2017 Şubat Anneleri

Loveali Loveali TuRuNCu TuRuNCu yorumlarınıza katılıyorum. Ancak ben doktor tavsiyesi üzerine başladım sayılır kızım uzun boylu ve alması gereken kilonun altında olduğu için doktor tavsiye etti.doğal Ev sütü ile yoğurt yapıyorum. Beş gün oldu toplamda beş kaşık yedi. Versem bi tabak yicek o derece yani:KK66: birde elmayı rendele ile doğal suyunu çıkarıp tattırdım biraz.çok şükür bi sorun olmadı. Üstrlik gazını çok sesli çıkarmaya başladı. Sütümün artması için denemediğim yol kalmadı hala da artmasında ısrarcıyım. Bugün 4 aylık oldu kızım.. umarım bi sorun yaşamam. Teşekkürler :KK66:

Anlıyorum canım.
Tek tavsiyem ek gıdayı tattırma amaçlı devam et derim.
Bebeğin boyunu uzatan ve besleyen en önemli gıda süt / mama / anne sütüdür...:KK66:
Madem severek yiyor ,bize de afiyet olsun demek düşer :)

Anlıyorum canım.
Tek tavsiyem ek gıdayı tattırma amaçlı devam et derim.
Bebeğin boyunu uzatan ve besleyen en önemli gıda süt / mama / anne sütüdür...:KK66:
Madem severek yiyor ,bize de afiyet olsun demek düşer :)
Severekk ne kelime :KK66: elini kaşığa vuruyo sonra ağzına götürüyo. Tabi dediğin gibi tadımlık. Zaten ömür boyu gıda yicekler anne sütünden mahrum olmasınlar.

Canım ben zaten parantez açtım Dr tavsiyesi anne sütü yetmeyen yada emmeyen bebekler fln diye ama başka yerlerde de görüyorum bol bol sütü olduğunu söyleyip ek gıda hevesi olan anneler var onları diyorum o kadar süt varken ve emzirmek daha kolay ve zevkli iken neden hemen bı ek gıda diye tabiki onlar da anne bebeği için iyisini bilir ama anne sütü hicbiseyden daha faydasız değil ki en önemli olan o yüzden anlamıyorum :)
Aynen benim kızım reddetmiyo bide öyle saldırıyo ki çok istiyo bende emziğine bandırıp ağzınıkapatıyorum:KK66: sonra da aç mı diye üzülüyorum. Anne lik zor iş. Sabahtır koşturuyorum. Eşime çatıyorum anlamsızca. Çok sıkıldım

Aynen benim kızım reddetmiyo bide öyle saldırıyo ki çok istiyo bende emziğine bandırıp ağzınıkapatıyorum:KK66: sonra da aç mı diye üzülüyorum. Anne lik zor iş. Sabahtır koşturuyorum. Eşime çatıyorum anlamsızca. Çok sıkıldım
Eş e çatmak :) hepimizin severek yaptığı bişey galiba :) valla öyle canım o yüzden cennet annelerin ayaklarında demişler mesaketli zor bı süreç

Annişler ya bu ek gıda merakimiz niye ( anne sütü yetersiz emmeyen yada kilo alımı gerçekten en altta olanlar Dr tavsiyesi olanlar hariç tabi ) daha çok minik değiller mı 4. Aydan sonra diyoruz ama daha bı çoğumuz 4 e girmedik bile evet çok merak ediyoruz belki tepkileri ne olacak nasıl yicekler fln ama sütü yetip mama bile kullanmıyorum diyen annelerimiz var bu kadar bol sütlü olan bir anne neden ek gıdaya bu kadar heves ediyor benim aman aman bı süt um olduğunu sanmıyorum ama yine de hep emzirmek istiyorum ayrı bı keyif cunku bide tattırmak da değil yemek kasiklariyla vermek :/ ne bilim ağır gelmez mı daha küçücük midelerine benim oğlum emdiği halde bile küçücük karnında o gaz nasıl birikir diye şaşırıyorum bide bunları versem ne bilim eziyet olur herhalde şuan herşeyi yerler versek ama bu beğenip begenmemeyle alakalı olacak ay da olduklarını düşünmüyorum :/ tabiki hepinize saygılar sadece düşüncemi yazdım :)

Katılıyorum arkadaşım :KK19:

M muhendiseylul bir buçuk aylıkken başladı canım hala da var :KK43:

Eş e çatmak :) hepimizin severek yaptığı bişey galiba :) valla öyle canım o yüzden cennet annelerin ayaklarında demişler mesaketli zor bı süreç
mesela dün bebeği uyut güzel bi çay koy en sevdiğim diziyi izleyelim dedi. O arada babamın yanına gidip gelecekti. Bi işi vardı. Yolda gelirken dayısı tutmuş bende aradım babam yeni çıktı dedi. Yarım saat oldu cvp vermedi bende sinir oldum tartıştık. Stresten ne yapıcağımı şaşırıyom bazen :KK43:

Tarihi geçmemiştir canım ama bir çok kişiden aktif bebeğin kötü kimyasal koktuğunu duydym. Benim stoğum neyse ki bu hafta bitiyor. Molfixe geçmeyi düşünüyorum..

Canım ek gıda için henüz çok erken ama blw düşünüyorsan 5.5 ay iyi gibi :KK66:
Ben yarı kaşık yarı blw ilerleyeceğim. Sade blw yöntemi yoğun sabır ve genişlik gerektiriyor. O da ben de yok :)
Zaten 1 yaşına kadar hiç tam öğünler vermeyi düşünmüyorum ben.
Blw ye sabır edebilirsen sonuçları çok güzel oluyor . Hele o minik ellerle karınlarını doyurma çabaları çok tatlı :))

Çok geçmiş olsun.
Tekrarı yaşanmasın inşallah..

Meme reddine rağmen çok güzel kilo almışınız. Ayrıca boyu için maaşallah.
Sanırım boy'a gitmiş kuzucuk. Doktorlar kilodan ziyade boy uzamasına dahs çok önem verirler :KK66:

Allah yardımcın olsun canım . Çok kötüysen bi ağrı kesici al istersen.
Enes'i de uyku saatlerinde yatarak emzir. Uyandıkca memeyi verirsen 1-1.5 saat uyur belki :)
Gerçi Buğra bu aralar istemeyince memeyide almıyor.
Sağol canım amin :KK43: boyumuz güzel ya kilo az alınca üzüldüm cis sayısı güzel gerçi ama acabami diyo insan :) anasına çekmiş boyu :KK76::cool::KK8: aynı babamiza benziyoruzda kendimden bişey bulunca ben::KK71:

kızlar 4. ay aşısı yaptıranların nasıl geçti? huzursuzluk ateş falan yaptığını söylüyor bazıları. genelde huzursuzluk yapıyormuş diye okudum. oğlumu perşembe götüreceğim aşı için. inşallah dedikleri gibi çok huzursuzlanmaz.

kızlar 4. ay aşısı yaptıranların nasıl geçti? huzursuzluk ateş falan yaptığını söylüyor bazıları. genelde huzursuzluk yapıyormuş diye okudum. oğlumu perşembe götüreceğim aşı için. inşallah dedikleri gibi çok huzursuzlanmaz.
huzursuzluk yapmadı çok hafif ateşleri çıktı sadece benimkilerin

Sağol canım amin :KK43: boyumuz güzel ya kilo az alınca üzüldüm cis sayısı güzel gerçi ama acabami diyo insan :) anasına çekmiş boyu :KK76::cool::KK8: aynı babamiza benziyoruzda kendimden bişey bulunca ben::KK71:
Ay bende ariyorum arıyorum bulamıyorum kemdime benzeyen bir nokta hos kv sagolsun buldugum her seyi bozuyor aa elleri de bize döndü babaannesi gibi kisa kisa parmaklar dedi en son ben yine dumur:eğlence: bir seyi bana benzeyecek diye ödü kopuyor kadinin :lülülü:
Bende esime soruyorum çocuğunun sana benzemesi nasıl bir duygu diye acayip kıskanıyorum :KK62:

Ben de 6. Ayda başlayacağım normalde limon portakal falan atıyorum ama havucu hiç denemedim. Aslında sürekli havuç oluyor marketlerde ama sağlıklı mı bilemicem

Eğer vitamin değeri kaybolmuyorsa herşeyden azar azar koymak istiyorum. Sadece ıspanak koyulmuyordu buzluğa yanlış bilmiyorsam.

Evet oval bir şekilde kızımda da var kızarıklık hatta bazen zorlanarak kaka yaparsa nokta nokta oluyor kızarıklık :KK43: alerji için doktora gittik ama o kadar sıkı diyete rağmen düzelme olmadı. O yüzden diyeti bozdurdu dr. Yumurta diyeti verdi ama yapabilir miyim bilmiyorum :KK43: ben de sudocrem çeşit çeşit pişik kremi kullandım ama geçmedi. Bezi değiştireceğim belki de bezdendir o kızarıklık... prime aktif bebek kullanıyorum molfix ya da huggies deneyeceğim.

Canım aylar ilerledikçe kilo alımı yavaşlar. Dert etme Google da persentil değerleri tablosunu arat ordan bakarsan boy kilo normal mi anlarsın :KK66:
Benim kızım 3 buçuk aylık aynı kilodalarmış :KK70:

Ek gıdaya gelince ben 6. Ayda başlayacağım ve sana katılıyorum zaten hayatı boyunca yiyecek. Anne sütü bulunmaz bir nimet neden ondan azaltıp da midesini organik mi bilmediğim gıdalarla doldurayım. Verilen miktar az belki ama olsun anne sütünün bir damlası bile kıymetli. :) evet 4. Ay bitiminde yoğurt ve elma suyu tattırılabilir ama o da çok az miktarda başlayıp gitgide arttırılacak şekilde :)) yemeklerin suyundan tattırmak yanlış sonuçta bizim yemeklerin suyunda salça var tuz var ekşi var onların bünyesine ağır gelir. İlla tattırmak istiyorlarsa meyve ve yoğurtla başlanır.

Bebeğime iyilik yapmaya çalışırken kötülük yapmak istemiyorum. Benim kv falan da diyor ver illa diye. Çocuk kabız olursa kim düzeltecek :işsiz:
Hah ne güzel dedin aynı kafadayiz valla tutturuyo tattir tattir diye bizim evde kv zaten tattırmicamda hususî sordum tattirma dedi hemşire geldim söyledim hm öylemi diyo nedir bu yedirme merakı anlamadım dediğin gibi onlar ugrascak sanki konuşup çekiliyolar. hemsirede senin gibi dedi artık aylık 1 kg alimlari azalır buydukce dedi bide artık daha hızla göğsünü boşaltır süt üretimi icin 2 3 kişilik beslen dedi :olamaz:

Annişler ya bu ek gıda merakimiz niye ( anne sütü yetersiz emmeyen yada kilo alımı gerçekten en altta olanlar Dr tavsiyesi olanlar hariç tabi ) daha çok minik değiller mı 4. Aydan sonra diyoruz ama daha bı çoğumuz 4 e girmedik bile evet çok merak ediyoruz belki tepkileri ne olacak nasıl yicekler fln ama sütü yetip mama bile kullanmıyorum diyen annelerimiz var bu kadar bol sütlü olan bir anne neden ek gıdaya bu kadar heves ediyor benim aman aman bı süt um olduğunu sanmıyorum ama yine de hep emzirmek istiyorum ayrı bı keyif cunku bide tattırmak da değil yemek kasiklariyla vermek :/ ne bilim ağır gelmez mı daha küçücük midelerine benim oğlum emdiği halde bile küçücük karnında o gaz nasıl birikir diye şaşırıyorum bide bunları versem ne bilim eziyet olur herhalde şuan herşeyi yerler versek ama bu beğenip begenmemeyle alakalı olacak ay da olduklarını düşünmüyorum :/ tabiki hepinize saygılar sadece düşüncemi yazdım :)
ben şimdiden araştırıp hazırlıklı olmak için burdan fikir almak istedim . beni kastetmediğini biliyorum tabi ki. 5.5 ya da 6.ayda başlamayı düşünüyorum ek gıdaya.

huzursuzluk yapmadı çok hafif ateşleri çıktı sadece benimkilerin
inşallah benimkine de huzursuzluk yapmaz.

ben şimdiden araştırıp hazırlıklı olmak için burdan fikir almak istedim . beni kastetmediğini biliyorum tabi ki. 5.5 ya da 6.ayda başlamayı düşünüyorum ek gıdaya.

inşallah yapmaz bünyeye göre değişiyor zaten

ek gıda konusunda beni kastetmişsiniz sanırım :KK25: benim bebeklerim erken doğdu normal doğum yaptım ama 9 gün sütüm gelmedi gelince de çocuklar almadı.çok zor zamanlar geçirdim ben istemem mi sütüm olsun emzireyim...o kadar üzüldüm ki yeni yeni atlatıyorum bu durumu..anne sütü olan tabi vermesin ama mama yeterince beslemiyor benim çocuklarım çoğunuzunkinden 1 ay büyük ama boy kilo olarak sizinkilerden küçüklerdir bile.. o yüzden ne ile beslenebilirlerse onu vermek zorundayım .sağlıklı bebeklerinizi bol sütünüzle tabiki besleyin.ama zr durumda olan insanlar var ve ben ek gıdaya mecburum.çok da sevdiler mamalar da iğrenç gerçekten.:kahve:

ek gıda konusunda beni kastetmişsiniz sanırım :KK25: benim bebeklerim erken doğdu normal doğum yaptım ama 9 gün sütüm gelmedi gelince de çocuklar almadı.çok zor zamanlar geçirdim ben istemem mi sütüm olsun emzireyim...o kadar üzüldüm ki yeni yeni atlatıyorum bu durumu..anne sütü olan tabi vermesin ama mama yeterince beslemiyor benim çocuklarım çoğunuzunkinden 1 ay büyük ama boy kilo olarak sizinkilerden küçüklerdir bile.. o yüzden ne ile beslenebilirlerse onu vermek zorundayım .sağlıklı bebeklerinizi bol sütünüzle tabiki besleyin.ama zr durumda olan insanlar var ve ben ek gıdaya mecburum.çok da sevdiler mamalar da iğrenç gerçekten.:kahve:

Canım benim özel durumunuzu bilmiyoruz :KK43: ama bebişlerin için en iyisini yapıyorsundur Emin'im. Ama herşey yolundayken anne sütünü azaltıp da tadına baksın alışsın diye ek gıdaya başlayan çok var İnan. Bir de benimki tat almıyor sanırım iğrenç bir ilaç veriyorum onu bile gülerek yiyor kaşığa saldırıyor anlamadım gitti :işsiz:

Canım benim özel durumunuzu bilmiyoruz :KK43: ama bebişlerin için en iyisini yapıyorsundur Emin'im. Ama herşey yolundayken anne sütünü azaltıp da tadına baksın alışsın diye ek gıdaya başlayan çok var İnan. Bir de benimki tat almıyor sanırım iğrenç bir ilaç veriyorum onu bile gülerek yiyor kaşığa saldırıyor anlamadım gitti :işsiz:
tat alma duyguları tam yok zaten acıyı bile anlamazlar mesela ilaçlar desen hakikaten öyle

Ay bende ariyorum arıyorum bulamıyorum kemdime benzeyen bir nokta hos kv sagolsun buldugum her seyi bozuyor aa elleri de bize döndü babaannesi gibi kisa kisa parmaklar dedi en son ben yine dumur:eğlence: bir seyi bana benzeyecek diye ödü kopuyor kadinin :lülülü:
Bende esime soruyorum çocuğunun sana benzemesi nasıl bir duygu diye acayip kıskanıyorum :KK62:
Eller ayaklar ben kibar kızımın kvnin kaba olduğu için öyle bişey diyemez :KK67: ama ay aynı babası aynı şurası şuna benziyo bilmem ne hep bi kendilerine benzetme çabası sinir oluyo insan bide oğlum çok yakışıklı bilmem ne amannn tuhaf huylar esime benzesin istedim ama böyle yapıyolar keşke bana benzeseydi diyorum :KK51:

Yok canım genel olarak dedim sosyal medya da fln da süresi bundan bahsediliyor o yüzden yoksa kimseyi kastederek kesin konuşmadım oralarda öyle Burda da konuşuluyor ya o yüzden dedim canım :) beni anlayan anlıyo zaten anlamayan da anlamak istemediği için anlamiyo o yüzden sıkıntı yok :)

X