2017 Şubat Anneleri

malesef canim ama annem de anlar bardakli deneyeyim olmazsa hacamat artik

benimde 2 gundur olmuyor sanci var ama esim kafayi yiycek ikinci cocuk alsa yapmam sana yaklastirmiyor diyordu geçti dedim ruh gibi geziyor ben bunu atlatamam diye :KK66: saka bi yana geriyor düşüncesi bile

cevremde oyle bebeler var valla ben hayranim onlara anneme bunu iade etsek uyuyan kolik olmayan vermezler mi diyorum :KK66:
acaba sizin yada eşininiz bebekliği nasılmış ben beslenme de sıkıntılı bebekmişim benimkiler bana çekmiş onun dışında eşim çok sakin bebekmiş ikisi de sakin. Kaynım çok fenaymış kv inanılmaz çektirmiş zorlamış eltimin küçük oğlu öyleydi tüm köy babasına çekmiş diyordu okadar zorladı ki bu yıl okula gidince biraz kızcağız sakinledi belki genetik de olabilir uyku sevmemesi vs

Kızlar ben bugün dahiliye doktoruna gittim.
Yoğun d-vitamini eksikliğim çıktı.
Yine yoğun b12 eksikliği ve idrar yolunda enfeksiyon çıktı.
B12 için iğne , enfeksiyon için antibiyotik başladık :/
Umarım düzenli ilaç kullanımı ile kendimi daha enerjik hissederim...
Bu arada doktorum emzirirken oruç tıtabilirsin dedi ama ben tereddütlüyüm. 17 saat susuz kalmak kolay değil..
Var mı oruç tutmayı düşünen?

Benim gibi uni baby ıslak mendil için alternatif arayanlar e-bebekin baby-me isimli ürününü deneyebilir.
Uni baby hala favorim olsa da maddi olarak baby me ile devam edeceğim..

Bu arada doktorum emzirirken oruç tıtabilirsin dedi ama ben tereddütlüyüm. 17 saat susuz kalmak kolay değil..
Canım geçmiş olsun,bende tahlil yaptirmayi düşünüyorum şikayetlerin nelerdi? Her tarafim ağrıyor:KK43: düzenlide beslenemiyorum malum ela hanım sürekli mızmız. Ne bulduysam onu yiyorum.
Ben oruç tutmayı düşünmüyorum dayanabileceğimi sanmıyorum hem uykusuzluk hem susuzluk kaldıramam

Canım geçmiş olsun,bende tahlil yaptirmayi düşünüyorum şikayetlerin nelerdi? Her tarafim ağrıyor:KK43: düzenlide beslenemiyorum malum ela hanım sürekli mızmız. Ne bulduysam onu yiyorum.
Ben oruç tutmayı düşünmüyorum dayanabileceğimi sanmıyorum hem uykusuzluk hem susuzluk kaldıramam

Canım benim sıkıntılarım sürekli halsizlik ,yorgunluk ve unutkanlık idi. Bunlar b12 eksikliğinden miş.
Canım hiç bir şey yapmak istemiyordu. Tüm vucudum sızlıyor ,bir de geceleri başım çok terliyordu. Bunlar d vit eksikliğinden miş.
Yine kasık bölgemde ve belimde ağrılarım oluyordu. Bunlarda enfeksiyondan mış..

Canım benim sıkıntılarım sürekli halsizlik ,yorgunluk ve unutkanlık idi. Bunlar b12 eksikliğinden miş.
Canım hiç bir şey yapmak istemiyordu. Tüm vucudum sızlıyor ,bir de geceleri başım çok terliyordu. Bunlar d vit eksikliğinden miş.
Anladım canım geçmiş olsun bunların çoğu bende de var gideyim bende

Gecmis olsun canim benim oglumda da yogun d vit eksikligi cikti o da basindan asiri terler sabaha kadar yastigi islanir adeta ve 4 yasina gelmesine ragmen halen ara ara konak tarzi seyler oluyor sac dibinde o da d vit eksikliginden kaynakliymis

acaba sizin yada eşininiz bebekliği nasılmış ben beslenme de sıkıntılı bebekmişim benimkiler bana çekmiş onun dışında eşim çok sakin bebekmiş ikisi de sakin. Kaynım çok fenaymış kv inanılmaz çektirmiş zorlamış eltimin küçük oğlu öyleydi tüm köy babasına çekmiş diyordu okadar zorladı ki bu yıl okula gidince biraz kızcağız sakinledi belki genetik de olabilir uyku sevmemesi vs
ben zayif bi bebekmisim ve ilk 6 ay kolik uyumayan esim anne sutune asiri duskun tombik bi bebekmis oda ustune erkek kardesi olunca 6 ayda annesi biraktiemis ek gida reddetmis mamayi da cok az almis zayiflamis ama oda miz miz bi bebekmis

Kupa başı 10 liraydı cnm 7 kupa yapıldı benim bel fıtığı ve boyun düzleşmesi olunca omuzlara yapıldı bir daha yapılırsa boyun ve baş kısmı migrenim için kulunçlar gidiyor gerçekten şuan çok rahat omuzlarım ama belim için sürekli yaptırmam gerek sanırım şifa Allahtan ama yaptır cnm yediğimiz içtiğimiz kullandığımız ilaçlar çöplük gibi toksin birikiyor vücudumuzda
150 TL dedi bizim doktor da canım. Valla o kadar kötü ki kulunçlarım sırtımı arkaya doğru çekemiyorum bile. :KK43:

Gecmis olsun canim benim oglumda da yogun d vit eksikligi cikti o da basindan asiri terler sabaha kadar yastigi islanir adeta ve 4 yasina gelmesine ragmen halen ara ara konak tarzi seyler oluyor sac dibinde o da d vit eksikliginden kaynakliymis

Saol canım. Ben oğluma 1 yaşından sonra her sene 1 ampul d-vit verdim. Sen de verebilirsin :KK66:

Aynen 7 kilo yA az diyen bile çıkıyor deli oluyorum :işsiz: ne olsun 10 kilo mu olsun bebeler :confused: benimki 3 ay 1 haftalık ve daha yeni 6 kg oldu zayıf olduğu belli herkes mama ver diyor ama gelişimi iyi. Gayet güzel emiyor süt de var ve huzursuz değil. Bizde alerji şüphesi var o yüzden kilo alımı yavaş olabilirmiş. Zaten de hareketli bir çocuk. Genetik de önemli eşim gece yatmadan önce cips ve gazoz tüketir kahvaltıda bir somun bitirir ve 65 kilo :işsiz: ona çekmiş heralde. Siz de öyle yiyip de yememiş gibi gösteriyorsanız bebe de öyledir belki :KK45:

Benimki de çiğniyor yA

Merhaba =)benim kızım 3.5 aylık alerji belirtileri bizde de var nasıl sizde merak ettim. Bizdeki belirtiler mukuslu kaka kusma egzama

malesef canim ama annem de anlar bardakli deneyeyim olmazsa hacamat artik

benimde 2 gundur olmuyor sanci var ama esim kafayi yiycek ikinci cocuk alsa yapmam sana yaklastirmiyor diyordu geçti dedim ruh gibi geziyor ben bunu atlatamam diye :KK66: saka bi yana geriyor düşüncesi bile

cevremde oyle bebeler var valla ben hayranim onlara anneme bunu iade etsek uyuyan kolik olmayan vermezler mi diyorum :KK66:
12 saat aralıksız uyuyan bebek mı olur sende abarttin sanki biraz :) benimkini de öyle saniyon galiba 2.5 saattir uyumadı deyince ama sabah 6 dan beri toplasan 3 saat ancak belki o kadar da uyumadı ve gece de 2-3 saat bı uyuyo sonra 6 ya kadar uyur uyanık sonrası uyanıyor :) ama şükürler olsun yine de artık bu kadarını da yapiyo

Düşünüyorum ve çok istiyorum ama malesef olmicak galiba çünkü daha küçükler ek gıda zamanı olsaydı olurdu belki bide o kadar susuz kalmak süt u mutlaka etkiler gibi zaten aman aman bı süt yok ama bide sunu diyorum tutsam Rabbim onun rızkını mutlaka verir çok muallakta kaldım bende :KK43:

Merhaba =)benim kızım 3.5 aylık alerji belirtileri bizde de var nasıl sizde merak ettim. Bizdeki belirtiler mukuslu kaka kusma egzama

Köpüklü, yeşil kötü kokulu ve mukuslu kaka, huzursuzluk, gaz, karında gurultu, makatta hare şeklinde kızarıklık vardı. Kesin teşhis konmadı ama süt ürünleri diyetindeyim şuanda 10 gündür. Ama malesef düzelme YÖK :KK43: haftaya kontrol var dr düzelmezse yumurtayı da diyetten çıkaracağız dedi. Sizde durumlar nasıl?

150 TL dedi bizim doktor da canım. Valla o kadar kötü ki kulunçlarım sırtımı arkaya doğru çekemiyorum bile. :KK43:
Tüm tarama mı cnm tüm tarama ise iyi fiyatı bölgeselse birazcık fazla gibi ama ilk omuzlar iyiydi boynum biraz şişti boyuna yaptırmadım 24 saat sonra duş dediler ılık duşa girince boyun Ağrı'sı da gitti kulunçlarda ben çok memnun kaldım dua edip duruyorum birkaç saattir inş sende şifa bulursun

X