2017 Şubat Anneleri

Hahah:)) sorgulamayacağini bildiğim için yazdım canım. Valla bana kilo çok yakışmıştı o halimle daha çekiciydim yeminle:) anne olduk canım normaldir daha yeniyiz birde ilk zamanlar baya sorun yaşadiğim için yemek yiyemiyordum:KK43: ay hatirlamak bile istemiyorum
Geçti bitti hatırlama kuzum inş daha güzel anılar biriktirirsin bundan sonra

Biberon almayan bebişler bu lansinohun anne memesine benzeyenini kullanan var mı birde onu mu alsam kaşıkla çok zorlanıyorum
Benim kızım açlıktan yada başka sebepten hiç ağlamıyor dr a dedim güldü şanslı gruptasın ne istiyorsun daha ama 7/8 saat beslemesem duruyor öyle parmakları emiyor açlık duygusu mu yok acaba
Ben başından beri lansinoh kullanıyorum canım

Ahh canim hic sorma. Kaynanam 71 gunluk bebegi oturmaya calisiyo kucaginda neymis destekli oturuyormus oturmayi simdiden ogrenmesi lazimmis :sinirli::ukala::ukala:
Yapma etme dememe ragmen hicc tinlamaz beni. ( bu koca yuzunden de birlkte yasiyoruz bi de ) simdide misafir geldi kadin diyo ki bebek yuz ustu yattiginda arkadan kollriyla ayaklari birbirne degmeliymis bu kv oturtmaya calistigi icin bi kemigi cikmis.:KK62:
Nerdeyse aglayacaktim kadin o hareketleri yaptirinca ogluma:mad:. Kv musveddesi de hala oturtmayin demelerine ragmen nolacak sanki diyo ya. Annesi benim istemiyorum diyorum bi de diyo ki ben anne degil miyim:bicak::KK11: senin anneligin batsin ya:sopa:
esin ne diyor? dr tavsiyesine uymazmi kvaliden?
tırnakları torpuluo musun peki? alistilar artik ellerini daha rahat kullaniolar ama arada cizikler olabilio evet bnmki de gozunun altını çizmiş bugün nasil acimistr hassas yer üzüldüm valla :/
elimle elliyorum. sorunluysa torpuluyorum. ama benimkide ciziyo. azcik buyumus hemen cizmis.
kizlar bebeklere gunes kremi aldiniz mi? bn doktora sormadm daha markasını siz ne kullaniosunuz gecen piknoge gittik ordan da gezdik biraz baya dışardaydk eve bi geldik bnm saclar toplu oldugu icin ense yanmis esim amale yanigi olmuş allahtan oglana bisi olmamis sonra kızdım kendime nasil aklima gelmedi diye
almadim iki bebegimede. ancak asiri gunese çıkarmıyorum birde gunesin dik geldigi saatler cikarmiyorum.
kızlar çoook sayfa birikmiş okuyamadım herkes iyi mi?
biz zeynep hanımla ilk tatilimizi yaptık, sonra da istanbula gittik annemlerin yanına, bu hafta geldik evimize düzenimize çok şükür. rota aşımızı olduk. bugün de uyku eğitimine başladım. bakalım nasıl gidecek:KK45:
uyku egitimini bize de anlat canim. malum 2.bebe var evde. iyiyiz biz. birkac gun girmedim cok sayfa birikmis.
Arkadaslar utanarak yazıyor soruyorum bunu.. benim dogum sonrası gaz sikintim başladı cok gaz çıkarıyorum artik esimden filan utanir oldum bitmiyor mubarek gaz.. e tabii haliyle ebekte gazlı. Yedigim gaz yapıcı birsey yok aslında bu berden geliyor bilmiyorum... bu sıkıntıyı yasayan var mi başka
ben ben ben. yapacak birsey yok. ciktigina sukret bu arada.
Ben de yaşadım canım çok zor. Allah kolaylık ve sabır versin. Geçiyor merak etme. Sen pes etme sadece

Delireceğim yaaaaa :kızgın: bana da diyorlar alışsınmışş ya çocuk uyumuyor rahatsız oluyor işte.

Ben de :işsiz:

Hiç deme deli oluyorum kv desen hiç tutamıyor çocuğu yamuk yumuk. Vermesen de bak bak torunumu vermiyor oluyor. Biz bugün kına gecesine gittik aldı çocuğu milletin kucağına veriyor 50 kişi öptü yanağını sıktı elini somura somura öptü ve oturtmaya çalıştı. İnan milleti uyarmaktan çocuğun peşinde koşmaktan yoruldum. Güya çocuk seviyor gerizekalılar resmen eziyet ve taciz ediyorlar bebeği. Dili yok diye istedikleri gibi elleme hakları var sanıyorlar!!!!

Nasıl bir yöntem kullanacaksın canım?

Bennnn :KK43: :KK43:
cocuk gurultude uyumaya alisir konusuna nokta koyayim. annemlerde dogum yaptim. ev kalabalikti gurultu hic eksik olmazdi. buyuk oglum kapilari carpar agglar bagirir ortaligi yikardi. sagir dedem bagira bagira konusurdu. bebekcimde yazik gunduzleeri az uyuyabilirdi. o da gurultu olana kadar. simdi evimdeyim. daha cok uyuyor. ve sessiz ortam. huzurlu bebegim oldu cok sukur.. ee noldu benimki gurultuye alisti mi? yooo. sessizlik ariyor minicik bebe bile.

esin ne diyor? dr tavsiyesine uymazmi kvaliden?

elimle elliyorum. sorunluysa torpuluyorum. ama benimkide ciziyo. azcik buyumus hemen cizmis.

almadim iki bebegimede. ancak asiri gunese çıkarmıyorum birde gunesin dik geldigi saatler cikarmiyorum.

uyku egitimini bize de anlat canim. malum 2.bebe var evde. iyiyiz biz. birkac gun girmedim cok sayfa birikmis.

ben ben ben. yapacak birsey yok. ciktigina sukret bu arada.

cocuk gurultude uyumaya alisir konusuna nokta koyayim. annemlerde dogum yaptim. ev kalabalikti gurultu hic eksik olmazdi. buyuk oglum kapilari carpar agglar bagirir ortaligi yikardi. sagir dedem bagira bagira konusurdu. bebekcimde yazik gunduzleeri az uyuyabilirdi. o da gurultu olana kadar. simdi evimdeyim. daha cok uyuyor. ve sessiz ortam. huzurlu bebegim oldu cok sukur.. ee noldu benimki gurultuye alisti mi? yooo. sessizlik ariyor minicik bebe bile.

Yok canim dinlemiyor. Esimde yapma etme diyor ama fayfa etmiyit

Loveali Loveali gelmiş hoş gelmiş :halay:
Dün akşam cevap için alıntı yaptım ama cevap veremeden uyuya kalmışım :uykucu:
Eloş ile Buğroş henüz evlenemediler. :KK200:
İkiside atak haftasındalar. Annelerinin sabrını ölçüyorlar bence :KK45:
Selamete çıkar çıkmaz başlarız düğün hazırlıklarına :KK73:
Sen de dünürüm mbg24 mbg24 'ün dediği gibi takıları kap gel :KK59:

Son kez onu da alayım artık biberon emzik sayfasını kapatıcam avent ile lansinohun arasında bir araştırma yapayım da
Benim kızım da hiç bir biberonu kabul etmiyor, avent, lansinoh ve medela dahil. Şu an anne sütü verdiğim için sorun değil ama başlangıçta mama vermem gereken dönemde twistshake bineron kuşlanmıştım bir tek onu kabul etmişti, bebekler kendş annesinin meme ucuna en çok benzettiği biberonu kabul ediyormuş. Onu da almadayfı kauçuk emzik deneyecektim, doktor genellikle silikon biberon kabul etmeyen bebekler kauçuk kabul eder demişti

Kızlar acil bi iki sorum olacak bebeğim iki gündür inanılmaz sıcrıyor tüm kollarono acarak 2.ay aşısından sonrada 1 2 gün olmuştu ama şimdi neden bilemiyorum sakinken heryerini elledim ageıyormu diyr ses cıkarmadı sıcrıyor ve gözlerini kocaman açıyor uykuya dalamıyor
Birde karnından sürekli sesler geliyor mama yerken iyice artıyor üşüttümü acaba 76 günlüğüz

Çok şükür Rabbim e geçtik o günleri gibi saati gelince yine ağlıyor ama şükürler olsun o çığlık çığlığa ağlaması yok bende artık daha. Bilinçli olduğum için çok az sıkıntı yla geçiriyoruz gündüz uykusu var artık hatta uyku düzeni yapmayı bile düşünüyorum artık benim gibi bir çoğunuz da yasadiniz o günleri inş en kısa zamanda hepiniz de atlatirsiniz gerçekten çok zor günlerdi çünkü afiyet olsun çayla aram yok pek :)
Çok şükür maşallah demekki kolik te geçmeyr başşayabilebin birşeymiş bizde76 günlüğüz darısı başımıza Allah hepimizin evladına sağlık huzur bol rızk versin :nazar::anne:

Kızlar oğlum geceleri 12den sonra iki saatte bir uyanarak anneyi cildirtti. 90cc mama verdim gece üç kere, sabaha sütüm ancak inmişti göğsüme 7 de emzirdim. Çok değil mı , alışık olmadığından bana mı çok geliyor. TuRuNCu TuRuNCu senin bir fikrin var mı konuyla ilgili sen de bir ara mama vermiştin.
Doktoruna da soracağım cuma günü.
Arandığı için doyuruyorum eğer normal değilse uykuya dalmasina yardım edeceğim.

Son düzenleme:
Kızlar acil bi iki sorum olacak bebeğim iki gündür inanılmaz sıcrıyor tüm kollarono acarak 2.ay aşısından sonrada 1 2 gün olmuştu ama şimdi neden bilemiyorum sakinken heryerini elledim ageıyormu diyr ses cıkarmadı sıcrıyor ve gözlerini kocaman açıyor uykuya dalamıyor
Birde karnından sürekli sesler geliyor mama yerken iyice artıyor üşüttümü acaba 76 günlüğüz
Benim oğlum mama yerken hava alıyorsa biberon daha çok o sesler geliyor karnindan ben gazdan diye düşünüyorum. Öyle gözlemledim.
Uykuda sicramalarina kundaklama çözüm buldum , kollarını hafifçe sariyorum. Uyku süresini de uzattı.
Doktor yenidoğan refleksinin devam ettiğini söyledi.

Benim oğlum mama yerken hava alıyorsa biberon daha çok o sesler geliyor karnindan ben gazdan diye düşünüyorum. Öyle gözlemledim.
Uykuda sicramalarina kundaklama çözüm buldum , kollarını hafifçe sariyorum. Uyku süresini de uzattı.
Doktor yenidoğan refleksinin devam ettiğini söyledi.
Mama yemediğindede oluyor bizde gazdan olabilir demek bizim sıcramalarınız gözlerini aşırı acarak kollaronı ellerini gızla acarak olutor ama yoktu bi aşı dönemi olmuştu şimdi yibe olunca acaba ne oluyor dedim

inslalah dokulur bizim kulak ve alinda var hala

kv kp koca yuzunden cildirmaya ramak kaldi kizim da kolik napcagimi sastim canim bu arada ikizlerle birlikte ilk evlilik yildonumunuz de gecti bizimde bugun bakalim nasil olucak cadi kizla ofis acmistin kaldi mi devam edebildin ki

sanirim atak haftasi diycem de bizde biraz uzun surdu insallah sizin kisa surede gecer

gorunce agliyor agzina emzik zannedip alsa sut gelince ciglik atiyordu
bizimde oyle beni itiyordu biberonlada almiyordu ustelik o kadar zorlaya zorlaya ancak 500 gr almistir bu pazart3si belli olacak

salyalardan islak yumruklar ve kiyafetler cizilmis burun cevresi :)

ah bu kv lerden kurtulamadik gitti

zeyneple tatil nasil gecti canim

malesef bendede var

patavatsizlar benimkide hemen girer odaya musait miyim sormak aklina gelmez cocuk uyur sevmeye geldik 5 dakika alalim gorsun dedesi de vs diye baslar o kadsr terslememe ragmen

bugun gorumce isteme ve soz nisan tarzi garip birsey oldu benim kizim opulunce ciglik atiyor esimin patavatsiz ailesinden openler oldu yine cildiracaktim eve geldim kizin ustunu degistirdim yuzunu ellerini dudaklarina kadar iyice sildim oyle yatirdim
herkesin kvalide ayri bi alem. benimki gozume daha sirin gorundu su an. kendi oper ama kimseye.vermez.
Evet canım solomombaby aldım şimdilik dışarı çıkmadım daha ama. Evde takıyorum ara ara yanı rahat gibi duruyo dolaşırken sesi çikmiyo rahat demekki :) siling için büyüdüler sanki canım ya
evde temizlik yaparken falan kullaniyormusun? oyle birseylere ihtiyacim var. temizlik icin bir formul bulmaliyim.
Kızımla kader anımız olan hakimlik mülakatımız 12 mayıs nolur bize dua edin kocamda bu kafayla annem de annem der para yedirmeye devam eder ve benim annemlere de mesafeli davranislari surerse bosanmaya kararliyim ilk evlilik yildonumumuz ve ben bosanmak icin gemileri yaktim bunda emegi olanlari Allaha havale ediyorum insanin en özel günü böyle burnundan geliyormuş
hakkinda hayirlisi ne ise o olsun arkadasim. allah en dogru en hayirlisini nasip etsin sana. sinavinda basarilar dilerim.
kizlar bebekleri beline ayaklarina yuk vermeden yere degdirip hoppala yaptırio musunuz ya da büyükler yaptrdi mi oyle soraym??
yaptirmiyorum. kimsede yaptirmadi.
Aynen ben de söylüyorum öpmeyin sllemeyin diye duymamazlıktan geliyor millet

Ben de solomom alacağım sanırım. Sling evet çok güzel ama pratik olamazsam

Hiç deme ya biz de dün düğüne gittik millet almaya çalıştı bir iki vermedim yaşlı bir teyze var bütün torunlarına kendi bakmış illa istedi küçücük na verdim mecbur el kadar bebeği masaya oturtmuştu 6-7 aylık gibi bir pozisyondaydı :KK43: hemen koştum teyze oturtmayın ya dedim. Neye yarar millet habire yanağını sıkıyor elini yalayarak öpüyor. Kimse düşünmüyor bu bebeğe mikrop gider mi diye

Ben de ara sıra yaptırıyorum çok da hoşuna gidiyor kızımın. Dediğin gibi yük vermiyorum. Hatta yüz üstü yatırıyorum ayaklarıyla kendini ileriye itiyor
yuzustu yatirince bizimkide kendini ileri itiyor. dizlerini karnina cekiyor birde. yszik ileri gitcem diye ugrasiyor. sonra sinir oluyor bazrn
bn hala kilo veremiorum ya cok bisi de yemiorum aslinda ama iki aydr yerimde sayiyorum 10 kilo gitmisti 10 kilo hala duruo..spor yapmadan da gitmicek galiba ne ara yapacaksam spor:kahve:
kilo dusunme.simdilik. pesinde kosarken gidiyo anlamiyorsun bile.
kizlar bn cok ruya görürüm dogum yaptiktan sonra da hep oglumla ilgili sryler görüyorum. hep onu koruyorum kolluorum falan size de oyle oluo mu?? ay gormek istemiom ruya ya yoruluorum valla...
ben hatirlamiyom ruyami. olu gibi yatiyom zaten. cook yoruluyorum.
Emziren anneler bebeğiniz uyanıkken ne kadar zamanda bir emziriyosunuz? 75 günlüğüz ve huzursuz olduğu için açmı acaba diyerek 1 saat yada 1 saat 15 dk da bir verince istemiyor ve zorluyorum biraz sonra alıyor . Acaba süreyi uzatsammı ? Özel doktora gitmiyorum artık soramadım o yüzden
bebek istedigi kadar. sik sik teklif ediyorum.

Çok şükür maşallah demekki kolik te geçmeyr başşayabilebin birşeymiş bizde76 günlüğüz darısı başımıza Allah hepimizin evladına sağlık huzur bol rızk versin :nazar::anne:
Aynen canım o günler de hiç geçmeyecek gibiydi sanki öyle devam edecek gibiydi enerjik sıfırdır yorgunluk uykusuzluk hat safhadaydi ama şükürler olsun daha sakiniz artık 86 günlüğüz bizde inş sizlerde bir an önce düzene girersin iz amin duana da

herkesin kvalide ayri bi alem. benimki gozume daha sirin gorundu su an. kendi oper ama kimseye.vermez.

evde temizlik yaparken falan kullaniyormusun? oyle birseylere ihtiyacim var. temizlik icin bir formul bulmaliyim.

hakkinda hayirlisi ne ise o olsun arkadasim. allah en dogru en hayirlisini nasip etsin sana. sinavinda basarilar dilerim.

yaptirmiyorum. kimsede yaptirmadi.

yuzustu yatirince bizimkide kendini ileri itiyor. dizlerini karnina cekiyor birde. yszik ileri gitcem diye ugrasiyor. sonra sinir oluyor bazrn

kilo dusunme.simdilik. pesinde kosarken gidiyo anlamiyorsun bile.

ben hatirlamiyom ruyami. olu gibi yatiyom zaten. cook yoruluyorum.

bebek istedigi kadar. sik sik teklif ediyorum.
Yok canım temizlik için kullanmadım hiç daha çok keyifli anlarda koyuyorum bAlkona fln çıkıyoruz :) iş yaparken cesaret edemedim nedense

X