2017 Şubat Anneleri

ozlemmmmmmmm bizde mukuslu gaita makatta kızarıklık huzursuzluk deride kuruluk vardı. Bürün tahliller yapıldı deri ve gaita temiz çıktı kan değerleri şüpheliydi. Tam teşhis konmadı sadece diyet verdi diyetle düzelirse emin oluruz dedi. Sizde durumlar nasıl?

Canım süt alerjisi teşhisinden bahsediyorsun sanırım. Geçen sayfalarda yazmiştim görmedin sanırsam bu ay çok az kilo aldiği için mama ver dedi doktor mamayi 2'kaşık vermemle ağzi yüzü kızarmaya başladı doktora götürdük kes dedi mamayı. Alerji testi yapamayiz küçük dedi,bende napacağimi şaşirdim. Sen mama vermiyosun dimi? Kızım çok kustuğu için yine kilo alamicak çok sıkılıyor canım bu duruma

mesajini okuyunca ben de yazmak istedim.canım mukuslu gaita makatta kızarıklık ara ara bizde de oluyor. oğluşun cildi kuru zaten. çok huzursuz bi bebek değil. şimdi sen yazınca acaba mi dedim. bende laktoz intoleransi var o yüzden sütü falan laktozsuz içiyorum yoğurt falan çok yiyemiyorum. çok mu huzursuzluk yapıyordu da goturdunuz yani diğer seyler dediğim gibi ara ara bizde de oluyor ama götürmek aklıma gelmemisti

Benimkide öyle canım hatta kulaği ağriyor sandık götürdük çok şükür bişey çıkmadı. Kafasini gömüyordu resmen halada öyle
Annelik_heyecani kızlar bende bu sorunun cevabını arıyorum ama henüz bulamadım . Benimkide uyurken (bazen tabi) kafasını yastığa çeviriyor ve nefes alamayacak diye korkuyorum o derece gömüyor kendini ve yüzünü kapatıyor resmen . Dr. a götürmedik henüz.
•Kimisi yanağına yastık değerse meme sanıp aranıyor diyor ( mantıklı çünkü bazen emmeye çalışıyor öyle)
•kulak ağrısı olabilir diyen var.
•hıysuzluğundan yapar diyen var,
• kafası yüzü kaşınır diyen var
•kimi bebekte böyle uyumak istemiş

Oğlum sürekli sıçrıyor. Emin'im bi çok kişide bu durum var ama bizim birde uykudan çığlıkla ağlayarak uyanma başladı. Geçen hafta arkadaşımın oğlu o uyurken sürekli çığlık attı oynarken ve bizimkide uykuda sıçradı . O kaldı sanırım ama bazen uykudan tam ayıkmadan beni görüncede sıçrayıp ağlıyor .. çocuklar olur böyle kötü şeyler görünür diyorlar ..okuyoruz sürekli .. üzerinde Cevşenlerde var. Rabbim korusun evlatlarımızı. Evi sirkeli su ile Silicem kötü enerjiyi alsın .. korkan çocuklara okunan dualar var onları okuyoruz ayrıca birde ellerini pijamasının içine sokuyorım pek sıçrayamıyor o zaman . Siz neler yapıyorsunuz ?

Kulak ağrisi çıkmadi canım bizimki,tokkende yapıyor hani meme ariyor dicemde oda yok.
Kafası kaşınıyor olabilir benim kızımın konak gitmedi bi türlü:/ huysuzluğu hep var zaten

canım yastık kullanımı tavsiye edilmiyor 2 yaşına kadar bildiğim kadarıyla. istersen yastiksiz yatirmayi dene sorununa da çözüm olur belki

kızlar selam bnm bıdık 3 saate bir kalkmaya fena alışmış normalde uyuyordu ben aman daha küçük aç kalmasın diye uyku arasında hep besledim 3 saate bir.şimdi kilosu 7800 olmuş bide 4 aylık olduk artık bırakayım uyusun diyorum 3 saat sonra başlıyor kıvanmaya bu böyle devam eder mi büyüdükçe sizce uyku süresi uzar mı? en azından 4-5 saate bir uyusaydı daha iyi olurdu. ben zaten emdiren bi anne değilim sağarak veriyorum kalk sağ ver gazını çıkar yatağa koy makinesi yıka biberon yıka uyu derken bende iyice uykusuzlardayım. 6 aydan sonra gece deliksiz uyur diyen var 4. ay uyku düzeni için iyi bir zamanlama diyen var.. gece uyanınca beslemeyi kesip uyukusuna devam ettirmeye çalışmak nasıl olur. internette araştırmalarımda hafif uykuyu atlatmasını bekleyin diyor ama mümkün değil önce kıvranıyor baktı süt yok ağlamaya başlıyor. ne yapmalıyım hiç kıyamıyorum ama düzenide olsun istiyorum çalışan bir anne olarak

Bende yazmıştım ya sana 4 saat fln uyuyo diye 2 gündür 2 saate bir kalkmaya başladı yine

Benimde gefn aylarda çok oluyo bu ara epeydir yok o sıçrama halı ama dediğin gibi oluyordu bizde ama ben takip ettim kolik ti ya benimki o saati gelince çığlık çığlığa ağlaması sonrasında daha çok sicriyodu şimdi şükür daha sakin geçiyor kolik saatimiz sıçrama da azaldı artik

Kızım bas parmağını ammeye oyle alisti ki bi hirsla emip duruyor uykuya dalarken özellikle de. 3 r gundur kv ve esimin babaannesi bizdeydi aman Allah'ım ne hikayeler yok oarmagi incelirmis yara olurmuş on disleri carpik olurmus daha da huylandirdilar hirslandirdilar her seferinde agzindan cekerek parmağıni eldiven tak diyorlar durup durup yok dedim onun simdi herseyi tanima kesfetme dönemi kendisi basladi parmak emmeye kendisi birakir anne karnında bile parmak emen cocuklar var. uykuya iyice daldiktan somra çekiyorum bende parmagini agzindan o zmaan farketmiyor ama uyanikkrn cekimce iyice sinirleniyor...

Bende yazmıştım ya sana 4 saat fln uyuyo diye 2 gündür 2 saate bir kalkmaya başladı yine
12. Hafta atağında hepimiz yasadik o iki saatte kalkma durumunu gecer insallah bir haftaya sizin ki de benim de normalde bi gece uykusu derin zaten gunduz bir saaati bulan uykusu ancak disariya gittiysek arabayla filan oluyor. O yuzden o atak doneminde iki saatte bir gece de uyanmak cok zor olmustu. Gecyi simdi cok şükür.

Canim heosi olabilir. Benim oglum iykuya dalmakta zorlandigi icin yapiyor sanirim onu. Biraz takip ettm cunku.

Canim 80 gunluk oglumda 2 saatte bir uyaniyor emmek icin hem gece hemvgunduz bende alistirdim. Simdi senin gibiyim bende

Ne atak mis bitmiyor ya tam yeni düzene girdi gibi diye seviniyodum sevmedim hiç bu atak olayını

Canım bugün izlem de ebe de bana dedi mümkün oldukça çek diye uykuya da öyle dalar bı sure dedi bak seninki öyleymiş bı sure sonra çene kayması yapabiliyor dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…