2017 Şubat Anneleri

kızlar merhaba... dün eve geldimki buzdolabım bozulmuş.. daha 1,5 yıllık evliyim. o kadar sinirlendim ve gerildim ki.. sabah kalktım herşeyi boşalttım torbaladım annemin evi yakın oraya taşıdım çok ağırdı.. o sinirle hiçbişi düşünmeden yaptım. şimdi sağ kasığım ağrıyor az öncede hafifden karnıma kramp girdi.. leke vs yok ama biraz telaşlandım.:KK43: kanama vs olmadığı sürece sıkıntı olmaz dimi
Yaa keske dikkat etseydin :KK43: Haklisin kim olsa siniri bozulur. Bizim evdede tadilat var mutfak yeniden yapildi. Her yerin temizlenmesi lazim,dolaplar silinecek, bi de tum o mutfak esyalarinin yikanip yerine dizilmesi gerek. Nasil yapicam hic bilmiyorum. Esim sagolsun yavas yavas diger odalari temizledik ama mutfaga dokunmadim. Birini mi bulsak dedim yok ben silerim sen bisey yapma. Eger doktor Cuma gunu bi sorun yok derse bulasik makinasina dizersin sen ben yerlestiririm yukari falan uzanma dedi. Inan ev falan yok gozumde, istedigi kadar batsin dursun oyle. O korkuyu yasatmasin Allah kimseye.
Gebelikte rahmine kramp girmesi buyudugu anlamina geliyormus genislerken yapiyomus oyle ama karin agrisi kramplar vucudunu fazla yordugunun habercisiymis.

Sizle aynı satlar galiba bizde cuma gidicez 5+6 da ins bayram öncesi bizde duyarız.

Tebrik ederim gözün aydın maşallah darısı bize olsun. Çok değil mi 7 tüp ...
bendw gebelik öncesi yapılmıştı kansayimi sanırım bir tüp az veririm :):)

Canim bir kaç haftaya geçecek inş Dr ne diyor kan vs ilaci kullanıyor musun?
Dr bisey demedi 12. Haftaya kadar böyle dedi ama dünden bu yana hepten arttı ilac sadece folik asit kullanıyorum tahlillerimi yarın yaptircam bulantimin da arttığını soylicem hiç halim kalmadı çünkü :KK43:

Yaa keske dikkat etseydin :KK43: Haklisin kim olsa siniri bozulur. Bizim evdede tadilat var mutfak yeniden yapildi. Her yerin temizlenmesi lazim,dolaplar silinecek, bi de tum o mutfak esyalarinin yikanip yerine dizilmesi gerek. Nasil yapicam hic bilmiyorum. Esim sagolsun yavas yavas diger odalari temizledik ama mutfaga dokunmadim. Birini mi bulsak dedim yok ben silerim sen bisey yapma. Eger doktor Cuma gunu bi sorun yok derse bulasik makinasina dizersin sen ben yerlestiririm yukari falan uzanma dedi. Inan ev falan yok gozumde, istedigi kadar batsin dursun oyle. O korkuyu yasatmasin Allah kimseye.
Gebelikte rahmine kramp girmesi buyudugu anlamina geliyormus genislerken yapiyomus oyle ama karin agrisi kramplar vucudunu fazla yordugunun habercisiymis.

karnımada girdi kramp.. Ay canım senin işinde zor yavaş yavaş yapılır artık.. sanırım sende çalışıyordun

Gidicem bugün geçen yat dinlen dedi başka bişey yaptığım yok zaten

Yeni bişey değil 2 haftadır devam eden bir problem maalesef 2 haftadır yatıyorum.
Hmm doktora danışmışsınızdır öyleyse merak ettim ciddi bi durum yoktur umarım?

Benimde ilk bebek :anneadayı: sat 16 mayıs ama geç yumurtladim.cuma günü doktor tahmini doğum tarihini söyleyecek Ona göre yazdırayım onu olur mu :KK66:

Kızlar hadi bana yardım edin. Sat 16 mayıs ben reglin 20. Günü yani 4 haziranda yumurtladim. Şimdi bebek kaç haftalık oluyor :KK51:

kızlar merhaba... dün eve geldimki buzdolabım bozulmuş.. daha 1,5 yıllık evliyim. o kadar sinirlendim ve gerildim ki.. sabah kalktım herşeyi boşalttım torbaladım annemin evi yakın oraya taşıdım çok ağırdı.. o sinirle hiçbişi düşünmeden yaptım. şimdi sağ kasığım ağrıyor az öncede hafifden karnıma kramp girdi.. leke vs yok ama biraz telaşlandım.:KK43: kanama vs olmadığı sürece sıkıntı olmaz dimi

Canım hic uzanma bir yere karin kaslarini kullanmamaya çalış

Tecrübeli anneler karnini germe dediler hep kaslar gevseyebilir diyorlar tabi ne kadar bilimsel bilmem ama dikkat etmek lazım allah korusun bebislerimizi

Kızlar doktorda geldim.
Gidiş geliş 2 kere kustum.
Midem çok kötü. Yediğimi çıkarıyorum.
Doktor keseyi gordu ama sıkışık değilsin dedi. Kalp atışlarını duyamadık.
Bi de keseyi besleyen kist oluşmuş dedi. Anlamadım ya.
Bnm sat 17 Mayıs 22 Şubat dogum

Benim de 17 mayıs sat ama doğum 21 mayıs görünüyor ben mi yanlış hesaplattım ki acaba? Doktor da öyle hesapladı beye göre değişiyor ki bu?
Bir de dün gece rüyamda doktordaydık. 13 haftalıktım. Bu arada ben en başımdan beri kız hissediyorum. Neyse ultrason kağıdını verdi doktor ve üstüne büyük harflerle erkek yazmış. Öyle uyandım:işsiz::işsiz:

Hem doktorun bilmezligi de var. Canım benim ilk gebeligimde epey hastane gezdik hcg orantisiz artıyordu 900 de kese gören tek yer devletteydi:KK43: diğerleri rahim kalınlaşması var sadece dedi durdular.
Haklisin canim benim kendi dr askeri hastanede ama 1 aylik gorevdeymis o gelsin ona gidicem artik ultrasyonunada cok guveniyorum kendisinede dr secimi cok onemli :anneadayı:

Benim 2. Çocuğum olacak insallah.
Sat 11 mayıs.
Tah. Dogum tarihi 15 şubat. (Ama doktor 7 subat dedi sezaryen olacağı için herhalde)

Bizde insallah bayramda soylicez ailelere. Esimin gicikligindan soylemiyoruz arkadaslarimiza :KK70: once ailelerin hakkiymis ogrenmek. Amaaan dedim kim ogreniyorsa ogrensin :KK70: Is yerindekilere soyleyip soylememek konusunda emin degilim ama hemen. Beraber calistigim arkadasim bilse yeter gibi 3 ay dolana kadar.

Amaan he iş yerinin dedikodu kazanı biraz geç duysa da olur :)
Evet üç aya kadar biz de kimseye demicez ama aileler 9. Hafta yani haftaya öğrencek.
Hayırlısı bakalım :)

X