2017 Şubat Anneleri

Kac dk emiyor kac saatte bir emiyor

Cok dogru. Benim kizim da 2520 gram dogdu. Hastaneden ciktigimizda 2300 du. 3. Ayda kilosu 5800du. Ilk gunden beri dr dahil cogu kisi mama ver dedi. Ama israrla vermedim. Iyi ki de vermedim. Ne bekleniyor anlamiyorum ayda 2 kilo mu almalilar
Kilosuna canim sıkılmiyor degil ama problemim o degil ki bez sayisi ve bezlerin agirligi.bezler agir degil eskisi gibi 6 saat duruyor bezi degistigimizde hic agir olmuyor yani ac kaldigni dusundugumden.misal bi kez emdirdikten sonra denemek istiyorum mama alacak mi alirsa ne kadar alacak bu ac oldugnu gostermez mi sizce

Geçtiğimiz hafta göğsümde çıban uçuğu çıkmıştı şimdi de dudağımda pörtledi zonkluyor resmen uykusuzluk stres diyor of sinirlenmemek istiyorum ama herşey batıyor bu ara
Gecmis olsun canim uykusuzluk yorgunluk stres hic bitmiyor ki hele de iki cocukluysan ve esin de elinden tutmuyorsa cok ama cok zor

Canım endişelerini anlıyorum. Ben de çiş sayısından şüphelenince burdaki arkadaşların tavsiyesi ile kucağıma alıp tarttım. Bir sonra ki hafta yine aynı şekilde tarttım ve kilo alımının devam ettiğini gördüm.
İstersen 1 hafta böyle bir kilo takibi yaparak dene
Mama anne sütünü azaltabiliyor maalesef. Bir başlarsan devamı illa geliyor ki bu da sütünün azalmasına sebebiyet verebilir.
Eğer kilo alımı az veya durmuşsa zaten doktorun mama tavsiye edecektir...

Mama tavsiyesinde bulunduğunuz bebeğin kilo alımı aylık 1 kiloya denk geliyor.
Doğum ağırlığına göre şuan ki kilosu çok güzel. Lütfen gereksiz mama tavsiyesinde bulunmayın...
Sütüm yetmiyo canim ağlıyo sağıyorum bakıyorum gerçekten de çıkmıyo yarim saatte 10 cc bile çıkmıyo ikisinden. O yuzden mama veriyorum mecbur .uyku da uyumuy O buyuzden kilo bile kaybettik .yoksa bende mama vereyim diye ölmüyorum. Benim kiz 2 aylık ve 5 kilo hemşire az buldu ki diğer kullanıcının ki 3 aylıkmis kilosu az dedim bu kadar .

Ya bu bez ağırlığı problemi yine hepimizin ortak sorunu galiba :) çünkü benimkinin bez leride önceye göre ağır değil ama kilo alımı gayet iyi olmuş demekki normal buda bı çok şey gibi birde bezi 7-14 aldım 4 no bı küçüğü sıkıyodu çünkü buda azıcık bol yani on tarafı tam olarak sıkmıyo mesela bende ondan olabileceğini düşündüm çünkü bu beze başladım bez ağırlığı çok hissetmiyorum olabilir mı ki

Öncelikle sağmanın sütün miktarını anlamakta doğru bir yöntem olmadığını söyleyebilirim..
Ben çift başlıklı hastane tipi ile sağdıktan hemen sonra emzirince bebeğin yutkunduğunu duyuyorum.
Bebeğinin doğum kilosu ve şuan ki kilosuna göre artış veya kilo kaybetme durumu varsa ona göre değerlendirilip mama kararı alınır

Pazartesi dr gittik tarttı 4700 geldi .kaç kilo doğdu diye sordu 2740 dedim normal buldu mama destekli tabi .salı günü Sağlık ocağına gittik 800 gram almış 1 ayda az dedi .çocuk ağlıyo memeyi almiyo ama ayağı kalkınca emiyo ayakta emzirmek cok yorucu .oturunca yineagliyo .Bende mama veriyorm ki dr istediğin mamayı ver farketmez dedi . Ne yapsam bilmiyorm siz böyle deyince emmesi için zorlasam mi ki diyorum ağlaya ağlaya emsin

Benimki de 1000-1100 almış ebe bize de çok dedi 800 Gr in üstü çok iyi değil dedi hepsi ayrı bişey konusuyo bunların ya

Hep böyle mıydı emerken canım

Hep böyle mıydı emerken canım
Süt gelirse emiyo. Bazı günler sesi çıkmıyo emiyo bazı günler cırcır ağlıyo.dereotu ve hurma süt yapar dediler bende yapmadı .lactamil alıyorum meme dolu gibi sert yine a almiyo ağlıyo .ayakta emiyo ama ayakta sesi çıkmıyo etrafa baka bka emiyo.1 aydır böyle. Biberondan mi dedim ama doğar doğmaz biberonla besleniyo. Dr browns biberonları gazi çabuk cikartiyo

Bu ne yaw kime inanacaz biz .offf.dr iyi dedi.o ebe yine iyi değil derse dr iyi dedi diycem
Aynen canım Dr lar ve ebeler genelde zıt gidiyor mesela ebeye kaldıysa benim bebe obez ama Dr o atar kiloyu gayet normal diyo ebeler bu konuda biraz zıt düşüyor Dr larla en mantıklısi Dr un dediği bence

Benimki de arada yapiyo bu ara sakinleştirip öyle veriyorum zorlama istersen daha çok sinirleniyolar çünkü ben öyle yapıyorum eğer sinirlenmisse alıp biraz hop zip yapıyoruz öyle emziriyorum parca parca öyle emiyoz bazen de dikey pozisyonda alıyor mesela öyle veriyorum az emip sakinleşince yatırıyorum tekrar bir de süt un gerçekten en başlıca nedeni psikoloji sanırım belki biliyorsundur benim bebek baya zorladı ilk ay hastanede yattı sonra kolik ve bu kadar sıkıntı yorgunluk arasında hiç süt u düşünmedim acaba yetiyomudur geliyomudur diye çok şükür oğlumun kilo alımı iyi demekki yetiyo takviye olarak galactago ve milk tea kullanıyorum onu da yine süt yok diyerek almadım var süt um ama bunlarda cogaltsin diye düşünüp aldım

Ayakta sakinleştirip ağzına sokuorm alio bir süre öyle emio oturuyorum oturduğumu anlayınca ağlıyo yok kızım diye die emzirmeye çalışıyorum. Iyixe kopana kadar. Bizde yattık hastanade 2740 dan 2400 e düştü kilosu onun için yattık. Mama tavsiyesi de istediğini al dedi dr.hepsi aynı dedi.koliklik bunda da var .internette ki kolik seslerle uyuyordu elektrik süpürgesi saç kurutma makinesi sesi gibi seslerle uyuyordu: ) bir de kanama başladı benim adet goruyorm 1 haftadan fazla devam ederse dr a gidecem burda da öyle olan var mi bazı kadın larda oluyomz

Kızlar uygun fiyatlı ,uni baby kalitesinde ıslak mendil arıyorum.
Uni baby çok güzel ama benim oğlan günlük 6-7 bez kaka yaptığı için dayanmıyor.
Huggies yenidoğan aldım ama pişik yaptı.
Şimdi yeni mendil arayışındayım :/

Biz zatürre den yattık canım solunumu baya kötüydü baya zor günler geçirdik yani benim oğlum hala saç kurutma makinesi sesi ile uyuyo malesef :) saati gelince çıldırıyor fln :) benimde doğum sonrası kanama doğru dürüst durmadı en son geçen hafta yine adet oldum galiba ama şuan yine karnım fln ağrıyo bilemedim bende nedir

Bu arada solomombaby kangurumuz geldi. Çok sevdik biz ama dışarısı için bir çözüm bulmalıyım. Malum kemeri belden bağlıyorsun ve ben kapalı olduğum için arkadan çirkin bir görüntü oluşuyor :/
Ferace ince olduğu için kemer sıkıyor ve toplanıyor. Yürüdükçe yukarı toplanıyor feracem. Bunun için çözüm bulabilirsem çok yakında parklara atarız kendimizi :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…