2017 Şubat Anneleri

Bizim evde battaniyeli olan var.
Yeni alacak olsam yine öyle bişi alırdım sanırım.
Emerken tişörtümle gözlerini filan kapatıyor. Alışırsa uyku arkadaşı ile kapatır gözlerini :KK66:
ya peki bu battaniletili olanlari yuzlerine goturuolar ya bn korkuorm agzini burnunu kapatcak diye..gece de battaniyesini yanlara sıkıştırıp yatiriom sabah bi bakiorum onu cekistirip acmis agzina alıyor. bnde bundan var ama gunduzleri kullaniorm sadece seviyor aslinda kavramasi kolay oluyor images (4).jpg

Vayyy tuttum bu lafı ama çocuklar o eski çocuklar değil çok fena bir z kuşağı var doğuştan uyaranları çok fazla bizimkileri. Babaannem geçen hafta 9 çocuk ile her işi yapar günlük taze ekmek yapardım diyordu iki çocuğu gördü benim aman kızım her işin dursun bunların başından ayrılma diyor şimdi
ahahaha iyiymis :) bnm oglan da tvye bakmaya calisio onla savasioruz biraksam sabahtan aksama izler herhalde..kesinlikle karsina yatirmiorm ama dolasirken ya da kucagmda dueueken mutlaka göruyo kilitlenip kalio sonra mecbur kapatiyorm bm de..olabildiğince az aciorum aslinda ama aciorm gene de çünkü tek basima bmm cnm cok sıkılıo oyle ses olsun istiyorum

Canım emziğide mi yeni tutmaya başladı ?

Böyle şeyler okuyunca içim daralıyor ya.
Sen büyüt yetiştir ,elalemin sıpası gelsin atsın..
Bu yıl anasınıfına başlayacak oğlum ama nasıl göndereceğim bilmiyorum :/
Aynen benimde içim daraldı,ela kucağimda olmasa gidip o çocuklari dövecektim öyle hırslandım.çocuk saatlerdir ameliyatta aradık şimdi platin takacaklarmiş kolu mahvolmuş yazık ya:KK43: içim acıdı.eşime kızıyorum bir daha balkonda elayi fazla demire yaklaştirma diye

Moralim çok bozuk kızlar :KK43: akşama doğru balkona çıktım ela kucağimda bizim binanın bitişinde 2 metre yükseklikte duvar var,apartmana yeni taşınan 2 küçük çocuk başka bir küçük çocuğu ayaklarindan tutup aşaği attilar : ( bağirdim tabi ağladım gören herkes bağirdi çok kötü düştü çok ağladi içim parçalandi şimdi ablasına sordum kafasinda birşey yokmuş şükür kolu için ameliyata almişlar,biliyorum hepimiz duyarliyiz kızlar aman diyim evlatlariniza sahip çıkın onlar efendi bile olsa işte böyle elalemin çocuğu zarar verebilir.
İçim ürperdi Rabbim herkesin evladını korusun
ayyyyy...allah korusun hepimizin yavrularini

b
Ya ben de cok korkuyorum oglum 4 yasinda olcak temmuzda ama hala cok narin evet evde canavar gibi burnumuzdan getiriyor canima okuyor ama disarida kedi gibi cekingen ve ilk kez ayri kalicaz nasil olucak bilmiyorum ya dişlarlarsa ya kotu davranirlarsa ya ogretmeni onu incitirse of icim icimi yiyor bi yandan ozerkligni kazanacak ozguveni gelisecek diye sevinirken bir yandan cok endiseleniyorum
büyuyunce de böyle endiseler olacak dimi :işsiz:

Moralim çok bozuk kızlar :KK43: akşama doğru balkona çıktım ela kucağimda bizim binanın bitişinde 2 metre yükseklikte duvar var,apartmana yeni taşınan 2 küçük çocuk başka bir küçük çocuğu ayaklarindan tutup aşaği attilar : ( bağirdim tabi ağladım gören herkes bağirdi çok kötü düştü çok ağladi içim parçalandi şimdi ablasına sordum kafasinda birşey yokmuş şükür kolu için ameliyata almişlar,biliyorum hepimiz duyarliyiz kızlar aman diyim evlatlariniza sahip çıkın onlar efendi bile olsa işte böyle elalemin çocuğu zarar verebilir.
İçim ürperdi Rabbim herkesin evladını korusun
cok uzuldum yazık olmus bızler hep sokakta oynayarak buyuduk kotuluk yoktu eskıden ama smdı oyle degıl malesef 11 yasında kızım var daha sokaga ınmemıstır ıstemez bıle sadece yazlıkta Cıkıor burda ımkansız

ayyyyy...allah korusun hepimizin yavrularini
Aminnn
cok uzuldum yazık olmus bızler hep sokakta oynayarak buyuduk kotuluk yoktu eskıden ama smdı oyle degıl malesef 11 yasında kızım var daha sokaga ınmemıstır ıstemez bıle sadece yazlıkta Cıkıor burda ımkansız
aynen biz gece yarısına kadar sokaktaydık ve böyle piskopat değildik gerçekten. Biliyorlar orası yüksek bilerek attılar:/ kaç saattir minicik çocuk ameliyatta Rabbim şifa versin,Allahım korusun yavrularımızı

Aminnn

aynen biz gece yarısına kadar sokaktaydık ve böyle piskopat değildik gerçekten. Biliyorlar orası yüksek bilerek attılar:/ kaç saattir minicik çocuk ameliyatta Rabbim şifa versin,Allahım korusun yavrularımızı
Peki o cocuklar aileleri nasilar ne yaptilar allah im oyle uzuldum ki ailesine catasim var

Canım emziğide mi yeni tutmaya başladı ?

Böyle şeyler okuyunca içim daralıyor ya.
Sen büyüt yetiştir ,elalemin sıpası gelsin atsın..
Bu yıl anasınıfına başlayacak oğlum ama nasıl göndereceğim bilmiyorum :/
:KK43: derandiren derandiren bende böyle şeyler duyunca korkuyorum ilk okula gidecek bu yıl ne yapıcam bilmiyorum az sayı olan bir okul buldum bağışı verip kaydettireceğiz artık ama sayı az olsa da çocuk almadıysa aileden terbiye yine aynı zarar görecek diye psikolojim bozuluyor
Allah şifa versin yavruya inş

ahahaha iyiymis :) bnm oglan da tvye bakmaya calisio onla savasioruz biraksam sabahtan aksama izler herhalde..kesinlikle karsina yatirmiorm ama dolasirken ya da kucagmda dueueken mutlaka göruyo kilitlenip kalio sonra mecbur kapatiyorm bm de..olabildiğince az aciorum aslinda ama aciorm gene de çünkü tek basima bmm cnm cok sıkılıo oyle ses olsun istiyorum
Can'ım bir TV olayı değil ki anne karnından başlıyor yediğimizden içtiğimizden mi ilgi alaka çok gösteriyoruz ondan mı bana yengemler kv basamaz daha, kimseyi tanımaz, oturtma vs bir sürü şey diyorlar kızım tam tersi onlarda şaşırıyor belki eskiden bu kadar ilgi yoktu en azından ses renk vs bile bebeklerimizi uyarıyor gerçekten iyi yönde olur inş çok fena bir kuşak bizi bekliyor kendi çocukluk hayallerime bakıyorum 6 yaşında oğlumun kilere çocuk Jüpiter de kolini kurmaktan vs bahsediyor :):) büyüyünce bebiş daha iyi anlayacaksın

Aynen benimde içim daraldı,ela kucağimda olmasa gidip o çocuklari dövecektim öyle hırslandım.çocuk saatlerdir ameliyatta aradık şimdi platin takacaklarmiş kolu mahvolmuş yazık ya:KK43: içim acıdı.eşime kızıyorum bir daha balkonda elayi fazla demire yaklaştirma diye
Umarım ailelerinden şikayetçi olurlar Allah şifa versin yavruya Nasıl bir bencil egoist nesil yetişiyor o yavrular nerden öğreniyor acımasızlığı merhametsizliği aileden şiddet gören çocuk dışarıya saldırıyor, aile düzgün olsa izlediği izlettikleri yine çocuğu canavarlaştorıyor of of çok zor işimiz

TuRuNCu TuRuNCu bebeğim emziği doğduğundan beri tutuyor. Ama beni emerken silikon kullanıyorduk. Bir haftadır memeyi silikonsuz tutmaya başladı. :))

Maaşallah canım.
Bol bol emmeler diliyoruz o halde size :KK66:

Bebegım 64.5 cm 7000 kilo doktor normal kılosu dedı her çocuğun gelısımı farklı Tabı ama 3 aydan sonra oğlum daha az kılo almaya basladı ama herkes doymasa aglar dıyor

3.aydan sonra bariz bir düşüş yaşsnıyor zaten kilo alımında. 4cü aydan 5.ci ay'a geçişte 300 gr bile normal kabul ediliyor :KK66:
Her ay ilk aylarda ki gibi kilo aldıklarını düşünsene. 1 yaşında 13-14 kilo filan olurlardı o zaman :))
Ağlamıyorsa ,huzurluysa her şey yolundadır :KK66:

Ya ben de cok korkuyorum oglum 4 yasinda olcak temmuzda ama hala cok narin evet evde canavar gibi burnumuzdan getiriyor canima okuyor ama disarida kedi gibi cekingen ve ilk kez ayri kalicaz nasil olucak bilmiyorum ya dişlarlarsa ya kotu davranirlarsa ya ogretmeni onu incitirse of icim icimi yiyor bi yandan ozerkligni kazanacak ozguveni gelisecek diye sevinirken bir yandan cok endiseleniyorum

Aynı endişelerle verdim ilk yıl kreş'e. Sonradan ikimizde alıştık ama şimdi 1 yıl ara verince tekrar endişelerim başladı işte...

ya peki bu battaniletili olanlari yuzlerine goturuolar ya bn korkuorm agzini burnunu kapatcak diye..gece de battaniyesini yanlara sıkıştırıp yatiriom sabah bi bakiorum onu cekistirip acmis agzina alıyor. bnde bundan var ama gunduzleri kullaniorm sadece seviyor aslinda kavramasi kolay oluyorEki Görüntüle 2007660

Yüzüne kapatmayı çok seviyor benim oğlan.
Dün çıkardım uyku arkadaşını. Emzirirken onunla uyudu. Battaniyesi çok büyük olmazsa sıkıntı olmaz herhalde ?

Bizimki de tv'ye bayılıyor. Akşam 6.dan sonra tv açmıyoruz ama gündüz abinin tv izleme saatlerinde ters çeviriyorum ya da başka odaya götürüyorum.
Ama dediğin gibi çok ilgili tv.ye karşı.

Ah yavrum ya..
Ben o çocukları elime geçersem evire çevire bir güzel döverdim sanırım !

:KK43: derandiren derandiren bende böyle şeyler duyunca korkuyorum ilk okula gidecek bu yıl ne yapıcam bilmiyorum az sayı olan bir okul buldum bağışı verip kaydettireceğiz artık ama sayı az olsa da çocuk almadıysa aileden terbiye yine aynı zarar görecek diye psikolojim bozuluyor
Allah şifa versin yavruya inş

Canım biz de bu sene ana sınıfına göndereceğiz ama içim içimi yiyor.
İnşallah çabucak alışırlar hem onlar hem de biz..

Can'ım bir TV olayı değil ki anne karnından başlıyor yediğimizden içtiğimizden mi ilgi alaka çok gösteriyoruz ondan mı bana yengemler kv basamaz daha, kimseyi tanımaz, oturtma vs bir sürü şey diyorlar kızım tam tersi onlarda şaşırıyor belki eskiden bu kadar ilgi yoktu en azından ses renk vs bile bebeklerimizi uyarıyor gerçekten iyi yönde olur inş çok fena bir kuşak bizi bekliyor kendi çocukluk hayallerime bakıyorum 6 yaşında oğlumun kilere çocuk Jüpiter de kolini kurmaktan vs bahsediyor :):) büyüyünce bebiş daha iyi anlayacaksın

4 aylık bebe kucağımda zıp zıp zıplıyor.
Bir yere dayalı şekilde 10 saniye rahat ayakta duruyor..
Şimdi ki bebelerin gelişimi çok hızlı cidden..

X