2017 Şubat Anneleri

Nerelerdesin son doğuranlardandık aklıma gelmiştin cnm bebeğin Nasıl?
aynen biz sonlara kalmistik:) ya bn aslinda hep burdaym okuyorum ama cogu zaman geriden gelince cvp yazamıyorum. oğlum iyi cok şükür doğum iznim bitti tek sorunum o ucretsize ayrilmayacagm cunku yillik izinlerim var bi de rapor haklarimi kullanicam bakalim 5bucuk aylik falan olur o zaman hesaplamalarima göre cok da alistm böyle oğlumla birarada olmaya ama neyse buna da şükür. ..siz de aksilikler yasadiniz ust üste cok şükür atlattiniz rabbim korusun inşallah son olmustur

Selam kızlar rota virüsü aşısını yaptıran varmı kaçırmış olabilirim oraları?? Benim doktorum gerek bulmadı ya sizin??
Ben yaptırdım ilk dozunu 3. Ayda 15 gün sonrada ikinci dozunu yaptiracagim. İyiki yaptirmişim diyorum çünkü bebeğim rota virüsü kaptı çok şükür hafif atlattı ishal oldu biraz da ateş.

Ben de ayrım yapıldığını ya da birilerinin sadece bazı kişilerle iletişim halinde olduğunu düşünmüyorum.. öyle bi düşünceye kapılınmasını da istemem.. kimseye böyle düşündürmeyelim bence..

Sadece bazen ortak konuda buluşan arkadaşlar olabiliyor.. örneğin bebeği alerjik olan anneye o konuda bi geçmişi olan ya yine bebeği alerjik olan yazabiliyor.. onlar daha çok iletişim halinde olmuş oluyor..

Şaka bi yana 1 senedir burdayım şu an farkettim de :)

Valla canım ben kendi üstüme almıyorum bu yaziyi:)) herkesle ayni mesafedeyim çünkü :KK66: kimmiş o beğendiklerin bakiyim:p

ayşenurcum ben mesela bakıyorum bazen biri alıntı yapmiş sonradan farkediyorum bildirim çok olunca :) öylede olabilir kötüye yorma hemen ha sürekli öyleyse bişey diyemem. Ben kaç kez yazmişimdir cevap bile gelmemiştir hamileyken:))
Muhakkak oyledir canim ben de esit mesafede oldugma inaniyorum.

Ben okuyana kadar aşıyı yaptırmışsındır herhalde. Nasıl geçti var mı ateş huzursuzluk? Genelde ilk aşıda sıkıntı olmazsa 2.de de olmazmış. Biz ikisinde de yaşamadık. Sadece aşı yapıldıktan sonra bi bacağında aşı yerinde sertlik farkettim ama bi kaç güne geçti ve herhangi bir ağrı yapmadı.

Benim de 15 -20 gündür fena halde dökülüyor. İnternette hamilelikte azalan östrojen hormonunun normale dönmeye başlamasından kaynaklanıyormuş 6. Aya kadar sürdüğü yazıyor.

Ay bana da fenalık geldi saç görmekten fayans parke üzerinde. Gördükçe elimle alıyorum ama başaçıkılmıyor tabi. İnşallah en kısa zamanda geçer.

Aşı konusunda ben de bir sürü şey okudum ve kafam o kadar karışık ki. Yaptırrmayanlar da var yan etkilerinden dolayı. Ama benim gördüğüm bize kar zarar hesabı yaptırdıkları. Oluşabilecek risklere bakıldığında vereceği zararın daha az olduğu yönünde bir izlenim edimdim. Allah çocuklarımızı korusun ne diyelim.

İlk gün sayılmıyor benim bildiğim. 24 saat geçmesi gerekiyor 1 günü saymak için.
ege52 sana yazıorum gecende sana yazdım dıye bastım hop başkasına gıttı:))bebegım ıyı hıc degısıklık yok uyudu suan ıns sonradan sıkıntı olmaz kan damla verdı iştah ta acıomus yedı damla damlat yemekten bır saat once veya sonra dedı

Valla canım ben kendi üstüme almıyorum bu yaziyi:)) herkesle ayni mesafedeyim çünkü :KK66: kimmiş o beğendiklerin bakiyim:p

ayşenurcum ben mesela bakıyorum bazen biri alıntı yapmiş sonradan farkediyorum bildirim çok olunca :) öylede olabilir kötüye yorma hemen ha sürekli öyleyse bişey diyemem. Ben kaç kez yazmişimdir cevap bile gelmemiştir hamileyken:))
arkadaslar grup falan bılmem bende hemen bı sıkıntm oldgnda danışıyorum sızlere burda kafamın uyuşmadıgı hıtabını begenmedgm kişiler bende gozardıdır muhattap olmuorum kafam rahat herkese hayırlı heceler dılıyorum aşı olduk gozum bebeğimde uyusada bakıorum oyle ona tospiğim

aynen biz sonlara kalmistik:) ya bn aslinda hep burdaym okuyorum ama cogu zaman geriden gelince cvp yazamıyorum. oğlum iyi cok şükür doğum iznim bitti tek sorunum o ucretsize ayrilmayacagm cunku yillik izinlerim var bi de rapor haklarimi kullanicam bakalim 5bucuk aylik falan olur o zaman hesaplamalarima göre cok da alistm böyle oğlumla birarada olmaya ama neyse buna da şükür. ..siz de aksilikler yasadiniz ust üste cok şükür atlattiniz rabbim korusun inşallah son olmustur
Kıyamam ama 5.5 aylık olana kadar bile olsan yanında kardır cnm zaten git gide sosyalleşiyorlar işinde hafta sonu tatilse özlem giderirsiniz Rabbim kolaylık versin inş teşekkür ederim iyi dileklerin için de

Kızlar nasılsınız bakalım? Az önce ne düşündüm biliyonuz mu?:-) Burda hepimiz az çok sohbet ederken isim ezberledik. Hemen sohbet ettiğimiz kişiyi biliyoruz ama ne adını nede görüntüsünü bilmiyoruz. Ben sadece fikir ve konuşmalardan. Bir kaç kişiyi gözümde canlandırdım. :cool:Sizde yorumları okurken canlandırıyormusunuz?:KK66: :KK48::KK73:
Mesela nasil biriyim dicem gördüm dicen :confused:

Burada bir gercek var ki bazilarimiz bazilariyla daha iyi anlasiyor ve cogu zaman onun paylasimlarini begeniyor alintilayip cevapliyor daha dostane bir uslupla konusuyor vs kendimin bu gruba dahil olmadignin da e tabi farkindayim ama begeniyle paylasimlarini takip ettigim bi kac kisi var onlari canlandiriyorum ve icten ice sempati duyuyorum onlara.Bu arada adim Nagihan Elif :KK52:
Onlardan biri benim dimi :)) eneeee adaş misiz hemide :KK19:

Diyetler cevap vermiyor offf offf :KK43: bizim de öyleydi 50 günde 300 gram aldı. Çok az. Doktor normal dedi ama bilmiyorum:KK43: inşallah geçer yaaa

Of of sürekli emziriyorum şu alerji kilo aldırmıyor heralde 50 günde 300 gram. Son 10 günde de hiç almadı :işsiz:

Sohbetleri kaçırma şekerim :halay:

Ebe söyledi bana da kızım çok ağlıyordu susmadı hiç. 2. Ay aşısında :KK43: artık ağlamaktan morarmıştı aşıdan 3 saat sonra verdim sonra da 5 saat sonra verdim ben. 3 saate indirmeye korktum. İnşallah bir daha gerek kalmaz size de

Şimdiden korkusu sardı. 2. Ay çok zor geçti allahım nolur bu öyle olmasın :KK43: hiç yaptırmak istemiyorum :KK43:

Maşallah onlara bizim baba da çubuk kızım onun gibi aynı :KK70: adam yatmadan önce cips ve gazoz tüketiyor hala gram yağ yok :KK70:

Canım 2. Ay aşısı nasıl geçmişti? Bizim zor geçti o bu da mı zor geçecek acaba merak ediyorum. Çok korkuyorum :KK43:
ben kilo veriyorum kiz alamiyor bende alerjik bunyeliyim bana cekmis kiz mslesef alerji aldirmiyor kilo her asi sarsiyor bugun 3. gun hala ara ara ates artiyor huzursuzluk tavan 2. aydan zor gecti canim

Ilk asisi boyle degildi ya bundan nolduysa cocugun evri dondu. Agliyo cani cok yaniyo belli susturamiyorumda napicagimi sasirdim dedim eski hallerimize geri donduk. Saat 1de uyudu simdi yine ayaktayiz.
bizdede onceki asi bir gun sarsmisti bu mahvetti
Ben de ayrım yapıldığını ya da birilerinin sadece bazı kişilerle iletişim halinde olduğunu düşünmüyorum.. öyle bi düşünceye kapılınmasını da istemem.. kimseye böyle düşündürmeyelim bence..

Sadece bazen ortak konuda buluşan arkadaşlar olabiliyor.. örneğin bebeği alerjik olan anneye o konuda bi geçmişi olan ya yine bebeği alerjik olan yazabiliyor.. onlar daha çok iletişim halinde olmuş oluyor..

benim de 7 haziranda 1 yil oldu burda canim senle beklenen dogum tarihi ayniydi ordan hatirliyorum

Sana katılıyorum canım.
Mesela birine yorum yazıyorum bakıyorum başkalarına cevap vermiş bana vermemiş bile.
O gruba bende dahil değilim hatta 8 9 kişi var öyle.
Bende ismimi paylaşayım.
Ayşenur
Aaa niye öyle düşünüyonuz ya :110:o 8-9 kişiden biri değilim dimi :olamaz:

Yaz geldi ama çok fena yağmur yağıyor yine çıkamıyoruz.
Yani Bursa da böyle.
Oooo Ankara da öyle hele dün bir gök gürültüsü şimşek dedim bişey olacak Allah korusun resmen abartısız ev sallandı gök gürültüsü ne ve hurç larim kapı arkasında ydi onlar bile düşmüş :KK57:

aminn.. hepimizin temennisi bu cnm cocuklarimiz saglikli olsun mutlu huzurlu olsun ve rabbim onlarin yaşadığı iyi kotu tum duygularini paylaşmak ve destek olmak adina biz annelere ve babalarına uzun ömürler versin insallah..cnm burasi oyle bir ortam oldu ki aile gibi birbirimize kiziyoruz güceniyoruz derdiyle dertleniyor sevinciyle mutlu oluyoruz bazen cevremize veremedigmiz tepkileri de burda veriyoruz o yuzden yanlis anlasilmalar olabilio cnm ama bu yanlis anlasilmayi duzelttigimize inaniyorum:KK51:
Yani mesela ben sana hep kızıyodum su emzirme süt olayını kafana takarkene :KK48:

Mesela ben sana ayrı bı gıcık oluyom :süslü::süslü:

X