2017 Şubat Anneleri

tereyagli ekmek tereyagli ekmek @Mutsuzperi27 kızlar allah yardımcınız olsun... sizin kv ler olayı baya bi abartmislar. Bir bebeğin en rahat olduğu en mutlu olduğu yer anne babasının yani kendi evi. Sevsinler illaki sevecekler ama olayı abartmadan sevmek lazım. Zaten onlar tatmislar evlat duygusunu bırakında bizlerde kendi istek arzularımiza göre büyütelim kuzulari...
Aynı yerde olmamıza rağmen ben çok sık gidip gelmem kv ye ama annem ile daha sık görüşüyoruz. Bazı yasanan şeyler insanı sogutuyor. Mecburiyet ten oluyor..

A Avatarabdhk orta boy kabak patatesin yarisini ve az kavucu 1 cay kasigi pirinci hasla süz pure haline getir üzerine bir cay kasigi zeytinyagi koy tamam:) bn o sebzenin suyunu dokmuorum ilk etapta pure cok koyuysa biraz suyundan da ekliyorum bi de bn zeytinyağınin asidi gitsin diye zeytinyağını biraz ilitiyorum tencerede onun uzerine pureyi koyup karistiriyorum..sebzeleri kucuk kesersen pisirme suresini azaltmis olursun vitaminleri kaybolmaz.

Kızlar bana ek gıda da yardımcı olabilir misiniz ??
Yoğurt dan başlayamıyorum 1 ay sonra dedi doktor.
Doktorun söyledikleri: şeftali, erik, kayısı, kiraz, elma, karpuz
Tavuk suyuna tereyağ sadece öyle.
Pirinç unundan muhallebi.
Patates, kabak, havuç dedi birde ama bunları nasıl yapayım.
Sizinde tavsiye edeceğiniz şeyler var mı??
Teşekkürler..
meyveleri de bn bi kere elma suyu verdim karpuz erik seftali gibi daha yumusak meyveleri elimde tutup emdiriyorum hem emio hem de isirmaya çalışıo:)

Sevgili anneler yavrularınız nasıl uyuyor. benim oğluş bi bakiyorum bulut yastığın altına girmiş :KK48: bi bakiyorum yatağın enine doğru yatmış bi bakıyorum yatagin köşesine başını sokmuş:KK48: siz de durumlar nasıl
Canim sanirim senin bebegin de dusuk dogum agirliginda dogmustu simdi kilosu nasil kilo alimi nasildi son iki aydir mama verdin mi blw uygulamasina basladiniz mi

Canim sanirim senin bebegin de dusuk dogum agirliginda dogmustu simdi kilosu nasil kilo alimi nasildi son iki aydir mama verdin mi blw uygulamasina basladiniz mi
evet canım en düşük biz doğduk galiba:olamaz: 2610 gr ve 47 cm. küçük doğanlar çabuk toparlanir diyorlardı sanırım doğru. sadece anne sütü alıyor oğluş. yarın 5. ayimız doluyor. 6600-6700 civarı ölcuyorum evde. boyu da 4 aylıkken 62 cm idi şu an kaç bilmiyorum 65 cm civarı olabilir. blw için 6. ayimizin dolmasini bekliyorum. hatta tam zamanında doğmayanlar için 6. aya kalan haftanin da eklenmesi tavsiye ediliyor. biz 39 haftalik doğmuştuk 6 ay+1 haftada da başlayabilirim. ilk ay 1300 ikinci ay 1000 sonraki aylarda ortalama 600 gr civari aldı:KK66:

Silikon meyve filesi kullanabilirsiniz meyvelerin tadimi icin..Kati meyve sikacaginda meyve suyu yapabilirsiniz(gerci posası daha saglikli ama kullanilabilir)ya da pure seklinde verebilirsiniz.
Sebzeyi de buharda haslama usulu ezip pure seklinde veya corba seklinde verebilirsiniz.
Gurmebebekteki tarifleri begeniyorum ben bi bakin isterseniz..Kategori kismida var bebek ayindan hangi tur yiyecekleri secebiliyorsunuz ona uygn tarifler cikiyor..Yalniz pure kismini ay olarak kisa tutmak gerekiyor puturlu kisma yavas yavas gecilmeli yoksa yememe reddetme olabiliyormus..

]
Teşekkür ederim yardımlarınız için.
Bebeğim bu ay 100 Gr aldığı için yavaş yavaş başlamak istiyorum inşallah.

A Avatarabdhk orta boy kabak patatesin yarisini ve az kavucu 1 cay kasigi pirinci hasla süz pure haline getir üzerine bir cay kasigi zeytinyagi koy tamam:) bn o sebzenin suyunu dokmuorum ilk etapta pure cok koyuysa biraz suyundan da ekliyorum bi de bn zeytinyağınin asidi gitsin diye zeytinyağını biraz ilitiyorum tencerede onun uzerine pureyi koyup karistiriyorum..sebzeleri kucuk kesersen pisirme suresini azaltmis olursun vitaminleri kaybolmaz.
Teşekkür ederim canım.
Bunlarıda denicem.

evet canım en düşük biz doğduk galiba:olamaz: 2610 gr ve 47 cm. küçük doğanlar çabuk toparlanir diyorlardı sanırım doğru. sadece anne sütü alıyor oğluş. yarın 5. ayimız doluyor. 6600-6700 civarı ölcuyorum evde. boyu da 4 aylıkken 62 cm idi şu an kaç bilmiyorum 65 cm civarı olabilir. blw için 6. ayimizin dolmasini bekliyorum. hatta tam zamanında doğmayanlar için 6. aya kalan haftanin da eklenmesi tavsiye ediliyor. biz 39 haftalik doğmuştuk 6 ay+1 haftada da başlayabilirim. ilk ay 1300 ikinci ay 1000 sonraki aylarda ortalama 600 gr civari aldı:KK66:
Yanitladigin icin cok saol canim benim kiz da 2 650 dogdu hast cikisi 2 500 du suan evde 6300 olcuyorum fena degiliz gecen ay hemsire devam sutu onerdi ama baslamadim zaten ek gidaya baslayavagimiz icin.blw uygulayacagim eger sabredebilirsem.insallah hersey yolunda gider benim kizim da 38 de dogmustu o zman 6 ayi da beklesem olur acele etmeme gerek yokmus:KK15:

Kızlar bebeğim 6 Şubat doğumlu dün doktor kontrolüne gittik sadece anne sütü alıyor 100 Gr almış çok şaşırdım gayet güzel emiyor, sütüm var, neşeli, keyfi yerinde çok üzüldüm neden böyle oldu anlamadım çok hareketli çişli bezleri de azaldı, aç olsa durmaz diye düşünüyorum doktor ek gıdaya geçelim yoksa 1 ayda çok kilo kaybeder dedi yardımcı olabilir misiniz??
Canim gece beslenmeleri nasil araligi ne ve sut mu mama mi

Yanitladigin icin cok saol canim benim kiz da 2 650 dogdu hast cikisi 2 500 du suan evde 6300 olcuyorum fena degiliz gecen ay hemsire devam sutu onerdi ama baslamadim zaten ek gidaya baslayavagimiz icin.blw uygulayacagim eger sabredebilirsem.insallah hersey yolunda gider benim kizim da 38 de dogmustu o zman 6 ayi da beklesem olur acele etmeme gerek yokmus:KK15:
Canım benim kızım da 2.960 doğdu 7. 200 Gr şimdi sadece anne sütü aldı ama bu ay hiç kilo almadığı için ek gıdaya geçtik.

Canım benim kızım da 2.960 doğdu 7. 200 Gr şimdi sadece anne sütü aldı ama bu ay hiç kilo almadığı için ek gıdaya geçtik.

X