2017 Şubat Anneleri

Canım 1 ay da hiç boyu uzamamış ama kilo almış tombalak.
Şahsen ben boyunun uzamasını tercih ederdim :)
Boyu 63 cm kilosu 8400.
Geçen ay 7800 idi.

Bizimki de tam tersi.
Kilo alımı fazla değil boy şimdiden 66.
Haftaya 5. Aya gircez.
Dr. Demişti zaten fiziği sana benzer uzun ince olur diye.
Çünkü 40. Haftada doğmasına rağmen 2.850 doğdu.
Bana benzesin istemiyorum :KK43: çünkü hayatım boyu hep iştahsız bi insan oldum.
Balık etli olsun istiyorum :) ablama çeksin fiziği :KK200::KK68:

Kızlar ben hala kızımla yatıyorum.
Eşim aylardır ayrı odada cam açık yatıyo. Çünkü ev çok sıcak ve eşim aşırı terliyor bizim yanımızda.
Kızım gece çok sık uyandığı için emerek uykuya dalıyo oyüzden beşikte yatıramıyorum, alırken uykusu açılıveriyo ve geri sallamadan dalamıyo ve rahat yarım saat sallatıyo kendini iyice uykuya geçmesi için.
Bu uyku alışkanlığında çok hatalarım var ama düzeltemiyorum.
Reflülü olduğu için sallamak rahatlatıyo oyüzden sallamayı bırakmıyorum.
Ama artık uyku sorununa bi çözüm bulmam lazım.
Tavsiyelerinizi bekliyorum :))
Eşi ve bebeğiyle aynı odada huzurluca yatanlar lütfen bi el atın bize :)
Kocamı göremez oldum, ev arkadaşına döndük :KK43:

Canım 1 ay da hiç boyu uzamamış ama kilo almış tombalak.
Şahsen ben boyunun uzamasını tercih ederdim :)
Boyu 63 cm kilosu 8400.
Geçen ay 7800 idi.
masallah canim bugraya Revna Revna bizim kizlar boya veriyor demekki bizimki de 66 cm malesef bende uzun ve cok zayifim esimde keske dedelerine cekse biraz etli olurdu

Slm kizlar Hayirli cumalar..
Sıcaklar birden bastırdı sanki bu sene ya.
Çokk sıcakk.
Çocuklarda pişiyor bu sıcaklarda. Sabah -akşam banyo yaptırıyorum rahatlamaları için.
Bugün rotarix aşısının son dozu yapıldı Buğra'ya. 3.5 hafta sonra da 6.cı ay aşısı var.
Gelişimi çok güzel gidiyor şükür. Son günlerde yere bırakınca asker gibi sürünmeye başladı :))
Ana kucağından da poposunu kaldırarak kaydırıyor kendisini.
Evde minik bir canavar besliyorum sanki :)
Erken başladık yaramazlıklara :))
Burda da disarisi yaniyor cnm ama bu konuda kisin zorlugunu cekip kv de kalan ben simdi evimin serinliginin sefasini suruyorum 24 derece gunduz evim Masallah Bugra ya kilosu da gelisimi de gayet iyi bizde kilodan cok boya veriyoruz 65 cm di 4 ay kontrolunun oldugu zamanlarda..
Eşim aylardır ayrı odada cam açık yatıyo. Çünkü ev çok sıcak ve eşim aşırı terliyor bizim yanımızda.
Kızım gece çok sık uyandığı için emerek uykuya dalıyo oyüzden beşikte yatıramıyorum, alırken uykusu açılıveriyo ve geri sallamadan dalamıyo ve rahat yarım saat sallatıyo kendini iyice uykuya geçmesi için.
Canim denemek lazim her yolu benimkide sallanmaktan hazzetmiyor elektrikli sallanan besigi kullanamadm sevmedigi icin..Kucagimda gezerek uyuyo ve park besikte de done done yatio duz yatmayi da sevmio sagina soluna yatio genelde bence sana kendinden sallanan bi sistem ya da hamak tarzi bir yatak lazm

Slm kizlar Hayirli cumalar..

Burda da disarisi yaniyor cnm ama bu konuda kisin zorlugunu cekip kv de kalan ben simdi evimin serinliginin sefasini suruyorum 24 derece gunduz evim Masallah Bugra ya kilosu da gelisimi de gayet iyi bizde kilodan cok boya veriyoruz 65 cm di 4 ay kontrolunun oldugu zamanlarda..

Canim denemek lazim her yolu benimkide sallanmaktan hazzetmiyor elektrikli sallanan besigi kullanamadm sevmedigi icin..Kucagimda gezerek uyuyo ve park besikte de done done yatio duz yatmayi da sevmio sagina soluna yatio genelde bence sana kendinden sallanan bi sistem ya da hamak tarzi bir yatak lazm

Bizim kızın tam tersiymiş sizde durum.
Sırt üstü dışında başka pozisyonda yatmıyo şimdilik bizimki.
Bi de sallama dışında uyumuyo.
O sallanan beşiği nekadara aldın bize de bitane şart sanırım elektrikli

Bizim kızın tam tersiymiş sizde durum.
Sırt üstü dışında başka pozisyonda yatmıyo şimdilik bizimki.
Bi de sallama dışında uyumuyo.
O sallanan beşiği nekadara aldın bize de bitane şart sanırım elektrikli
Cnm benimki kucuk 6 aya kdr anca sigar boylari uzun bebislerin sunny baby caretta 390 a almistm ama nette besik sallama mekanizmalari satiliyor kumandali bi bak derim

Dogum yapali 20 gun oldu. 40 gunum dolduğunda dr kontrolum var. Kontrolde spiral taktirmayi düşünüyorum. Benim icin en uygun yontem olarak tercihim bu yonde.
Sorum ise, spiral taktırma sureci hakkinda. Sanirim cesitleri ve markalareli var. Ozel hastaneye doktoruma gidecegim.
Doktor orada kendisi kafasina gore mi takiyor? Yoksa ben satin alip mi taktiracagim? Spiral kullanan ya da konu hakkinda bilgisi olan arkadaslarim yardimci olabilir mi? En iyi marka/model hangisidir? Onerileriniz var mi?
Tesekkur ederim
:KK200:

Dogum yapali 20 gun oldu. 40 gunum dolduğunda dr kontrolum var. Kontrolde spiral taktirmayi düşünüyorum. Benim icin en uygun yontem olarak tercihim bu yonde.
Sorum ise, spiral taktırma sureci hakkinda. Sanirim cesitleri ve markalareli var. Ozel hastaneye doktoruma gidecegim.
Doktor orada kendisi kafasina gore mi takiyor? Yoksa ben satin alip mi taktiracagim? Spiral kullanan ya da konu hakkinda bilgisi olan arkadaslarim yardimci olabilir mi? En iyi marka/model hangisidir? Onerileriniz var mi?
Tesekkur ederim
:KK200:
Kullanmıyorum ama önceden araştırmıştım bayağı..
2 tip spiral var biri bakırlı diğeri hormonlu
Multiload ve Nova-T. Her ikisinin de koruyuculuğu ve etkileri aynı(ymış)ve ikisi de bakırlı..Hormonlu olanda da progesteron hormonu var kanaması çok olanda kanamayı azaltıyor ama gördüğüm kadarıyla bakırlı daha çok kullanılıyor..

Ben beraber yatiyorum. Ilk zamanlarda emerken rahatsiz oluyordu uyandiginda alio saloma cikiyor uyutunca getirip yatıyordum . Simdilerde biraz daha düzenli 11 civafi uykuya geciyor gece 1 yada iki kere uyaniyor en fazla sabah da 7 8 civari uyanıyor salona çıkıyorum alip onu. Ben yanima yatırmıyorum ama ona hic alıştırmadım her fisatta üşenmedim yerine yatirdim

Spiral ben de dusunuyorum ya kocisimden kacar oldum:duduk: korkudan konsantre olamiyorum olaya :KK17:kazasiz belasiz bitse de kacsam modundayim:KK55: resmen köse kapmaca oynuyoruz evde :olamaz: malum ikinci evladim oldu cok sukur rabbim evlatlarima saglikli uzun ömur versin ama cok yoruldum hem bedenen hem psikolojik olarak bi cocuk daha kaldiracak gucum kalmadi:KK14: :ruh:

Sevgili anneler Merhaba. Ek Gıda için alışveriş yapıcam da yavas yavas almak istiyorum nelere ihtiyaç vardır tecrubeli anneler yardimci olur musunuz. memnun kaldiginiz Marka model de onerebilirseniz sevinirim. blw düşünüyorum bu arada. kitabını da aldım bakalım üstesinden gelebilecek miyim:dua::KK64:
Hangi kitap canim

Sevgili anneler Merhaba. Ek Gıda için alışveriş yapıcam da yavas yavas almak istiyorum nelere ihtiyaç vardır tecrubeli anneler yardimci olur musunuz. memnun kaldiginiz Marka model de onerebilirseniz sevinirim. blw düşünüyorum bu arada. kitabını da aldım bakalım üstesinden gelebilecek miyim:dua::KK64:

Bende sonuna kadar Blw ciyim şimdilik:)))

Canım ben henüz başlamadım alışverişe ama blw için ilk olarak 5-6 tane muşamba önlük almak lazım :)
İkinci olarak avent pipetli suluk alacağım.
Tabi bir de tercih'e göre yemek masası :KK66:

Gerçi ben eski usul yapacağım. Kafama göre kaşık kafama göre de eline veririm. Hiç uğraşacak gücüm yok :)

Her gun yıkayanlar her yikamanizda sampuan kulllaniyor musunuz ?

Ben her gün kullanıyorum ya .
Biliyorum çok sağlıklı değil ama mis gibi kokmayınca içim rahat etmiyor.

Canım ben henüz başlamadım alışverişe ama blw için ilk olarak 5-6 tane muşamba önlük almak lazım :)
İkinci olarak avent pipetli suluk alacağım.
Tabi bir de tercih'e göre yemek masası :KK66:

Gerçi ben eski usul yapacağım. Kafama göre kaşık kafama göre de eline veririm. Hiç uğraşacak gücüm yok :)

Ben her gün kullanıyorum ya .
Biliyorum çok sağlıklı değil ama mis gibi kokmayınca içim rahat etmiyor.
çokça önlük şart evet:KK48: suluk dediginle alıştırma bardağı aynı şey mi canım. ya ben evde olsam şimdilik uğraşma azmim var ama bakıcı olacağı için kafama takiyorum üstesinden gelebilir mi falan diye. ama blw yapanların içinde çalışanlar da mutlaka vardır diye düşünüyorum

X