan

Bebeğini ayakta sallayan annelere SORUYOM kızlar yardımmmm dizinde bebeğiniz gece ayakta sallanmak istiyormu bir haftadır bazı günler yatağa koyunca sanki mıncıklamışım gibi ağlıyo ayağıma alır almaz komedi gibi tık diye kesiliyor emerek dalamıyo eskisi gibi napıcam ben varmı böyle bir süreç geçiren veya böyle olan
Benim bebeğim de ayakta sallayarak ve emzikle uyuyor. Gece uyandığında emip uyuyor bazen ise uyumayip ayakta salladigim oluyor iyice dalınca ayagimdan alıyorum.
Bazen gündüz uyudu deyip ayagimdan alınca direkt uyanabiliyor. Sağı solu belli olmuyor açıkçası.
Bebekler nasıl uyursa öyle uyanmak istiyorlar. Hafif uykuda olunca uyuduğu zmn ki gibi istiyorlar ondan dolayi kaynaklanan bir durum. Yine konu uyku eğitimine geliyor açıkçası. Kendi kendine uyumayi öğrenseler tekrar dalmış olacaklar.

Kizlar benim oglum 9 aylik yeni oldu. Bugun adetim gecikince test yaptim evde 2 cizgi cikti. Simdi dr ada gidemiyorum. Sizce bebegimi emzirmeye devammi edim

Kizlar benim oglum 9 aylik yeni oldu. Bugun adetim gecikince test yaptim evde 2 cizgi cikti. Simdi dr ada gidemiyorum. Sizce bebegimi emzirmeye devammi edim

Bence emzirme eğer hamileysen . Gebelik istenmeden oldu sanırım, Allah kolaylık versin. Benim bebeğim de ayın 17sinde 9 aylık olacak ve şu an 2. bir bebeği düşünemiyorum. Bir an önce dr'a git ama büyük ihtimal hamilesin çift çizgi var sonuçta.

Bence emzirme eğer hamileysen . Gebelik istenmeden oldu sanırım, Allah kolaylık versin. Benim bebeğim de ayın 17sinde 9 aylık olacak ve şu an 2. bir bebeği düşünemiyorum. Bir an önce dr'a git ama büyük ihtimal hamilesin çift çizgi var sonuçta.
Evet yani 1. Aşılama ile olunca rahatlik vardi üstümde simdi boyle bir durumla karsilasinca bilemedim. Bende sastim kaldim daha benim ogkum memesiz yatmiyor nasıl birakacagim. Gercektende allah yardımcım olsun

Evet yani 1. Aşılama ile olunca rahatlik vardi üstümde simdi boyle bir durumla karsilasinca bilemedim. Bende sastim kaldim daha benim ogkum memesiz yatmiyor nasıl birakacagim. Gercektende allah yardımcım olsun
demekki mucize bebek olmuş ,,siz tedaviyle hamile kaldığınız için korunmadınız galiba olmaz diye..aslında hem çok iyi olmuş hem kötü(şu anki bebek için,hala anne sütü alıyor ve 2 yaşına kadar emebilseydi keşke ). Hayırlısı :)

Eşinize söylediniz mi ? Aldırma gibi bir düşünceniz var mı ?

Benim bebeğim de ayakta sallayarak ve emzikle uyuyor. Gece uyandığında emip uyuyor bazen ise uyumayip ayakta salladigim oluyor iyice dalınca ayagimdan alıyorum.
Bazen gündüz uyudu deyip ayagimdan alınca direkt uyanabiliyor. Sağı solu belli olmuyor açıkçası.
Bebekler nasıl uyursa öyle uyanmak istiyorlar. Hafif uykuda olunca uyuduğu zmn ki gibi istiyorlar ondan dolayi kaynaklanan bir durum. Yine konu uyku eğitimine geliyor açıkçası. Kendi kendine uyumayi öğrenseler tekrar dalmış olacaklar.
teşekkür ederim cevap için
Galiba kabullenmem lazım hepmi böyleydi yoksa sonra danmı oldu :KK43: bizim bir haftadır birde komşular hemen altındaki odada çok ses yapıyorlar 11den 12den sonra düzenliyor ozamana kasar uyandımı sallanma bekliyor uyanma saatleride 6 ya indi :işsiz:

teşekkür ederim cevap için
Galiba kabullenmem lazım hepmi böyleydi yoksa sonra danmı oldu :KK43: bizim bir haftadır birde komşular hemen altındaki odada çok ses yapıyorlar 11den 12den sonra düzenliyor ozamana kasar uyandımı sallanma bekliyor uyanma saatleride 6 ya indi :işsiz:
Evet kabul etmek gerekecek ya da uyku eğitimi vermemiz gerekecek. Uyku eğitimi de zorlu bir süreç. Şu an için ben uyku eğitimini rafa kaldırdım.
2 3 aylıkken fln emerek uyurdu. Son zamarda ise hep sallayarak.
Uyku eğitimi düşünürsen nette videolari izleyebilirsin

Teşekkürler teyzesi .senin çirkin nasil

Annesini yormakla meşgul valla canım. Nerde bir örtü bulsa gidip topluyor :KK70: ağzına sokuyor onu da :)))

Bizimki hiç durmuyor artık .. emeklemeyi resmen koşarak yapıyor sürekli peşinde koşuyorum.. koltuğa sandalyeye mutfak dolaplarına buzdolabına tv ünitesine kısacası nereyi bulsa tutunup kalkıyor pıtır pıtır yürüyor ama elini henüz bırakmıyor . Yere bıraktığım an başka odalara koridora kaçıyor hemen:) çok yorucu olmaya başladı ama iyi olmaları herşeye değer şikayet değil de işte insani yorgunluklar..

Geçmiş olsun düşmesi kötü olmuş.. tekrarı olmaz inşallah..

Biz dün 9 aylık olduk kızlar.. uyku eğitimi ile ilgili yazıyı okumaya fırsatım olmadı şimdi okuyacağım ama 8 aylık tan beri kendi odasında yatıyor gece.. onunda uykuları rahatladı bizim de .. bizimle yatarken yatakta dönsem sesten rahatsız oluyordu uyanıyordu hemen.. odasına geçeli yani son bir aydır gece o da bende daha rahat uyuyoruz..

Bugün de sağlık ocağı izlemimiz vardı parmağından kan aldılar 10.6 çıktı.. kan damlası kullanmadım hiç. Sizinkiler ölçüldü mü nasıl değerler?

Aynen biz de seviyorduk beraber uyumayı ama zor oluyor gerçekten. Uyanmaları da azaldı hem. Baba gidince yanıma alıyorum şimdilik emzirmek için :))

Biz de geçen ay yaptırdık kan sayımını 10.9 çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Alerji doktoru kullansan iyi olur dedi ama yine de kullanmadım. İlerleyen zamanlarda sağlık ocağında ölçtürüp kullanırım dedim. Şimdilik bir şikayet yok eksikliğiyle ilgili. Ben bu yazıyı baz alıyorum.

https://bebekyapimbakimonarim.blogspot.com.tr/2013/02/demir-takviyesi-gerekli-midir-degil.html?m=1

Günaydın kızlar..

9.5 aylık olduk biz...Şu aralar o kadar sevimliler ki doyamıyorum. Her fırsatta "keşke hiiiç büyümese" diye hayıflanıyorum :)
Dün benim büyük oğlan eline tuz döküp yalamak isteyince babası "fazla tuz yersen büyüyemez kısa kalırsın" dedi.
Oğluş da kocaman gözler ve tüm masumluğu ile "o zaman Saltuk yesin de kısa kalsın ,annem onun büyümesini istemiyor zaten " dedi :)...
Keşke o kadar kolay olsaydı evlat ,tuzla beslerdim o zaman sizi ,diyemedim tabi...
Demem o ki ,tadını çıkarın her günün...Çünkü telafisi yok :KK66:

Oğlun büyümüş de ne laflar ediyor ahhhh :)))

Merhaba kızlar...
Doğum günümüze daha 2 buçuk ay var ama ben şimdiden ne yapacağima ne edecegime karar vermek istiyorum. Aile arasında evimde şirin bir doğum günü partisi yapmak istiyorum. İnternetten biraz baktım ürünleri nerden alabilirim diye. Parti malzemeleri satan bir çok site var ama nereye güvenebilirim bilemedim.
Benim gibi araştırma yapan varmı. İlk çocuğunda doğum günü partisi yapıp malzemeleri aldığınız yerler nereler kızlar Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kuzenlerim yaptılar daha önce instagram dan bir sayfaya yaptırmışlardı ama ben büyük bir parti yapmayacağım İçin o işe girmeyeceğim hiç. Parti malzemeleri süsler falan satan yerler var bizim burda çarşıda oralardan alacağım. :)

canım gece emzirme olayını nasıl yapıyorsun? valla emzirdikten sonra yerine bırakınca uyanır diye denemedim bile. benim de kolayıma geliyor bir de kötü alıştırdım ben kendim de zevk alıyorum beraber yatmaktan bazen sadece uykumun arasında saçlarını okşuyorum hemen dalıyor. iyi olmadı bu galiba. bir yandan da tadını çıkar boşver diyorum:KK49: beşiğine yatıyor ama 1 saat sonra uyanıp emmek istiyor o zaman alıyorum mecbur.
bizim kan değerleri 8.4 çıkmıştı. sidefer kullanıyoruz sabah akşam 10 damla. keçiboynuzu özütü ve kıyma tabi. bende de vardı hep kansızlık zaten

Kansızlık İçin özellikle nohut ve tahin öneriyorlar canım. Yanında da c vitamini içeren birşey tüketirsen emilimi arttırmış olursun. Humus seviyorsan bol bol ye :)))) bebek için de nohut unuyla krep yapabilirsin. Biz bayılıyoruz :)))

Aşıklar aynı kafada desene:)) o kadar hızlı koşuyolarsa bunlar oğluşun kızımı kaçırır yakında dünür :)))

Bende kan olayından çok tedirgindim dediğin gibi blw yapıyorum diye etkiler mi endişesindeydim ama şükür öyle olmadı .. daha kıymayı falan çok yeni başladım vermeye üstelik.. inşallah biraz daha oturursa yeme düzeni daha iyi olur diye düşünüyorum bakalım..

Kızım öpücükleri aldı o da öpüyormuş :KK48:

Bende şimdiden düşünmeye başladım artık bakmalıyım son zamana bırakmayayım diye ama kafamda hiç net bişey yok bakalım ne olacak:)

Canım ben Ela’nın beşiğini montessori yatakla değiştirdim , değiştirirken de ölçüsünü baya büyük yaptırdım taklalar ata ata yattığı için.. yatak 120 ye 200 ölçüsünde, emzirmeye gidince bende yanına yatıp emziriyorum dalınca çıkıyorum.. çok rahat ettim. Al koy yapmamış oluyorum. Bizimki zaten yatarak emmeden de uyumuyor pek.

Kansızlık bende de hep olurdu ama düşündüğümden yüksek çıktı şükür.. keçiboynuzu özünü nerden alıyorsun hangi marka , bende vermek istiyorum.. kıymaya da yeni başladık bakalım.. inşallah sizinki de çabucak yükselir..

Ah kafam ahhh keşke ben de montessori yatak alsaydım. Koca beşikten bile düşecek bizimki. Gece gece uyanıp kafasını aşağı sarkıtıyor be yapacağımı şaşırdım :KK43:

Tandem emzirmeyi araştır derim. İkisini bir emzirmenin kardeş kıskançlığını bile önlemek gibi faydaları varmış. Yalnız çok iyi beslenmen gerek. Büyük emmek istemeyene kadar devam etmişti arkadaşım. Şuanda 7 aylık hamile büyük bıraktı kendi kendine, 1 buçuk yaşında.

Evet kabul etmek gerekecek ya da uyku eğitimi vermemiz gerekecek. Uyku eğitimi de zorlu bir süreç. Şu an için ben uyku eğitimini rafa kaldırdım.
2 dk bile tahammülüm yok ağlamasına beceremem ben cesaret sıfır bu kadar rahat. Ettik yeter bi 8 ayda böyle olsun bakalım. Ama yinede geçicidir inşallah... Sallamaya alıştırmasan bi dert alıştırmasan bi dert zor olucaksa oluyor bir şekilde uykusu :\

Canım bir yazı paylaşmıştın ya Pembe Nardan..
Adem Güneş'te önermiyor uyku eğitimini..
Annesizliğe veya duygularını bastırma eğitimi diyor..
Biz rahatlık istiyoruz ama sanırım bebişleri biz rahat bırakmıyoruz çünkü 4 5 aylıkken benim de denemişliğim var bir kere..
Neyse zaten hüsranla sonuçlanınca devam da etmedik..

Biz rahatlık istiyoruz ama sanırım bebişleri biz rahat bırakmıyoruz çünkü 4 5 aylıkken benim de denemişliğim var bir kere..
Geçen gün arkadaşıma gittim doğum günüydü çocuğunun, uykusu geliyor dedi odaya koydu ağladı ağladı sonra uyudu. Ben yapamam öyle işte içim elvermez ki ben çok daha fazla uykusuz kalıyorum o mama veriyor gece boyu yatiyor çocuğu. İçim acidi gerçekten o eğitim hiç bana görede değil

2 dk bile tahammülüm yok ağlamasına beceremem ben cesaret sıfır bu kadar rahat. Ettik yeter bi 8 ayda böyle olsun bakalım. Ama yinede geçicidir inşallah... Sallamaya alıştırmasan bi dert alıştırmasan bi dert zor olucaksa oluyor bir şekilde uykusu :\
Bende dayanamıyorum ağlamasına. Birde boncuk boncuk göz yaşlarını dokuveriyor benim oğlan görünce içim sızliyor.
Sallamaya devam. Şu an olduğu gibi. Emdi ama dalamadi mecbur salliyorum ayakta.
İnş gece uyanıp sallanmak istemez senin minnos o zmn çok zor oluyor. Rabbim yardımcımız olsun inş.
O yazıyı okuyunca farklı bir açıdan bakmaya başladım ve haklılık payının çok olduğunu düşünüyorum.
Ben oğlusla birlikte yatıyorum genelde. Odasında yatsada sabaha karşı yanıma alıyorum çünkü sürekli git gel mahvediyor beni.
Diyorum ya çok özgüvenli bir çocuk olacak yada çok bağımlı bir çocuk olacak. Gerçi sadece anne ile yatıp yatmamak özgüveni ya da bağımlılığı belirleyen etki olamaz.

Hepimiz çocuğumuz için en iyi anne olmak istiyoruz. Onu en iyi şekilde büyütmek istiyoruz. Bazen üzülüyorum acaba yanlış mı yapiyorum diye. Ama yaptiklarimla ilgili birseyler okuyunca da mutlu oluyorum.
Her uzmanin ayrı bir görüşü ayrı bir düşüncesi var. Hepsi de farklı farklı. Bence en güzel uzman "anne içgüdüsü" " annenin içindeki ses"...

mbg24 mbg24 en iyisi yaa.. keşke ben de yaptırsaydım öyle yatak çok rahat olurdu eminim:işsiz:
canım instada makarnavitma var ordan sipariş verdim. tam yulaf unu, ruşeym, bebek muhallebisi, çorba, tarhana, keçiboynuzu özü falan aldım. aşırı memnun kaldım tavsiye ederim

X