2017 Şubat Anneleri

Vayyy tuttum bu lafı ama çocuklar o eski çocuklar değil çok fena bir z kuşağı var doğuştan uyaranları çok fazla bizimkileri. Babaannem geçen hafta 9 çocuk ile her işi yapar günlük taze ekmek yapardım diyordu iki çocuğu gördü benim aman kızım her işin dursun bunların başından ayrılma diyor şimdi
Bebegim beni cok zorlamiyor ama oglum canima okuyor bir dakika yalniz birakamiyor afedersiniz wcye bile yanimda goturuyorum.ilk buldugu firsatta kardesine zarar veriyor cunku.

Uyku arkadaşı oyuncaklardan kullanan var mı be bu ara benim kizi hep yuzunu yandaki yastıga dayamış buluyorym birseyleri tutmak sürünmek hosuna gidiyor. Parmak da emdigi icin acaba uyku arkadasla emziklerden alip denesem mi diye düşündüm emzigini emme ihtimali cok düşük ama kullanan varsa oyuncak kısmının faydasını ğörüyor mu acaba ?
Merhaba, benim oğlum battaniyeli olan bir uyku arkadaşı kullanıyor. Sadece beşiğinde bulunduruyoruz. Uykuya yatarken yan çevirip ellerinin arasına yerleştiriyoruz. Bazen emiyor, yüzüne sürüyor bazen sadece tutuyor. Yaklaşık 15 gündür var, ilk başta tutmasa da yanına bırakıyorsun. Şimdi daha benimsedi. Zaten genelde 4. Ay öneriliyor benimseme 6. Ayı bulabiliyor.
Tavsiye ederim.

Moralim çok bozuk kızlar :KK43: akşama doğru balkona çıktım ela kucağimda bizim binanın bitişinde 2 metre yükseklikte duvar var,apartmana yeni taşınan 2 küçük çocuk başka bir küçük çocuğu ayaklarindan tutup aşaği attilar : ( bağirdim tabi ağladım gören herkes bağirdi çok kötü düştü çok ağladi içim parçalandi şimdi ablasına sordum kafasinda birşey yokmuş şükür kolu için ameliyata almişlar,biliyorum hepimiz duyarliyiz kızlar aman diyim evlatlariniza sahip çıkın onlar efendi bile olsa işte böyle elalemin çocuğu zarar verebilir.
İçim ürperdi Rabbim herkesin evladını korusun

Merhaba, benim oğlum battaniyeli olan bir uyku arkadaşı kullanıyor. Sadece beşiğinde bulunduruyoruz. Uykuya yatarken yan çevirip ellerinin arasına yerleştiriyoruz. Bazen emiyor, yüzüne sürüyor bazen sadece tutuyor. Yaklaşık 15 gündür var, ilk başta tutmasa da yanına bırakıyorsun. Şimdi daha benimsedi. Zaten genelde 4. Ay öneriliyor benimseme 6. Ayı bulabiliyor.
Tavsiye ederim.

Canım emziğide mi yeni tutmaya başladı ?

Moralim çok bozuk kızlar :KK43: akşama doğru balkona çıktım ela kucağimda bizim binanın bitişinde 2 metre yükseklikte duvar var,apartmana yeni taşınan 2 küçük çocuk başka bir küçük çocuğu ayaklarindan tutup aşaği attilar : ( bağirdim tabi ağladım gören herkes bağirdi çok kötü düştü çok ağladi içim parçalandi şimdi ablasına sordum kafasinda birşey yokmuş şükür kolu için ameliyata almişlar,biliyorum hepimiz duyarliyiz kızlar aman diyim evlatlariniza sahip çıkın onlar efendi bile olsa işte böyle elalemin çocuğu zarar verebilir.
İçim ürperdi Rabbim herkesin evladını korusun

Böyle şeyler okuyunca içim daralıyor ya.
Sen büyüt yetiştir ,elalemin sıpası gelsin atsın..
Bu yıl anasınıfına başlayacak oğlum ama nasıl göndereceğim bilmiyorum :/

Tavsiye ederim.
TuRuNCu TuRuNCu M muhendiseylul sağolun kizlar bende sanirim bondigonun battaniyesini alacagim gibi o yonde kararim umarim memnun kalirim

Merhabalar... benim oğlum 25 ocak doğumlu daha başlamadım ek gidaya en az bi 5 buçuk aylık olsun öyle başlarım diyorum daha erken gibi. Tabi kilo aliminda azalma vs olursa dr tavsiyesi ile daha erkende olabilir. Eğer bebeğinizde kilo alımında azalma fln yoksa daha geç başlamakta fayda var.
Bebegım 64.5 cm 7000 kilo doktor normal kılosu dedı her çocuğun gelısımı farklı Tabı ama 3 aydan sonra oğlum daha az kılo almaya basladı ama herkes doymasa aglar dıyor

Dün akşam yengem geldi yemeğe abimin eşi.
Yok neden ek gıda ya başlamıyormuşum, ayaklarımda sallama alıştırmışım her geldiğinde aynılarını söylüyor.
Bende ısrarla her söylediğinde ben 6. Ay bitene kadar anne sütü vericem , zaten ömrünün sonuna kadar gıda alıcak diyorum.
Ayrıca ayağımada alıştırmadım heryerde uyuyor canı nasıl isterse.
Çocuk 6. Ayda anlıyormuş ek gıda yı istemiyormuş bizimkide yemicekmiş bak görürürmüşüm, kendisi 2. Ayda başlamış tattırmaya.
Ayyyy gına geldi...
Kendisini severim ama 11 aylık bebeği var en çok onun anlaması gerekiyor oda laf söylüyor.
Ya arkadaş bırakalım şu insanların işine karışmayalım milletçe, herkes nasıl isterse öyle yapsın benim bebeğim nasıl istersem öyle yaparım ben size karışıyormuyum. :KK20::KK67:
Sormayın bazen yerdim
Dün akşam yengem geldi yemeğe abimin eşi.
Yok neden ek gıda ya başlamıyormuşum, ayaklarımda sallama alıştırmışım her geldiğinde aynılarını söylüyor.
Bende ısrarla her söylediğinde ben 6. Ay bitene kadar anne sütü vericem , zaten ömrünün sonuna kadar gıda alıcak diyorum.
Ayrıca ayağımada alıştırmadım heryerde uyuyor canı nasıl isterse.
Çocuk 6. Ayda anlıyormuş ek gıda yı istemiyormuş bizimkide yemicekmiş bak görürürmüşüm, kendisi 2. Ayda başlamış tattırmaya.
Ayyyy gına geldi...
Kendisini severim ama 11 aylık bebeği var en çok onun anlaması gerekiyor oda laf söylüyor.
Ya arkadaş bırakalım şu insanların işine karışmayalım milletçe, herkes nasıl isterse öyle yapsın benim bebeğim nasıl istersem öyle yaparım ben size karışıyormuyum. :KK20::KK67: Sormayın bazen yardım Iyı mı bılmıyorum büyükler olduruyor zaten yok seni boyle büyüttüm sana bır sey mı oldu mesela bal 1 yasına kadar yasak dıyorum sen yedın Bırsey oldu etrafım da ek gıda ya cok erken başlayan var Bebegım 3 saatte bır uyanıyor gecelerı yok ek gıdaya geçsen çocuk doyuck uyuyck etrafdajı laflara dınlemesemde etkılenoyorum ek gıda da oyle acaba gec verırsem damak tadı olusmazmı ama tadımlık vermeyı düşünüyorum mesela demır başlıyoruz yarın c vıtamın alabılecegı bır sey ıle emılımını artırmak icin tattırmayı düşünüyorum

Canım emziğide mi yeni tutmaya başladı ?

Böyle şeyler okuyunca içim daralıyor ya.
Sen büyüt yetiştir ,elalemin sıpası gelsin atsın..
Bu yıl anasınıfına başlayacak oğlum ama nasıl göndereceğim bilmiyorum :/
Ya ben de cok korkuyorum oglum 4 yasinda olcak temmuzda ama hala cok narin evet evde canavar gibi burnumuzdan getiriyor canima okuyor ama disarida kedi gibi cekingen ve ilk kez ayri kalicaz nasil olucak bilmiyorum ya dişlarlarsa ya kotu davranirlarsa ya ogretmeni onu incitirse of icim icimi yiyor bi yandan ozerkligni kazanacak ozguveni gelisecek diye sevinirken bir yandan cok endiseleniyorum

Uyku arkadaşı oyuncaklardan kullanan var mı be bu ara benim kizi hep yuzunu yandaki yastıga dayamış buluyorym birseyleri tutmak sürünmek hosuna gidiyor. Parmak da emdigi icin acaba uyku arkadasla emziklerden alip denesem mi diye düşündüm emzigini emme ihtimali cok düşük ama kullanan varsa oyuncak kısmının faydasını ğörüyor mu acaba ?
Ben emzıgı aldım ama begenmedı mamas papas uyku Arkadası tavsan var onu cok sevdı sarılıp uyuyor bu kadar sevebılcegını dusunmemıstım Suan daha olmazsa olmazı degıl uyku ama ona güven verdıgı bellı ☺️

Ben emzıgı aldım ama begenmedı mamas papas uyku Arkadası tavsan var onu cok sevdı sarılıp uyuyor bu kadar sevebılcegını dusunmemıstım Suan daha olmazsa olmazı degıl uyku ama ona güven verdıgı bellı ☺️
Canim o nasil bisey foto atar misin ben de dusunuyorjm

Kızlar ya ben gerçekten çok kötüyüm.
Böyle hiçbir şey yapmak istemiyorum.
Hayattan bezmiş gibiyim, yaşama sevincim gitmiş gibi.
Yani nasıl anlatayım çok değişik bıktım artık herşeyden.
Mira hariç.
İki haftadır temizlik yapılıcak öylece duruyor bugün yapıcam, yarın yapıcam derken geçiyor...
Eşimle de sorunlarımız var.
Dışarıya çıkamıyorum, gezip , dolaşamıyorun....
Psikiyatri midir, psikolok mudur, birine gitmek istiyorum...
:ruh: :KK61::KK42::cry:
Hiç kimse beni anlamıyor...
cnm hemen hemen hepimiz aynı durumdayiz..ama bugunler gececek bir sekilde bu surecte profesyonel destek almak istersen hic cekinme. devlet hastanesinde once psikiyatri polikliniginden randevu alirsin o seni psikologa yönlendirir. .

X