2017 Şubat Anneleri

sanırım kafaları yıyorum . gece saat 1 de yattı . esım olacak sahsıyet sayesın saat 2 de tekrar ayktaydı . saat 5 e kadar uyumadı en son odadan cıkıp kactım oradan rssmen . ee taıı kavga kıyamet koptu yok sen b u cocuga bakamıyorsun defol gıt bu evden. ne ıse yarayırsun .... beynım dondu . gece saat 5 de kavga ne demek ya ? bır laf bulmus sen kolesın . gerızekalı aptal sen once bır kendıne bak . acız adam sankı cocugun yuzune baktıgın mı var salak ..
kavgadan sonra uyur mu benım kız uyumadı ve o saat bu saatır ayaktayız . tam uyudu dıyorum yatayım o an uyanıyor . evı yenı tasıdım her yer heryerde . cocuk durmuyor basımda kı koca zaten yukarıda anlattım terbıyesız ahlaksızın tekı . ve ben .. yemın ederım dun kendımı atayım suradan dedım . bıraz daha konussaydı atardım da . dengem sastı . ne yaptıgımı ne dusundgumu dahı bılmıyorum . su an bıle sınır krızlerı ıcerısınde bır kızım var . sankı bır yerını cımcıklemısım gıbı bagırıyor. ve hala meme almıyor . uykulyken zorla gezerek meme verebılıyorum anca. ustune bır de ısal oldu ıyı mı . her seye her ıse tek basına kosmaktan yoruldum . sıkılıldım bıttım artık dayanamıyorum .
Canim benim bebeğini düşün skma canını belki oda bi dönemden geciyodur sabret umarım düzelir aranız bian önce :KK43:

Tahin helvası yediğimde hiç rahatsızlanmadı benim oğlum. Sadece dün ve önce ki gün günde 1 kere bardak dolusu kustu.
Normalde kussa bile peynir kesiği gibi azıcık çıkarırdı ama bu bildiğin ağzından burnundan fışkırdı. Kusma sonrası yüzü bembeyaz oldu. Kusma öncesi de nazlı nazlı sızlanıp ağlıyordu hiç ağlamayan bebek...
Kusma ile rahatladı ve gülücükler atmaya başladı.
Farklı olarak 2 gün yemeğin üstüne bol tahinli kadayıf yemiştim. Acaba ondan mı oldu ki diye düşündürdü beni..
Senin oyle olabilir değişik ise. benimki herzamanki kusmuğu zorlamıyor onu çıkıveriyor ekşimik gibi. Hep cok emmesine bagliyorum ben 2 saati geçirirsem daha az oluyor kusmasi.

Kızlar ya sizin bebislerdede birden canı acimis gibi bağırıp ağlıyomu nadir yapıyo ama çok üzülüyorum kucağıma alınca sakinlesiyo :KK43:(

Kızlar ya sizin bebislerdede birden canı acimis gibi bağırıp ağlıyomu nadir yapıyo ama çok üzülüyorum kucağıma alınca sakinlesiyo :KK43:(
Bağırıyor mu ağlıyor mu ? Benimki gayet bilerke yapıyor genelde ben odadan cikar cikmaz basliyor bağırmaya yabina gelince başlıyor çırpınmaya alayim diye. Gazi varsa senin desigin gibi yapiyor genelde karin üstü yatirip sirtina masaj yaoiyorum yada ayaklarini karnina dogru itiyorum iyi geliyor

Bağırıyor mu ağlıyor mu ? Benimki gayet bilerke yapıyor genelde ben odadan cikar cikmaz basliyor bağırmaya yabina gelince başlıyor çırpınmaya alayim diye. Gazi varsa senin desigin gibi yapiyor genelde karin üstü yatirip sirtina masaj yaoiyorum yada ayaklarini karnina dogru itiyorum iyi geliyor
Çığlık atarak ağlıyo kucağıma alıyorum öyle sakinlesiyo gözlerden baya yaşlar akiyo aşı olunca birden aglarlar ya öyle :KK43:

Onlar direk yasak artık deyince bende devlet hastanesinde taktırdım canım.Birsey sormak istiyorum bize kan ilacı başladı dr ferrum damla.Bu damla süt ve süt ürünleri ile kullanilmayacakmis benim kızım sürekli memede.Damla öncesi ve sonrası 2 saat süt ürünü yasakmış.Siz nasıl yapıyorsunuz?
Gereken süreyi yakalamak imkansız ben o yüzden hastalarıma uyanınca verin yarım saat sonra emzirin diyordum birde kakasının rengi koyulaşabilir dişler çıktıktan sonrada arkasından su içirmek lazım dişte pas gibi leke yapabilir kullanım konusuna gelince kullanmak istemeyen anneler var ben olsam asla böyle bir riske girmezdim sağlık ocağının verdiğini istemiyorsamda başka formda bir ilaç alıp yine demir damlası verirdim zira bebeklerde uzun süreli zeka gelişimini olumsuz etkilediği kanıtlanmıştır.

Merhabalar oğlumun uzun bir süre yeşil mukuslu kakası vardı ara sıra rengi normale dönüyordu. Sonra kakasında kan gördüm 4 aylık kontrolünde doktora söyledim. Gaita da yani kakada gizli kana bakıldı ve pozitif geldi. Ayrıca yüzünde kabuklu kızarıklıklarda vardı. Doktor süt ve süt ürünleri alerjisinden şüphelendi ve kandan alerji panel testi istedi. Negatif geldi.ama negatif gelmesi olmadığını göstermez kan sonucu yanıltabilir dedi. 3 haftalık diyetim var şimdi süt ve süt ürünleri tüketmiyorum. 3 hafta sonunda kontrolümüz var. Kakasının rengi normal ama hala çok fazla mukuslu. Buna benzerbir durum yaşayan var mı bebeğine süt ve süt ürünleri alerjisi şüphesi olan???

Eşimin kuzenin kızı kan ilacindan dolayı dislerde leke yapmis siyah siyah 2 yaşına gircek doktora sorcam çok şart değilse kullanmayi düşünmüyorum
Bende sordum kullanmamak daha zararlı dedi.Sizde sorup beni etiketlerseniz sevinirim.
1 yaşından önce hiç bir şekilde kan damlası kullanmadım ,kullanmayacağım...
Kan damlası vucuttaki mikropları besleyerek hasta olacak olan bebeklerin hastalığını hem uzatıyor hem de arttırıyor.
Bebekler anne karnında zaten demir depoları dolu şekilde doğuyorlar.
İlk oğlumda 8 aylıkken inek sütüne başladık ,5 yaşına kadar yediği kırmızı et sayısı beş parmağımı geçmez. Ona rağmen hiç kansızlık yaşamadı.
Boş yere vucuda depolanan demir sadece mikroplar için iyi bir besin kaynağıdır :KK66:
o_O:KK53::KK17::KK17::KK57:
Gereken süreyi yakalamak imkansız ben o yüzden hastalarıma uyanınca verin yarım saat sonra emzirin diyordum birde kakasının rengi koyulaşabilir dişler çıktıktan sonrada arkasından su içirmek lazım dişte pas gibi leke yapabilir kullanım konusuna gelince kullanmak istemeyen anneler var ben olsam asla böyle bir riske girmezdim sağlık ocağının verdiğini istemiyorsamda başka formda bir ilaç alıp yine demir damlası verirdim zira bebeklerde uzun süreli zeka gelişimini olumsuz etkilediği kanıtlanmıştır.
Sağlık ocağına henüz gitmedik dr kontrolümüzde dr.umuz başladı. Dr da kullanmamanın etkilerinden bahsetti.

Bu ara gözleri kapalı çığlık atarak gözünden yaş gelene kadar ağlayarak uyanıyor. Diş probleminden oluyormuş.Igne vuruldugundaki gibi agliyordu.Eskidende ig mig yapıp sonra gitmezsem yanına ağlıyordu o da gazdan ve onun yanında olma isteginden kaynaklanıyordu.Onu atlattık.Diş sıkıntıları devam ediyor.

Bu ara gözleri kapalı çığlık atarak gözünden yaş gelene kadar ağlayarak uyanıyor. Diş probleminden oluyormuş.Igne vuruldugundaki gibi agliyordu.Eskidende ig mig yapıp sonra gitmezsem yanına ağlıyordu o da gazdan ve onun yanında olma isteginden kaynaklanıyordu.Onu atlattık.Diş sıkıntıları devam ediyor.
tmam haber veririm canım hepimiz disten şüpheleniyo ama sanmıyorum bu konuyuda sorim :)

Merhaba hanımlar nasılsınız bebişleriniz nasıl?Dünürler nasıl anlaşıyorlar mi?Giremiyorum kızım cok huzursuz bugünlerde.Eskiden okuyordum ama yazamıyordum.Şimdi hiçbirini yapamıyorum.

Bugün 4 ay kontrolümüz vardi boy:62 kilo 5700 olmuş. Huzursuzlugumuz gelen dişlerdenmiş.10-15 gündür eller ağızda kulaklarını çekiştirip duruyordu.Salya zaten ne zamandır var sürekli önlük takıyordum.Öksürme ama değişik yalandan gibi.

Gece uykularımız da deliksizdi ama artik gece çığlık atarak uyanıyor o da dişten oluyormuş.
Güneş koruyucu olarak babe önerdi dr.
Kan ilacı başlandı 4 ayda tüm bebeklere başlanıyormuş.
Birde kız bebekleri için olan ek bilgi ben hic vajina yerini açık mi diye kontrol edip actırmıyordum.Temizliyordum.Bugün dr kontrol etti Dr umuz açtırdı. erkeklerde sıyırma denen sey kızlarda açtırma selindeymiş kullanılan kremler zamanla orayı yapıştırıyormus.Zamanlada müdahale gerektiren sorunlar olabiliyormuş.

Bizden bu kadar hanımlar.
mete58 mete58 canim bizim sağlık ocağı direk yasak dedi sertifika falan yok demedi.:)
bizde de bir haftadir kulak cekistirme eller agızda cıglık var ama benim oglum üç ayı biraz gecti diş aklıma geldi ama daha kücük degil mi dis icin? egzama mi kaşındiriyor kulagı bilemedim umarim diştir.

Merhabalar oğlumun uzun bir süre yeşil mukuslu kakası vardı ara sıra rengi normale dönüyordu. Sonra kakasında kan gördüm 4 aylık kontrolünde doktora söyledim. Gaita da yani kakada gizli kana bakıldı ve pozitif geldi. Ayrıca yüzünde kabuklu kızarıklıklarda vardı. Doktor süt ve süt ürünleri alerjisinden şüphelendi ve kandan alerji panel testi istedi. Negatif geldi.ama negatif gelmesi olmadığını göstermez kan sonucu yanıltabilir dedi. 3 haftalık diyetim var şimdi süt ve süt ürünleri tüketmiyorum. 3 hafta sonunda kontrolümüz var. Kakasının rengi normal ama hala çok fazla mukuslu. Buna benzerbir durum yaşayan var mı bebeğine süt ve süt ürünleri alerjisi şüphesi olan???
evet bizde de egzama ve mukus var tabi kusma gürültülü kokulu kaka uykuya dalamama kaşıntı gibi seyler de var ben de diyet yapiyorum 6 gün oldum

İki dakika yanlız bırakamıyorum ya off. Oynuyo kızım ama bi mutfağa geçiyoeum bağıırıyo gel diyo resmen. Artık büyüdü çok yoruldum ;(

Canım benimde göğüslerimde eskisi gibi sertleşmiyor ama emdikçe süt geliyor yinede..
Bol bol su iç ve iyi dinlenmeye çalış. Düzelir inşallah sütün.
Unutma sütün en iyi arkadaşı pozitiflik :KK66:

@tereyagli ekmek , Bizzon Bizzon kızlar 2 gün üst üste tahinli kadayıf yedim. Bebeğim bu iki günde ağız dolusu kustu yoğun gaz ile birlikte. Sizce tahin mi dokundu ?
Evet bence diyetindeki kaçak o odur. Çünkü bende helva yediğim zaman çok kötü oluyordu. Doktorun ilk listeye yazdığı susam ve türevleriydi. karabiberde dokunuyor galiba dün azıcık karabiberli patates yedim yüzünde bişiler çıkmaya başladı=(

Allah bagislasin canim
Bizde 27 Şubat doğumluyuz yan dönüyo eğimli biyerse yüzüstüde dönebiliyo bi problem yoktur canım bu dönemler dönmeye başladığı dönem hergün bişey ogreniyolar seninki bi hafta sonra döner belki değişir bebekten bebeğe. Bence emzik emmesi parmaktan daha iyi emizigi biraktirabilirsin ama parmaktan vazgezirmek daha zor kv komşusunun kızı 9 yaşında fln var parmak emiyo hala herkes bir olcak değil tabi
Teşekkürler yorumun için.. Hareketli çok oldu olacak gibi geliyor ama yine de daha henüz dönmedi hiç :) ay hadi yaa 9 yaş da çok fenaymış.. bugün odak noktasını başka yerlere çektim engel oldum parmak emmesine.. direkt elini çekerek değil de eline ağız bezi falan tutuşturup kandırdım :) aklım hala dönüp dönmemesinde.. her yerde döner falan yazınca sanki insan eksik hissediyor.. illa her bebek farklıdır ama annelikten heralde böyle kitap gibi her şey zamanında olsun diye bekliyor insan :)

Herkes salyalanmayı diş'e bağlasa da salya oluşumu henüz bebeğin tükürük tutma refleksi gelişmediği için olur. 6 aydan sonra yavaş yavaş kaybolur. Eğer diş ile ilgili olsaydı bebekler 2 yaşına kadar yani diş çıkma dönemi bitene kadar salyalı gezetdi :KK66:
Herşeyi ağıza alma istekleri oral dönemde olduklarından kaynaklanıyor. 1.5 yaşından sonra nesneleri daha iyi tanıyacakları için ağıza alma azalıp oyun oynama başlar..ö
Gelişimi de çok güzel maaşallah :KK66:
Teşekkürler yorum için.. Evet enzimlerin çalışması ile de ilgili salya biliyorum fakat 4.ay sanırım dişe hazırlanma dönemi diye okudum yanılıyor da olabilirim.
Peki emzik hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir süre 10 15 gün kadar emzik emdi ve uyudu.. Sürekli emerek uyuduğu için o dönem alıştırmıştım. Ama salyalar başlayınca öğürdü ve attı bir daha da almadı.. bir dönem alt dudak bir dönem üst dudak derken artık direk elini emiyor.. :KK70: 1 haftadır falan kendini böyle sakinleştiriyor. Emziğe mi zorlasam? Bugün de odak noktasını başka yere çektim.. Eline ağız bezi falan tutuşturdum ama ne bulsa ağızda :) Bir sıkıntı olmasın da sorun değil :) bakalım doktorumuz ne dicek :)

X