2017 Şubat Anneleri

Meyve ile de basliyorlar cnm ama tatlıyla başlamayım diyosan sebze ile başla
Meyve olarak; Elma, Avokado, Kayısı, Muz, Nektarin, Şeftali, Armut, Mor Erik
Sebze de;Balkabağı, havuç, kabak, patates, yer elması
Teşekkürler canım doktorumuz 6 aydan önce başlama diyor sadece sütünü ver kilo alımı yine azsa başlarsam işe yarar belki:KK64:zor bu alerji işi

Şu kıyaslamalardan gına geldi sırf bu
Yüzden hiçbiryere gitmiyorum annem hariç. Hem zayif diyorlar aa neden böyle ağlıyor diyorlar napabilirim diyorum uykusuda yok benim kızın. Millet çok patavatsız gerçekten kendinde yorum yapma hakkı buluyor herkes.

Boş yorum yapmasınlar diye annsmler hariç kimseye süt alerjisi var demiyorum onun üzerinede kalbimi kıracakları için
Aynen ya en iyisi takmamak

Maalesef bu kpnudan birçok anne muzdarip. Şahsen biçok insanı istemeyerek kırmışlığım bile var. Bir kere çocukları karşılaştırıp o böyle bu şöyle diye yorum yapmak cehaletin daniskası. Bazı bebekler sakin bazıları zor olabiliyor. Beneğine göre değişiyor. Bence hiiiiiç canınızı sıkmayın. Vitaminsiz süt diye bir şey yok. Benim oğlum başlarda ayda 1 kilodan fazla alıyordu tosuncuktu ama bu ay daha 100 gr bile almadı. Ama gayet sağlıklı bir problemi yok çok şükür. Biraz takmamayı öğrenicez ben lafı yapıştırıyorum hemen artık bana yorum yapamıyor insanlar ama beni bu hale onlar getirdi. Bence oraya gitme bidaha mümkün mertebe. Boşa niye canını sıkasınki.
Gidicem ama onun oğlu 5 aylık olunca:KK66:

Kızlar şimdi ben yoğurt veremiceğime göre ne verebilirim başlangıçta ek gıda olarak,yoğurdun yerini ne tutar. Kadir hocaya sormaya korkuyorum adam sağolsun cevap verip güzelce haşlıyor:KK48:
Öncelikle yoğurdu neden vermediğini soracak süt alerjisi dediğin anda haşlicak :))

Teşekkürler canım doktorumuz 6 aydan önce başlama diyor sadece sütünü ver kilo alımı yine azsa başlarsam işe yarar belki:KK64:zor bu alerji işi
Cnm ztn doktorun bir liste verecektir ve muhtemelen de sebze ile başlatacaktır..Kadir hocaya da sorarsan bize de yaz cevabını ama sormadan forumda bi arattir sonra 99 kere soruyonuz demesin:KK70:

Bugün oğluşumu sünnet ettik oyy ağlarken içim parçalandı :KK43: şimdi yatıyor ama arada uykuda yüzünü burusturuyor balım keşke yenidogdugunda yapsamisim
Gecmis olsun cnm..Rabbim damatligini da gostersin..Korkma cnm cabuk iyilesecek..
30 dk araliksiz agladi benimki de o an cok zor gercekten zaman bir an once gecsin istiyorsun:cry:Iyilesince de buyuk bi yuk kalkmis oluyor omzundan gercekten buyuyunce zorlasiyor..

Arkadaslar yogurt makinesi tavsiyelerinizi alabilir miyim soguj sutlede yapılan varmı bildiginiz
canım gunluk boyle de yapabılırsın gunluk mayalıorum guzel tutuyor

Eklentiler

• IMG_2585.JPG
    IMG_2585.JPG
    24,1 KB · Görüntüleme: 65
Bazen aynı dili konuşmak yetmez
Bir de aynı yerden anlamak gerekir (demis sair)
Birbirimizi bu kadar yanlış anladığımıza göre
(sizin inatla ters bir şey diyormuşum gibi lanse etmenizden)uzatmaya lüzum yok bence de:KK39:

Uzatmayayim diyorum da basindan beri lafı soyleyip lafi soylerken de suclayip geri cekilmek hos oluyor mu? Benim ilk mesajimda sizi bu kadar rahatsiz eden ne vardi da uzattiniz da uzattiniz gercekten soruyorum??? Ne vardi benim mesajimda neden rahatsiz oldunuz???Forumun kurallari acik ve net demek ne demek?? Ben kurallara aykiri mi davraniyorum??? inatla ters bisey soyluyormusum gibi lanse etmeniz ne demek? Ters seyler soylemiyor musunuz? Nedir bu saldirganlik laf sokma cabasi? Bekledigim cevap sadece şuydu: "Haklilik payiniz olabilir, amacimiz sizi dariltmak degildi. Daha dikkatli oluruz.Birbirimizi kirmamiza gerek yok." Ama sacma sapan yerlere gitti konu maalesef hakkinizda yanilmisim.

Uzatmayayim diyorum da basindan beri lafı soyleyip lafi soylerken de suclayip geri cekilmek hos oluyor mu? Benim ilk mesajimda sizi bu kadar rahatsiz eden ne vardi da uzattiniz da uzattiniz gercekten soruyorum??? Ne vardi benim mesajimda neden rahatsiz oldunuz???Forumun kurallari acik ve net demek ne demek?? Ben kurallara aykiri mi davraniyorum??? inatla ters bisey soyluyormusum gibi lanse etmeniz ne demek? Ters seyler soylemiyor musunuz? Nedir bu saldirganlik laf sokma cabasi? Bekledigim cevap sadece şuydu: "Haklilik payiniz olabilir, amacimiz sizi dariltmak degildi. Daha dikkatli oluruz.Birbirimizi kirmamiza gerek yok." Ama sacma sapan yerlere gitti konu maalesef hakkinizda yanilmisim.
Canım öyle yazmişti zaten sonra sen dedin niye sen cevaplıyorsun diye. Ki cosef ve turuncu mama kullandılar.
Biraz fazla alınganlık yapıyorsun gibi. Bak günlerdir burda sütten bahsediliyor yoğurt deniyor ben 2 kere kızımı acilen doktora götürdüm bu alerji yüzünden şimdi başka tarafa çekmek istesem yeter artik çocuğuna yoğurt veremeyen var derim :) cidden nasıl almak istediğimizle alakakalı. Kırmayalım birbirimizi

Basindan beri su son cumlenizi anlatiyorum (Haklilik payiniz olabilir, amacimiz sizi dariltmak degildi) ama siz cumlelerin icinden kirilacak kelimeleri cimbizla cekiyorsunuz..
Forum kurallarini sizin icin demedim tartisip konuyu rencide edici usluba dondurenlere demistim ama onu anlamamissiniz..Ilk mesajinizi yargilamadim,savunma yapmadim fikrini soyleyenler icin ben oyle anlamadigimi ilettim rahatsizlik duymadim kisacasi ve hatta demistim ki tabiki dusuncelerimizi soyleyecegiz..Kisacasi ne laf sokma cabasindayim ne de ters seyler soyleme..Umarim bu defa anlasilmisimdir..Bu yuzden ayni dili konussakta ayni yerden anlasilmiyorum sizin nezdinizde..

Son düzenleme:
E tamam o zaman ayni seyleri soyluyoruz. Mesele yok demektir ama şunu da goz ardi etmeyin siz bebeginizi emziriyorsaniz alinmamis olabilirsiniz. Gercekten cok yipratici donemlerden gecmis olan ben ve benim gibi anneler cok hassasiz bu konuda.
Yazmaktan yoruldum. Ben okumayi severdim halbuki yazmayi degil. Size iyi sohbetler dilerim. Allah hepimizin bebeğine sağlık sihhat versin... MaHlass MaHlass

Oh oh cnm maşallah aman dönme evine senin de psikolojinin iyi olmasına ihtiyacın var gerekirse birkaç kez duşa girin burası serinlemeden her uyku öncesi üç kez yıkadım şaşkınlıktan
o gün iyi uyudu ertesi gün yine feryat figan böyle de psikoloji bozuluyor mekan farketmiyor bugün saldım kendi haline öğlen 2 saat uyudu sadece akşamda ana kucağında uyuyakaldı artık düzene girer eninde sonunda ağlamasın bağırmasın yeter ki :işsiz:

E tamam o zaman ayni seyleri soyluyoruz. Mesele yok demektir ama şunu da goz ardi etmeyin siz bebeginizi emziriyorsaniz alinmamis olabilirsiniz. Gercekten cok yipratici donemlerden gecmis olan ben ve benim gibi anneler cok hassasiz bu konuda.
Yazmaktan yoruldum. Ben okumayi severdim halbuki yazmayi degil. Size iyi sohbetler dilerim. Allah hepimizin bebeğine sağlık sihhat versin... MaHlass MaHlass
Emin olun 10 yildir uyeyim forumda bu kdr yazmadim sizden daha cok okuyucuyum msj sayim 1000 i bulmamistir..Yanlis anlasilmayi sevmiyorum diyeyim..Rahatsizlik duymadim derken sizin yazilarinizdan rahatsiz olmadim demek istemistim bu arada Sizede iyi sohbetler..

Son düzenleme:
Bugün oğluşumu sünnet ettik oyy ağlarken içim parçalandı :KK43: şimdi yatıyor ama arada uykuda yüzünü burusturuyor balım keşke yenidogdugunda yapsamisim

Hem hayırlı olsun hem geçmiş olsun çabucak iyileşsin inşallah kuzucuk:) ah bu annelik ne zor...

X