2017 Şubat Anneleri

Ben de oruc tutamadigim icin cok burugum gecen yil asiri bulanti ve halsizlikten tutamadim bu yil emzirmeden esimde de seker var tutamiyor ramazanimiz cok nesesiz geciyor ama biliyorum ki tutsam sutum de azalir halim de olmaz

Bende ramazan geldigini anlamak icin tutmak iatedim bi de. Sut azalmasi bende uykusuzluktan mi yoksa iructan mi bilemedim :işsiz:

Ben kendime güvenemedim o yüzden denemicektim zaten de adet oldum ama acikinca çok kötü oluyorum gece bile biseyler yiyorum o yüzden Rabbim inş kazayı tutmayı nasip eder de kış in parça parça tutabiliriz

Emzirirken daha zor oluyor tutmak canim. Dedigin gibi kisin kazasini tutariz insallah

canı sızlansa ıyı bır an krıze gırıyor resmen ve de ne yapasam yapayım susmıuyor meme yı hıc almıyor o durumlarda . sakınlesıyor yıne almıyor en son mayısmaya basladıgı zamanlarda ben zorla tıkıyorum agzına . ac bırde uyuyamıyor yavrum . :anne:
Şöyle memeyi havada kapsalar artık herkeste meme problemi :KK51:

merhaba güzel anneler. bir şey soracağım. 4 numara beze geçenler bebeğiniz kaç kiloyken geçtiniz?

Kizlar kizim 3 bucuk ayini gecti ve sadece anne sutu aliyor son bir aydir uc gunde bir kaka yapiyor kabiz gibi sert taneli degil dismacunu gibi ve arada susam taneleri gibi biseyler var ev baskulunde olcum yapiyorum ne kadar dogru tattar bilemiyorum ama 17 gunde 200 gr oynadi acaba ac kaldigi icin mi kaka yapmiyor.aslinda cisli bezlerin baz alindigini biliyorum ama yinede endiselenoyorum.11 gun sonra kontrol var acaba daha once mi gitsem ne yapmaliyim

Canım aç kalsa kakası top top ve sert olur.
Sağlıklı beslenenen bebeğin kakası macun kıvamında hardal renk olur. İçinde tohum gibi taneciklerin olması normaldir.
Fazla beslenen bebeklerde ise kaka yeşilimsi ,sümüksü ve cıvık olur.

Merhaba arkadaşlar nasılsınız? Bebişlerde iyidir inş. Giremiyorum çok hızlı geçiyor Zaman. Oruç tutamıyorum tutmadığım halde çok azaldı yine süt su değişiminden suda içemiyorum
Biz geçen hafta kendi memleketime geldik ilk gün kızım hep ağladı dudağını büzüp sonra alıştı. Tabi düzenimizde değişti uykusuzluğa gelemiyor sevildikçe yoruluyor sanırım... Gaz Ağrı'sı yaşamamıştık ağır şekilde çok arttı buraya geleli gaz Ağrı'ları... İlk dönmeyi gece yaptı sanırım kanepeden düştü :KK43: Rabbim korudu bir daha da o günden sonra dönmedi...

Canım çok geçmiş olsun. Çok hareketlendiler artık.
Ben de az önce uyanınca kameradan baktım oynuyor kendi kendine. Bir iki iş daha yapıp yanına gittim ki ne göreyim. Sırt üstü kurbağa gibi yatağın içinde ittiriyor kendini. Biraz daha geç kalsam yere düşer..

Merhabalar.. 28 Şubat doğumlu 93 günlük kızım var.. geçen ay 58 cm ve 6 kg idi.. bu ay da tahminen 61-62 cm 7 kg olacak gibi daha 3.ay kontrolüne gidemedik henüz.. Uykusunda ve kakasında da belli bir düzeni var.. Şu sıralar fazlasıyla baş parmaklarını emiyor ve emzik denediğimde almıyor.. Emzik emmesinden iyidir diye düşünüyorum. Sizce doğru mu düşünüyorum ? Bir de gelişimi biraz ilerde zaten 4220 gram olarak iri doğdu. Dişle ilgili olabilir mi salya ve emme isteğinin? Bulduğu her şeyi ağzına sokuyor ve rahatlıyor. Kendini böyle uyutuyor hatta sallamama bile gerek kalmıyor. Bir de henüz daha dönmüyor. Kendini ana kucağından öne doğru atıyor hafiften ama henüz dönemiyor. Zamanı değil mi? Bu bir problem mi?

Herkes salyalanmayı diş'e bağlasa da salya oluşumu henüz bebeğin tükürük tutma refleksi gelişmediği için olur. 6 aydan sonra yavaş yavaş kaybolur. Eğer diş ile ilgili olsaydı bebekler 2 yaşına kadar yani diş çıkma dönemi bitene kadar salyalı gezetdi :KK66:
Herşeyi ağıza alma istekleri oral dönemde olduklarından kaynaklanıyor. 1.5 yaşından sonra nesneleri daha iyi tanıyacakları için ağıza alma azalıp oyun oynama başlar..ö
Gelişimi de çok güzel maaşallah :KK66:

Bende ramazan geldigini anlamak icin tutmak iatedim bi de. Sut azalmasi bende uykusuzluktan mi yoksa iructan mi bilemedim :işsiz:

Canım bilimsel olarak oruç tutmak sütü azaltmıyor ama kalitesini düşürüyormuş.
Fakat sahurun uykusuzluğu ,bebeklerin yorgunluğu derken insan geriliyor ve bu da ister istemez süt'ü etkiler..

Merhaba arkadaşlar nasılsınız? Bebişlerde iyidir inş. Giremiyorum çok hızlı geçiyor Zaman. Oruç tutamıyorum tutmadığım halde çok azaldı yine süt su değişiminden suda içemiyorum
Biz geçen hafta kendi memleketime geldik ilk gün kızım hep ağladı dudağını büzüp sonra alıştı. Tabi düzenimizde değişti uykusuzluğa gelemiyor sevildikçe yoruluyor sanırım... Gaz Ağrı'sı yaşamamıştık ağır şekilde çok arttı buraya geleli gaz Ağrı'ları... İlk dönmeyi gece yaptı sanırım kanepeden düştü :KK43: Rabbim korudu bir daha da o günden sonra dönmedi...
Geçmiş olsun canım ya dikkat et biz 2 ayliktan beri koltukta bırakmıyoruz hemsirede yalnız bırakmayın dedi suan dönmelere başladık mili milim ilerliyolar

Canım ben doğum iznine ayrılana kadar takılıyordu yasak falan yok hatta bakanlık sık sık sıkı bir eğitimden geçiriyor sertifikan olsa bile tazeletiyor ama yine çalışan arkadaşlara sorup net dönerim sana
Onlar direk yasak artık deyince bende devlet hastanesinde taktırdım canım.Birsey sormak istiyorum bize kan ilacı başladı dr ferrum damla.Bu damla süt ve süt ürünleri ile kullanilmayacakmis benim kızım sürekli memede.Damla öncesi ve sonrası 2 saat süt ürünü yasakmış.Siz nasıl yapıyorsunuz?

X