2017 Şubat Anneleri

Kızımın süt alerjisi olduğu kesinleşti:KK43:,sabahtandir devlet hastanesindeydik. Kesin diyet uygulamam gerekecek onada özel raporla mama aldık. Ne diyeyim Allah daha büyük dert vermesin ama canım çook sıkıldı :KK61:@mete58 sen de sağol canım önerinle gittim
Önemli değil canım üzülme instagramda çok güzel sayfalar var anneler içinde 6aydan büyük bebekler içinde çok güzel tarifler veren 2yaşından sonra genelde kendiliğinden geçiyor

Aynı şampuanı kullanıyoruz şampuanı kafasına dökmeyin elinizde köpürtüp öyle başına sürün konağın nedeni sık yıkamamak yada şanpuan kalıntısı kalmasıdır :)
uc gunde bir yikiyorum su an ortalama..elime dokup yikamam gerekio evet ama tek basima yikadigim için bazen kafasina dokuveriorm ve sanirim cok durulanmior dedigin gibi..sampuanla ilgisi yok diosun oyle mi? cok buyuk konaklar degil kepegimsi biraz saclari cok ve uzun olduğu için zor temizlenior

Herkese merhaba bayadir girmiyodum 3 günlük tatili fırsat bilip gezmeye gittik ailemin yanına. tek ablam hariç herkesi gördüm. onlar da oğlumu görmüş oldular. biraz yorucu oldu oğlum da biraz yadırgadı ama çok ciddi bir sorun olmadan gidip geldik çok şükür. oğlum yolda da çok fazla huysuzluk yapmadı ilk uzun yolculuğumuza da çıkmış olduk. henüz geçmişi okuyamadım ama okuyacağım en kısa zamanda inşallah. baya da döktürmüşsünüz maşallah. evimi ve burayı da çok özledim.
bu arada hepsiburada.com'da bebek bezlerinde çok güzel indirimler var. ben bi kaç paket vereceğim iyice inceledikten sonra...

Slm kizlar bende okusamda pek yazamayanlardanm artk bebislerde sizde iyisinizdir umarm:nazar::anne:
96 gunluguz bizde cok sukur iyiyiz 3 aylk kontrolumzde 5700gr 63 cm boyduk kiloyu takmayanlardanm boya verioz biz galiba hatta dunde metreyi ben elime aldm 64.5 cikti..Anne sutu alioz sadece su an..Gaz sancilarimiz arada devam edio d vitamini de dr bibac verdi icinde probiyotik var hem kaka hem gaz sorununa iyi gelmesi icin bizden bu kdr..
Bikac yazi gordum alintiliyorm:

kizlar uni baby yenidogan sampuan kullananiyorum bn ama degistircem galiba? kullananlar varsa memnun musunuz? bnmki az kaldi sampuan degstricem oğlumun kafasinda konaklar var bu sampuana mi baglamaliyim? konakla siz nasil basa ciktiniz? oglum sacli baya uzadi bi de zor temizlenior gerci chicco konak taragi aldm simdi baya iyi gibi ama ikinci banyoda hala tam temizleyemedm...bi de deterjaniniz lele cikario mu? baby and me markasini kullaniodum ama bazi mama lekeleri falan kalmis beyazlarda ne onerirsiniz??
Cnm ben bikac kez kullandm baktm aşırı kurutuo cildini hemen mustela aldm mama lekeleri icin ebebekten bebek camasir leke cikarici var onu alabilirsin..
Kızımın süt alerjisi olduğu kesinleşti:KK43:,sabahtandir devlet hastanesindeydik. Kesin diyet uygulamam gerekecek onada özel raporla mama aldık. Ne diyeyim Allah daha büyük dert vermesin ama canım çook sıkıldı :KK61:@mete58 sen de sağol canım önerinle gittim
j
Cnm neocate verdi sanirim insallah icer bebisin cunku bebisler sevmio bildigim kadaryla o mamayi..cok gecmis olsun diyet cok zor makarnada bile sut urunleri bulunuo her yemegun icerigine bakmak zorunda kaliosun insallah diyetiniz cabuk biter..

Selam kızlar. memlekete falan gittiğimizde kullanabileceğim ana dizi (marka olarak) ya da başka tavsiyeleriniz var mı. sallanabilen çok yer kaplamayan bi de uygun fiyatlı olursa süper olur:super:

Bazi kocalar eş olmamin ne demek oldugunu idrak edememisler ayri bir evleri oldugunu bizle aile olduklarinin farkina varamamislar belliki es demek ayni demek her sikintini anlattigin derdini paylastigin onsuz olamadigin demek ona birdey olsa ilk senin icin titresmesi demek iki gun once asiri carpinti ve dibe vurmus bi tansiyonla kizimla tektim evde en son ayran alayim dedim mutfaga surunerek giderken kusmus bayilmisim buda evde beni oyle bulmus hastanede gozumu actim yanimda ellerimi tutup basimi operken gozleri dolmustu ama benim bu halde olmamin tek sebebi onun yaptiklark kabullenemedi yinr tabi kvler felan arada olunca bu da hicbir zaman saglanamiyor acikcasi ben kendim adina konusuym eskisi gibi degiliz olamayiz da o kadar tartismadan sonra bu ay sonu meslegim kesinlesiyor babamlarla konusmayi dusunuyorum durumu anlaticam eskisi gibi hissetmiyorum o kadar cok kirildim ki yaklasmak bile istemiyorum eskiden evden cikinca defalarca arardim o surekli mesaj atardi yetmezdi yinede opmeden gittiginde kuserdim simdi kizimla ilgileniyorum o giderken bile bazen geliyor unutuyorum arada hatirlat eskiden beni yolcu ederdin kapidan diyo bende kocaaaa bi ESKIDEN kelimesi cikiyor bizden kaynakli hicbir tartismamiz olmadi ama kv kp yuzunden defalarca oldu beni kirdi en son tartismada kolumu tuttu odadan cikarken bu anı unutma asla affetmiycem dedim oyle de oldu bitmesi icin hazirim tereddutlerim yok artik kizimla bana dua edin teyzeleri basarili olalim cunku ikimizde cok yiprandik yorulduk uzulduk artik kizim icin basarmaliyim
Rabbim sizin hakkinizda en hayirlisi neyse onu eylesin insallah canim

canim 1 yildir dusunuyorum ama yok en son 12 mayista mulakatimdan donerken feci sekilde kavga ettik aracla yolculuk edicektik babasi ise yaramazin teki gecen geldi sakın dedim bu defa yine götürdü oncekinde cam acti aracta sigara icti patavatsizin teki konusmayi felan bilmez surekli git bana sigara al sunu sl bunu al diye defalarca durdurdu araci her kspi acildikca arac icinde kizimin basi dondu 22 nisanda sabrettim uyardim yok olmadi bunda birdaha olmuycak uyaririm ben dedi cocugun burnu tikaniyor kafasi terliyor zaten uzun yolculuk yavrum bizle yolda eziyet cektigi yetmiyor bide bize yapti ikincide de goturdu sonra haklisin bak inmiyorum dedi bu defa annesi de vardi geldi buna noluyor babana cok kotu davraniyor bilmem ne konustu benim tepem atti disarda beni savundu sonra markette durduk isim vardi annem de gelsin dedi gerek yok hallederim dedim anneme boyle yapamazsin diye basladi laf saymaya ikincide benden bu diye bahsedemez dedikten sonra hava soguktu cocuk rahatsiz oldu cam acilinca aglamaya basladi araci durdur sakinlestiriym dedim arac durdu annesi ortuye sar bana ver cocugu dedi veremem anne dedim diye bindi araca bana bir suru hakaret etti yol boyunca da donunce de konusmadim sonrasinds tlf ile annesi ile konusurken duydum ev alip kiraya vericek biz kredisini oderken annesi kirasini alacakmis hacca tatile yolluycakmisiz cok bekler bu ay anneler gunu icin kizim adina yaptim dedi surpriz hazirlamis kizimdan kabul ederim dedim bankadaki son yatan parani cekiym ortak hesaba atayim mi dedi bende kizim icin yatanlarin ustune koycam artik calistigimi dedim ev alalim bi tane kiraya veririz dedi bilmiyor gibi yaptim ben sakaryada yayla evi tarzi bi yer alicam sabit oturdugum yer olmuycak atanirsam maas yeter ölümlü dünya mal biriktiremem zaten hakim lojmanlarinda kalirim dedim kararlari ben veririm bilmem ne diye konustu sen calis al ben oyle yapicam cocugu birakip ise gidiyorum onun icin calisirim ancak dedim gene basladi tartisma anneme sesini yukseltemezsin o ne derse yapicaksin gelinlik mi yaptin sanki dedi ogunde tartistik bende onlar kv kp lik yaptilar ya bendede kizimdada zerre haklari yok cok sukur benimki de haram zaten bilesin dedim bir tartistik tlfu calindi arac bozuldu kv kredi kartini kaybetmis yine kvnin makinasi bozulmus basi agriyarak eve geldi sen bize beddua mi ettin dedi yok ben kizimla benim hakkima giren uzeni Allaha havale ederim dedim bi oncekinde kp kaza yapmis ondan oncekinde o kaza yapmisti her tartismada basimiza bi musibet geliyor beddua etme dedi bende mazlumun ahi kimsede kalmaz dua et kucuk musibetler gelmis dedim cikti gitti odadan anliycagin bixim duzelir yanimiz kalmadi annesi babasina hizmet eden calisip calistigi parayi ona veren birini istiyor ama kusura bakmasin bu kadar verdigim bile cok yiyenler belli kp calismamis calismam da bize bakacak diyor kv para koparma ev esyasi yenileme derdinde bide patavatsizlar asil bittigim nokta cam acinca kapat dediler kp ölen ölsün kalanlarla gideriz antebe dedigindeki durum buna cevap vermedi dengesiz konusmayi bilmez dedi gecistirdi daha oncede bunlar oldu babam annem beni pamuklarda buyuttu bunlarin hicbirini demedim bi gün tutmazlardi beni ama doldum taştim artik hastalik basladi vucut kaldirmiyor sikintiyi

insallah hayirlisi ile kurtuluruz esimin adam olmasindan umudum bitti çünkü ona ailesiyle mutluluklar dileyip kizimi alip gidicem
Canim pkuyunca sok oldum inanki diyecek bisey bulamadim pes yani...isin var gucun var gencsin calisir kazanirsin allah in izniyle annen baban da arkanda...en azindan belki esinin akli basina gelir de ailesi olan size sahip cikar.

Slm kizlar bende okusamda pek yazamayanlardanm artk bebislerde sizde iyisinizdir umarm:nazar::anne:
96 gunluguz bizde cok sukur iyiyiz 3 aylk kontrolumzde 5700gr 63 cm boyduk kiloyu takmayanlardanm boya verioz biz galiba hatta dunde metreyi ben elime aldm 64.5 cikti..Anne sutu alioz sadece su an..Gaz sancilarimiz arada devam edio d vitamini de dr bibac verdi icinde probiyotik var hem kaka hem gaz sorununa iyi gelmesi icin bizden bu kdr..
Bikac yazi gordum alintiliyorm:

Cnm ben bikac kez kullandm baktm aşırı kurutuo cildini hemen mustela aldm mama lekeleri icin ebebekten bebek camasir leke cikarici var onu alabilirsin..
j
Cnm neocate verdi sanirim insallah icer bebisin cunku bebisler sevmio bildigim kadaryla o mamayi..cok gecmis olsun diyet cok zor makarnada bile sut urunleri bulunuo her yemegun icerigine bakmak zorunda kaliosun insallah diyetiniz cabuk biter..
Sağol canım,Similac alimentum verdi. Evet diyet zor zaten anca tost falan yiyordum zor olacak benim için.sütlaç falan çok severim:KK43: napalım bebeklerimizin canı sağolsun hemen geçer inşallah

kizlar uni baby yenidogan sampuan kullananiyorum bn ama degistircem galiba? kullananlar varsa memnun musunuz? bnmki az kaldi sampuan degstricem oğlumun kafasinda konaklar var bu sampuana mi baglamaliyim? konakla siz nasil basa ciktiniz? oglum sacli baya uzadi bi de zor temizlenior gerci chicco konak taragi aldm simdi baya iyi gibi ama ikinci banyoda hala tam temizleyemedm...bi de deterjaniniz lele cikario mu? baby and me markasini kullaniodum ama bazi mama lekeleri falan kalmis beyazlarda ne onerirsiniz??
Ben sebamed kullanıyorum o bitince hediye gelen uni baby kullanıcam .. şampuanı selandırarak kullan. Konak için ben banyodan 10 dk önce saç diplerine zeytinyağı sürdüm e tarafım 3-5 banyoda ancak geçiyor .. deterjan dalin ve roxy dalan kullandım leke bırakmıyor . Kaç derecede yıkıyorsun ?

bi süredir uzun uzun okuyamiyorum kizlar cok sayfa bırikior zaman bulamadm. bnm oglan da yarin 3 aylik olucak insallah ertesi gun de rota asimizi vurulmaya gidecegiz. normalde sakin bir bebek ama iki gündür biraz huysuzlaniyor dun mamalarini bile hep yarim bıraktı bugün daha iyi yedi cok şükür sanırım buyume atagndan kaynakli..bu arada oglum emmedigi ben de en basindan dolayi cok duzenli sagamadigim ( ya da belki baska sebepler) ve emmiyor diye kendimi yipratttgm icin artik sütum bitti damla damla kaldi gunde bir kere bi kac kaşık çıkarıyorm veriorum gene de sifa niyetine. olsun takmiyorum artik bnm oglanin nasibi bu kadar sutmus:) onun haricinde baya hareketlendi ellerini agzima götürme konusunda baya ustalasti kucuk oyuncaklari var daha guzel kavriyor artik onlari da agzina götürüyor tabi ne bulursa:) ilk basta da dikkat ediodm ama smdi daha cok onem veriorum etrafinda cekeleyip yuzunu kapatacagi bi sey olmasın diye gece zaten yanlara sıkıstiriorum batyaniyesini ama gündüz koltukta falan yatirirken batyaniyesini ya da etrafindaki seyleri cekeleyip agzina gotrmeye çalışıyor kasla goz arasında. ..bol bol salya akitiyoruz tukurukler baloncuklar..henüz donme konusunda gelisme yok sadece ayaklarimi dayayacak yer buldugunda kendini attirior bu ara en cok hosuma giden sesli gulmeleri keyfi geldiginde kikir kikir guluo ona bayılıyorum tahmin etmediğim seylere falan heyecanlanio eller ayaklar cosuo..bunlar güzel taraflar canimi sikansa dogum iznimin bu hafta bitior olmasi izninlerimi kullanicam ayarlayabilirsem de biraz rapor ucretsiz izne ayrilamayacagm çünkü.. her ne kadar sut iznim olsa da daha bu kadar kucukken bırakacak olmak icime koca bir agirlik gibi oturuyor..bi yandan da diyorum belki ise baslamak psikolojik acidan beni biraz rahatlatir hayatmdaki tek heyecan oglum onun haricinde cok monoton sıkıcı hepimizin sıkılari iste eve tikilip kalmak surekli ev isi yapmak esle minimum iletişim sosyal hayattan uzak kalmak falan filan. ..böyle iste :kahve:
İlk başta dedim sana hep eğer o zaman boyl olsun deseydin belki de bu kadar azalmicakti :110:

Ne şikayetlerin vardı canım senin birde bu süt alerjisi ile laktoz alerjisi aynı şey mı bilen varmı :KK64:

Ben sebamed kullanıyorum o bitince hediye gelen uni baby kullanıcam .. şampuanı selandırarak kullan. Konak için ben banyodan 10 dk önce saç diplerine zeytinyağı sürdüm e tarafım 3-5 banyoda ancak geçiyor .. deterjan dalin ve roxy dalan kullandım leke bırakmıyor . Kaç derecede yıkıyorsun ?
bn 30da yıkıyorm cnm daha yuksekte camasirlar ceker diye sen kacta yikiosun

İlk başta dedim sana hep eğer o zaman boyl olsun deseydin belki de bu kadar azalmicakti :110:
evet hatırlıyorum:))agzim oyle diodu gene sutum bol bol olsun diye ama beynim demiomus demek ki:)) ama hic emmedi ya bi kac kere 1 dkka falan biraz emseydi belki umutlanirdim ama oyle kuru kuru olmadi işte :)) gecen gene denedm bi kac kere kiminde kendini ativerdi ki artik hic kandirilmiyo kiminde de agzina verebildm memeyi bana bakio bocuk bocuk oglum bi cek bi bak diyorum yokk öyle bakinio:)

evet hatırlıyorum:))agzim oyle diodu gene sutum bol bol olsun diye ama beynim demiomus demek ki:)) ama hic emmedi ya bi kac kere 1 dkka falan biraz emseydi belki umutlanirdim ama oyle kuru kuru olmadi işte :)) gecen gene denedm bi kac kere kiminde kendini ativerdi ki artik hic kandirilmiyo kiminde de agzina verebildm memeyi bana bakio bocuk bocuk oglum bi cek bi bak diyorum yokk öyle bakinio:)
:) Olsun napcaksin o zaman da dedim sana her bebek bir olmuyor işte kimi de emmiyo kimi zor bırakıyor dediğin gibi onun senden rızkı o kadarmış o da öyle buyucek demekki :)

Selam kızlar iki gündür çok kötüyüm göğsümde uçuk çıkmıştı dudağımda pörtledi stres üzüntü diyor dr ama öyle aman aman neye üzüldüm bilmiyorum kızımın da tırnakları iltihap topladı ikisi tırnak batığı olmuş biri iyileşme sürecinde biri hala kötü bir tırnak kesmeyi beceremedim galiba eşime kes artık dedim uzayınca da yoluyor uykusu gelince :KK43: çok Can'ım sıkılıyor
Yarın diş randevum var, kızım kakasınıyapamoyor onun huzursuzluğu bırakacak kimsemiz de yok hastanede Nasıl olacak iki çocukla hayırlısı...

mustela kullanıyorum çok hoş aşırı kopurmuyor ve doğal canım

X